Kilka pytań z historii

Wasze pomysły oraz propozycje co do KKforum, ogłoszenie o zmianach, ostrzeżeniach i innych sprawach organizacyjnych.

Moderator: Moderatorzy

qBK
Młodzik
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwietnia 2005, 12:07
Lokalizacja: Bg/Wro
Kontaktowanie:

Kilka pytań z historii

Postautor: qBK » 08 lipca 2005, 09:53

Mam kilka pytań odnośnie historii ekstraklasy - nie tak bardzo aż odległej, choć dla mniej tak ;) Mam nadzieję, że z pomocą dzielnych forumowiczów :) uda mi się zdobyć potrzebne informacje.

1) Czy spadkobiercami są:
- Meblotap (po Starcie Lublin)
- Lotos / Polpharma / Bałtyk / Warta (po Spójni Gdańsk)

2) Które miejsca miały w końcowej tabeli:
- Wisła 1993 i 1994
- ŁKS 1993
(całą tabela 1993 i 1994 też nie pogardzę ;) )

3) Czy AZS Poznań w sezonie 1992-93 grał w ekstraklasie? (ew. które miejsce?)

4) Wicemistrzowie Polski 1981, 1983, 1987, 1997, 1999 oraz (jeśli ktoś dysponuje) wszystkie sezony przez 1978?

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat. Pozdrowienia dla całego forum.

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Postautor: simon » 08 lipca 2005, 10:20

ad1)
- Meblotap nie jest spadkobiercą Startu Lublin, a AZS Lublin. Uściślą to napewno nasi forumowi Meblotapiacy, ale w/g mnie Start się rozwiązał (w każdym razie sekcje zawodową kosz kobiet) i nikt nie przejął jego tradycji.
- Lotos oczywiście jest kontynuatorem tradycji sportowych Spójni Gdańsk, poprzez:
Bałtyk
Warta
Dajan, Fota Dajan
Fota Porta
Lotos VBW Clima
Lotos

za kolejność, ani że nikogo nie pominąłem - nie ręczę - to powinien potwierdzić Kibic... ale, no nie wiem czy da radę :wink:

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Postautor: simon » 08 lipca 2005, 10:31

w sezonie 1993/94 ŁKS zdobył brązowy medal po małym finale w Gdyni. W dużym po raz ostatni triumfowała Olimpia Poznań przed Włókniarzem (czy już MTK?) Pabianice. Nie założył bym się o to, ale Wisła była chyba piąta...

KIBIC
Junior
Posty: 2247
Rejestracja: 16 grudnia 2004, 23:11
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: KIBIC » 08 lipca 2005, 11:37

simon pisze:......
Fota Porta
Lotos VBW Clima
Lotos


ten fragment jestem pewny na 100% :wink:
http://www.lechiarugby.pl !!

(\_/)
(O.o)
(> <)







This is Bunny.
Copy Bunny into your signature
to help him on his way to world Domination :lol:

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Postautor: simon » 08 lipca 2005, 12:34

no to kolejność:
Spójnia
Bałtyk
Warta
Dajan
Fota Dajan

też jest pewna

Awatar użytkownika
Szymon
Oldboy
Posty: 6023
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 09:11
Lokalizacja: PABIANICE, POLSKA
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon » 08 lipca 2005, 15:27

simon pisze:....w sezonie 1993/94 ....po raz ostatni triumfowała Olimpia Poznań przed Włókniarzem (czy już MTK?) Pabianice. ..



WŁÓKNIARZEM :!: :!: :!:
BYŁ, BĘDZIE I JEST ZAWSZE WŁÓKNIARZ MRKS


Obrazek

Awatar użytkownika
jimmy
Senior
Posty: 3498
Rejestracja: 07 marca 2005, 23:39
Lokalizacja: Kraków

Postautor: jimmy » 18 lipca 2005, 13:02

chyba o Polpharmie zapomnieliscie... i Climie ...rany co to za herezje wychodza......
Cellar Door
No chyba że tutaj są emeryci, renciści, bądź inne osoby, które mają nadmiar czasu wolnego i szperają od A do Z
Obrazek

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Postautor: simon » 18 lipca 2005, 21:41

osesek pisze:chyba o Polpharmie zapomnieliscie... i Climie ...rany co to za herezje wychodza......

o Polpharmi to masz racje, ale o co chodzi z Climą?

Awatar użytkownika
jimmy
Senior
Posty: 3498
Rejestracja: 07 marca 2005, 23:39
Lokalizacja: Kraków

Postautor: jimmy » 19 lipca 2005, 12:24

chodz mi o to ze z tymi nazwami sa herezje...climy polfarmy i inne brednie co roku dodaja nowe i jak taki stary kibic jak ja :wink: ze zniszczona pamiecia ma to wszystko zapamietac :?: czy zespol z Gdyni nie ma jakiejs nazwy, przedrostka?? np jak Wisla albo...no wlasnie jaki klub w lidze ma jeszcze w nazwie swoja prawdziwa NAZWE a nie sponsora??
Cellar Door
No chyba że tutaj są emeryci, renciści, bądź inne osoby, które mają nadmiar czasu wolnego i szperają od A do Z
Obrazek

Kuba
Oldboy
Posty: 5443
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 18:42
Lokalizacja: Polkowice

Postautor: Kuba » 19 lipca 2005, 12:37

osesek pisze:chodz mi o to ze z tymi nazwami sa herezje...climy polfarmy i inne brednie co roku dodaja nowe i jak taki stary kibic jak ja :wink: ze zniszczona pamiecia ma to wszystko zapamietac :?: czy zespol z Gdyni nie ma jakiejs nazwy, przedrostka?? np jak Wisla albo...no wlasnie jaki klub w lidze ma jeszcze w nazwie swoja prawdziwa NAZWE a nie sponsora??

ŁKS ;-)

w dzisiejszym sporcie o nazwie decyduje sponsor ;-) i jezeli mu sie zachciewa miec w nazwie klubu sponsora i daje dostateczną ilość kasy, to tak się dzieje.

Awatar użytkownika
pietroc
Kadet
Posty: 1222
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 08:45
Lokalizacja: Rodowity Łodzianin
Kontaktowanie:

Postautor: pietroc » 19 lipca 2005, 12:39

Kuba pisze:
osesek pisze:chodz mi o to ze z tymi nazwami sa herezje...climy polfarmy i inne brednie co roku dodaja nowe i jak taki stary kibic jak ja :wink: ze zniszczona pamiecia ma to wszystko zapamietac :?: czy zespol z Gdyni nie ma jakiejs nazwy, przedrostka?? np jak Wisla albo...no wlasnie jaki klub w lidze ma jeszcze w nazwie swoja prawdziwa NAZWE a nie sponsora??

ŁKS ;-)

w dzisiejszym sporcie o nazwie decyduje sponsor ;-) i jezeli mu sie zachciewa miec w nazwie klubu sponsora i daje dostateczną ilość kasy, to tak się dzieje.


i tu sie wlasnie kolego mylisz i to bardzo.

nie wszedzie sponsor moze robic co chce tylko dlatego ze ma pieniadze.

Awatar użytkownika
jimmy
Senior
Posty: 3498
Rejestracja: 07 marca 2005, 23:39
Lokalizacja: Kraków

Postautor: jimmy » 19 lipca 2005, 12:40

ups...sorki jestem na zajeciach i jakos ciezko mi sie dzis mysli :wink:
szkoda ze tak sie dzieje z tymi nazwami.... kibice w Polkowicach jak mowicie na swoj klub__??
Cellar Door
No chyba że tutaj są emeryci, renciści, bądź inne osoby, które mają nadmiar czasu wolnego i szperają od A do Z
Obrazek

Seba
Oldboy
Posty: 5202
Rejestracja: 08 czerwca 2004, 12:57

Postautor: Seba » 19 lipca 2005, 12:55

pietroc pisze:(...)

nie wszedzie sponsor moze robic co chce tylko dlatego ze ma pieniadze.


U nas na szczęście (badz też nie - zależy z której strony spojrzeć ;) ) zawsze była Olimpia, choć dwa razy zdarzył się sponsor w nazwie - Atlantis i Whirlpool :) Hmmm... moze przeczyta to jakiś potencjalny sponsor chętny za całkiem niewielkie pieniądze wejść po raz trzeci do nazwy tak zasłużonego dla polskiej koszykówki klubu, jak Olimpia? ;) Serdecznie zapraszam! :)
Ania i Alex... Na zawsze w naszych sercach!!! [']

Awatar użytkownika
Mytek
Junior
Posty: 2580
Rejestracja: 24 października 2004, 15:42
Lokalizacja: Poznań!
Kontaktowanie:

Postautor: Mytek » 19 lipca 2005, 13:33

osesek pisze:chodz mi o to ze z tymi nazwami sa herezje...climy polfarmy i inne brednie co roku dodaja nowe i jak taki stary kibic jak ja :wink: ze zniszczona pamiecia ma to wszystko zapamietac :?: czy zespol z Gdyni nie ma jakiejs nazwy, przedrostka?? np jak Wisla albo...no wlasnie jaki klub w lidze ma jeszcze w nazwie swoja prawdziwa NAZWE a nie sponsora??


jeszcze AZS Poznań. kiedys byl SB AZS Poznań, ale Grazynka odeszła...

brzydki
Młodzik
Posty: 738
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 15:08
Lokalizacja: wr

Postautor: brzydki » 20 lipca 2005, 08:45

osesek pisze:szkoda ze tak sie dzieje z tymi nazwami.... kibice w Polkowicach jak mowicie na swoj klub__??


ORZEŁ Polkowice - to jest nazwa klubu i pod takim szyldem występują dziewczyny w niższych kategoriach wiekowych, a druzyna w TBL gra jako CCC Polkowice (przynajmniej w zeszlym sezonie :wink: )


Wróć do „Propozycje-Ogłoszenia-Organizacja forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości