BASKET QUIZ! Pytania - tydzień ósmy

Wykaż się wiedzą o baskecie, sam wygraj ligę...

Moderatorzy: BARTOLINO, Moderatorzy

Seba
Oldboy
Posty: 5202
Rejestracja: 08 czerwca 2004, 12:57

BASKET QUIZ! Pytania - tydzień ósmy

Postautor: Seba » 09 marca 2005, 00:02

Troche przydarzyło mi się opóznienie, ale mam nadzieję, że pytania w tym tygodniu nie będą aż tak trudne, żeby uczestnicy Quizu musieli "walczyć" z nimi dłuzej niż krótką chwilkę ;) A oto one...

PYTANIE 22 (za trzy punkty): Podaj nazwiska jak największej ilości zawodniczek widocznych na zdjęciach. Wszystkie oczywiście grały lub grają nadal w naszej, polskiej lidze. Trzy punkty dostanie osoba, która spośród 15 koszykarek wymieni przynajmniej 12.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

PYTANIE 23 (za dwa punkty): Zespół Cukierków Odry Brzeg jest spadkobiercą Stali, która przed laty występowała w koszykarskiej I lidze. Od pierwszego awansu brzeskich koszykarek do grona najlepszych minęło wiele lat. Od tamtej pory brzeżanki krążyły między pierwszą, a drugą ligą, obecny sezon jest siedemnastym dla brzeskich koszykarek w elicie żeńskiej koszykówki. W którym roku po raz pierwszy Stal Brzeg zagrała w I lidze i jak nazywał się trener, który wprowadził brzeski zespół do grona najlepszych?

PYTANIE 24 (za jeden punkt): Jest bez wątpienia najsławniejszą trenerką w historii kobiecej ligi akademickiej USA. Jako jedyna wygrała aż sześciokrotnie mistrzostwa NCAA, jako pierwsza poprowadziła również amerykański SUPER-team z Cheryl Miller na czele po mistrzostwo olimpijskie. Zresztą trudno nawet zliczyć wszystkie Jej sukcesy i rekordy, które pobiła. Jako pierwsza trenerka w historii 14 stycznia 2003 roku wygrała 800 meczy. W 2000 roku trafiła do koszykarskiego hallu sławy, obok samych legend basketu. Zdobyła również nagrodę dla trenerki XX wieku imienia twórcy koszykówki - Naismith'a. 22 stycznia 2004 roku poprowadziła swój zespół, w którym zresztą jako zawodniczka również cztery sezony występowała, w tysięcznym meczu! Również Jej dokonania, jako koszykarki są wybitne. Podczas Igrzysk olimpijskich w 1976 roku była współkapitanem zespołu, który sięgnął po srebrny medal. Myślę, że nikt nie będzie miał problemów z odpowiedzią... Kim jest ta legenda?

Obrazek



Przypominam, że odpowiadać można do północy w niedzielę 13 marca! Pozdrawiam wszystkich uczestników zabawy.
Ania i Alex... Na zawsze w naszych sercach!!! [']

Seba
Oldboy
Posty: 5202
Rejestracja: 08 czerwca 2004, 12:57

Postautor: Seba » 15 marca 2005, 13:21

Odpowiedzi:

Pyt. 22: Zawodniczki na zdjęciach to kolejno:
1. Chasity Melvin
2. Deanna Nolan
3. Edna Campbell
4. Iciss Tillis
5. Jameelah Trimble
6. Jannon Roland
7. Kimya Murray
8. Marie Ferdinand
9. Nicky McCrimmon
10. Nicole Anaejiou
11. Shannon Johnson
12. Shaquala Williams
13. LaTonya Sims
14. Sophia Witherspoon
15. Tangela Smith

- autorką tego bardzo fajnego pytania jest Kołysanka;


Pyt. 23: Po raz pierwszy zespół z Brzegu wystąpił w najwyższej klasie rozgrywek w roku 1977. Trenerem drużyny był wówczas Andrzej Fusek. (autorem pytania jest Qiero).


Pyt. 24: Legendarną trenerką uniwersyteckiego zespołu Tennessee Lady Volunteers i reprezentacji USA jest oczywiście Patricia Head Summitt. Więcej o niej można dowiedzieć sie między innymi ze strony - http://www.meredy.com/patsummitt/
Ania i Alex... Na zawsze w naszych sercach!!! [']

Seba
Oldboy
Posty: 5202
Rejestracja: 08 czerwca 2004, 12:57

Postautor: Seba » 15 marca 2005, 13:46

W tym tygodniu z Quizem zmierzyły się jedynie trzy osoby :cry: Trochę to wszystko traci sens...


Wyniki tego tygodnia:
1. Qiero 7pkt (komplet) GRATULACJE!;
2. Kołysanka 5pkt;
3. Wojteg 4pkt;


Wyniki łączne:
1. Qiero 52pkt;
2. Kołysanka 48pkt;
3. Wojteg 35pkt;
4. Mario 32pkt;
5. Charles Manson 21pkt;
6. Szymon 19pkt;
7. Simon 6pkt;
8. Waldi 5pkt;
9. Mati 4pkt;
10. KyS 1pkt.
Ania i Alex... Na zawsze w naszych sercach!!! [']

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Postautor: simon » 15 marca 2005, 21:13

Wpleć może jakieś pytanka kibicowskie - coś z "naszego podwórka" - może być fajne, niekoniecznie trudne - ale nieco bliższe nam - albo jakiś np "kibicowski zestawik" powiedzmy z 6 łatwych w miarę pytań punktowanych po 0,5 pkt - razem 3 pkt? - ale kwestie nie "internetowoposzukiwawcze" - tylko klimaty swojskie, troszkę nawet do podejrzewania/zgadywania - trochę na kibicowski węch...

Seba
Oldboy
Posty: 5202
Rejestracja: 08 czerwca 2004, 12:57

Postautor: Seba » 15 marca 2005, 21:27

Simon - to podrzuć kilka takich ;) Bo ja bardzo chętnie... po prostu humor ostatnio marny i wymyślam potem "smutne" pytania czym odstraszam uczestników ;) hihihi
Ania i Alex... Na zawsze w naszych sercach!!! [']

Gość

Postautor: Gość » 16 marca 2005, 08:50

Nawet jedno fajne (mam nadzieję) wymyśliłem - tylko skaner nie chce działać - coś z systemem mam - ale uruchomię i prześlę...

To będzie tak jak napisałem - 6 mini-pytań po 0,5pkt - razem 3pkt


Wróć do „Fantasy PLKK oraz Basket Quiz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości