Fantasy PLKK, WNBA.. - ogolnie

Wykaż się wiedzą o baskecie, sam wygraj ligę...

Moderatorzy: BARTOLINO, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Fantasy PLKK, WNBA.. - ogolnie

Postautor: Greebo » 22 marca 2016, 09:38

Kilka moich uwag w kwestii gier fantasy w najbliższym czasie.

1. Ponieważ wakacje zapowiadają mi się dość pracowicie :roll: nie będę w tym sezonie prowadził fantasy WNBA. Jeśli jest jakaś osoba/osoby chętne do zajęcia sie tym to proszę się zgłaszać :)

2. Natomiast ze względu na jubileusz 10-lecia fantasy na tym forum postanowiłem zorganizować okazjonalne fantasy IO. Oczywiście o ile się znajdą chętni na grę a konkretnie 12-osob. Gra odbywała by się w systemie zbliżonym do tego jaki był w eurolidze - a wiec podział na 2 grupy, w nich gra systemem każdy z każdym a potem 1-rundowe PO. Osobny temat na forum założę wkrótce.

3) Zdecydowałem sie dalej organizować fantasy PLKK, przy czym planuje przynajmniej dwie zmiany:

- zmieni się system rozgrywek w niższych ligach. Nie będzie I i II ligi tylko 2 równorzędne grupy I ligi (chyba ze nie będzie na tylu chętnych - to jedna). Dlatego tez w tym sezonie nie maj juz w PO meczów o utrzymanie w I lidze i o awans w II a tylko mecze o kolejne pozycje.
- inaczej będzie wyglądał obowiązek wystawiania składu. Będzie to należało robić przed każda kolejna seria ligowych spotkań, przy czym każdy będzie mógł 2 razy "zapomnieć" o tym fakcie bez większych konsekwencji - będzie miał zaliczony skład wystawiony kolejek wcześniej. Trzeci brak składu zaowocuje już "zerową" kolejką, a czwarty dyskwalifikacją. Ilość braków wystawiań będę odnotowywał w tabeli ligowej przy nicku gracza.

ps. jesli ma ktoś jakieś pomysły - zwłaszcza dotyczące fantasy BLK, to proszę pisać :) poki pamięć o obecnych rozgrywkach jeszcze nie odeszła w zapomnienie.
Ostatnio zmieniony 16 września 2017, 22:43 przez Greebo, łącznie zmieniany 1 raz.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Fantasy PLKK, WNBA.. - ogolnie

Postautor: przemoe » 19 kwietnia 2016, 07:37

Jak wiemy w niższych ligach od zawsze jest problem ze sprawnym draftem, dlatego wnioskuję o wprowadzenie jednego terminu z draftem błyskawicznym, z tym że czas na wybór wydłużyć do 7-10 minut. Całość np. między godziną 20-23, wybranego dnia.


No way. Draft jest ok. Można skrócić czas wyboru do powiedzmy 4-6h, ale ludzie pracują, mają inne zajęcia. Drafty błyskawiczne chyba nigdy nie miały kompletu obecnych. W ten sposób jak komuś nie pasuje termin draftu wyklucza się w rozgrywek.

Pomysły na PO ciekawe, można spróbować.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Fantasy PLKK, WNBA.. - ogolnie

Postautor: Greebo » 19 kwietnia 2016, 10:19

System PO zaproponuje jak będzie znany system gry w BLK, bo wtedy będzie można ocenić ile rund PO w fantasty jest sens przeprowadzać. Tym niemniej na pewno nie zgodzę się na to by grały po 3 zespoły o 1 miejsce bo to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością ani tez na wymianę połowy PLKK po sezonie. (z tego samego powodu). 2- grupowy system 1 ligi wynika z mniejszej liczby grających niż to dawniej bywało, ale niesie tez za sobą konsekwencje - dużo większe problemy przy awansie do PLKK :)
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Fantasy PLKK, WNBA.. - ogolnie

Postautor: Greebo » 20 kwietnia 2016, 06:14

A może jednak nie?

To było jedno z założeń którymi kierowałem się zaczynając fantasty PLKK a potem tworząc fantasty WNBA i Euroligi - zasady miały być takie by na tyle na ile to możliwe odzwierciedlać specyfikę danych rozgrywek. Dotyczy to m.in systemu - w PLKK RS + PO grany parami, w Eurolidze był podział na grupy a w nich mecze systemem mecz i rewanż itd. I z tego założenia nie odejdę w PLKK.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
golew
Kadet
Posty: 1122
Rejestracja: 16 lutego 2008, 17:23
Lokalizacja: Gdynia

Re: Fantasy PLKK, WNBA.. - ogolnie

Postautor: golew » 21 kwietnia 2016, 07:02

Ja się przyczepię do konieczności wystawiania co kolejkę. Wybaczcie, ale nie każdy żyje tylko koszykówką, nie każdy wchodzi na forum codziennie, nie zawsze jest możliwość wejścia na forum itd. Proponuję, aby 0 było liczone dopiero przy drugim niewystawieniu składu, czyli skład byłby zaliczany w 1. i 2. kolejce a w 3. byłoby 0.

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Fantasy PLKK, WNBA.. - ogolnie

Postautor: bart_81 » 28 kwietnia 2017, 15:38

Czy w tym roku jest w planach Fantasy WNBA?

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Fantasy PLKK, WNBA.. - ogolnie

Postautor: Greebo » 04 maja 2017, 13:38

Ja takowych planów nie mam. Ale jesli ktoś chce zorganizować to chętnie zagram :)
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

BARTOLINO
Administrator
Posty: 6661
Rejestracja: 10 stycznia 2005, 19:32
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: Fantasy PLKK, WNBA.. - ogolnie

Postautor: BARTOLINO » 04 maja 2017, 15:36

Greebo pisze:Ja takowych planów nie mam. Ale jesli ktoś chce zorganizować to chętnie zagram :)

Mógłbym spróbować się tym zająć. Pytanie czy będą chętni do gry?
I na pewno system gry nie obejmowałby PO, bo przy obecnie obowiązującym w WNBA ciężko coś sensownego wymyślić.
"Jeśli człowiek nie odkrył czegoś, za co gotów jest umrzeć, nie jest godzien, by żyć."

https://bartolino78.wordpress.com

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: Fantasy PLKK, WNBA.. - ogolnie

Postautor: ann » 04 maja 2017, 16:03

Może bym i zagrała :) przy dracie by mi ktoś pomógł.bo nie chciałabym blokować przez różnice czasu :)
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

speedy
Żak
Posty: 370
Rejestracja: 11 października 2015, 20:24
Lokalizacja: Miasto koszykówki

Re: Fantasy PLKK, WNBA.. - ogolnie

Postautor: speedy » 04 maja 2017, 19:13

Jeśli gra wystartuje, to spróbowałbym swoich sił w WNBA.

BARTOLINO
Administrator
Posty: 6661
Rejestracja: 10 stycznia 2005, 19:32
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: Fantasy PLKK, WNBA.. - ogolnie

Postautor: BARTOLINO » 04 maja 2017, 20:06

Spróbujemy ruszyć ze zgłoszeniami i zobaczymy ile osób będzie chętnych. Tutaj temat ze zgłoszeniami: viewtopic.php?f=48&t=12391
"Jeśli człowiek nie odkrył czegoś, za co gotów jest umrzeć, nie jest godzien, by żyć."

https://bartolino78.wordpress.com


Wróć do „Fantasy PLKK oraz Basket Quiz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości