BASKET QUIZ! Pytania - tydzień szósty

Wykaż się wiedzą o baskecie, sam wygraj ligę...

Moderatorzy: BARTOLINO, Moderatorzy

Seba
Oldboy
Posty: 5202
Rejestracja: 08 czerwca 2004, 12:57

BASKET QUIZ! Pytania - tydzień szósty

Postautor: Seba » 22 lutego 2005, 01:32

Najwyższa pora, by specjaliści od Quizu zmierzyli się z zagadkami szóstego tygodnia zabawy. Nie wiem, czy tym razem będzie trudno, czy łatwiej, ale mam nadzieję, że będzie po prostu ciekawie. Zapraszam do włączenia się do naszej zabawy! A oto pytania...

PYTANIE 16 (za trzy punkty): Urodziła się w 1949 roku, rozpoczynała swoją wspaniałą karierę w wieku 12 lat pod okiem trenera Ryszarda Kistera. W dzisiejszych czasach należy to do rzadkości, ale ta wielka sportsmenka przez całe swoje życie była wierna jednemu, akademickiemu klubowi - jako zawodniczka, trenerka i działaczka. Pierwszy większy sukces odniosła w 1966 roku, kiedy wraz z koleżankami zdobyła na mistrzostwach Polski juniorek w Bydgoszczy srebrny medal. W tym samym sezonie AZS awansował do I ligi. Grały w nim wówczas takie zawodniczki, jak: Urszula Kister, Danuta Lizoń, Halina Olech, Ewa Polowa, Zofia Chudzińska, Maria Białoch, Lidia Borkowska, czy Maria Kocur. W następnym roku zespół juniorek, w którym nasza bohaterka odgrywała pierwszoplanową rolę, ponownie został wicemistrzem kraju. Przez lata była uznawana za jedną z najlepszych snajperek ekstraklasy. W sezonie 1969/70 zajęła w klasyfikacji strzelczyń trzecie miejsce za Renatą Piernicką (Spójnia Gdańsk) i Danutą Fromm (Lech Poznań). Zakończyła swoją karierę w 1975 roku, w wieku zaledwie 26 lat, niestety zaczęły dawać o sobie problemy z sercem. Zajęła się pracą szkoleniową. Zdążyła rozegrać jednak aż 67 spotkań w reprezentacji Polski. Cała Jej rodzina była i jest bardzo mocno związana z koszykówką, w ekstraklasie między innymi występowała przez wiele lat całkiem nie tak dawno również Jej córka. Niestety w 2003 roku przyszło nam pożegnać tę wspaniałą zawodniczkę :( ['].

PYTANIE 17 (za dwa punkty): Jak nazywała się pierwsza zagraniczna zawodniczka w polskiej lidze i w jakim zespole grała? Przedstawia ją zdjęcie poniżej...

Obrazek


PYTANIE 18 (za jeden punkt): Jak nazywa się polska koszykarka widoczna na zdjęciu? Zawodniczka ta jest wychowanką klubu MKS "Jedynka" Łódź, występowała póżniej w SMSie Warszawa, a po zakończeniu szkoły wyjechała na studia do USA. Jej zespół w sezonie 2003/2004 zdobył mistrzostwo konferencji, regionu i odniósł jedno zwycięstwo w NJCAA Tournament. W lipcu 2004 roku Polka zmieniła jednak zespół, występuje obecnie w zespole I dywizji NCAA - uniwersytecie z miasteczka Harrisonburg.



Przypominam, że odpowiedzi można przysyłać do północy w niedzielę 27 lutego - do mnie na priv bądz też na maila sebastian.kovacs@wp.pl

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 01 marca 2005, 23:43 przez Seba, łącznie zmieniany 1 raz.
Ania i Alex... Na zawsze w naszych sercach!!! [']

Seba
Oldboy
Posty: 5202
Rejestracja: 08 czerwca 2004, 12:57

Postautor: Seba » 01 marca 2005, 15:25

Odpowiedzi:
Pyt 16: Tą wybitnę zawodniczką była oczywiście Anna Szawarska-Czopek [']. Jej córka - Beata, występowała oprócz Startu Lublin również w Olimpii Poznań wsławiając się nie tylko bardzo celnymi rzutami za trzy punkty, ale także nieprzeciętną urodą.

Pyt 17: Pierwszą, zagraniczną zawodniczką w polskiej lidze była Catherine Malfois, która w roku 1974 występowała w Spójni Gdańsk.

Pyt 18: Urodziwa koszykarka to Karolina Sokalska.
Ania i Alex... Na zawsze w naszych sercach!!! [']

Seba
Oldboy
Posty: 5202
Rejestracja: 08 czerwca 2004, 12:57

Postautor: Seba » 01 marca 2005, 15:47

Wyniki... hmmm... nie wiem, czy kogoś nie przeoczyłem, bo wychodzi mi, że tylko cztery osoby postanowiły w tym tygodniu zmierzyć się z pytaniami :( Jakby co to krzyczeć!!! :)

1. Kołysanka 7pkt (autorka pytania numer 17);
2. Qiero i Wojteg po 6pkt;
4. Mario 4pkt.


Wyniki łączne:
1. Qiero 39pkt;
2. Kołysanka 38pkt;
3. Mario 28pkt;
4. Wojteg 27pkt;
5. szymon 19pkt;
6. Charles Manson 17pkt;
7. Waldi i Simon po 5pkt;
9. Mati 3pkt;
10. KyS 1pkt.

Pozdrawiam!
Ania i Alex... Na zawsze w naszych sercach!!! [']

Awatar użytkownika
qiero
Kadet
Posty: 1961
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Lokalizacja: BRZEG
Kontaktowanie:

Postautor: qiero » 01 marca 2005, 16:57

O qrcze, gonią :?
ULUBIEŃCY BOGÓW UMIERAJĄ MŁODO, LECZ PÓŹNIEJ ŻYJĄ WIECZNIE W ICH TOWARZYSTWIE


Wróć do „Fantasy PLKK oraz Basket Quiz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości