Regulamin fantasy BLK 2018/19

Wykaż się wiedzą o baskecie, sam wygraj ligę...

Moderatorzy: BARTOLINO, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 11585
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Regulamin fantasy BLK 2018/19

Postautor: Greebo » 17 września 2018, 17:04

1. Fantasy PLKK 18/19 w zamyśle ma być zabawą zwiększającą zainteresowanie tymi rozgrywkami. Udział w niej jest dobrowolny i darmowy, nagród się nie przewiduje. Zabawa w całości będzie przeprowadzona na niniejszym forum.

2. W zabawie brać udział mogą osoby zarejestrowane na kkforum przed 01.09.2018, za wyjątkiem osób zdyskwalifikowanych w poprzedniej edycji.

3. Zabawa jest prowadzona w systemie ligowym (PLKK, I liga) Skład poszczególnych lig jest zgodny z wynikami rozgrywek w poprzednim sezonie:

4. Gra składa się z 3 etapów: draftu , sezonu zasadniczego i PO

4a. Regulamin draftu.

Draft przeprowadzany jest w każdej lidze niezależnie. Kolejność 1 rundy draftu (a także 3,5 i 7) jest zgodna z kolejnością zajętych miejsc w poprzednim sezonie, natomiast w rundach 2, 4, 6 i 8 następuje odwrócenie kolejności wybierania.

Każdy uczestnik ma 12 godz. na dokonanie wyboru (okres od północy do 6-tej rano nie jest wliczany, choć oczywiście wtedy też można wybierać). Po tym okresie prawo wyboru przechodzi na kolejną osobę, natomiast „gapowicz” wybierze w momencie pojawienia się na forum, a na każdy kolejny wybór będzie miał jedynie 1 godzinę. Nie trzeba wybierać osobiście: można to zrobić przez pośredników (gg, sms, priv itd.)

W drafcie każdy uczestnik wybiera 8 zawodniczek. Zawodniczki będzie można wybierać z listy, która będzie w pierwszym poście w każdym z tematów o drafcie. Każda zawodniczka będzie miała przypisaną 1 lub 2 pozycje z możliwych: G – obrońca, F- skrzydłowa, C – środkowa, zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami na forum. Wybierając zawodniczkę nie trzeba będzie decydować się, na jakiej pozycji ma grać. Decyzję taką będzie można podjąć przed każdą kolejka ligową. (oczywiście mowa tylko o tych pozycjach, które ma przypisane. Jak któraś będzie miała F/C to na G grać nie będzie mogła).

W pełnym składzie mogą się znaleźć jedynie 3 zawodniczki spoza Europy, a w składzie meczowym jedynie takie 2. Nie ma obowiązku posiadania określonej liczby zawodniczek z obywatelstwem Polskim (ale trzeba pamiętać z w składzie meczowym musi być min jedna)

Jeśli do godz. 20-tej środę, 3-ego października, w którejś z grup nie zostanie zakończone min 6 rund draftu, to o godz. 21-ej tego dnia nastąpi draft „błyskawiczny”. (po 5 minut na każdy kolejny wybór)


4b Regulamin sezonu zasadniczego

Gra zasadnicza rozpocznie wraz z I kolejka ligową PLKK

Przed każdą kolejką należy wystawić skład według schematu:

Kolejka xy

C aaa aaa
F bbb bbb
F ccc ccc
G ddd ddd
G eee eee

W składzie tym musi znaleźć się min 1 Polka. Jeśli ktoś przez pomyłkę wystawi 5 zawodniczek zagranicznych, to będę zliczał tylko 4 pierwsze licząc „od góry”. Skład należy wystawiać do 1 meczu rozgrywanego w danej kolejce (chyba że będzie on rozgrywany awansem dużo wcześniej, o takich wyjątkowych sytuacjach będę informował w tym temacie) bez względu na to czy w spotkaniu tym wystąpi któraś z zawodniczek gracza czy nie.

Uwaga! Postów nie wolno edytować! Chcąc dokonać zmiany należy zacytować swój post i określić zmianę w składzie.

Wynik zespołu równy jest sumie evali, które ugrały wystawione przez gracza zawodniczki (według http://www.plkk.pl)

Dla niezorientowanych: eval = punkty + zbiórki + asysty + przechwyty + bloki – straty – liczba niecelnych rzutów (także osobistych).

Jeśli w danej kolejce drużyna danej zawodniczki nie będzie rozgrywać spotkania, (dotyczy to zarówno „pauzowania”, meczów rozgrywanych awansem, oraz meczów przełożonych na termin późniejszy niż następna kolejka) to:

a) w 1 rundzie spotkań (kolejki 1-13) zawodniczce zalicza się taki wynik, jaki uzyska w kolejnym meczu.

b) w rundzie spotkań (kolejki 14-25) zawodnicze zalicza się wynik równy jej średniemu evalowi, z zaokrągleniem: (x,x+0,5) = x; <x+0,5, x+1) = x+1 pod warunkiem że zawodniczka grała w poprzedniej kolejce (jeśli nie grała to obowiązuje pkt a)!

Wyjątkiem będzie sytuacja, gdy ktoś wystawi zawodniczkę nie posiadającą jeszcze evalu (np. dopiero pozyskaną przez klub w PLKK) – wtedy obowiązuje pkt a.

c) w ostatniej serii spotkań (kolejka 26) zawodniczce zalicza się wynik równy jej średniemu evalowi, z zaokrągleniem: (x,x+0,5) = x; <x+0,5, x+1) = x+1 pod warunkiem że zawodniczka grała w jednym z dwóch wcześniejszych spotkań swojej drużyny. W przeciwnym razie będzie miała zaliczone „0”.

Tabela po każdej kolejce ustalana jest według średniego evalu wystawianych zawodniczek. W wypadku gdy 2 lub więcej osób zakończy rozgrywki z takim samym wynikiem o kolejności decydować będzie wynik uzyskany w ostatniej kolejce (potem w przedostatniej itd.)

Uwaga!!!

Wystawianie składu jest obowiązkowe. W trakcie trwania sezonu można bez konsekwencji dwa razy „zapomnieć” o tym obowiązku, wtedy będę zaliczał skład wystawiony we wcześniejszej kolejce, 3 brak wystawienia składu skutkować będzie zerową zdobyczą punktową zespołu w tej kolejce, natomiast kolejny dyskwalifikacją drużyny

4c Regulamin PO

W PO skład należy wystawić przed każdą kolejną runda!

Zespoły wyżej notowane przed fazą PO będą posiadały mały handicap równy różnicy średnich evali po RS pomnożonej przez 5. (czyli każde 26 pkt przewagi w RS przełoży się na 1 pkt w PO). W wypadku zespołów które zajęły to samo miejsce w dwóch różnych grupach handicap będzie równy różnicy średnich evali po RS (bez mnożenia przez 5)

Jeśli okaże się że końcowy wynik rozgrywki między dwoma zespołami w PO już po uwzględnieniu handicapu będzie remisowy, zwycięzcą będzie zespół wyżej notowany po RS

Schemat PO:

Schemat PO:

a) BLK

mecz A: 1 drużyna po rs - 2 drużyna po rs - mecz o mistrzostwo
mecz B: 3 drużyna po rs - 4 drużyna po rs - mecz o brąz
mecz C: 6 drużyna po rs - 7 drużyna po rs - mecz o utrzymanie

Drużyna która zajmie w sezonie zasadniczym 5 lokatę kończy rozgrywki na tej pozycji a drużyna z miejsca 8 automatycznie spadnie do niższej ligi

b) I liga

mecz A: 1 drużyna grupy A - 2 drużyna grupy B - zwycięzca awansuje do BLK
mecz B: 1 drużyna grupy B - 2 drużyna grupy A - zwycięzca awansuje do BLK
mecz C: 3 drużyna grupy A - 3 drużyna grupy B - mecz o 5 miejsce
mecz D: 4 drużyna grupy A - 4 drużyna grupy B - mecz o 7 miejsce
mecz E: 5 drużyna grupy A - 5 drużyna grupy B - mecz o 9 miejsce
mecz F: 6 drużyna grupy A - 6 drużyna grupy B - mecz o 11 miejsce
mecz G: 7 drużyna grupy A - 7 drużyna grupy B - mecz o 13 miejsce
mecz H: 8 drużyna grupy A - 8 drużyna grupy B - mecz o 15 miejsce
5. Rotacje w składzie.

W trakcie sezonu będą możliwe 3 sposoby wzmacniania składu:

5a. Pozyskiwanie zawodniczek wolnych.

W temacie z wymianami podajemy kogo oddajemy i kogo bierzemy w zamian. Pozyskaną w ten sposób zawodniczkę można automatycznie wystawić do gry (ale trzeba uważać czy ktoś już jej wcześniej nie wziął)

5b. Wymiany miedzy zespołami z jednej ligi.

W temacie „transferowym” jedna osoba podaje z kim się wymienia, jakie zawodniczki biorą udział w wymianie (wymieniamy tylko 1 zawodniczkę na 1) oraz ich średnie evale, których różnica nie może być większa od 3. Druga osoba musi ta wymianę potwierdzić. Obaj gracze po wymianie muszą spełniać kryteria dotyczące ilości zawodniczej spoza Europy. Wymiana musi zostać zatwierdzona przeze mnie, lub przez któregoś z moderatorów, zanim nowo pozyskane zawodniczki będzie można wystawiać do gry.

Zawodniczki można wymieniać dopiero po rozegraniu przez nie min 5 spotkań w tym sezonie BLK.

5c. Licytacje

W ten sposób do gry będą dodawane nowe zawodniczki w PLKK, oraz te, których właściciele zostaną usunięci z zabawy.

Mniej raz w miesiącu (lub rzadziej, jeśli nie będzie takiej potrzeby) będę w temacie transferowym podawał nowe zawodniczki (wraz z pozycjami) i czas zakończenia licytacji. Chcąc pozyskać którąś z zawodniczek, należy w tym temacie zaoferować w zamian którąś ze swoich, przy czym licytacje wygra ta osoba, która zaoferuje zawodniczkę z najwyższym średnim evalem. Oferowana zawodniczka musi być w drużynie gracza min tydzień, licząc od rozpoczęcia licytacji oraz musi zostać przynajmniej raz wystawiona do składu od momentu jej ostatniego pozyskania! (Przy oferowanej zawodniczce trzeba będzie podając jej średni eval, oraz numer kolejki, w której była wystawiona do składu)

Po zaoferowaniu swojej zawodniczki nie można już jej wycofać, ani też w jej miej podać innej zawodniczki z niższym średnim evalem!

Oddana prze zwycięzcę licytacji zawodniczka trafia na kolejna, już tylko 1-dniową licytację, według tych samych zasad. W licytacji tej nie będzie mógł brać udziału były właściciel tej zawodniczki.

Uwaga techniczna! Jeśli ktoś zaoferuje zawodniczkę tuz przed końcem licytacji, to zostaje ona automatycznie przedłużona o 5 minut. (czyli jeśli licytacja ma się skończyć o 22-ej, a ktoś zaoferuje zawodniczkę o 21:58, to licytacja zostaje przedłużona do 22:03)

Pozyskane w ten sposób zawodniczki muszą zostać zatwierdzone przeze mnie, lub przez któregoś z moderatorów, zanim będzie je można wystawić do gry.

Uwaga! Tydzień po zamknięciu okienka transferowego w PLKK, nastąpi też zamknięcie transferów w fantasty.

Uwaga!!!

Wszystkie próby obejścia reguł (Np. wymiana między 2 osobami zawodniczek o średnich evalach różniących się o więcej niż 3, przy pomocy listy wolnych zawodniczek) będą kończyły się wykluczeniem z gry.

6 O wszystkich kwestiach spornych, bądź nieuregulowanych, będą zgodnie z zasadą dobrej rozgrywki decydowali Moderatorzy Grup lub organizator.

7. Zgłoszenie się do gry oznacza jednocześnie całkowita akceptacje w/w zapisów.
Ostatnio zmieniony 28 września 2018, 07:01 przez Greebo, łącznie zmieniany 2 razy.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 7934
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: Regulamin fantasy BLK 2018/19

Postautor: ann » 17 września 2018, 18:47

Greebo pisze:Póki co jedno pytanie dotyczące zawodniczek spoza europy: zostawić takie zasady jak rok temu (max 2 w 8-osobowej kadrze) czy troche zmodyfikowąc i dopuścić 3 w kadrze (ale w dalszym ciągu 2 w 5-tce meczowej)

ja bym poszła w 3 ;)
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

speedy
Żak
Posty: 328
Rejestracja: 11 października 2015, 20:24
Lokalizacja: Miasto koszykówki

Re: Regulamin fantasy BLK 2018/19

Postautor: speedy » 17 września 2018, 20:50

Ja zdecydowanie jestem za 3 zawodniczkami spoza Europy w składzie. W przypadku 2 zawodniczek było tak, że jak ktoś trafił z draftem i te 2 zawodniczki robiły wynik i ustawiało to przebieg rywalizacji. Jak ktoś kompletnie nie trafił w drafcie z żadną, to potem zajmował końcowe lokaty i nie miał szans na równą rywalizację. A 3 zawodniczki w składzie to dodatkowy "ból głowy", żeby wybrać te 2 w optymalnej obecnie formie :)

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 11585
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Regulamin fantasy BLK 2018/19

Postautor: Greebo » 18 września 2018, 07:35

Akurat wydaje mi się ze w tamtym roku w zawodniczkach spoza Europy był zapas na liście rezerwowej a teraz go nie będzie. Bardziej problemem IMO było to ze jak ktoś miał 2 dobrze trafione zawodniczki a któraś z nich przykładowo nabawiła się kontuzji to nie miał pola manewru bo głupio oddawać kogoś dobrego a chwilowo kontuzjowanego na listę wolnych agentów.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

speedy
Żak
Posty: 328
Rejestracja: 11 października 2015, 20:24
Lokalizacja: Miasto koszykówki

Re: Regulamin fantasy BLK 2018/19

Postautor: speedy » 18 września 2018, 13:29

Masz rację, lepiej ubrałeś w słowa moje podobne przemyślenie. Trzy zawodniczki spoza Europy w składzie wiązałyby się też z tym, że nie każdy mógłby mieć u siebie nawet te dwie. Kilku graczy mogłoby mieć po 3, a kilku po 1. Z drugiej jednak strony w trakcie sezonu mogłoby dojść do ciekawych transferów pomiędzy graczami tzn. ktoś oddałby zawodniczkę spoza UE, a ktoś w zamian dałby Europejkę. Niemniej jednak cały czas podtrzymuję, iż jestem za 3 w składzie. Oprócz limitu 2/2 trzeba będzie dodatkowo zastanowić się, którą w danym momencie warto wystawić 2/3. Z jednej strony pewne utrudnienie, ale z drugiej kwestia analitycznego podejścia uatrakcyjni rozgrywkę.

Kosz-ykarz
Młodzik
Posty: 639
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: Regulamin fantasy BLK 2018/19

Postautor: Kosz-ykarz » 19 września 2018, 20:37

Moim skromnym zdaniem sa 2 spoza Europy , 1 Polka na boisku czyli 2/ 3 w skladzie.
Ale jesli ko mus sie uda zakontraktowac i wytawiac az 3 dziewczyny spoza Europy to spox.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 11585
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Regulamin fantasy BLK 2018/19

Postautor: Greebo » 27 września 2018, 07:25

Draft ruszy jutro w godzinach porannych (pewnie miedzy 7 a 8 rano)
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 11585
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Regulamin fantasy BLK 2018/19

Postautor: Greebo » 01 października 2018, 19:51

W związku z tym ze temp draftu w dwóch grupach jest dramatyczne, i irytuje zapewne nie tylko mnie ale i wszystkie te osoby które wybierają płynnie, zdecydowałem ze w przyszłym sezonie nie będzie już na pewno 2 grup I ligi a jedna 8-zespołowa I liga i ewentualnie jeśli będzie więcej chętnych II liga. W I lidze znajda sie osoby które w tym sezonie zajmą miejsce 4 lub lepsze w oby grupach I ligi (oczywiście poza tymi osobami które awansują do BLK za to z tymi którzy zeń spadną). I o ile w I lidze draft będzie normalny, o tyle w lidze II od razu błyskawiczny.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 11585
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Regulamin fantasy BLK 2018/19

Postautor: Greebo » 01 października 2018, 20:58

i jeszcze jedno. W związku z tym ze mija 4 dzień draftu, a Incognito i FanKosza nie raczyli wybrać ani jednej zawodniczki (ten drugi zdołał w międzyczasie napisać posta..) obaj zostają usunięci z gry.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 11585
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Regulamin fantasy BLK 2018/19

Postautor: Greebo » 02 października 2018, 15:10

Draft błyskawiczny - jeśli okaże się konieczny odbędzie się jutro (środa) o godz 21 - (tak jak napisałem w regulaminie a nie tak jak początkowo zapisałem w tematach z draftem).

Przypominam tez ze 1 kolejka BLK zaczyna sie już w czwartek meczem w Gdynii, i do jego rozpoczęcia należy wystawić skład.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 11585
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Regulamin fantasy BLK 2018/19

Postautor: Greebo » 03 października 2018, 19:22

BLK i grupa A I ligi juz skończyły draft, w grupie B zostały 3 wybory w tym 2 dla osob mających tylko po 1h czasu na nie, wiec draftu błyskawicznego nie bedzie.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 11585
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Regulamin fantasy BLK 2018/19

Postautor: Greebo » 11 października 2018, 06:34

Tym osobom które jeszcze nie wystawiły składu przypominam że 2 kolejka zaczyna się już dzisiaj.

Wyniki 1 kolejki wkleję najprawdopodobniej jutro rano - beda od razu z evalami zawodniczek Artego
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 11585
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Regulamin fantasy BLK 2018/19

Postautor: Greebo » 18 października 2018, 06:22

Przypominam ze w składach meczowych mogą być tylko 2 zawodniczki spoza Europy!
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 11585
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Regulamin fantasy BLK 2018/19

Postautor: Greebo » 18 października 2018, 12:04

Greebo pisze:Przypominam ze w składach meczowych mogą być tylko 2 zawodniczki spoza Europy!


W związku z powyższym bardzo proszę by wystawiając skład podawać przy zawodniczkach opcje (Europa/Świat) analogicznie jak to mamy na listach w temacie z draftem. Łatwiej będzie uniknąć bładu a mnie łatwiej będzie łatwiej taki wychwycić gdyby jednak się zdarzył.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 11585
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Regulamin fantasy BLK 2018/19

Postautor: Greebo » 23 października 2018, 20:34

Od teraz wyniki w 1 lidze grupie A będzie zliczała zancia_a. W razie jakiś wątpliwości proszę najpierw konsultować sie z nią, a dopiero potem ewentualnie ze mną.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...


Wróć do „Fantasy PLKK oraz Basket Quiz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości