Ortografia i nie tylko;)

Wasze pomysły oraz propozycje co do KKforum, ogłoszenie o zmianach, ostrzeżeniach i innych sprawach organizacyjnych.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Ortografia i nie tylko;)

Postautor: ann » 18 czerwca 2007, 17:20

Mozarthio pisze:eee chojraku Ban liden tonuj swe wypowiedzi ok?! jak masz komus cos do powiedzenia to mysle ze powines sie spotkac z tomaszkiem i w oczy mu to powiedziec...

prawde wszyscy znają dlaczego tylko Torun sie zglosil po dzika karte ? bo tylko wy mieliscie kase a 50 tys to na ulicy nie lezy... a ciekawe jakby sie Bydgoszcz rowniez zglosila ... a inna kwestia to hmm taka mala teoria spiskowa poszerzamy lige do 14 druzyn a glownym powodem jest to ze PLKK chce dac szanse gry Łomianką ( z calym szacunkiem w nizszej klasie tez by mogly grac i spokojnie wygrywac i toczyc zaciete pojedynki) a moze hmm glownym powodem byl lobbing dzialaczy Torunia? wszystko ban liden mozliwe wiec nei badz taki pewny ze ktos cos mowi bezsensownie bo skad ty mozesz o tym wiedziec? jestes w zarzadzie klubu z Torunia? W polsce nei takie przekrety poszly patrz pilka nozna i inne dyscypliny ;)

zenon 2 pisze:Jest taka pozycja w bibliotece: Słownik Orograficzny. Zajrzyj tam czasem, nie zaszkodzi.


Waldi pisze:A ja jeszcze raz ponowię apel zenona 2:
KORZYSTAJCIE ZE SŁOWNIKA ORTOGRAFICZNEGO, albo nie wagarujcie na j. polskim.
Może zamiast siedzieć przed komputerem poczytalibyście trochę książek?
Gwarantuję, będzie zdrowiej :lol:


Barti pisze:Popieram tomaszka w kwestii dotyczącej gry Torunia w FGE. Utrzymanie się lub wejscie do najwyższej ( i nie tylko najwyższej ) strefy rozgrywkowej powinno odbyć się na czysto sportowych zasadach. A nie ulega wątpliwości, że weszliście do e-klasy za pieniądze. I nie ważne, czy Wam zaoferowano grę, czy sami o to zabiegaliscie. Grę w nadchodzącym sezonie kupiliście i takie są fakty.
Moja wypowiedź nie oznacza jednakże, że darzę Wasz klub i kibiców antypatią.
A teraz trochę OT, może by "władze forum" ograniczyły możliwość pisania postów osobom niezarejestrowanym. Zdarza się bowiem często, że goście nie dość, że wypisują bzdury, to jeszcze piszą całkowicie nie na temat prowadzonej dyskusji.
Do zenon2: dla wiekszości osób nie jest ważne jak się pisze bądź mówi ( jak rozmówca stoi z ortografią czy składnią ), lecz co mówi. Możesz się pięknie wypowiadać bądź pisać w języku ojczystym, ale jak będziesz pier...... nie na temat to Ty wyjdziesz na idotę, a nie osoba, która nie posiada takiej umiejętności wypowiadania się jak Ty, ale która mówi na temat.


Barti pisze:Waldi, czy to jest forum dla polonistów? Jak rozmawiasz z kimś twarzą w twarz i Twój rozmówca ma fatalną składnię to też się go pytasz co robił na lekcji języka polskiego? Jak np. idziesz do firmy po informację to wolałbyś rozmawiać z elegantem co przepięknie plecie bzdury nie na temat, czy mniej schludnie ubranym fachowcem, który ma kłopoty z wysłowieniem się? Bo ja bym wolał tego fachowca, co mówi na temat. Trochę wyrozumiałości dla innych. Nie każdy jest może tak wykształcony i potrafi sie posługiwac językiem ojczystym, jak Ty.


Barti pisze: A teraz trochę OT, może by "władze forum" ograniczyły możliwość pisania postów osobom niezarejestrowanym. Zdarza się bowiem często, że goście nie dość, że wypisują bzdury, to jeszcze piszą całkowicie nie na temat prowadzonej dyskusji.

Wydaje mi się, że zarejestrownie nie spowoduje, że ktoś nie będzie pisał bzdur, a ograniczenie dostępu gości- jak to się stało w " Koszykówce młodzieżowej" spowoduje, że to forum straci swój koloryt i stanie się forum" wszystkowiedzących i nieomylnych" zarejestrowanych. Zawsze myślałem, że takie fora mają też uczyć, choćby ortografii, jeżeli oczywiście odbywa się to bez złośliwości. "Władze forum" wybrały chyba inną drogę i jestem pewien, że tak gorących dyskusji już nie będzie.

patrese pisze:
Barti pisze:Waldi, czy to jest forum dla polonistów? Jak rozmawiasz z kimś twarzą w twarz i Twój rozmówca ma fatalną składnię to też się go pytasz co robił na lekcji języka polskiego? Jak np. idziesz do firmy po informację to wolałbyś rozmawiać z elegantem co przepięknie plecie bzdury nie na temat, czy mniej schludnie ubranym fachowcem, który ma kłopoty z wysłowieniem się? Bo ja bym wolał tego fachowca, co mówi na temat. Trochę wyrozumiałości dla innych. Nie każdy jest może tak wykształcony i potrafi sie posługiwac językiem ojczystym, jak Ty.

Oczywiście Waldi ma rację. Umiejętność wysławiania się należy do kultury osobistej każdego człowieka i jeśli takowej jeszcze ktoś nie posiadł, to niech chociaż stara się ją systematycznie poprawiać. Czy to forum ma być dla analfabetów, którzy w każdym wyrazie robią błędy i powielają je za każdym razem? Tego już nie da się czasami czytać...


tomaszek pisze:A znacie to? "Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem".

Bo widze że wszyscy umieją tylko krytykować ale każdy z Was robi większe lub mniejsze błędy, więc odpuśćcie sobie komentarze w stylu "idź po słownik" itp. itd. A pozatym znacie może takie choroby jak dysleksja i dysortografia? Pewnie nikt z Was nie ruszył szarymi komórkami, że może piszący posty mają problemy z poprawnym pisaniem nie ze swojej winy. No ale wiem myślenie Was boli wolicie krytykować i uważać się za Bóg wie jakich znafcuf ortografii.


Waldi pisze:
Barti pisze:Waldi, czy to jest forum dla polonistów? Jak rozmawiasz z kimś twarzą w twarz i Twój rozmówca ma fatalną składnię to też się go pytasz co robił na lekcji języka polskiego? Jak np. idziesz do firmy po informację to wolałbyś rozmawiać z elegantem co przepięknie plecie bzdury nie na temat, czy mniej schludnie ubranym fachowcem, który ma kłopoty z wysłowieniem się? Bo ja bym wolał tego fachowca, co mówi na temat. Trochę wyrozumiałości dla innych. Nie każdy jest może tak wykształcony i potrafi sie posługiwac językiem ojczystym, jak Ty.


Jeszcze raz nie na temat, ale zostałem wywołany do tablicy :wink:
Nie, to nie jest forum "dla polonistów", ale jest prowadzone w języku polskim i zgodnie z zasadami naszego języka. Ja sam nie jestem "znafcom" jak to określił tomaszek, też popełniam błędy, ale pisząc post staram się przynajmniej sprawdzić, czy dobrze napisałem słowo, co do którego mam wątpliwości. To tylko tyle, a sprawia, że czyta się z przyjemnością posty dotyczące koszykówki. :P
Przykład Kuby, niektórzy pamiętają zapewne jak wyglądały jego pierwsze posty, pokazuje, że jak się chce to można. Jemu też, jak i nam wszystkim zdarza się jeszcze popełnić jaiś błąd, ale nikt już nie wytyka mu tego, ponieważ wiadomo, że musiał to być "byk" zrobiony w pośpiechu. A Kubę na pewno można było nazwać dyslektykiem .
Barti, ja także wolę rozmawiać z fachowcem , ale w rozmowie popełni on mało błedów ortograficznych, gdyż nie usłyszysz czy mówi "h" czy "ch", czy "u" czy też "ó". A co do składni, to nic o niej nie mówiłem, gdyż sam mam z nią problemy :lol:
Miejmy szacunek dla naszego języka i obym nie musiał tak często sie zastanawiać czy zasady, których nauczyłem się w szkole, jeszcze obowiązują, czy też zostały zmienione, a ja nic o tym nie wiem :wink: :lol:


Szymon pisze:Ja również nie na temat (sorry moderatorzy :wink: )


W PEŁNI ZGADZAM SIE Z WALDIM :!: :!: :!:

Nikt nie jest idealny, każdy robi błędy (także ja), ale na Boga!!
Wystarczy choć trochę chcieć, trochę pomyśleć, zastanowić się!!!
Ja np. czasem gdy mam wątpliwości jak napisać jakieś słowo najzwyczajniej zmieniam je na inne o podobnym znaczeniu!!!
A już jak widzę że ktoś pisze np. Polska z małej litery to szlag mnie trafia!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Że o pisaniu nazw klubów, miast i nazwisk zawodniczek z małej litery nawet nie wspomnę :twisted:

MYŚLENIE NIE BOLI!!!!


Anonymous pisze:W pełni zgadzam się z tym, co wyżej napisali Waldi i Szymon!!!

P.S.
I jeszcze mała dygresja.
Od czasu gdy mam Internet (marzec 2007) i namiętnie czytam wypowiedzi na Forum PLKK zauważyłem, że zaczęły pojawiać się u mnie wątpliwości jak pisać niektóre wyrazy (chodzi o ortografię). A przecież przez moje całe dorosłe życie (40 lat), nigdy nie miałem problemów z ortografią, mimo że z wykształcenia nie jestem polonistą, ani nawet humanistą, a tylko technikiem. Ba, gdy pracowałem, to często służyłem za konsultanta w kwestii "jak to się pisze".
Teraz uświadomiłem sobie, że wystarczyły zaledwie 3 miesiące, by - wskutek oglądania codziennie na Forum błędnie napisanych wyrazów - dotknął mnie wtórny analfabetyzm. Jest to przerażające.
Mało tego, jest to zjawisko bardzo niebezpieczne, bo skoro dotyka ono mnie, sześćdziesięciolatka, to co tu mówić o ludziach młodych (studentach, uczniach). Oni czytając na Forum teksty pełne byków ortograficznych, gramatycznych i składniowych, podświadomie przyjmują, że tak własnie powinno się pisać po polsku. Forumowicze piszący z błędami nie tylko wystawiają sobie złe świadectwo ale również wyrządzają szkodę innym.

P.S. 2
Do Administratorów. A może by tak tych, którzy rażąco i nagminnie łamią zasady ojczystego języka, karać ostrzeżeniami, a w skrajnych przypadkach - banować?


Gość-1147 pisze:Przepraszam, zapomniałem zalogować się.
Nie chcę być anonimem. Ten Gość powyżej, to ja.


qBK pisze:Ja również zaspamuję off-topicowo ;)

Co do dysleksji, dysortografii itd. - ludzie mądrzejsi i bardziej kompetentni ode mnie twierdzą, że istotnie są takie choroby, więc temu nie przeczę. Mam jednak (uzasadnione) podstawy, aby twierdzić, że fakty te są nadużywane przez leni, którzy nie mają nic z tych rzeczy, a po prostu nie chce im się odrobinę wysilić. I tacy właśnie szkodzą tym, którym naprawdę coś dolega.

To coś takiego jak z rentami z ZUS-u - inwalidom je odbierają, a ci potem ledwo wiążą koniec z końcem, podczas gdy zdrowy jak byk bierze kasę i albo się, za przeproszeniem, op***dala w domu, albo jeszcze pracuje na lewo.

Odnośnie poprawności:
Firefox 2
z wbudowanym sprawdzaniem pisowni w formularzach (tak jak w Wordzie). Oczywiście polskiej :)


zenon2 pisze:Poza tym

Chłopie, tu nie chodzi tylko o błędy ortograficzne, bo o interpunkcyjnych nie wspomnę, ale przede wszystkim o masę literówek. Można chyba przeczytać posta przed klepnięciem akceptacji, co?


tomaszek pisze:A znacie to? "Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem".

Bo widze że wszyscy umieją tylko krytykować ale każdy z Was robi większe lub mniejsze błędy, więc odpuśćcie sobie komentarze w stylu "idź po słownik" itp. itd. A pozatym znacie może takie choroby jak dysleksja i dysortografia? Pewnie nikt z Was nie ruszył szarymi komórkami, że może piszący posty mają problemy z poprawnym pisaniem nie ze swojej winy. No ale wiem myślenie Was boli wolicie krytykować i uważać się za Bóg wie jakich znafcuf ortografii.


gulchynsky pisze:Ej, ludzie! Wszystko fajnie, ale może zejdźcie już z tego tematu, ok? Albo zmieńcie jego tytuł, bo czytając całą tą stronę, to nie widzę tu nic o zmianach kadrowych, więc może skończcie ten offtop, a o błędach, literówkach i innych sprawach, to sobie pogadajcie na priva albo na gg, co?


malkontent pisze:To proponuje zalozyc Ligę Poprawnego Posługiwania się Językiem Polskim :!: :wink:
Pozdrawiam.


Viallos pisze:Już wiemy że mamy pisać ładnie i bezbłędnie tak więc każdy następny post nie na temat wylatuje.

Pozdrawiam


Mozarthio pisze:Buhaha post ktory tak wiele wywolal zaniepokojenia u forumowiczow byl mojego autorstwa widze ze ładny off top sobie zrobiliscie ale nic ...wielcy polonisci to do was nie nazywajcie mnie analfabeta jak PATRESE (ktory notabene wie zawsze lepiej) pisze czesto szybko i nie mam czasu przegladac kazdego bledu , pytacie o przecinki? hmm włozcie sobie je tam gdzie musicie a i jeszcze jedno styl pisania nie swiadczy o poziomie czlowiek naprawde wielu z was jest mlodszych od mnie osiagneliscie mniej od mnie ale potraficie oceniac innych niczym profesorowie conajmniej filologii polskiej ; ja jednak tego nie bede nikomu wypominal a ze stoicie na strazy poprawnej polszczyzny to stojcie wiecie co ja mam na ten temat do powiedzenia ? zwisa mi wasze zdanie w tej sprawie nie podoba sie nie czytajcie moich wypocin

aha Zenonie wskaz mi te mase bledow w moim slownictwie co tworza nie zrzoumienie calego postu rowniez tobie Waldi wysylam te prosbe nei wiem czego sie czepiacie tego ze pisze bez uzywania polskich liter? naprawde napiszcie na priva i nie robice zamieszania i wielkiego halasu o nic , a slowniki mam nie siedze przed kompem tyle co sugerujecie bo mam jednak inne zajecia ale coz wiekszosc sadzi wobec wlasnej osoby , na wagary chodzilem sporadycznie dla waszej informacji a wy? moze jednak zajmijcie sie koszykowka na tym forum a nie moja ocena pozdrawiam was i niecztajcie tego bo was pewnie oczy beda bolec ;)
p.s. jesli zostane zablokowany ok mniejsza z tym ;) tylko odrazu zacznijcie robic porzadek w tym dziale od warnow dla innych ale licze na rozsadek WLADZY bo hmm pisac ktos tu powiedzial ze moze kazdy i 10 latek i 40 latek a ze ja mam czesto problemy z pisaniem poprawnie to chyba nie jest powod do nagonki bo z tego co widze to i tak za wiele bledow tam nie bylo hehe
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: ann » 21 czerwca 2007, 16:07

a dziś o czcionkach :lol:


garnett pisze:Fanie PLKK
Naprawdę by zwrócić uwagę na swoje wpisy/a raczej przedruki/ nie trzeba używac dużej czcionki i w dodatku koloru czerwonego w tytule.... :evil:


FAN PLKK pisze:przepraszam a co to ma do rzeczy :roll: nie rozumiem zawsze ktoś musi sie czepić o byle co i zaczynać bez sensowny temat??


qBK pisze:
garnett pisze:Fanie PLKK
Naprawdę by zwrócić uwagę na swoje wpisy/a raczej przedruki/ nie trzeba używac dużej czcionki i w dodatku koloru czerwonego w tytule.... :evil:


A ja nie wiem co Ci przeszkadza :shock: Ba, dla mnie to nawet bardzo dobry nawyk - od razu widać nagłówek i wiadomo, o czym będzie news, ułatwia nawigację (odróżnienie swojego posta z komentarzem od artykułu prasowego), poza tym czasem zdarza mi się szukać na forum jakiegoś artykułu sprzed kilku dni i muszę przebierać w gąszczu postów, a tak to od razu widać nagłówek. Może kolor czerwony komuś przeszkadza (mi bynajmniej nie), ale duża czcionka jak najbardziej jest ok.


tomaszek pisze:
garnett pisze:Fanie PLKK
Naprawdę by zwrócić uwagę na swoje wpisy/a raczej przedruki/ nie trzeba używac dużej czcionki i w dodatku koloru czerwonego w tytule.... :evil:


Ja też uważam że duża czcionka w tytule artykulu jest ok. Sam w bardzo podobny sposoób wstawiam artykuly i nie mam zamiaru zmieniac tego. A widze ze niektóre osoby na forum nie akceptuja innego myslenia jak wlasne. I krytukują bezpodstawnie. Takie wpieprzanie sie w naprawde malo istotne rzeczy tylko zniechęca inncych do korzystania z forum. A co do przepisywania artykulów to chyba dobrze. Bo nie każdy ma ochote przegladac wszystkie serwisy i szukac newsów o swojej druzynie. A tak dzieki ludziom takim jak FAN_PLKK mamy wszystko w jednym miejscu i nie trzeba szukac.


garnett pisze:tomaszek
Widzę,że postarałes sie o rozbicie mojego zdania na części pierwsze....niepotrzebnie bo sam jestem za wklejaniem artykułów prasowych.To co ująłem w nawiasie to kwestia doprecyzowania mojej wypowiedzi,a nie zarzut.
Jeżeli chodzi o moje zdanie w temacie czcionki ,to naturalnie pozostanę przy swoim zdaniu ,z którym nie musisz się zgadzać,ale też nie oceniaj co jest bezpodstawne ,a co nie...bo to subiektywny pogląd. :wink:

PS
Nie zniechęcaj się do korzystania z forum, bo mogło by to na Ciebie źle wpłynąć.... :wink:
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
jimmy
Senior
Posty: 3498
Rejestracja: 07 marca 2005, 23:39
Lokalizacja: Kraków

Postautor: jimmy » 21 czerwca 2007, 16:36

ja cenie sobie aktywność nowych forumowiczów, sposób akcentowania nagłówków wg FANA jest dobrze czytelny - za to dla niego Wielki Plus!! nie mam zabardzo czasu w robocie szperać po serwisach a tu od paru dni wszystko mam na forum!! brawo za działanie!!
Cellar Door
No chyba że tutaj są emeryci, renciści, bądź inne osoby, które mają nadmiar czasu wolnego i szperają od A do Z
Obrazek

Awatar użytkownika
FAN PLKK
Młodzik
Posty: 628
Rejestracja: 18 marca 2007, 16:51
Lokalizacja: Brzeg
Kontaktowanie:

Postautor: FAN PLKK » 21 czerwca 2007, 18:21

ja też myśle osobiście że to jest dobry pomysł bo sam też zawsze szperałem szukałem żeby przeczytać artykuł a tak jest to widoczne dziękuje większości za zauważenie tego co dobre dla nas wszystkich pozdrawiam :wink:
Im bardziej boisz się porażek tym więcej ich ponosisz..

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: ann » 21 czerwca 2007, 21:53

patrese pisze:Ja też mam uwagę do kolegi, który zasypuje nas ostatnio newsami. Nie co do koloru czy wielkości czcionki ale co do dublowania tych samych artykułów. A powyższy artykuł jest już wklejony dzisiaj o 10.56. Nie pierwszy raz zresztą zaistniała taka sytuacja.
Mam także wątpliwości co do zakładania tematów "Co słychać gdzieś tam..."
A jeśli założyłeś już temat "Co słychać w Gorzowie" to chyba raczej tam należałoby wkleić wywiad z Małgorzatą Babicką. Większość klubów ma swoje podforum i tam powinno być miejsce na takie wiadomości. Każdy z forumowiczów może tam zajrzeć i dowiedzieć się wszystkiego co dotyczy konkretnie danego klubu. Po to one chyba właśnie są. Choć mogę się mylić... W każdym razie na głównym forum robi się trochę bałagan. Pozdrawiam.


i ja pozwolę sobei odpowiedzieć od razu :wink:
zgadzam się co do dublowania artykulow, zanim coś wklejamy upewnijmy się czy aby ktoś tego nie zrobil wcześniej.
natomiast jeśli chodzi o tematy "Co slychac..."? to:
1. tak, również moim zdaniem tam należaloby wkleić wywiad z G.Babicką
2.ale nie tylko na podforach klubowych jest miejsce na takie tematy.
bo nie każdy ma czas i ochotę na przeglądnie calego forum.
więc w aktualnościach jak najbardziej ok, ale nie do każdej glupotki zakladac nowy wątek.
przykladowo jest temat o kadrze, ale zalożone zostaly kolejne " trenerzy się ksztalcą" czy" zgrupowanie w Zakonanem", moim zdaniem niepotrzebnie.
to takie moje drobne uwagi :wink:
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Postautor: simon » 22 czerwca 2007, 07:10

tamaty "co słychać" są w/g mnie bardzo dobre a ich główną zaletą jest fakt skupiania właściwie przez cały sezon ogórkowy wszystkich newsów bardziej lub mniej poważnych przecież - no i dyskusji na jeden temat - dotyczących jednego zespołu - dawniej forum zasypane było 3-postowymi tematami...

Nie przesadzałbym z restrykcyjnym trzymaniem porządku i nie polecałbym reglamentacji prawa do wątków dla forumowiczów - zwłaszacza, że pojawiają się w okresie kiedy napradę niewiele się dzieje rzeczy ciekawych. Słowem - jest ok i nie ma co mieszać...

Co do ortografii powtarzam jeszcze raz - urzytkownik jest jedyną osobą odpowiedzialną za to co pisze - i merytorycznie i pod względem składni czy ortografii. Sam robię sporo błędów (na klawiaturze) i nie mam nawet pomysłu aby komuś zwracać za to uwagę.

Owszem - możemy ogólnie zaapelować o "zastanowienie, rozsądek i ogólne włączenie myślenia - choć na chwilę przed wciśnienciem "wyślij"" ale to tyle. Słowem, to Twój osobisty wizerunek, - jak zasiejesz - tak zbierzesz.

Awatar użytkownika
patrese
Kadet
Posty: 1445
Rejestracja: 13 stycznia 2007, 21:48
Lokalizacja: Leszno / Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: patrese » 22 czerwca 2007, 09:34

Tyle tylko że wiele osób sobie kompletnie nic nie robi z tego, że pisze z błędami. Ba, nawet próbują robić z tego powód do dumy... Ile razy można apelować jak i tak większość ma to w dupie? Rozumiem, że można robić błędy ale można też wykazać trochę wysiłku i spróbować się chociaż poprawić. Naprawdę czasami jest problem z odczytaniem niektórych wyrazów i nie tylko z uwagi na błędy ortograficzne ale też przez notoryczne przestawiane litery. Powtarzam - notoryczne, bo do sporadycznych nie można mieć przecież uwag. Ale widocznie dla wielu jest problemem spojrzenie nawet na to co się samemu naprodukowało. Zwyczajny brak szacunku dla innych, którzy mają później to czytać. A gdy słyszę argumenty, że jak się nie podoba to mam nie czytać- no to ręce opadają... Chyba jednak każdy pisze po to, żeby to przeczytać.
Co do tematów na głównym forum "Co słychać gdzieś tam..." mam nadal wątpliwości. Przez takie działalnie niektóre fora klubowe "umierają"... A na głównym forum zakładane są tematy, których i tak nikt nie komentuje (np. wywiad z M. Babicką) i robi się bałagan. Trochę szkoda, że tak się dzieje. Wchodząc na jakieś forum klubowe chciałbym dowiedzieć się wszystkiego na temat danej drużyny, a tutaj w wielu przypadkach można sobie co najwyżej przejrzeć linki do stron erotycznych, bo nic aktualniejszego tam nie ma... Nie wiem czy to tak powinno wyglądać.
SIAMO SEMPRE CON VOI - LECH POZNAŃ
Obrazek

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Postautor: simon » 22 czerwca 2007, 14:47

Jeśli chodzi o wspomniane linki, to jest bolączka całego forum - owszem, można go zamknąć na kłodkę dla gości - ale chcemy by było otwarte a nie nadążamy wywalać spamu - każde podforum ma moderatorów i trudno, muyszą się oni borykać ze śmiaciami - oby skuteczniej.

Wywiad z Babicką faktycznie jest niewypałem - ale nie wiadomo czy się nie rozkręci - pozostałe "wątki wspólne" mają wiele zakładek, np. wiślacki aż 40, toruński 3, brzeski 2, polkowicki 3, gdyński 4 - a ogólny "plotki transferowe" - 27. Pamiętaj, że właśniwie to jesteśmy jeszcze przed wakacjami, do "gorącego" okresu przed ligą daleko, daleko - a do samych rozgrywek pare miesięcy...

Nie wszystkie fora klubowe są "ciche" - niektóre aż tętnią życiem - zresztą nie mam monopolu na prawdę, po prostu wydaje mi się, że wątki wspólne w aktualniościach to dobry pomysł, mogę się oczywiście mylić...

A co do błędów - nie popieram ich robienia, ani też nie rozgrzeszam robiących - mówię tylko, że nie wyobrażąm sobie wyciągania jakichkolwiek konsekwencji wobec takowych (oprócz czytania ze szczerym politowaniem) - oczywiście jaśli będziecie chcieli i "forum" tak zdecyduje - by wątki przechodziły porzez ortograficzne sito, to nie widzę problemu - proszę jednak o sugestie jak to zrobić technicznie.

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: ann » 29 sierpnia 2007, 20:18

qBK pisze:OFFTOPIC

Polecam "sławną tenisistkę"


właśnie, bo w zasadzie to nie wiem o którą "tenisistkę" chodzi:]
ja cały czas myślałam o Williams a nie o Jess


A po co Wisła sprowadzała rok temu tylko na naszą ligę H.C.
Dwa lata temu T.J (tego nie wie nikt)


Ps:LL nie dałem bo nie wiem czy będzie jej się chciało wrócić..


i jeszcze dziesiątki innych przykładów których nie będę tu wklejał.

Przepraszam bardzo, że się wtrącam, ale...
czy możecie pisać po polsku a nie w waszym wiślacko-lotosowym slangu :!: :?: :?:

Przeciętny kibic nie zna (wiem, ma pecha, powinien się doedukować, przeczytać całe forum od a do z i nie zadawać głupich pytań :lol: ) inicjałów i przezwisk wszystkich zawodniczek ze wszystkich klubów PLKK, Euroligi, WNBA itd. więc jeśli o czymś piszecie NA FORUM PUBLICZNYM to prosiłbym o zdania zrozumiałe dla wszystkich. Na PW możecie sobie robić co chcecie. Dodam, że piszę nie tylko w imieniu własnym.

Większości koszykarek o których mowa domyśliłem się po kilku chwilach, do niektórych pseudonimów doszedłem czasem po nawet po wielu tygodniach.

A jeśli ann pisze Mique to zawsze zastanawiam się czy chodzi o Cha-Mique czy może to literówka i chodzi o Do-mi-Nique :lol: ( http://lotosgdynia.pl/zespol.php?pg=zawdet&id=39 ).

Podsumowując moje jakże żałosne i żenujące wypociny, proszę starać się pisać imiona i nazwiska zawodniczek 8)


Gość-1147 pisze:Podpisuję się obiema rękami pod tym, co "qBK" napisał w swoim poście dzisiaj o 3:48 pm.

A szczególnie pragnę zwrócić uwagę wszystkich uczestników naszego Forum na ten fragment postu, w którym "qBK" uświadamia nam wszystkim, że jest to forum PUBLICZNE, powtórzę - PUBLICZNE, a nie miejsce prywatnej wymiany poglądów (np. na imprezie w domu, na spotkaniu przy stoliku kawiarnianym, na szkolnym/uczelnianym korytarzu, czy na czacie internetowym).

Na forum publicznym trzeba brać pod uwagę fakt, że może nas czytać - umownie mówiąc - cała Polska, co zobowiązuje do przestrzegania pewnych zasad kultury języka i zasad formułowania myśli. W związku z tym, całkowicie nie uprawniony jest argument (jakże często wysuwany na Forum), że: "jak komuś się nie podoba co piszę, to niech tego nie czyta".


ann pisze:od siebie moge powiedzieć tylko tyle, że postaram się pisać zrozumiale dla wszystkich, głównie mniej używać nicków koszykarek amerykańskich, ale proszę także by takie same zasady stosowano do polskich zawodniczek, bo nie wszyscy muszą wiedzieć kto to jest powiedzmy Szopen, Czarna czy Biała. :P
wszystko ode mnie, koniec OT :wink:


P.OLD pisze:a Biały Miś?? szkoda że już odeszła ;)


Ałgaja pisze:ja też mogę dostosować się do prośby -czyli pisać imiona i nazwiska zawodniczek, bo nie każdy zna przezwiska i inicjały wszystkich zawodniczek tego świata...przy okazji chcę zaznaczyć, że nie ma czegoś takiego jak "wiślacko-lotosowy" slang, a stosowane przez nas skróty od pełnych imion i nazwisk koszykarek, są w większości powszechnie używane nawet na oficjalnych stronach poświęconych koszykówce światowej...ale rozumiem, że można nie być w tematcie.ok.
Wpis Gościa-1147...pisanie pełnych imion i nazwisk, a "kultura języka" to dwie różne sprawy, ale jak się domyślam to taki kolejny apel do wszystkich, by pisali zgodnie z najnowszymi zaleceniami językoznawców...też ok.


hellraiser pisze:A może byście tak głosowali :evil: :evil:


qBK pisze:
Ałgaja pisze:przy okazji chcę zaznaczyć, że nie ma czegoś takiego jak "wiślacko-lotosowy" slang, a stosowane przez nas skróty od pełnych imion i nazwisk koszykarek, są w większości powszechnie używane nawet na oficjalnych stronach poświęconych koszykówce światowej


Ok (w Stanach nawet często niektórzy znani są bardziej jako powiedzmy CJ Jakiśtam /si-dżej/ niż np. Colin James Jakiśtam). Niemniej jednak z tym "wiślacko-lotosowym slangiem" chodziło mi o to, że przykładowo kibice z Gorzowa, Polkowic, Łodzi itd. nie piszą "A.S.", "M.C.", "S.W.", co ostatnio zauważam w postach-zgadywankach na linii Kraków-Gdynia 8)

Uznaję że sprawa jest rozwiązana, więc można temat wydzielić żeby nie śmiecić przy głosowaniu.
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Postautor: simon » 29 sierpnia 2007, 21:14

no dobra... to jest forum kibiców koszykówki - zatem nie będziemy się wygłupiać i nie dopuszczać do pisania "Skera" czy "Margo" (Szopen, Doris, Kangur, Biba, Krupa, Perełka itd. itp) bo ktoś nie wie kto to "Margo"... bez przesady i bez fanatyzmu - a "jakby co" to zawsze można zapytać.

Inna sprawa, że LL CW WG EK itd. itp - nie są ogólnie znanymi przezwiskami/pseudonimami zawodniczek i jako takie sprawiają mi także wielkie trudności i jeśli mógłbym wnosić o nieco szerszą identyfikacje (niekoniecznie pełne dane wraz z NIP i Pesel...) to w sumie proszę

qBK
Młodzik
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwietnia 2005, 12:07
Lokalizacja: Bg/Wro
Kontaktowanie:

Postautor: qBK » 29 sierpnia 2007, 22:00

Nie Simonie, Skera, Margo, Biba, Krupa czy też - nieco mniej - Doris, Szopen to bardzo znane przezwiska, ale jeśli chodzi właśnie o "LL CW WG EK" to są problemy :) Bez fanatyzmu :)

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Ałgaja » 29 sierpnia 2007, 22:08

qBK pisze:Nie Simonie, Skera, Margo, Biba, Krupa czy też - nieco mniej - Doris, Szopen to bardzo znane przezwiska, ale jeśli chodzi właśnie o "LL CW WG EK" to są problemy :) Bez fanatyzmu :)


chyba, tak Simonie :wink: znane w kręgu osób zainteresowanych plkk, tak samo jak LJ, LL, TSB- znane w kręgu osób zainteresowanych wnba- ale rozumiem, że takowych na forum mniej, więc ze swojej strony mogę obiecać, iż postaram się pisać nazwiskami...no, chyba, że będzie mowa o ADF- tu chyba nie ma wątpliwości o kogo chodzi i śmiało można używać funkcjonującego już od dawna skrótu (nie myślowego :wink: ) :)
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Postautor: simon » 30 sierpnia 2007, 07:58

słuchajcie... - żeby nie było czasem podejrzeń, że ustalamy tu jakieś wnioski formalne i regulaminowe :wink: :lol: - po prostu, przyłączam się do prośby o nieco szersze "identyfikowanie" zawodniczek - zwłaszcza w aspekcie tego co piszesz, że są to "skróty myślowe" doskonale zrozumiałe dla znawców WNBA, ale używane w wątkach znajdujących się w aktualnościach.

Przyznam, że do zakładki dotyczącej "nie naszej" koszykówki zaglądam znacznie, znacznie... sporadycznie :lol: - zatem zupełnie mnie nie interesi jakim slangiem posługują się jej "tubylcy" (a jak ktoś chce tam wnikać - to może się doedukować i gitara...) - natomiast wątki w aktualnościach czytane są bez względu na to, że akurat jeden czy dwa posty dotyczą spraw poruszanych tu w dyskusji. Faktycznie jest zagłówka i faktycznie - skłądam prośbę o lepszą identyfikacje - co nie znaczy oczywiście, że jak ktoś nie chce to musi.

Rozumiem, że ADF jest tak "zadomowionych" skrótem oraz tak oczywistym, że kwestia jej nie dotyczy - podobnie zresztą myślę, jak np. AP... W końcu (analogicznie i przykładowo z poza koszykówki), choć przesież lata płyną, większość nadal wie, kogo dotyczy MM czy BB i trudno byłoby wymagać lepszej identyfikacji.

Odwracając zaś, trudno mi sobie wyobrazić żebym na forum zapodał "Siwa" i oczekiwał, że czytelnicy wpadną na to, że akurat w tym momencie chodzi mi o Nadrowską - chyba że wymieniłem już jej nazwisko np. w poprzednim poście. Siwych, Małych i innych lasek zwykle pod dostatkiem - za to Szopen, Świder, Ptyś, Perła itp myślę, że są dość wyindywidualizowane - ale fakt, jak będę coś pisał w "Europa / Świat / WNBA" to postaram się im zasuwać z nazwiska. :wink: (no może o "Ptysiu" napiszę "Margo")
.

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: ann » 30 sierpnia 2007, 18:47

a tak odnośnie tych pseudonimów polskich koszykarek to naprawdę do niedawna nie wiedziałam kto to jest Szopen :oops: , nie wspominając o tym, że nie mam pojęcia kto to Świder, czyba że chodzi o siatkarza :wink:
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Postautor: simon » 30 sierpnia 2007, 22:59

Co do Szopena... strata spora - a "Świder" to Monika Stańczak (Białogór).

:wink: :wink:


Wróć do „Propozycje-Ogłoszenia-Organizacja forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości