Ekstraklasa

Pisz o czym chcesz

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Marco
Junior
Posty: 2575
Rejestracja: 22 października 2004, 17:01
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Marco » 31 maja 2009, 21:47

gulchynsky pisze:Oczywiście gratuluję mistrzostwa, bo jak najbardziej zasłużone, ale jednak znowu Ligi Mistrzów nie zwojujecie... z Wisły odchodzą filary drużyny, a na poważniejsze wzmocnienia się nie zanosi (jak co roku zresztą),



dzięki za informacje :lol: :lol:

więc nawet reforma rozgrywek dużo nie ułatwi, chociaż życzę Wiśle jak najlepiej, choćby w kontekście punktów do rankingu UEFA...


reforma duzo ułatwia nawet przy obecnej kadrze bez dwóch filarów (bez Clebera też sobie defensywy niektorzy nie wyobrażali, wogóle po odejsciu Kosy Paulisty Błaszczykowskiego Wisła miała się rozlecieć :) ), reforma to moze być bodziec dla właściciela, który postanowi ten fakt wykorzystać

no ale niektórzy lepiej wiedzą na co się w Wiśle zanosi a na co nie

podobnie jak z Mistrzostwem też się nie zanosiło :lol:

"pozdrawiam" tych lepiej wiedzących, zachowajcie tą wiedzę dla siebie najlepiej
Obrazek
Obrazek
WislaLive.pl

Awatar użytkownika
Siero
Senior
Posty: 3841
Rejestracja: 04 października 2006, 13:38
Lokalizacja: Pabianice (51° 39'N 19° 23'E)
Kontaktowanie:

Postautor: Siero » 31 maja 2009, 23:13

a ja mysle ze Wisła jesli chodzi o LM ma szanse :D ale MP za rok bedzie dla Czerwonej Armii :D
MRKS Włókniarz Pabianice http://mrks.wlokniarz.info/

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Postautor: hermes46 » 01 czerwca 2009, 14:01

tez tak uwazam Czerwona Armia i Niebiescy beda rzadzic!!!!
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

gulchynsky
Młodzik
Posty: 575
Rejestracja: 18 lutego 2006, 12:58
Lokalizacja: Łódź

Postautor: gulchynsky » 01 czerwca 2009, 19:49

Marco pisze:reforma duzo ułatwia nawet przy obecnej kadrze bez dwóch filarów (bez Clebera też sobie defensywy niektorzy nie wyobrażali, wogóle po odejsciu Kosy Paulisty Błaszczykowskiego Wisła miała się rozlecieć :) ), reforma to moze być bodziec dla właściciela, który postanowi ten fakt wykorzystać

no ale niektórzy lepiej wiedzą na co się w Wiśle zanosi a na co nie

podobnie jak z Mistrzostwem też się nie zanosiło :lol:

"pozdrawiam" tych lepiej wiedzących, zachowajcie tą wiedzę dla siebie najlepiej


Nie twierdzę, że jestem lepiej wiedzący, tylko na przestrzeni ostatnich sezonów ciężko dopatrzyć się w Wiśle transferów, które naprawdę coś wniosą nie tylko na polskie boiska, ale przede wszystkim w Europie. Tak było przez kilka ostatnich lat i domyślam się, że podobnie będzie i teraz - Tobie przyznam rację, jeżeli w sierpniu okaże się, że Wisła nie tylko oddała za darmo Baszczyńskiego i Zieńczuka, sprzedała (być może) Brożka, ale też wzmocniła się kimś, kto naprawdę coś wniesie do tej drużyny.
Jest w tym racja, że reforma rozgrywek ułatwi zadanie Wiśle, ale w swoim stwierdzeniu chyba sam przyznałeś, że jeżeli Wisła dostanie się do Ligi Mistrzów, to nie do końca dlatego, że będzie mocniejsza, ale dlatego, że UEFA obniży poziom, bo nie oszukujmy się, ale gdyby UEFA nie zrobiła żadnych zmian, to ciężko by było trafić na drużynę, z którą Wisła miałaby szanse (chodzi mi o III rundę LM)

Awatar użytkownika
Marco
Junior
Posty: 2575
Rejestracja: 22 października 2004, 17:01
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Marco » 01 czerwca 2009, 22:29

gulchynsky pisze:Nie twierdzę, że jestem lepiej wiedzący, tylko na przestrzeni ostatnich sezonów ciężko dopatrzyć się w Wiśle transferów, które naprawdę coś wniosą nie tylko na polskie boiska, ale przede wszystkim w Europie.


ty chyba pomyliłeś swoje wyobrażenia z realnym światem, transfery Wisły mają przyćmić te Barcy Bayernu Realu Man Utd Livepoolu? bo tylko lepsi od zawodników tych klubów moga coś wnieść na europejskie boiska, poza tym w obecnym sezonie Wisła wstydu w Europie nie przyniosła i jako jedna z dwóch drużyn ograła Barcelonę.
Tak było przez kilka ostatnich lat i domyślam się, że podobnie będzie i teraz - Tobie przyznam rację, jeżeli w sierpniu okaże się, że Wisła nie tylko oddała za darmo Baszczyńskiego i Zieńczuka, sprzedała (być może) Brożka, ale też wzmocniła się kimś, kto naprawdę coś wniesie do tej drużyny.


domysły zostaw za dzwiami najlepiej, bo domysłami było ze na 10 lat Cupiała w Wiśle 10 lat Cupiał się z tej Wisły wycofuje :lol:
Jest w tym racja, że reforma rozgrywek ułatwi zadanie Wiśle, ale w swoim stwierdzeniu chyba sam przyznałeś, że jeżeli Wisła dostanie się do Ligi Mistrzów, to nie do końca dlatego, że będzie mocniejsza, ale dlatego, że UEFA obniży poziom, bo nie oszukujmy się, ale gdyby UEFA nie zrobiła żadnych zmian, to ciężko by było trafić na drużynę, z którą Wisła miałaby szanse (chodzi mi o III rundę LM)


uwielbiam słowo "gdyby"

to ja Ci odpowiem tak gdyby lata temu UEFA nie wpadła na kretyński pomysł że Mistrzowie danego kraju nie mają prawa gry w LM to co roku byśmy mieli polską i nie tylko drużynę w LM, więc skoro UEFA potrafiła sztucznie wyeliminować Mistrzów z Ligi Mistrzów to teraz wraca powoli to tego co normalne i w końcu kazdy Mistrz ma niemal szanse, nie jest to żadne obniżanie poziomu.

Jeszcze raz na koniec domysły i gdybania zostaw na boku.
Obrazek
Obrazek
WislaLive.pl

gulchynsky
Młodzik
Posty: 575
Rejestracja: 18 lutego 2006, 12:58
Lokalizacja: Łódź

Postautor: gulchynsky » 02 czerwca 2009, 05:46

No właśnie... najpierw przez lata było gadanie o wielkiej Wiśle, która wygrała z Schalke, a teraz przez następne lata będzie się mówiło o wygranej z Barceloną, która wyraźnie sobie ten mecz odpuściła.
Odnośnie transferów, to nie mówię o takich na miarę największych klubów, ale samo zagranie i przegranie większości meczów w Lidze Mistrzów będzie kolejnym wielkim sukcesem w polskiej piłce?
W tym sezonie w rundzie grupowej nawet takie drużyny jak Cluj, Anorthosis czy BATE Borysow potrafiły urwać punkty najlepszym. Ale teraz najlepiej jest w Polsce mówić o tym, że przecież Wisła wygrała 1:0 z Barceloną, gdzie tam już pewnie o tej "wielkiej porażce" zapomnieli, a u was będzie się pewnie mówić przez lata.
Nie mam zamiaru zostawiać domysłów za "dzwiami", bo gdybym nie myślał tak jak myślę, to chyba byłbym wielkim optymistą na temat przyszłego sezonu Wisły w Europie. Ściągnięcie jednego Garguły, który i tak straci początek sezonu i nawet nie wiadomo, w jakiej formie będzie po kontuzji wiele Wiśle nie przyniesie, a nie jest tajemnicą, że Wisła raczej pozbywa się kluczowych piłkarzy zamiast wzmacniać się solidnymi następcami na ich pozycje...

Awatar użytkownika
Marco
Junior
Posty: 2575
Rejestracja: 22 października 2004, 17:01
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Marco » 02 czerwca 2009, 06:56

gulchynsky pisze:No właśnie... najpierw przez lata było gadanie o wielkiej Wiśle, która wygrała z Schalke,


gadanie takich jak Ty i pismaków ktorzy najpierw gadają i piszą. żal mi tkaich ktorzy łykają wszystko co media powiedzą
a teraz przez następne lata będzie się mówiło o wygranej z Barceloną, która wyraźnie sobie ten mecz odpuściła.


tak tak Barcelona odpuściła, bo Barcelonie przystoi i wypada przegrać z "jakąś" tam Wisłą i pozwolić sobie na pójście wyniku w świat, Barcelona nie zagrała na 100% moż enawet i nie na 70% ale po stracie bramki ruszyła do frontalnych ataków, a jak nie chcesz tego dostrzec to nie moja wina. Tak samo ja mogę napisać, że takie Udinesse to nawet 60% nie włozyło w ogranie nowego "Lecha". A trąbi się o fantyastycznym występie Kolejorza a co takie fantastycznego? Najlepiej powiedzieć Barca odpuściła mogla w ogole nie wychodzić na boisko albo mogła nam dać strzelić dwie bramki,może trzy skoro odpuściła było by ciekawie. Takie typowe gadanie, jak ktoś już wygrał 4:0 to nie może byc inaczej jak odpuszczenie rewanżu. Umniejszanie czyjegoś sukcesu jest to typowo polskie. To nie ty byłeś lepszy ale tamci słabi.

Odnośnie transferów, to nie mówię o takich na miarę największych klubów, ale samo zagranie i przegranie większości meczów w Lidze Mistrzów będzie kolejnym wielkim sukcesem w polskiej piłce?


możliwe ze po tylu latach to będzie sukces
ja sobie cierpliwie poczekam na rozwój sytuacji i bedę oceniał, a nie bawił się w wizjonera , bo niektórzy wizjonerzy kazali nam oglądać czyjeś plecy
W tym sezonie w rundzie grupowej nawet takie drużyny jak Cluj, Anorthosis czy BATE Borysow potrafiły urwać punkty najlepszym. Ale teraz najlepiej jest w Polsce mówić o tym, że przecież Wisła wygrała 1:0 z Barceloną, gdzie tam już pewnie o tej "wielkiej porażce" zapomnieli, a u was będzie się pewnie mówić przez lata.


a co mnie interesuje co się mówi w Polsce Wisła jest dla Wiślaków a nie reszty Polski i przegrana z Barceloną jest sukcesem i zapisuje się w historii klubu czy to CI się podoba czy nie, nie interesuje mie to czy Wisła będzie uszcześliwiać fanów Lecha Legii i innych klubów, za przeproszeniem g....omnie to interesuje bo Wisła jest dla Wiślaków.

Nie mam zamiaru zostawiać domysłów za "dzwiami", bo gdybym nie myślał tak jak myślę, to chyba byłbym wielkim optymistą na temat przyszłego sezonu Wisły w Europie. Ściągnięcie jednego Garguły, który i tak straci początek sezonu i nawet nie wiadomo, w jakiej formie będzie po kontuzji wiele Wiśle nie przyniesie, a nie jest tajemnicą, że Wisła raczej pozbywa się kluczowych piłkarzy zamiast wzmacniać się solidnymi następcami na ich pozycje...


co za człowiek, sezon dopiero się skończył a ty mówisz o jednym transferze- dobry jesteś. "Domyślam się, gdyby, raczej" widzę że to twoje ulubione słowa :lol: dodaj jeszcze "przypuszczam, wydaje mi się" też będą pasować.

a na koniec zacytuję pewnego kolesia i odpowiedź mojego kolegi.który podsumuje całą tą dyskusję
Dzisiaj polski kibic ma w ciemnym i wąskim poważaniu - kto, ile i na co wydaje. Polski kibic pragnie mistrza swojego kraju na Camp Nou albo na San Siro. Polski kibic chce kochać jesień za Ligę Mistrzów i za obietnicę przygody.


Jakiś debil nie chce zrozumieć że Cupiał nie kupił Wisły dla "polskiego kibica" tylko dla satysfakcji swojej i kibiców Wisły. Mamy prawo mieć głęboko w dupie co 'polski kibic' z jakiejś Pipidówy Większej sądzi o tym co Wisła gra w europejskich pucharach, bo Wisła nie jest dla niego - jest dla nas. Oczywiście wg niego lepiej zainwestować 5 mln euro, odpaść pechowo albo wylosować Barcelonę i spaść do drugiej ligi. A nasze miejsce niech zajmie Lech albo Legia - co to polskiego kibica obchodzi. Chwd takim kretynom.


Kończę.Nie chce mi się dłużej przerzucać argumentami, doświadczeniem, w miarę dobrym rozeznaniem sytuacji w klubie z Reymonta , z osobą z zewnątrz, z domysłami, z przypuszczeniami, z gdybaniem, zwłaszcza....z Poznania.
Obrazek
Obrazek
WislaLive.pl

Kuba
Oldboy
Posty: 5443
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 18:42
Lokalizacja: Polkowice

Postautor: Kuba » 02 czerwca 2009, 09:45

Marco pisze:(...)
a co mnie interesuje co się mówi w Polsce Wisła jest dla Wiślaków a nie reszty Polski i przegrana z Barceloną jest sukcesem i zapisuje się w historii klubu czy to CI się podoba czy nie, nie interesuje mie to czy Wisła będzie uszcześliwiać fanów Lecha Legii i innych klubów, za przeproszeniem g....omnie to interesuje bo Wisła jest dla Wiślaków.


na pewno to chciałeś napisać? ;-)

Awatar użytkownika
Marco
Junior
Posty: 2575
Rejestracja: 22 października 2004, 17:01
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Marco » 02 czerwca 2009, 11:31

Kuba pisze:
Marco pisze:(...)
a co mnie interesuje co się mówi w Polsce Wisła jest dla Wiślaków a nie reszty Polski i przegrana z Barceloną jest sukcesem i zapisuje się w historii klubu czy to CI się podoba czy nie, nie interesuje mie to czy Wisła będzie uszcześliwiać fanów Lecha Legii i innych klubów, za przeproszeniem g....omnie to interesuje bo Wisła jest dla Wiślaków.


na pewno to chciałeś napisać? ;-)


oczywiście chodziło mi o wygraną 1:0 8)
Obrazek
Obrazek
WislaLive.pl

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Re: Ekstraklasa

Postautor: hermes46 » 14 lipca 2009, 20:06

to w końcu ile druzyn bedzie grac w e-lidze (s)kopanej?
Ja bym obstawiał 18 druzyn i chyba to byłboby najlepsze rozwiązanie. Czyli ŁKS zostaby w elicie.
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

Awatar użytkownika
Szymon
Oldboy
Posty: 6023
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 09:11
Lokalizacja: PABIANICE, POLSKA
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: Szymon » 16 lipca 2009, 20:17

Siero pisze: ale MP za rok bedzie dla Czerwonej Armii :D



hermes46 pisze: tez tak uwazam Czerwona Armia i Niebiescy beda rzadzic!!!!




No to sobie porządzili :D :D :D
BYŁ, BĘDZIE I JEST ZAWSZE WŁÓKNIARZ MRKS


Obrazek

Michał
Żak
Posty: 343
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 17:12
Kontaktowanie:

Re: Ekstraklasa

Postautor: Michał » 18 lipca 2009, 19:29

Jak z tą licencją Rodowitych? Dostali ją w końcu? W przypadku gdy ŁKS-a otrzyma licencje to panny z Kałuży spadają wpizdu do 2 ligi i awansuje Korona, tak?

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Re: Ekstraklasa

Postautor: hermes46 » 27 lipca 2009, 21:12

Cracovia skłamała w oświadczeniu licencyjnym!

Szykuje się wielki skandal w polskiej ekstraklasie. Okazało się bowiem, że Cracovia Kraków złożyła nieprawdziwe dokumenty w swym oświadczeniu licencyjnym. Pasy otrzymały zatem licencję na grę w ekstraklasie wbrew przepisom - czytamy w Sporcie.Rzecz dotyczy stadionu, na którym Cracovia będzie rozgrywać swoje mecze, podczas gdy w Krakowie przy ulicy Kałuży będzie remont. Krakowianie jako obiekt zastępczy wskazali, podobnie jak Wisła Kraków, Stadion Ludowy w Sosnowcu. Problem w tym, że nie podpisali żadnej wiążącej umowy na korzystanie z sosnowieckiego obiektu.

Ówczesny przewodniczący Komisji Odwoławczej ds. Licencji Zbigniew Lewicki twierdzi, że nie pamięta, na podstawie jakich dokumentów dopuszczono Cracovię do rozgrywek. Wniosek Pasów tymczasem został pozytywnie rozpatrzony już 28 maja, podczas gdy np. sprawa ŁKS Łódź została rozwiązana dopiero w minionym tygodniu.

Lewicki upiera się jednak, że Cracovia złożyła wówczas stosowne dokumenty odnośnie korzystania z sosnowieckiego Stadionu Ludowego. Zupełnie innego zdania jest jednak dyrektor właściciela obiektu, Jerzy Lula oraz rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej, Jakub Kwiatkowski.

- Wymogi licencyjne nakładają na kluby obowiązek posiadania stadionu spełniającego określone wymogi lub umowy umożliwiającej korzystanie z takiego obiektu. Cracovia nie podpisała z nami żadnej wiążącej umowy - mówi dyrektor sosnowieckiego Zagłębia.

Wygląda więc na to, że licencja dla Cracovii na grę w ekstraklasie w sezonie 2009/2010 została przyznana bezpodstawnie i wbrew obowiązującym przepisom. Mówią one bowiem, że każdy klub musi przedstawić w oświadczeniu licencyjnym obiekt dostosowany do wymogów ekstraklasy, bądź potwierdzenie pozwolenia na tymczasową grę na obiekcie zastępczym.

Sportowe Fakty
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

gulchynsky
Młodzik
Posty: 575
Rejestracja: 18 lutego 2006, 12:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Ekstraklasa

Postautor: gulchynsky » 30 lipca 2009, 20:42

Wisła jak już odpadła z LM to będzie jeszcze grała w Lidze Europejskiej czy to już koniec pucharów??

rzymi
Oldboy
Posty: 5103
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 18:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ekstraklasa

Postautor: rzymi » 30 lipca 2009, 21:23

Koniec
ObrazekObrazek


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości