GALERIA POLKOWIC

Moderatorzy: Kuba, ginda, brzydki

Awatar użytkownika
ginda
Senior
Posty: 3192
Rejestracja: 30 kwietnia 2005, 14:05
Lokalizacja: 51°30' N 16°04' E
Kontaktowanie:

Postautor: ginda » 03 września 2006, 13:11


Awatar użytkownika
ginda
Senior
Posty: 3192
Rejestracja: 30 kwietnia 2005, 14:05
Lokalizacja: 51°30' N 16°04' E
Kontaktowanie:

Postautor: ginda » 04 września 2006, 13:41


Awatar użytkownika
ginda
Senior
Posty: 3192
Rejestracja: 30 kwietnia 2005, 14:05
Lokalizacja: 51°30' N 16°04' E
Kontaktowanie:

Postautor: ginda » 23 września 2006, 20:03

Fontanna:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
ginda
Senior
Posty: 3192
Rejestracja: 30 kwietnia 2005, 14:05
Lokalizacja: 51°30' N 16°04' E
Kontaktowanie:

Postautor: ginda » 29 września 2006, 14:16

NIE TYLKO MIEDŹ

Obrazek

Awatar użytkownika
Kiero
Nowy na forum
Posty: 71
Rejestracja: 12 maja 2006, 14:08
Lokalizacja: Wiślacki Gród
Kontaktowanie:

Postautor: Kiero » 29 września 2006, 18:33

Naprawdę Polkowice są bardzo łądnym maistem :) miałam okazję podziwiać co prawda tylko malutką ich część ale jestem pod bardzo dużym wrażeniem :) a hale sportowe.. cód miód...

Awatar użytkownika
ginda
Senior
Posty: 3192
Rejestracja: 30 kwietnia 2005, 14:05
Lokalizacja: 51°30' N 16°04' E
Kontaktowanie:

Postautor: ginda » 29 września 2006, 20:44

Kiero pisze:Naprawdę Polkowice są bardzo łądnym maistem :) miałam okazję podziwiać co prawda tylko malutką ich część ale jestem pod bardzo dużym wrażeniem :) a hale sportowe.. cód miód...

dzieki:) w sumie nie jest ladne, bo ma malo zabytkow itp. ale jest dosc czysto:)

Awatar użytkownika
ginda
Senior
Posty: 3192
Rejestracja: 30 kwietnia 2005, 14:05
Lokalizacja: 51°30' N 16°04' E
Kontaktowanie:

Postautor: ginda » 03 października 2006, 14:09

Koszmary z wieżowca -
Obrazek

Mieszkaniec Polkowic chce uzyskać odszkodowanie od Polskiej Miedzi za choroby wywołane wstrząsami
Zgłaszają się do mnie osoby, które skarżą się na zaburzenia lękowe związane ze wstrząsami – mówi dr Jolanta Węgierska z Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. – Mają koszmary senne, nagle budzą się w nocy i nie mogą zasnąć. Zdarza się, że drobne przeciwności wyprowadzają je z równowagi. Jest to zespół stresu pourazowego.

Zdaniem dr Węgierskiej, świadomość większej odległości od ziemi, a tak jest na wyższych piętrach wieżowców, dodatkowo może nasilać poczucie lęku, szczególnie podczas silnego wstrząsu.
KGHM nie zanegował praw Mirosława Erdmanna do odszkodowania, ale postawił warunek.
– Pan Erdmann powinien być zbadany przez wskazanego przez nas specjalistę, na koszt spółki – mówi Mieczysław Piotrowski, rzecznik KGHM. – Wyniki badań będą podstawą do rozpoczęcia negocjacji dotyczących wysokości odszkodowania.
W piątek, po czterech miesiącach oczekiwania, pan Mirosław otrzymał pismo z nazwiskiem lekarza, który ma go zbadać.
– Ale nie podano numeru telefonu, tylko ulicę. Sam mam go szukać? Dla mnie to problem – skarży się polkowiczanin. – W 2002 r., kiedy byłem na podobnym badaniu, umówiono mnie na konkretny termin.
Rzecznik KGHM-u twierdzi, że pan Erdmann sam powinien umówić się na badanie, w dogodnym dla siebie czasie.
Po wstrząsie, który nastąpił 21 maja, do ZG Rudna wpłynęło około 1200 zgłoszeń o szkodach górniczych. Dziesięć osób skorzystało z porady psychologicznej, a pięć wystąpiło z roszczeniami finansowymi do kopalni za pogorszenie stanu zdrowia. Do tej pory zawarto dwie ugody.
Poza tym, ZG Rudna ma informować gminę Polkowice poprzez media o planowanych robotach strzałowych w kopalniach z użyciem ponad jednej tony materiałów wybuchowych.
(Na prośbę Pana Erdmanna, zmieniliśmy jego imię w tekście).


Groźny stres
Po silniejszych wstrząsach do psychologa Jacka Chrzana z Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych zgłasza się po pomoc nawet do kilkudziesięciu mieszkańców.
– Objawy stresu ostrego (przyspieszone bicie serca, zawroty głowy, drętwienie, wymioty) szybko mijają – mówi Jacek Chrzan. – U niektórych ludzi mogą się przekształcić w niebezpieczny zespół stresu pourazowego. U takich osób poczucie zagrożenia nie ustępuje. Przeciwnie, lęk związany początkowo z wstrząsami z czasem uogólnia się i rozlewa tak szeroko, że w końcu trudno ustalić jego źródło. Osobie z zespołem posttraumatic wystarczy bodziec, np. obejrzana w dzienniku wzmianka o wypadku czy katastrofie, by lęk wrócił. Potem nie trzeba dziennika. Strach wywołuje już sam widok telewizora. A w końcu każde wejście do pokoju, gdzie stoi telewizor, powoduje nawroty lęku. Życie zamienia się w udrękę. Nieleczony zespół stresu urazowego może przerodzić się w depresję – przestrzega Jacek Chrzan.

(PEKA) - Słowo Polskie Gazeta Wrocławska

Awatar użytkownika
ginda
Senior
Posty: 3192
Rejestracja: 30 kwietnia 2005, 14:05
Lokalizacja: 51°30' N 16°04' E
Kontaktowanie:

Postautor: ginda » 12 października 2006, 20:45

LOTNICZE ZDJĘCIA



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
ginda
Senior
Posty: 3192
Rejestracja: 30 kwietnia 2005, 14:05
Lokalizacja: 51°30' N 16°04' E
Kontaktowanie:

Postautor: ginda » 16 października 2006, 17:52

CZĘŚĆ WSCHODNIA MIASTA 8) Widoczna Hala sp2 Obrazek

Droga krajowa nr3 (E65 Swinoujscie-Praga)
Obrazek


Widzoczne bloki i 4wieżowce to osiedle Hubala. Ludzie z tego osiedla najbardziej odczuwaja wstrząsy górnicze. Wieżowce w czasie mocnego wstrząsu przechylaja sie od pionu nawet do 2metrów. Nad osiedlem Hubala znajduje sie osiedle Młodych
Obrazek


RYNEK

Obrazek


Aquapark z lotu ptaka. Na lewo od Parku Wodnego znajduje sie PKS, który w chwili obecnej został zrównany z ziemią. W jego miejsce powstanie Supermarket Tesco i nowy zajazd dla autobusów.

Obrazek


P_CE
Obrazek


RYNEKII


Obrazek

POLKOWICE

Obrazek

Jaś
Amator
Posty: 144
Rejestracja: 13 października 2005, 16:10

Postautor: Jaś » 18 października 2006, 21:22

Świetne te zdjęcia z lotu ptaka. Muszę tam kiedyś przyjechać... ale mam daleeeko :) Szczególnie podoba mi się rynek, ogólnie miasto wygląda na czyste i zadbane, pewnie tak jest nie tylko na zdjęciach, ale i w realu? Pozdrowienia dla mieszkańców tego pięknego miasteczka! A propos... ile macie mieszkańców?

Awatar użytkownika
ginda
Senior
Posty: 3192
Rejestracja: 30 kwietnia 2005, 14:05
Lokalizacja: 51°30' N 16°04' E
Kontaktowanie:

Postautor: ginda » 19 października 2006, 07:57

Polkowice do 23tys. Gmina z 25-26tys.

Awatar użytkownika
Mikey
Senior
Posty: 3547
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 10:41
Lokalizacja: Z Lans Ekipy
Kontaktowanie:

Postautor: Mikey » 19 października 2006, 22:05

Byłem w Polkowicach dwa razy przy okazji spotkan Elksy. Miasteczko male ale faktycznie przytulne. Nie wiem czy chciałbym tam mieszkać, chyba nie, bo jestem regionalnym nacjonalistą i choć ludzie nie znoszą naszego miasta i pewnie nie jest tak przyjaźnie jak w Polkowicach, pewnie nie tak czysto i schludnie to jednak wybrałbym nasze industrialne bagno :wink: A w Polkowicach podobal mi się ryneczek 8)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ginda
Senior
Posty: 3192
Rejestracja: 30 kwietnia 2005, 14:05
Lokalizacja: 51°30' N 16°04' E
Kontaktowanie:

Postautor: ginda » 20 października 2006, 14:39

Polkowicach podobal mi się ryneczek


Rynek fajny tylko "nie żywy" mało się na nim dzieje w Polkowicach jest 20knajpek, a na rynku zrobil jedna "kopułe Lecha" ,pizzeria i kawiarnia
Cos slyszalem ze moze wybuduja(w co watpie) jeden budynek gdzie beda sie miescily wszystkie biura powiatowe( bo teraz sa porozrzucane po rynku )i wtedy miejsca które by sie zwolnily w kamiencach beda przeznaczone na jakies knajpki.
Rynek zyje tylko latem co 2tyg. przyjedzie jakis kabaret wtedy sie wiara zbiera

Awatar użytkownika
ginda
Senior
Posty: 3192
Rejestracja: 30 kwietnia 2005, 14:05
Lokalizacja: 51°30' N 16°04' E
Kontaktowanie:

Postautor: ginda » 01 listopada 2006, 11:07

Blokowiska
Obrazek

Widok od strony północno-zachodniej na zachodnia część Polkowic

Obrazek

Widok na zachodnią część Polkowic
Obrazek

Droga dwupasmowa to drogra krajowa nr3, widoczny także AQUAPARK S.A.
Obrazek

Osiedle mjr.Hubala Obrazek

Awatar użytkownika
ginda
Senior
Posty: 3192
Rejestracja: 30 kwietnia 2005, 14:05
Lokalizacja: 51°30' N 16°04' E
Kontaktowanie:

Postautor: ginda » 04 listopada 2006, 22:19

Kopalnia Polkowice-Sieroszowice

Obrazek

Obrazek

Oznakowanie :wink:
Obrazek


Wróć do „MKS Orzeł Polkowice”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości