EMŚ 2010

Pisz o czym chcesz

Moderator: Moderatorzy

Czy będzie awans

TAK
19
45%
NIE
14
33%
50/50
9
21%
 
Liczba głosów: 42

Kuba
Oldboy
Posty: 5443
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 18:42
Lokalizacja: Polkowice

Postautor: Kuba » 17 października 2008, 06:37

sienot pisze:
Szymon pisze:a ciekawe czy ja się doczekam aż odpowiesz na pytanie??? 8)
chodzi ci o analize to nie moja :P


to proponowałbym, każdym nastepnym razem, gdy kserujesz coś z internetu na forum - podawać źródło (tyczy się to wszystkich)

Awatar użytkownika
Szymon
Oldboy
Posty: 6023
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 09:11
Lokalizacja: PABIANICE, POLSKA
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon » 17 października 2008, 10:52

Otóż to :!: :!: :!:
BYŁ, BĘDZIE I JEST ZAWSZE WŁÓKNIARZ MRKS


Obrazek

Awatar użytkownika
Siero
Senior
Posty: 3841
Rejestracja: 04 października 2006, 13:38
Lokalizacja: Pabianice (51° 39'N 19° 23'E)
Kontaktowanie:

Postautor: Siero » 17 października 2008, 19:04

Kuba pisze:
sienot pisze:
Szymon pisze:a ciekawe czy ja się doczekam aż odpowiesz na pytanie??? 8)
chodzi ci o analize to nie moja :P


to proponowałbym, każdym nastepnym razem, gdy kserujesz coś z internetu na forum - podawać źródło (tyczy się to wszystkich)

Szymon pisze:Otóż to :!: :!: :!:

tak robie, ale zapomniałem! hellow ^^
MRKS Włókniarz Pabianice http://mrks.wlokniarz.info/

rzymi
Oldboy
Posty: 5103
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 18:20
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: rzymi » 20 października 2008, 22:59

Michał Janota z Feyenoordu dostanie powołanie????


Michał Janota (18 l.) przebojem wdziera się do składu słynnego Feyenoordu Rotterdam. Oficjalna strona holenderskiego klubu podała wczoraj, że młodziutki pomocnik wpadł w oko byłemu trenerowi Feyenoordu... Leo Beenhakkerowi (66 l.).
"Udało nam się dowiedzieć, że Michał Janota zostanie powołany do pierwszej reprezentacji Polski. Leo Beenhakker jest pod wielkim wrażeniem jego umiejętności" - napisali Holendrzy.

więcej w Super Expressie

wp.pl
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Siero
Senior
Posty: 3841
Rejestracja: 04 października 2006, 13:38
Lokalizacja: Pabianice (51° 39'N 19° 23'E)
Kontaktowanie:

Postautor: Siero » 23 października 2008, 12:49

Sebastian Tyrała będzie grał dla reprezentacji Polski! To jeden z niewielu piłkarzy, którzy piękne słowa o występach w biało-czerwonych barwach zamienili w czyn. Utalentowany pomocnik zwany "przyszłym Messim" zapewne już niedługo zadebiutuje w naszej reprezentacji. Przed nim piłkarze polskiego pochodzenia mówiąc głównie rzucali słowa na wiatr...
Z zawodników o polskich korzeniach, którzy mogliby wzmocnić naszą reprezentację, zestawiliśmy całą jedenastkę. Większość z tych piłkarzy nigdy dla Polski nie zagra, tylko jeden jest jeszcze "do odzyskania".

Bramkarz - Robert Olejnik (ur. 26 listopada 1986 w Wiedniu):
Wybrał Austrię. Obecnie jest zawodnikiem szkockiego Falkirk. Wcześniej był w kadrze Aston Villi Birmingham. Ale na tą pozycję akurat nikogo szukać nie musimy.

Lewy obrońca - Luis Filipe Kasmirski (ur. 9 sierpnia 1985 w Jaragua do Sul):
Zawodnik hiszpańskiego Deportivo La Coruna. Nie ma polskiego paszportu, choć nazwisko wyraźnie wskazuje na przodków znad Wisły. Ma paszport włoski, co dla piłkarza spoza Unii Europejskiej jest dużym udogodnieniem. Ale Polska też jest przecież w Unii. Sprawa do wyjaśnienia, zwłaszcza, że z bocznymi obrońcami Leo Beenhakker ma sporo problemów.

Prawy obrońca - Sebastian Boenisch (ur. 1 lutego 1987 w Gliwicach):
Regularnie występuje w Werderze Brema w Bundeslidze i Lidze Mistrzów. Gra też w kadrze Niemiec do lat 21. Wcześniej deklarował, że chętnie zagrałby dla Polski, gdyby dostał powołanie nie do młodzieżówki, a do pierwszej reprezentacji. Nikt się nim nie zainteresował.

Środkowy obrońca - Phil Jagielka (ur. 17 sierpnia 1982 w Manchesterze):
Drugie imię Nikodem. Obrońcą Evertonu niestety zainteresowano się zbyt późno. Szkoda, bo piłkarz regularnie grający w dobrym zespole z Premier League byłby dla naszej kadry dużym wzmocnieniem. W reprezentacji Anglii, mając takich konkurentów, jak Rio Ferdinand, John Terry czy Jamie Carragher, sobie nie pogra.

Środkowy obrońca - Lukas Sinkiewitz (ur. 9 października 1985 w Tychach):
Zawodnik Bayeru Leverkusen mógł wybierać, czy chce grać dla Polski czy dla Niemiec. Wybrał tą drugą opcję. 3 września 2005 roku zadebiutował w tamtejszej pierwszej reprezentacji. Międzynarodowej kariery jednak nie zrobił.

Defensywny pomocnik - Christoph Dabrowski (ur. 1 lipca 1978 w Katowicach):
Solidny defensywny pomocnik, występował w Werderze Brema, Arminii Bielefeld, teraz gra w Hannoverze 96. W październiku 2005 PZPN wystąpił do FIFA o wyrażenie zgody na grę Dabrowskiego w polskiej reprezentacji, która nie została udzielona (Dabrowski występował wcześniej w reprezentacji U21 Niemiec).

Ofensywny pomocnik - Daniel Sikorski (ur. 2 listopada 1987 w Warszawie):
Od 2005 roku figuruje w kadrze Bayernu Monachium. Całkiem niedawno odmówił gry w reprezentacji Polski. Woli grać dla słabej Austrii.

Prawy pomocnik - Piotr Trochowski (urodzony 22 marca 1984 w Tczewie):
Ten zawodnik akurat nigdy nie wyrażał chęci gry dla Polski. Był zdecydowany, by występować w reprezentacji Niemiec. Jest gwiazdą HSV Hamburg, a w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw świata błysnął w drużynie narodowej, zdobywając piękną, zwycięską bramkę z Walią. Już mówią na niego TORchowski (Tor oznacza po niemiecku gola).

Lewy pomocnik - Lukas Podolski (ur. 4 czerwca 1985 w Gliwicach):
Tej sprawy chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać. W naszej jedenastce przesunięty na lewą pomoc - na tej pozycji bardzo dobrze radził sobie na Euro 2008.

Napastnik - Andy Johnson (ur. 10 lutego 1981 w Bedford):
Miał polskiego dziadka. Swego czasu, gdy grał jeszcze w Crystal Palace, zgłaszał aspiracje do reprezentacji Polski. Na aspiracjach się skończyło. Tak naprawdę chciał zrobić wokół siebie trochę szumu i przyspieszyć powołanie do pierwszej reprezentacji Anglii. Zaliczył dla niej od 2005 roku 8 występów, gola nie zdobył. Dwa sezony spędził w Evertonie, a przed rozpoczęciem obecnych rozgrywek "The Toffees" bez żalu oddali go do słabego Fulham.

Napastnik - Robert Acquafresca (ur. 11 września 1987 w Turynie)
Mama włoskiego napastnika pochodzi z Giżycka. Kiedy Zbigniew Boniek dowiedział się, że piłkarz Cagliari mógłby wzmocnić reprezentację Polski, od razu zadzwonił do Beenhakkera. Ale chyba tylko jemu na tym zależało. Sztab reprezentacji nie zrobił nic, by przekonać Acquafreskę do gry dla Polski i ten wybrał Włochy. Już niedługo może zdobywać gole dla Interu Mediolan, którego jest własnością.

Reprezentacja Polski, złożona z piłkarzy, którzy mogliby występować w biało-czerwonych barwach, ale nie zagrają:

Robert Olejnik (Austria) - Phil Jagielka, Sebastian Boenisch, Luis Filipe Casimirski, Lukas Sikiewitz - Christoph Dabrowski, Lukas Podolski, Piotr Trochowski, Daniel Sikorski - Andy Johnson, Robert Acquafresca.

Grzegorz Wojnarowski, Wirtualna Polska
MRKS Włókniarz Pabianice http://mrks.wlokniarz.info/

Awatar użytkownika
Hamplik
Młodzik
Posty: 640
Rejestracja: 01 listopada 2005, 19:39
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: Hamplik » 26 października 2008, 09:33

Zagłosowałem 50/50. Mamy dosyć wyrównaną grupę i prawie kiazdy tu moze awansować. Uważam, że jak będziemy grali tylko jednym napadem to nie awansujemy. A jeśli nawet nam się uda to z taką grą jaką pokazaliśmy przeciwko Słowacji to nie mamy co tam sie pokazywać.
NIE DLA PSA KIEŁBASA
NIE DLA MUKSu EKSTRAKLASA!!!

Awatar użytkownika
cesare
Żak
Posty: 382
Rejestracja: 15 stycznia 2007, 02:37

Postautor: cesare » 01 kwietnia 2009, 21:43

Hamplik pisze:Zagłosowałem 50/50. Mamy dosyć wyrównaną grupę i prawie kiazdy tu moze awansować. Uważam, że jak będziemy grali tylko jednym napadem to nie awansujemy. A jeśli nawet nam się uda to z taką grą jaką pokazaliśmy przeciwko Słowacji to nie mamy co tam sie pokazywać.


stary post ale co tam

słaba grupa jest .. rzekłbym, że najsłabsza i obojętne kto awansuje furory na boiskach RPA nie zrobi (od nas z grupy) ..

porażka z Irlandią Płn. w pełni zasłużona ..
dzisiaj MEGA SUKCES ZWYCIĘSTWO Z SAN MARINO :):):):):)
10:0 !!!! :D:D:D:D:D:D
wspaniałe zmiany Benhaakera :) kogo by dzisiaj nie wpuścił ten strzelił bramkę .. no Kubie się nie udało (swoją drogą jak to możliwe, że działacze BVB puścili Go na kadrę .. w meczu z Irlandią nie miał sił nogi podnieść ..) ..
Krzyniu, który w/g J. Gmocha podobny jest do Berbatova :D:D:D:D ok. 60 min. nie miał sił biegać mimo to dograł do końca!! wspaniały wyczyn tego grajcara ..
Smolarek wiecznie rezerwowy już nie tylko w przeciętnym Racingu ale i bardziej przeciętnym Boltonie dziś jest gwiazdą !! po meczu sam nie wiedział czy strzelił 6 czy .. 5 bramek .. a "strzelił" 4 :D w tym 1 naprawdę ładna .. pozostała to przypadki .. albo chciał podawać .. albo ktoś w niego trafił albo po jego strzale goście sami sobie wbili bramkę :D

po tym meczu jestem pełen optymizmu przed kolejnymi meczami i wierzę w talent trenerski wielkiego Leo :D:D:D:D

tak! należą mu się te wszystkie setki tysięcy ojro za tą wspaniałą pracę, którą wykonuje :D:D:D:D:D i dzięki Leo, że wolisz oglądać mecze polskiej ekstraklasy a nie holenderskiej eredivision ..

swoją drogą to Leo dobrze zrobił, że nie powołał Gancarczyka .. sukcesy w Pucharze Uefa to nie wszystko :) a Dudka .. może sobie grać w klubie na lewej obronie a w kadrze na środku .. z Irlandią pokazał jak wspaniale gra .. trochę jeszcze można było by wymienić ale nie chce mi się pisać :D bo i po co :D wieli Leo i tak będzie rządził kadrą ..

Awatar użytkownika
Hamplik
Młodzik
Posty: 640
Rejestracja: 01 listopada 2005, 19:39
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: Hamplik » 06 kwietnia 2009, 13:07

W chwili obecnej zagłosowałbym na nie :lol:
NIE DLA PSA KIEŁBASA
NIE DLA MUKSu EKSTRAKLASA!!!

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Postautor: hermes46 » 06 kwietnia 2009, 16:00

ja tak zrobiłem!!!
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

Awatar użytkownika
Siero
Senior
Posty: 3841
Rejestracja: 04 października 2006, 13:38
Lokalizacja: Pabianice (51° 39'N 19° 23'E)
Kontaktowanie:

Postautor: Siero » 07 kwietnia 2009, 10:46

W dodatku "Sport" "Gazety Wyborczej" przeczytałem portret Artura Boruca, piórem Roberta Błońskiego. Bardzo interesujący, chyba najbardziej przejmujący tekst o 41-krotnym reprezentancie Polski, który znalazł się na zakręcie. Szokuje mnie jednak niedyskrecja jego kolegów z kadry...

Materiał zaczyna się jak u słynnego brytyjskiego reżysera Alfreda Hitchcocka - od "trzęsienia ziemi", a później jest tylko ciekawiej. Tym trzęsieniem ziemi określiłbym cytat, jakim zwrócili się do Boruca jego koledzy z drużyny narodowej: "Artur, co ty, k..., wyprawiasz?". To pytanie bramkarzowi zadali Michał Żewłakow, Dariusz Dudka, Marcin Wasilewski, Jacek Krzynówek i Mariusz Lewandowski. Któryś z nich ujawnił treść rozmowy Błońskiemu.

Brawa dla Roberta, ale wstyd dla tego, który to uczynił. To niczym rzut kamieniem w Boruca. Szczególnie, że z tych pięciu piłkarzy, czterech na Windsor Park w Belfaście znajdowało się w katastrofalnej formie. Żeby nie było nieporozumień - wymienię ich nazwiska: Żewłakow, Wasilewski, Dudka i Krzynówek. Równie dobrze sobie mogą zadedykować pytanie, które skierowali do Boruca!

Ktoś powie - spokojnie, a może nie chodzi o dyspozycję na boisku, a o zachowanie poza nim? Można oskarżać Boruca, tyle tylko że samemu trzeba się wzorowo prowadzić, nieprawdaż panowie kadrowicze?

W Nowym Testamencie w ewangelii świętego Jana znajdujemy przypowieść, w której Chrystus staje w obronie cudzołożnicy. Pod adresem tłumu, który chce ukamieniować kobietę Jezus wypowiada słowa: "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem".

I to by było na tyle panowie, szanowni koledzy Boruca...

Może jeszcze pobiegliście - któryś z was pobiegł - do Leo Beenhakkera, aby ten wyrzucił Artura z reprezentacji między meczami z Irlandią Północną i San Marino? Szkoda, że tak łatwo zapomnieliście o chwilach spędzonych razem z Borucem - na mundialu w 2006 roku i na Euro 2008. Na boisku i poza nim.

źródło informacji: INTERIA.PL
MRKS Włókniarz Pabianice http://mrks.wlokniarz.info/

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Postautor: hermes46 » 07 kwietnia 2009, 15:01

potrzebny był kozioł ofiarny wiec szybko wybrali! ci "wielcy przyjaciele Artura" sa najwiekszymi łajzami! Sami grali skandalicznie, a teraz z wilek a troska o Boruca. Ogladajac mecz z kelnerami wk.... mnie Szpakowski który stwierdził ze Leo (why?) powinien dac szanse rehabilitacji dla Artura! A 3 dni predzej zadał krwi i usuniecia Artura z kadry!!!!
Dobrze to pokazano w ostatnim Cafe Footbal kisksy naszych bramkarzy i co sie z nimi dalej działo! Kiksy Dudka w meczach MU czy Chelsea a potem wspaniały finał LM.
Jestesmy kibicami koszykówki w naszej ukochanej dyscyplinie zdarzaja sie sytuacje nieprawdopodobne. Tysiace rzutów, dwutaktów, rzutów osobistych i co? Przychodzi mecz a zawodniczki najprostszych rzeczy nie potrafia wykonac! Taki jest urok sportu! :lol:
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

Awatar użytkownika
Siero
Senior
Posty: 3841
Rejestracja: 04 października 2006, 13:38
Lokalizacja: Pabianice (51° 39'N 19° 23'E)
Kontaktowanie:

Postautor: Siero » 08 kwietnia 2009, 11:07

Reprezentacja Polski spadła z 29. na 41. miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Tak nisko w klasyfikacji FIFA polski zespół narodowy nie był od ośmiu lat. Prowadzi nadal mistrz Europy Hiszpania przed Niemcami i Holandią.

W 1998 roku reprezentacja Polski również zanotowała spadek o 12 pozycji i plasowała się aż na 61. lokacie. W lipcu 2000 roku zajmowała 41. miejsce, a najwyżej sklasyfikowana była we wrześniu 2007 roku - na 16. pozycji.

W czołówce rankingu FIFA nie zaszły większe zmiany. Z piątej na czwartą pozycję awansowała Brazylia, która zamieniła się lokatami z mistrzami świata Włochami.

Spośród rywali Polski w eliminacjach mistrzostw świata w RPA najwyżej sklasyfikowani są Czesi - 12. miejsce (poprzednio 13.). Irlandia Północna jest 27. (awans o 15 pozycji), Słowacja 47. (53.), Słowenia 63. (59.), a San Marino 202. (202.).

Reprezentacja RPA, z którą Polska zagra 6 czerwca na wyjeździe, plasuje się na 77. miejscu (82.).
MRKS Włókniarz Pabianice http://mrks.wlokniarz.info/

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Postautor: hermes46 » 08 kwietnia 2009, 14:29

i to po 10-0 zamiast awansu spadek!!!!! Leo Why?
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

Awatar użytkownika
Siero
Senior
Posty: 3841
Rejestracja: 04 października 2006, 13:38
Lokalizacja: Pabianice (51° 39'N 19° 23'E)
Kontaktowanie:

Postautor: Siero » 08 kwietnia 2009, 15:26

hermes46 pisze:i to po 10-0 zamiast awansu spadek!!!!! Leo Why?
for San Marino :D
MRKS Włókniarz Pabianice http://mrks.wlokniarz.info/

Awatar użytkownika
Siero
Senior
Posty: 3841
Rejestracja: 04 października 2006, 13:38
Lokalizacja: Pabianice (51° 39'N 19° 23'E)
Kontaktowanie:

Postautor: Siero » 16 kwietnia 2009, 14:15

Bartosz Salamon, 18-letni pomocnik drugoligowej Brescii lada dzień zostanie piłkarzem Napoli, grającego w Serie A - donosi "Super Express". Były klub Maradony chce zapłacić za Polaka prawie 4 miliony euro.


O Salamonie cały czas jest głośno. Kilka miesięcy temu zagraniczne media informowały, że obserwują go Real Madryt i Chelsea Londyn. Sam piłkarz potwierdził zainteresowanie "Królewskich".

Salamon jest obecnie podstawowym zawodnikiem Brescii, która występuje na zapleczu Serie A. Świetna forma 18-latka została dostrzeżona przez włodarzy z Napoli, którzy są zdecydowani na transfer.

18-letni pomocnik ma kosztować 4 miliony euro, a Napoli będzie miało 50 procent praw do piłkarza.

Jedno jest pewne, najbliższy transfer Salamona będzie jednym z najbardziej sensacyjnych w historii polskiej piłki.

Super Express/WP.PL
MRKS Włókniarz Pabianice http://mrks.wlokniarz.info/


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości