Lech w Pucharze UEFA

Pisz o czym chcesz

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
patrese
Kadet
Posty: 1445
Rejestracja: 13 stycznia 2007, 21:48
Lokalizacja: Leszno / Poznań
Kontaktowanie:

Lech w Pucharze UEFA

Postautor: patrese » 03 października 2008, 07:31

Lech w fazie grupowej Pucharu UEFA

Lechowi Poznań udało się awansować po raz pierwszy w swojej historii do fazy grupowej Pucharu UEFA. Wygrana 4-2 (1-0, 2-1, 3-2) po dogrywce w rewanżowym spotkaniu uzyskana z Austrią Wiedeń wystarczyła do wyeliminowania przeciwnika, ponieważ w pierwszym spotkaniu Austriacy wygrali tylko 2-1.

W 10. minucie karygodny błąd Mario Majstorovicia wykorzystał Hernán Rengifo Trigoso, który przejął piłkę na linii pola karnego, sprawił, że bramkarz położył się na murawie, a następnie spokojnie zdobył gola. Pięć minut później bardzo mocnym uderzeniem z 25 metrów popisał się Rafał Murawski, piłka odbita od poprzeczki spadła na głowę Rengifo, a ten nie omieszkał po raz drugi pokonać Szabolcsa Sáfára. Na jego nieszczęście sędzia uznał, że był na pozycji spalonej i Lech dalej prowadził tylko jedną bramką. W 22. minucie nastąpiło wielkie zamieszanie pod bramką Krzysztofa Kotorowskiego. Po rzucie wolnym Rubin Rafael Okotie mógł wyrównać stan meczu, ale czujność poznańskiego golkipera i Manuela Arboledy zapobiegła utracie gola. Pięć minut przed przerwą Semir Štilić pomylił się o centymetry, uderzając piłkę niemal spod linii bocznej z około 30 metrów.

Okotie ponownie starał się zaskoczyć bramkarza Lecha tuż po gwizdku sędziego rozpoczynającym drugą połowę, jednak Kotorowski po jego strzale z 18 metrów odbił piłkę przed siebie, a w końcu sytuację wyjaśnili obrońcy. Chwilę później Austriacy sprytnie rozegrali stały fragment gry, ale Emin Sulimani nieczysto trafił w piłkę, a ta poleciała wysoko nad bramką. W 60. minucie sędzia Konstantínos Kapitanís zdecydował się podyktować rzut karny za zagranie piłki ręką przez Murawskiego. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Milenko Ačimovič, który posłał piłkę w lewy róg bramki Kotorowskiego. Lech mógł błyskawicznie odpowiedzieć golem, ale Robertowi Lewandowskiemu i Arboledzie brakło precyzji przy strzałach. Kolejne minuty to ostra walka w środku boiska o każdą piłkę i brak jakichkolwiek sytuacji Lecha do odwrócenia losów dwumeczu. Może to uśpiło czujność Austrii Wiedeń, bo w 85. minucie po podaniu głową Lewandowskiego Sławomir Peszko wślizgiem zdobył drugiego gola, ku uciesze kibiców. Ta bramka oznaczała tylko jedno - konieczna była do rozegrania dogrywka.

Robert Lewandowski w 98. minucie udowodnił, że posiada nieprzeciętny instynkt strzelecki. Chwilę wcześniej brzydkim faulem powstrzymał go Jacek Bąk, ale to nie zraziło do gry 20-letniego gracza, który mocnym strzałem z ponad 20 metrów dał Kolejorzowi dwubramkowe prowadzenie. Piłka odbiła się jeszcze od dwóch Austriaków, kompletnie myląc Sáfára. Niestety polska drużyna cieszyła się z prowadzenia niecałe 120 sekund. Z prawej strony piłkę dośrodkował Joachim Standfest, a Matthias Hattenberger "szczupakiem" z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. W ostatniej akcji meczu do piłki w polu karnym dopadł Rafał Murawski i silnym strzałem pomiędzy bezradnymi obrońcami Austrii zapewnił Kolejorzowi upragniony awans.

2 października 2008, 18:15 - Poznań
Lech Poznań 4-2 pd. FK Austria Wiedeń
Hernán Rengifo Trigoso 10, Sławomir Peszko 85, Robert Lewandowski 98, Rafał Murawski 120 - Milenko Ačimovič 62 (k), Matthias Hattenberger 100

Lech: 27. Krzysztof Kotorowski - 22. Grzegorz Wojtkowiak, 18. Zlatko Tanevski (112, 3. Ivan Đurđević), 5. Manuel Santos Arboleda Sánchez, 7. Jakub Wilk - 17. Sławomir Peszko, 21. Dimitrije Injac (84, 9. Piotr Reiss), 16. Rafał Murawski, 14. Semir Štilić, 8. Robert Lewandowski - 11. Hernán Rengifo Trigoso.

Austria: 1. Szabolcs Sáfár - 31. Joachim Standfest, 6. Jacek Bąk, 24. Franz Schiemer, 5. Mario Majstorović - 10. Emin Sulimani (69, 27. Thomas Krammer), 15. Jocelyn Blanchard, 8. Matthias Hattenberger, 30. Milenko Ačimovič - 22. Mario Bazina (107, 25. Michael Madl), 19. Rubin Rafael Okotie (102, 9. Mamadou Laminé Diabang).

żółte kartki: Tanevski, Arboleda Sánchez, Peszko, Kotorowski, Štilić, Reiss - Hattenberger, Ačimovič, Schiemer, Majstorović, Bąk.
czerwona kartka: Franz Schiemer (105. minuta, Austria, za dwie żółte).

sędziował: Konstantínos Kapitanís (Cypr).
widzów: 23500.


Potencjalni rywale Lecha

We wtorek 7 października w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie fazy grupowej Pucharu UEFA. Wśród rozlosowanych drużyn znajdzie się jeden polski klub - Lech Poznań. Przedstawiamy listę potencjalnych rywali "Kolejorza", który będzie losowany z ostatniego koszyka.

W fazie grupowej Pucharu UEFA zagra 40 drużyn w ośmiu grupach pięciozespołowych. Każdy z każdym w grupie rozegra tylko jedno spotkanie, każdy klub rozegra dwa mecze na własnym boisku i dwa mecze na wyjazdach. Drużyny z tej samej federacji nie mogą zostać wylosowane do tej samej grupy.

Puchar UEFA - faza grupowa
Kolejki: 23 października, 6 listopada, 27 listopada, 3-4 grudnia i 17-18 grudnia

Koszyk 1


Milan AC ITA 119,935
Sevilla FC ESP 102,837
Valencia CF ESP 83,837
SL e Benfica POR 77,175
FC Schalke 04 GER 67,078
CSKA Moskwa RUS 59,437
Tottenham Hotspur FC ENG 55,997
Hamburger SV GER 52,078

Koszyk 2


VfB Stuttgart 1893 GER 52,078
AFC Ajax NED 51,610
Olympiakós SFP (Pireus) GRE 51,524
RC Deportivo de La Coruna ESP 46,837
Club Brugge KV BEL 41,811
Spartak Moskwa RUS 40,437
Paris Saint-Germain FC FRA 37,380
sc Heerenveen NED 35,610

Koszyk 3


Rosenborg BK NOR 35,400
Udinese Calcio ITA 34,935
SC Feyenoord NED 33,610
SC Braga POR 33,175
SK Slavia Praga CZE 31,497
Manchester City FC ENG 30,997
Galatasaray SK TUR 30,469
UC Sampdoria ITA 28,935

Koszyk 4


Hertha BSC Berlin GER 27,078
FK Partizan (Belgrad) SRB 25,884
AS Nancy-Lorraine FRA 25,380
Portsmouth FC ENG 24,997
Aston Villa FC ENG 24,997
Real Racing Club de Santander ESP 24,837
FC Kobenhavn DEN 23,748
NK Dinamo (Zagrzeb) CRO 17,835

Koszyk 5


AS Saint-Étienne FRA 17,380
VfL Wolfsburg GER 16,078
Royal Standard Club de Liege BEL 14,811
FC Twente NED 14,610
NEC (Nijmegen) NED 12,610
Metalist Charków UKR 10,933
LECH POZNAŃ POL 6,973
MŠK Žilina SVK 4,069


www.90minut.pl

...........................................................................................................

Niesamowity horror z happy endem! :D Genialna atmosfera na trybunach przy komplecie publiczności, walka do upadłego i wiara w zwycięstwo pozwoliły awansować dalej. Nawet wyjątkowy palant w roli sędziego nam w tym nie przeszkodził. Taki mecz zdarza się raz na kilka lat... :)
"Aeaeaooo, Aeaeaooo, Niech zwycięża Lech, Wielki Kolejorz KKS!!!" :D :D :D
SIAMO SEMPRE CON VOI - LECH POZNAŃ
Obrazek

Awatar użytkownika
Marco
Junior
Posty: 2575
Rejestracja: 22 października 2004, 17:01
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Marco » 03 października 2008, 11:21

Amica (o nazwie Lech) w UEFA, żadna nowość. lata wstecz też grali i bęcki dostali :lol:
Obrazek
Obrazek
WislaLive.pl

Awatar użytkownika
patrese
Kadet
Posty: 1445
Rejestracja: 13 stycznia 2007, 21:48
Lokalizacja: Leszno / Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: patrese » 03 października 2008, 11:44

Marco pisze:Amica (o nazwie Lech) w UEFA, żadna nowość. lata wstecz też grali i bęcki dostali :lol:


O fuzji Lecha z Amiką nie chce mi się już gadać. Swego czasu dyskutowaliśmy zresztą i chyba wszystko zostało wyjaśnione.
Ale widzę, że frustracja wśród niektórych po bęckach u siebie z Lechem 1:4 + europejskie puchary jest spora... :lol:
SIAMO SEMPRE CON VOI - LECH POZNAŃ

Obrazek

Awatar użytkownika
Marco
Junior
Posty: 2575
Rejestracja: 22 października 2004, 17:01
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Marco » 03 października 2008, 11:52

patrese pisze:
Marco pisze:Amica (o nazwie Lech) w UEFA, żadna nowość. lata wstecz też grali i bęcki dostali :lol:


O fuzji Lecha z Amiką nie chce mi się już gadać. Swego czasu dyskutowaliśmy zresztą i chyba wszystko zostało wyjaśnione.
Ale widzę, że frustracja wśród niektórych po bęckach u siebie z Lechem 1:4 + europejskie puchary jest spora... :lol:


frustratów to szukaj na forach kibice.net TWSD a nie tutaj :lol:

przeżyłem wiele sukcesów i wiele porażek i takie czasy gdy w Wiśle na wodę nie było więc znajdź sobie innego adresata i bajeczki o frustracjach :lol: ja niestety nie z tych którzy wynik stawiają na pierwszym planie

jak nas Amica o nazwie Lech prześcignie w historii dokonań to wtedy wróć
8)

Wysłujacie prawdę tą, że jesteście Amicą, sprzedaliście klubik swój ..... :Lol:

ja wiem że po latach niebytu w polskiej piłce jts chwila radości i euforii ale poczekamy jak dalej pójdzie :D
Obrazek
Obrazek
WislaLive.pl

Awatar użytkownika
patrese
Kadet
Posty: 1445
Rejestracja: 13 stycznia 2007, 21:48
Lokalizacja: Leszno / Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: patrese » 03 października 2008, 12:15

Marco pisze:frustratów to szukaj na forach kibice.net TWSD a nie tutaj :lol:

przeżyłem wiele sukcesów i wiele porażek i takie czasy gdy w Wiśle na wodę nie było więc znajdź sobie innego adresata i bajeczki o frustracjach :lol: ja niestety nie z tych którzy wynik stawiają na pierwszym planie

jak nas Amica o nazwie Lech prześcignie w historii dokonań to wtedy wróć
8)

Wysłujacie prawdę tą, że jesteście Amicą, sprzedaliście klubik swój ..... :Lol:

ja wiem że po latach niebytu w polskiej piłce jts chwila radości i euforii ale poczekamy jak dalej pójdzie :D


Mało mnie interesuje, co myślą o fuzji kibice Wisły. Po naszej wcześniejszej dyskusji wydawało mi się, że choć trochę zrozumiałeś...
Zresztą nic dzisiaj nie jest w stanie mnie wyprowadzić z równowagi. :wink: Tak, jest euforia. Co będzie dalej? Zagramy kilka spotkań z dużo lepszymi drużynami i nikt nie będzie miał pretensji, że je być może przegramy. Cel, jakim było zakwalifikowanie się do fazy grupowej UEFA, został osiągnięty.
Szkoda, że Wiśle się nie udało. Nawet mocno im kibicowałem podczas transmisji w jednym z angielskich pubów na wakacjach. :) Nie w Anglii oczywiście. :wink:
SIAMO SEMPRE CON VOI - LECH POZNAŃ

Obrazek

Awatar użytkownika
Marco
Junior
Posty: 2575
Rejestracja: 22 października 2004, 17:01
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Marco » 03 października 2008, 12:29

patrese pisze:
Marco pisze:frustratów to szukaj na forach kibice.net TWSD a nie tutaj :lol:

przeżyłem wiele sukcesów i wiele porażek i takie czasy gdy w Wiśle na wodę nie było więc znajdź sobie innego adresata i bajeczki o frustracjach :lol: ja niestety nie z tych którzy wynik stawiają na pierwszym planie

jak nas Amica o nazwie Lech prześcignie w historii dokonań to wtedy wróć
8)

Wysłujacie prawdę tą, że jesteście Amicą, sprzedaliście klubik swój ..... :Lol:

ja wiem że po latach niebytu w polskiej piłce jts chwila radości i euforii ale poczekamy jak dalej pójdzie :D


Mało mnie interesuje, co myślą o fuzji kibice Wisły.


a ktoś mówi żebyś się tym interesował tym co my myślimy?
Po naszej wcześniejszej dyskusji wydawało mi się, że choć trochę zrozumiałeś...


wykładnia zapisów sądowych jest tak czytelna że twoje tłumaczenia są zbędne więc pozwolisz, że to na nich będę się opierał :lol:
Zresztą nic dzisiaj nie jest w stanie mnie wyprowadzić z równowagi. :wink:

a ktoś próbuje? :roll:

Tak, jest euforia. Co będzie dalej? Zagramy kilka spotkań z dużo lepszymi drużynami i nikt nie będzie miał pretensji, że je być może przegramy. Cel, jakim było zakwalifikowanie się do fazy grupowej UEFA, został osiągnięty.


no to się ciesz, bo jakoś ostatnimi latami o Lechu na tym forum nie wspominałeś , a nie wyjeżdżaj mi tu z frustracją bo to śmieszne w kontekście mojego podejścia do aspektów sportowych,
Szkoda, że Wiśle się nie udało. Nawet mocno im kibicowałem podczas transmisji w jednym z angielskich pubów na wakacjach. :) Nie w Anglii oczywiście. :wink:


jakie to wzruszające :lol:

ja wręcz przeciwnie dlatego, że mam gdzieś wyniki innych
Obrazek
Obrazek
WislaLive.pl

Awatar użytkownika
patrese
Kadet
Posty: 1445
Rejestracja: 13 stycznia 2007, 21:48
Lokalizacja: Leszno / Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: patrese » 03 października 2008, 13:05

Marco pisze:wykładnia zapisów sądowych jest tak czytelna że twoje tłumaczenia są zbędne więc pozwolisz, że to na nich będę się opierał :lol:

no to się ciesz, bo jakoś ostatnimi latami o Lechu na tym forum nie wspominałeś , a nie wyjeżdżaj mi tu z frustracją bo to śmieszne w kontekście mojego podejścia do aspektów sportowych,

jakie to wzruszające :lol:

ja wręcz przeciwnie dlatego, że mam gdzieś wyniki innych


Możesz opierać się na kim i na czym chcesz. Jak dla mnie też fuzja jest czysta. Akurat na prawie trochę się znam, bo je skończyłem.
Na tym forum jestem trochę ponad 1,5 roku i na tematy związane z Lechem zdążyliśmy już parę razy się pokłócić. :wink: Więc nie mów mi, że "latami nie wspominałem o Lechu"... :roll:
Tyle tylko, że to Ty próbujesz ciągle wciskać jedyną słuszną prawdę o Lechu zasłyszaną od swoich kolegów z Krakowa i próbujesz ogłupiać naród. :wink: Ja nie wyciągam milicyjnych tradycji Wisły na wierzch - wasza sprawa. Historia bywa przecież różna. Niekoniecznie wszyscy w Poznaniu potrafią ją zrozumieć. Tak samo jak i w Krakowie nie rozumieją wszystkiego (albo też nie chcą zrozumieć), co dzieje się w Poznaniu.
No i szkoda, że nie interesują Cię wyniki innych polskich drużyn w pucharach. Ja w pierwszej kolejności jestem Polakiem, a dopiero w drugiej Poznaniakiem, więc dobro polskiej piłki, na które składają się również wyniki Wisły, jest mi najbliższe.
SIAMO SEMPRE CON VOI - LECH POZNAŃ

Obrazek

Awatar użytkownika
Marco
Junior
Posty: 2575
Rejestracja: 22 października 2004, 17:01
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Marco » 03 października 2008, 13:25

patrese pisze:Możesz opierać się na kim i na czym chcesz. Jak dla mnie też fuzja jest czysta.

a kto mówi inaczej? czy ktokolwiek w tym ja napisał, że coś nieczysto,że cokolwiek odbyło się z naruszeniem prawa? prawnik i nie rozumie tekstu pisanego?
Akurat na prawie trochę się znam, bo je skończyłem.


no to wiesz co to KRS i jakie ma znaczenie, czyżbyś podważał ten zapis?


Na tym forum jestem trochę ponad 1,5 roku i na tematy związane z Lechem zdążyliśmy już parę razy się pokłócić. :wink: Więc nie mów mi, że "latami nie wspominałem o Lechu"... :roll:

zapomni człowiek wstawić "..." i już afera o lata, no to niech będie 1,5 roku

Tyle tylko, że to Ty próbujesz ciągle wciskać jedyną słuszną prawdę o Lechu zasłyszaną od swoich kolegów z Krakowa i próbujesz ogłupiać naród. :wink:

a ty skąd wiesz skąd ja znam ta prawdę? nie ośmieszaj sie, mówi że skończył prawo ,a pisze bzdury, no ale Giertych to też wykształcony jest wiec ok :)
Ja nie wyciągam milicyjnych tradycji Wisły na wierzch - wasza sprawa.

ojjeju znów się wzruszyłem, jak już coś to nie tradycje, nie tradycję a a bycie w zrzeszeniu Gwardia i bycie milicyjnym klubem,cześć historii Wisły, prawnik a nie rozróżnia tradycji od danego okresu w historii,

a dyskutować na ten temat mogę bo nie mam oporów tylko podejrzewam, ze twoja wiedza na ten temat jest tak uboga, że nie wiele byś podyskutował, ewentualnie propagandę z 2 strony błoń kopiował i udawał, że coś wie,a google.pl i wikipedia.pl to zbyt mało byś podjął rękawicę w temacie Gwardia Krakó i GTS Wisła Kraków
Historia bywa przecież różna. Niekoniecznie wszyscy w Poznaniu potrafią ją zrozumieć. Tak samo jak i w Krakowie nie rozumieją wszystkiego (albo też nie chcą zrozumieć), co dzieje się w Poznaniu.


a cczego tu nie rozumieć, prawnikiem jesteś więc mi nie mów, że nie rozumiesz zapisów Krajowego Rejestru Sądowego, jest tak czytelny że bardziej nie może,

ciężko zrozumieć licencję Amiki? otóż nie, ciężko zrozumieć sprzedaż barw i nazwy itp Holdingowi Amica? otóz nie, cieżko zrozumieć przejęcie współczynników UEFA, otóz nie. Wszystko jest czyste jak łza.
No i szkoda, że nie interesują Cię wyniki innych polskich drużyn w pucharach. Ja w pierwszej kolejności jestem Polakiem, a dopiero w drugiej Poznaniakiem, więc dobro polskiej piłki, na które składają się również wyniki Wisły, jest mi najbliższe.


kolejny powód do wzruszenia, za te poprzednie lata gdy Wisła z Legią jako tako robiły punkty w UEFA a wasza Amica + stary WKP Lech kompromitowały się to teraz warszawiacy i krakusy powinni siedzieć z założonymi rękami i czekać aż nadrobicie to co zjebaliście, wiec przestań mi tu p... o byciu patriotą i kibocowaniu polskim drużynom, prędzej Legii mi się to zdarzy niż Amice (o nazwie Lech Poznań)

Więc nie ogłupiaj narodu, że ja twierdzę, że coś było nielegalne bo wszystko tu jest legalne i oczywiste.

Nie irytuj się na prawdę :)
Obrazek
Obrazek
WislaLive.pl

Awatar użytkownika
patrese
Kadet
Posty: 1445
Rejestracja: 13 stycznia 2007, 21:48
Lokalizacja: Leszno / Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: patrese » 03 października 2008, 13:45

Widzisz, akurat numerek w KRS nie jest tutaj najważniejszy. Krajowy Rejestr Sądowy istnieje od niedawna. 15 lat temu Lech nie miał tego numerka i co? Najważniejsza jest umowa zawarta między podmiotami. Jej treść i warunki. Muszą być zgodne z obowiązującym prawem. Kto kogo przejmuje, jaką ma nazwę itd. itp. W niej jest wszystko zapisane. W Rejestrze Sądowym jest jedynie odnotowana dana spółka. A jaka, to o tym przesądza właśnie umowa.
Z tym siedzeniem z założonymi rękami to bym nie przesadzał- ile razy schrzaniliście ostatnio eliminacje LM? I ile razy kompromitowaliście się przy tym? Ale mówiłeś przecież, że nie obchodzą Cię wyniki, więc się zdecyduj... :roll:
SIAMO SEMPRE CON VOI - LECH POZNAŃ

Obrazek

Awatar użytkownika
Marco
Junior
Posty: 2575
Rejestracja: 22 października 2004, 17:01
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Marco » 03 października 2008, 14:15

patrese pisze:Widzisz, akurat numerek w KRS nie jest tutaj najważniejszy. Krajowy Rejestr Sądowy istnieje od niedawna. 15 lat temu Lech nie miał tego numerka i co? Najważniejsza jest umowa zawarta między podmiotami. Jej treść i warunki. Muszą być zgodne z obowiązującym prawem. Kto kogo przejmuje, jaką ma nazwę itd. itp. W niej jest wszystko zapisane. W Rejestrze Sądowym jest jedynie odnotowana dana spółka. A jaka, to o tym przesądza właśnie umowa.


masło maślane i mieszasz byle by tylko innym coś umknęło w tych wypocinach

no to kto kogo przejął?? :lol: skoro umowa to przytocz tą umowę :) najbardziej mnie interesuje zapis o powołaniu spółki o nazwie KKS Lech Poznań :)

jak się nie mylę to każda nowo powstały podmiot dostaje nowy numer więc jaki dostał KKS Lech??

czyżby w umowie był zapis ze Amica zmienia nazwę na KKS Lech (stą wpis do rejestru spółek to 2001 czyli spadek po AMice) i wtedy nowa nazwa spółki odkupuje od WKP Lech Poznań wszelkie prawa? :lol:


konkrety panie prawnik , konkrety

powatrzam bo mnie to nurtuje :) nie lej wody jak to mówili podczas matury :D

kto nabył prawa od WKP Lech Poznań, jak się nie mylę podmiot o nazwie KKS Lech Poznań nieprawdaż , a kiedy powstał ów podmiot bo "wydaje" mi się, że później niż w 2001 roku? to jakim cudem podmiot KKS Lech Poznań ma wpis do rejestru z datą 2001? przypomnij więc wszystkim jaki numer KRS ma obecny podmiot KKS Lech, a jaki miała Amica Wronki (nie holding),

podpowiedź Amica i KKS Lech Poznań SA mają takie same numerki? cud? czy zwykład formalna zgodna z prawem zmiana nazwy?? :lol:
Z tym siedzeniem z założonymi rękami to bym nie przesadzał- ile razy schrzaniliście ostatnio eliminacje LM? I ile razy kompromitowaliście się przy tym?

no i co w związku z tym? a w tym czasie wy co robiliście? nie przypadkiem to samo? jeśli przyjąć 2 okresy dobrej gry Wisły i złej to jesteśmy na remis a wy w tym okresie rokw rok żenada
Ale mówiłeś przecież, że nie obchodzą Cię wyniki, więc się zdecyduj... :roll:


ty poważnie jesteś prawnikiem?

ja jestem zdecydowany ale ty sie chyba zbyt szybko irytujesz, zaczynasz dyskusję o wynikach to staram się ci wyprostować kąt myślenia na temat mojego podejścia, a to że mnie nie obchodzą nie oznacza, że na nie nie potrafię podyskutować, dla mnie są jednym i nienajistotniejszym elementem kibicowania.

sztuczki "prawnicze" by tylko wprowadzić zamieszanie i zbić dyskusję na co innego nie są ci obce ale twój problem że wiem jak z nimi sobie radzić

prawnik bez konkretów eh...
Obrazek
Obrazek
WislaLive.pl

Awatar użytkownika
patrese
Kadet
Posty: 1445
Rejestracja: 13 stycznia 2007, 21:48
Lokalizacja: Leszno / Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: patrese » 03 października 2008, 14:31

W wyniku fuzji powstał nowy klub KKS Poznań SSA, który przejął wszelkie prawa do historii i tradycji związanej z Lechem Poznań. Holding Amica S.A. został włascicielem Lecha i nie był zainteresowany dalszymi występami piłkarzy Amiki w ekstraklasie.
Umowa o fuzji była jednoznaczna. Klub Lech zostaje, klub Amica się wycofuje.
To jest idea całej fuzji Lecha z Amiką. Fuzja stworzyła możliwość wyboru między licencjami, nr KRS i innymi rzeczami. Z różnych względów wybrano takie, a nie inne rozwiązania. Zgodnie z prawem. Skoro można było, to wykorzystano to. I tyle.
Dyskutowaliśmy o tym wszystkim już. Bardzo szczegółowo. Już mi się nie chce tego powtarzać.
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę. :)
SIAMO SEMPRE CON VOI - LECH POZNAŃ

Obrazek

Awatar użytkownika
Marco
Junior
Posty: 2575
Rejestracja: 22 października 2004, 17:01
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Marco » 03 października 2008, 14:50

patrese pisze:W wyniku fuzji powstał nowy klub KKS Poznań SSA, który przejął wszelkie prawa do historii i tradycji związanej z Lechem Poznań.

prawnik? każdy nowy podmiot uzyskuje nowy wpis ,a nie przejmuje stare dane jakieś innego podmiotu
Holding Amica S.A. został włascicielem Lecha i nie był zainteresowany dalszymi występami piłkarzy Amiki w ekstraklasie.


prawnik? Holding Amica SA pozostał właścicielem tej drużyny która grała jako AMica Wronki (Sport) i nie był zainteresowany występami swojej drużyny pod nazwą Amica Wronki
Umowa o fuzji była jednoznaczna. Klub Lech zostaje, klub Amica się wycofuje.

prawnik? skoro Lech zostaje to jakim cudem mówisz na początku że powstał nowy klub?? :))
To jest idea całej fuzji Lecha z Amiką.


jakże szczytna :d

Fuzja stworzyła możliwość wyboru między licencjami, nr KRS i innymi rzeczami. Z różnych względów wybrano takie, a nie inne rozwiązania. Zgodnie z prawem. Skoro można było, to wykorzystano to. I tyle.
i wybrano rozwiązanie z Amicą, która stała się Lechem , a nie Holding Amica wszedł w WKP Lech ot taka różnica prawniku :) sam prezes o tym wspominał :lol:
Dyskutowaliśmy o tym wszystkim już. Bardzo szczegółowo. Już mi się nie chce tego powtarzać.


nikt Cię nie zmusza
Obrazek
Obrazek
WislaLive.pl

Awatar użytkownika
Siero
Senior
Posty: 3841
Rejestracja: 04 października 2006, 13:38
Lokalizacja: Pabianice (51° 39'N 19° 23'E)
Kontaktowanie:

Postautor: Siero » 03 października 2008, 18:35

koszyk 1:Tottenham Hotspur (55,996)
koszyk 2:SC Heerenveen (35,610).
koszyk 3: SC Braga (33,176)
koszyk 4: Dinamo Zagrzeb (17,836).
koszyk 5:Lech Poznań (6,973)

będzie super :!:
MRKS Włókniarz Pabianice http://mrks.wlokniarz.info/

Awatar użytkownika
patrese
Kadet
Posty: 1445
Rejestracja: 13 stycznia 2007, 21:48
Lokalizacja: Leszno / Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: patrese » 03 października 2008, 19:05

Twój problem Marco polega na tym, że sprowadzasz wszystko do jednego numerka KRS. Umowa spółki, która jest podstawą jej istnienia, nie ma żadnego znaczenia, tak? :roll: Rozszerz trochę swój punkt widzenia, bo nigdy tego nie zrozumiesz.
Nie było przejęcia, tylko fuzja. Amica Sport SSA wniosła majątek, a stowarzyszenie WKP Lech prawa niematerialne. Na mocy umowy o fuzji zapisano, iż KKS Lech Poznań będzie kontynuował historię i tradycję Lecha Poznań (w tym celu wniesiono do spółki takie prawa niematerialne jak herb, logo czy barwy i właśnie prawa do kontynuowania tradycji Lecha). Jeśli chodzi o licencję to nowy klub miał prawo wybierać między licencją Lecha i Amiki, ponieważ oba zespoły utrzymały się w ekstraklasie. Wybrano licencję Amiki ze względu na potrzebę redukcji oraz rozłożenia na raty zadłużenia starego Lecha, co mogło być problemem w uzyskaniu licencji na kolejny sezon. Skorzystano więc jedynie z możliwości, jaką stworzyła fuzja między Lechem i Amicą dla jak najlepszego rozwiązania przyszłości KKS Lech Poznań.
Zresztą licencja nie ma tu większego znaczenia, bo jest jedynie tymczasowym certyfikatem poświadczającym spełnienie przez licencjobiorcę wszystkich obowiązkowych, minimalnych wymagań i umożliwiający dopuszczenie do rozgrywek klubowych PZPN i UEFA. A Lech się utrzymał w ekstraklasie, więc nie było to nic niesportowego. W tym przypadku jedynym niesportowym aspektem sprawy było zagranie w gównianym Pucharze Intertoto, który był potraktowany w Poznaniu jako zło konieczne.
OK, nie mam więcej czasu na wyjaśnienia oczywistych z punktu prawnego kwestii.
Zdaję sobie sprawę, że Cię nie przekonam. Ty nie przekonasz również mnie, więc ta cała dyskusja jest pozbawiona już sensu.
Zresztą temat jest inny : mowa o fazie grupowej UEFA, a nie o fuzjach.
SIAMO SEMPRE CON VOI - LECH POZNAŃ

Obrazek

Kuba nzlg

Postautor: Kuba nzlg » 03 października 2008, 20:41

dalibyscie sobie juz spokoj... albo przeniescie dyskusje na priva. :?


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości