Ekstraklasa

Pisz o czym chcesz

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
sebzinho
Młodzik
Posty: 898
Rejestracja: 10 marca 2007, 19:34
Lokalizacja: Polkowice

Postautor: sebzinho » 27 października 2007, 12:04

A ja sobie za typuje :P :

Widzew Łódź 1 - 0 Groclin Grodzisk Wielkopolski
Wisła Kraków 3 - 0 Legia Warszawa
Odra Wodzisław 2 - 3 Jagiellonia Białystok
Ruch Chorzów 2 - 0 Polonia Bytom
Kolporter Korona Kielce 2 - 0 Górnik Zabrze
Zagłębie Lubin 1 - 2 Zagłębie Sosnowiec
Orła nazwę zhańbiliście, jakieś gówno wybraliśCCCie!
Nigdy nie zginie, Nasz Orzeł nigdy nie zginie!

Awatar użytkownika
Hamplik
Młodzik
Posty: 640
Rejestracja: 01 listopada 2005, 19:39
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: Hamplik » 27 października 2007, 14:16

Leszek wczoraj wygrał :!:

Piłkarze Lecha Poznań nie dali wczoraj szans Cracovi Kraków. W meczu przyjaźni gospodarze strzelili 3 braki, a czynili to wyłącznie obcokrajowcy: Rengifo i Injac. Szczególnie bramka tego drugigo była szczególnej urody (dośrodkowanie Rejsa, na głowe Injaca, który posłał piłkę w samo okienko Cabaja). Cracovia kończyła mecz w przewadze jednego zawodnika, jednak nie udało jej się przełożyć tego na zdobycz bramkową, a tym samym punktową. Wrecz przeciwnie to Lech stwarzał sobie lepsze sytuacje do zdobycia gola. 20 tyś fanów poraz kolejny wróciło z uśmiechem na twarzy do domów, albo i nie :D

Awatar użytkownika
Siero
Senior
Posty: 3841
Rejestracja: 04 października 2006, 13:38
Lokalizacja: Pabianice (51° 39'N 19° 23'E)
Kontaktowanie:

Postautor: Siero » 03 listopada 2007, 12:25

Żyleta" zostanie zburzona na Legii?!
Gazeta Wyborcza | 2007.11.03 07:20

Ludzi na "żylecie" nie interesuje drużyna i jej wyniki. Jeśli wciąż będą przeszkadzać piłkarzom, to całkiem prawdopodobne, że już wiosną zburzymy tę trybunę. O pół roku przyspieszy to powstanie nowego stadionu - mówi prezes Legii Leszek Miklas.

Piłkarze i trener Legii wreszcie otwarcie powiedzieli kibolom: Dość! Ich zachowanie kapitan Aleksandar Vuković nazwał żenującym.

"Żyleta" to umowna nazwa całej trybuny otwartej, na której gromadzą się najgłośniejsi ludzie w szalikach Legii. To znaczy byli najgłośniejsi, bo od początku tego sezonu nie ma przy Łazienkowskiej dopingu. Czasem ktoś coś krzyknął, czasem chóralnie obrażono właścicieli klubu. - Być na stadionie i siedzieć w ciszy, mają prawo - mówi Miklas.

Ale podczas meczu z Odrą "żyleta" przekroczyła granice. Urządzili festyn w najgorszym tego słowa znaczeniu. Przebiegali z jednego sektora na drugi, śpiewali "Stary Walter mocno śpi...". Całość dopełniło skandaliczne zachowanie radnego PO Lecha Jaworskiego, który w ostatnim dniu ciszy wyborczej zafundował pod stadionem scenę, porządne nagłośnienie i muzykę (w stylu "Daj mi tę noc") słyszalną na stadionie. To z tej sceny przed końcem spotkania i po nim przemawiał do kiboli niejaki "Staruch" - dyrygujący wcześniej dopingiem na "żylecie", który został ukarany zakazem stadionowym.

- Prawo jest jednoznaczne: zabrania nie tylko odpalania, ale nawet wnoszenia rac na stadion! Każdy, kto coś takiego zrobi, automatycznie dostaje zakaz i ma sprawę w sądzie grodzkim. Kilku osobom, które odpaliły race, cofnęliśmy zakazy. Zostali skazani na 30 dni prac społecznych, ale odpracowali je i wrócili na stadion - tłumaczy Miklas. To w imię solidarności ze Staruchem "żyleta" milczy.

(...) - Jeśli wciąż będą przeszkadzać, nie wiem, czy wiosną nie ułatwimy procesu przebudowy stadionu - mówi prezes Legii. - Wcześniej planowaliśmy, że łuki i trybuna otwarta będą wyburzane stopniowo. Na koszt miasta miały powstać konstrukcje tymczasowe. Ale przychodzących na stadion nie interesuje ani drużyna, ani jej wyniki, więc całkiem prawdopodobne, że zamkniemy wszystkie trzy trybuny naraz. Oszczędzi to miastu kosztów i mniej więcej o pół roku przyspieszy powstanie nowego stadionu.

Więcej w Gazecie Wyborczej

typy na tą kolejke to:
Jagiellonia Białystok 1:2 Lech Poznań
Polonia Bytom 1:1 Odra Wodzisław
Cracovia 1:2 Zagłębie Lubin
Zagłębie Sosnowiec 0:3 Widzew Łódź :)
ŁKS Łódź 0:1 Wisła Kraków
Groclin Dyskobolia 0:1 Korona Kielce
Legia Warszawa 1:2 Ruch Chorzów
MRKS Włókniarz Pabianice http://mrks.wlokniarz.info/

Awatar użytkownika
ziutek_pabianice
Kadet
Posty: 1714
Rejestracja: 02 kwietnia 2006, 13:19
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Postautor: ziutek_pabianice » 03 listopada 2007, 15:36

Kibice Legii - żenada.

Awatar użytkownika
Marco
Junior
Posty: 2575
Rejestracja: 22 października 2004, 17:01
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Marco » 03 listopada 2007, 23:36

ziutek_pabianice pisze:Kibice Legii - żenada.


Brawo Kibice Legii tak trzymać i się nie dać!!!

Nudno dziś w Łodzi, ŁKS protestuje, odpala piro.

Z ŁKSem wymiana "uprzejmości". Na rymy jednak jestesmy zdecydowanie lepsi :lol:

Szkoda ze koszykarki nie graly jutro :))
Obrazek
Obrazek
WislaLive.pl

Liquidor
Młodzik
Posty: 958
Rejestracja: 04 maja 2005, 01:59
Lokalizacja: Wisła Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Liquidor » 04 listopada 2007, 01:15

ziutek_pabianice pisze:Kibice Legii - żenada.


synek nie ośmieszaj się.

swoją drogą Staruch to cholernie medialna bestia :wink:
TO MY KINOLE PAPIESKIEGO MIASTA

Awatar użytkownika
ziutek_pabianice
Kadet
Posty: 1714
Rejestracja: 02 kwietnia 2006, 13:19
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Postautor: ziutek_pabianice » 04 listopada 2007, 14:44

Ojciec - poniekąd ich rozumiem, ale żeby W OGÓLE nie dopingować :?:

Awatar użytkownika
rimwrecker
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 04 grudnia 2005, 20:58

Postautor: rimwrecker » 08 listopada 2007, 09:06

kolego, oczywiscie, ze kibice Legii sa ponizej krytyki w obecnej chwili... zreszta nie tylko oni :twisted:
Nasz WIDZEW ŁÓDŹ,
Kochamy Gooo
Czerwona Armia Śpiewa Zawsze Dla Niegoo
...

Awatar użytkownika
Lisu
Kadet
Posty: 1079
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 17:04
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Lisu » 08 listopada 2007, 09:58

Widzę, że wysyp kumatych postów. Nawet jakiś czerwony się pojawił :lol:

Awatar użytkownika
Marco
Junior
Posty: 2575
Rejestracja: 22 października 2004, 17:01
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Marco » 08 listopada 2007, 10:01

ziutek_pabianice pisze:Ojciec - poniekąd ich rozumiem, ale żeby W OGÓLE nie dopingować :?:


przeciez Walter i spolka mowia ze inni tez potrafią dopingowac wiec w czym problem? czemu nie ma tego dopingu ? :D
Obrazek
Obrazek
WislaLive.pl

Awatar użytkownika
Siero
Senior
Posty: 3841
Rejestracja: 04 października 2006, 13:38
Lokalizacja: Pabianice (51° 39'N 19° 23'E)
Kontaktowanie:

Postautor: Siero » 08 listopada 2007, 14:22

Liga dla każdego?

Canal Plus, TVP, Polsat, TVN a może TV Puls? Polska liga to łakomy kąsek pod warunkiem, że prawa zostaną sprzedane wspólnie. Ale Groclin, Widzew Łódź i... PZPN wciąż nie podjęli takiej decyzji. W tej chwili za prawa do pokazywania wszystkich ligowych meczów w sezonie Canal Plus płaci ok. 53 mln złotych (160 mln za trzy lata) - pisze "Przegląd Sportowy".
Nie wiadomo, jak będzie wyglądał podział praw w tym roku, bowiem w środowisku plotkuje się, że część klubów chce przekonać całą ligę do rezygnacji z zaplanowanego przetargu. W zamian kluby miałyby sprzedawać prawa indywidualne i wyłącznie do odkodowanych stacji. Pomysł brzmi atrakcyjnie, zwłaszcza dla kibiców, ale z biznesowego punktu widzenia jest absurdalny.

Liga zostanie sprzedana w kilku opcjach. Na pewno ostro walczyć będzie Canal Plus, dla którego jest to sztandarowy produkt. Jak mówi Andrzej Placzyński, reprezentujący SportFive, która od lata zajmuje się handlowaniem prawami telewizyjnymi, nie można lekceważyć Polsatu. Czarnym koniem, zdaniem wielu, może być TV Puls, za którą stoi medialny gigant Rupert Murdoch.
:twisted:
MRKS Włókniarz Pabianice http://mrks.wlokniarz.info/

Awatar użytkownika
patrese
Kadet
Posty: 1445
Rejestracja: 13 stycznia 2007, 21:48
Lokalizacja: Leszno / Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: patrese » 08 listopada 2007, 14:38

Widzę, że grono kryminalistów i chuliganów z Żylety ma tutaj szerokie poparcie... :lol:



List kibica z Żylety: Co mecz na odkrytej trybunie czuję marihuanę
2007-11-05, ostatnia aktualizacja 2007-11-05 13:20


Chodzę na Żyletę od kilkunastu lat. Byłem na meczu w Wilnie i doskonale widziałem, kto sprowokował awanturę, a potem szybciutko "zmył się". W trakcie zamieszek każdy chyba widział prezesa SKLW [Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa], który z zawiniętymi rękoma do tyłu przechadzał się wokół murawy i pouczał służby porządkowe. A potem czytam, że SKLW nie bierze odpowiedzialności za kibiców i wyraża ubolewanie. Może i nie bierze odpowiedzialności prawnej, ale moralną na pewno

Ponoć powodem dzisiejszego protestu jest zakaz stadionowy dla "Starucha" nałożony za odpalenie racy. Wielu puka się w czoło, gdy słyszy powód wydania zakazu. Mam znajomych, którzy z nim studiują i uważają go za kawał porządnego chłopa. Ale ktoś kiedyś napisał "...twarde prawo, ale prawo". Mam świadomość, że stadion nie jest moją własnością i muszę dostosować się do regulaminu, jaki tam obowiązuje. Na miejscu "Starucha" po sto razy w tygodniu chodziłbym do klubu, błagając na kolanach o zdjęcie zakazu. Bo bycie na Legii byłoby dla mnie najważniejsze.

Wszyscy byli oburzeni, kiedy klub kazał kibicom zabrać flagi z magazynku. I dobrze. Bo większej stęchlizny nigdzie nie czułem. Flagi rzucone jedna na drugą, wygniecione, gdzieś butelka po ćwiartce. Zupełnie, jakby opiekowali się tym beje. Ale to kibice, którzy - jak mówią - życie oddadzą za flagę Legii, lecz gdy nikt nie widzi, to byle szybciej rzucają jedno płótno na drugie, bo w magazynku flaga nie ma już takiego znaczenia. Dla mnie to jest przywiązanie na pokaz. Bo Legię ma się w sercu, a o jej symbole dba bez względu, czy ktoś to widzi, czy nie.

Kibice na Żylecie, którzy nazywają siebie tymi najwierniejszymi, bez których klub by nie istniał, którzy gardzą popcornem i kiełbaskami z grilla, zachowują się, delikatnie mówiąc, idiotycznie. Nie dopingują, nie tworzą opraw. Wieszają szmaty, na których pozdrawiają jegomości z kryminału. Słychać wyzwiska pod adresem człowieka, który postanowił spłacić 20 mln długów, jakie miał klub. Spłacił długi piłkarzom. Jednym słowem - uratował klub. Co więcej, postanowił na nim zarabiać. A zarabia się na stadionie i sukcesach. Rozumiecie?? Człowiek, który chce tworzyć wielki klub, cieszyć nasze serca i cieszyć się z nami!!! Dlaczego tak bardzo go nienawidzicie? Czy parę zakazów i race są ważniejsze niż nasza Legia, czy są ważniejsze od najlepszej atmosfery w Polsce, od ryku "Legia, Warszawaaa". Twórzmy Wielką Legię wspólnie.

Każdy, kto nie zgadza się z protestem, jest dla was wrogiem Legii. Zrozumcie, że nie każdy musi myśleć tak jak wy. Mówicie, że to klub nie chce z wami rozmawiać, że klub jest winny. A jak można rozmawiać, skoro co mecz wysłuchuje się "wiązanki", skoro regularnie bydło spod znaku eLki kompromituje klub za granicą. [...]

Myślę, że zmiany na Legii nie każdemu odpowiadają. Dlatego pretekst zakazów jest świetną formą walki ze zmianami. Po co SKLW wydaje oświadczenie, że aresztowany "Putek" jest nikomu nieznany, że jest to pomówienie Stowarzyszenia? A czy ktokolwiek napisał, że "Putek" jest członkiem SKLW? Nie. Takie oświadczenia są dla mnie podburzaniem przeciw klubowi. Władze klubu wcześniej mówiły o handlu narkotykami na stadionie, więc teraz uważa się, że aresztowanie "Putka" to atak na SKLW. Ja tak nie uważam. Jest to po prostu dowód, że są kibice, którzy zajmują się dilerką. Kibice bronią się, że nie ma narkotyków na stadionie. A ja co mecz na odkrytej trybunie czuję marihuanę! [...]

Nie wszystko, co robi KP Legia, mi się podoba. Ale nigdy nie będę protestował w formie, która będzie utrudniała grę mojej ukochanej drużyny. Jestem kibicem i mam się przede wszystkim skupić na kibicowaniu. [...]

Dobrze, że w końcu trener i Vuković powiedzieli, co myślą. Chcą mieć w was ostoję w złych momentach, a nie wroga w dobrych. Chcą tego słynnego w Polsce 12. zawodnika!!! Nie atakujcie Vuko za to, że mówi, co myśli. Takie jego prawo. Za kilkadziesiąt lat nikt nie będzie was pamiętać. Vukovicia zapamiętają jako kapitalnego piłkarza, mistrza Polski, tego, który ma jaja. I to tacy jak on tworzą historię Legii. My, kibice, tylko ją ozdabiamy - albo i nie...

[...] Przy prawdziwej woli można stworzyć świetne relacje między klubem i kibicami. Tylko trzeba chcieć, bo sukcesu nie osiągnie się na zacietrzewieniu, prymitywizmie i chamstwie. Sukces buduje się latami, wspólnymi siłami i często drogą kompromisu. Z obydwu stron!!

źródło Gazeta Wyborcza
SIAMO SEMPRE CON VOI - LECH POZNAŃ
Obrazek

Awatar użytkownika
sebzinho
Młodzik
Posty: 898
Rejestracja: 10 marca 2007, 19:34
Lokalizacja: Polkowice

Postautor: sebzinho » 08 listopada 2007, 15:26

Dziennik Łódzki | 2007.11.08 13:00

Dzisiaj dubajska firma Chohan Corporations złoży władzom Łodzi propozycję budowy stadionu miejskiego przy al. Unii oraz ośrodków treningowych na obecnych terenach Startu, Orła i Energetyka - pisze "Dziennik Łódzki".

Szef firmy Barry Chohan i specjalista od nieruchomości sportowych Muhammad Riaz spotkają się z wiceprezydentem Łodzi Włodzimierzem Tomaszewskim.
Propozycja firmy z Dubaju ma być dla miasta bardzo atrakcyjna. Spółka Chohan Corporations ma doświadczenie w budowie stadionów. Wybudowała m.in. The Riverside Stadium w angielskim Middlesbrough.

Szefowie ŁKS nie ukrywają, że wiążą z biznesmenami z Dubaju wielkie nadzieje. Szefowie firmy, w przypadku porozumienia z władzami Łodzi, chcą kupić część udziałów klubu i dofinansować ŁKS. Łódzki klub mógłby na tym wiele skorzystać.

"Więcej w Dzienniku Łódzkim"


wp.pl
Orła nazwę zhańbiliście, jakieś gówno wybraliśCCCie!
Nigdy nie zginie, Nasz Orzeł nigdy nie zginie!

Awatar użytkownika
Lisu
Kadet
Posty: 1079
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 17:04
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Lisu » 08 listopada 2007, 16:51

patrese pisze:Widzę, że grono kryminalistów i chuliganów z Żylety ma tutaj szerokie poparcie... :lol:


Moja mała delikatna prośba, uważaj na słowa, ja należę do Stowarzyszenia Kibiców (nawet jestem w jego Zarządzie) a wcześniej byłem też w tzw. Grupie Ultras na ŁKS zajmującej się oprawami meczowymi i wiem trochę więcej od Ciebie jak wygląda to wszystko od kuchni więc daruj sobie epitety w stylu "kryminalista" czy "chuligan".

http://football-stadiums.net/blog/2007/ ... la-kiboli/

Awatar użytkownika
patrese
Kadet
Posty: 1445
Rejestracja: 13 stycznia 2007, 21:48
Lokalizacja: Leszno / Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: patrese » 08 listopada 2007, 17:16

Lisu pisze:
patrese pisze:Widzę, że grono kryminalistów i chuliganów z Żylety ma tutaj szerokie poparcie... :lol:


Moja mała delikatna prośba, uważaj na słowa, ja należę do Stowarzyszenia Kibiców (nawet jestem w jego Zarządzie) a wcześniej byłem też w tzw. Grupie Ultras na ŁKS zajmującej się oprawami meczowymi i wiem trochę więcej od Ciebie jak wygląda to wszystko od kuchni więc daruj sobie epitety w stylu "kryminalista" czy "chuligan".

http://football-stadiums.net/blog/2007/ ... la-kiboli/



Odnoszę się do Żylety, a nie do Stowarzyszenia Kibiców ŁKS-u, więc nie wiem o co Tobie chodzi. I zapewniam Cię, że nie trzeba należeć do stowarzyszenia kibiców, żeby móc oceniać pewne fakty i nazywać rzeczy po imieniu.
SIAMO SEMPRE CON VOI - LECH POZNAŃ

Obrazek


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości