II kolejka FGE: Tęcza Leszno - Wisła Kraków 51-78

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

II kolejka FGE: Tęcza Leszno - Wisła Kraków 51-78

Postautor: ann » 30 września 2010, 22:02

Sobota, 2.10.2010
godz.18.00
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

SportoweTempo.pl
Nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: 24 września 2010, 09:57

Re: II kolejka FGE: Tęcza Leszno - Wisła Kraków

Postautor: SportoweTempo.pl » 01 października 2010, 13:24

Wiślaczki ruszają po drugie zwycięstwo

W sobotę o godzinie 18. rozpocznie się spotkanie 2. kolejki ligowej pomiędzy Tęczą Leszno a Wisłą Can-Pack Kraków. – Jedziemy z nastawieniem, że powinnyśmy odnieść zwycięstwo – mówi Andja Jelavić.

– Pytałam dziewczyny o zespół z Leszna i usłyszałam pozytywne opinie. Niemniej nie wiem, jak będą spisywały się w tym sezonie – opowiada o oczekiwaniach względem przeciwnika, którego dyspozycja stoi rzeczywiście pod znakiem zapytania. Nie zainaugurował on zmagań w pierwotnym terminie, a po letniej przebudowie składu spisywał się co najmniej poprawnie w rozgrywanych sparingach.

Na zakończenie przygotowań lesznianki wzięły udział w towarzyskim turnieju o Puchar Prezesa CCC Polkowice. Uplasowały się w nim na drugim miejscu, ustępując tylko gospodyniom mającym walczyć o ligowe medale. Kluczowymi postaciami były Amerykanki Mercedes Fox-Griffin i Shawn Goff oraz Agnieszka Kułaga, która jeszcze w ubiegłym sezonie występowała w Wiśle. Zmartwieniem jest kontuzja Aleksandry Drzewińskiej. Na jej miejsce przymierzana jest Matea Vrdoljak. – Miła niespodzianka, nie słyszałam o tym. To jest niezła obrończyni – ocenia swoją rodaczką Jelavić.

W piątek Tęcza dopełniła formalności z pozyskaniem utalentowanej Joy Cheek (college Duke, a później Indiana Fever w WNBA), niemniej dołączy ona do drużyny dopiero w przyszłym tygodniu.

W krakowskim obozie panują wyśmienite nastroje, co pomaga w aklimatyzacji nowym zawodniczkom. Jelavić skromnie komentuje jednak swoje poczynania w zwycięskim meczu nad Artego Bydgoszcz: – Koszykówka to dyscyplina drużynowa i liczy się kolektyw. Pokazałyśmy się wtedy z dobrej strony dopiero w czwartej kwarcie. Wcześniej oczekiwałyśmy chyba tak łatwej przeprawy jak podczas turnieju w Łodzi.

źródło: http://www.sportowetempo.pl

Mozarthio
Kadet
Posty: 1071
Rejestracja: 22 stycznia 2007, 15:21
Lokalizacja: LESZNO

Re: II kolejka FGE: Tęcza Leszno - Wisła Kraków

Postautor: Mozarthio » 02 października 2010, 10:55

W kontekście meczu... faworyt jest tylko jeden.. Tęcza Leszno :), Wisła nie jest jeszcze zgrana, początki są zawsze trudne ;) my mam nadzieję solidną obroną i szybkim wyjściem do kontrataku rozwalimy przeciwniczki, Mercedes wprost rozjedzie obrone Krakowa. Do zobaczenia na meczu o 18:00, czas na lige :)
Życiowe bitwy nie zawsze wygrywają silni i szybsi, lecz prędzej czy później TYM, który wygrywa, jest TEN, który nieustannie myśli, że może wygrać.

Marek1990
Kadet
Posty: 1159
Rejestracja: 27 marca 2007, 20:59
Lokalizacja: Leszno

Re: II kolejka FGE: Tęcza Leszno - Wisła Kraków

Postautor: Marek1990 » 02 października 2010, 13:25

Mozarthio pisze:W kontekście meczu... faworyt jest tylko jeden.. Tęcza Leszno :), Wisła nie jest jeszcze zgrana, początki są zawsze trudne ;) my mam nadzieję solidną obroną i szybkim wyjściem do kontrataku rozwalimy przeciwniczki, Mercedes wprost rozjedzie obrone Krakowa. Do zobaczenia na meczu o 18:00, czas na lige :)


Mozartio, bez przesady...:P Napewno będzie dzisiaj ciekawie ale faworytami to my "raczej" nie jesteśmy...:P

bimbam86
Amator
Posty: 132
Rejestracja: 03 lipca 2010, 15:09

Re: II kolejka FGE: Tęcza Leszno - Wisła Kraków

Postautor: bimbam86 » 02 października 2010, 17:28

czy idzie wam relacja z meczu z PLKK ??

szunaj67
Nowy na forum
Posty: 94
Rejestracja: 30 maja 2010, 21:22
Lokalizacja: Toruń

Re: II kolejka FGE: Tęcza Leszno - Wisła Kraków

Postautor: szunaj67 » 02 października 2010, 17:30

niestety nie

Fanatyk
Żak
Posty: 246
Rejestracja: 13 lipca 2009, 16:23

Re: II kolejka FGE: Tęcza Leszno - Wisła Kraków

Postautor: Fanatyk » 02 października 2010, 17:44

Jak narazie podobno Wisła prowadzi w Lesznie 38:24

Awatar użytkownika
MARIO
Kadet
Posty: 1802
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 06:15
Lokalizacja: ..pierwszy z Brzegu

Re: II kolejka FGE: Tęcza Leszno - Wisła Kraków

Postautor: MARIO » 02 października 2010, 17:50

Działa już LIVE ;)
..you got to lose, to know how to win..

Obserwator
Nowy na forum
Posty: 82
Rejestracja: 10 lipca 2008, 14:19

Re: II kolejka FGE: Tęcza Leszno - Wisła Kraków

Postautor: Obserwator » 02 października 2010, 17:50

Połowa:
Obrazek

Koniec:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 października 2010, 18:40 przez Obserwator, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: II kolejka FGE: Tęcza Leszno - Wisła Kraków

Postautor: Greebo » 02 października 2010, 18:39

No to wyglada ze posłżo lekko, łatwo i przyjemnie. I ot cieszy. Martwi -opierajac sie tylko na statsach - postawa Janell, a troche tez Ewki. No i te osobiste. :x
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Mozarthio
Kadet
Posty: 1071
Rejestracja: 22 stycznia 2007, 15:21
Lokalizacja: LESZNO

Re: II kolejka FGE: Tęcza Leszno - Wisła Kraków

Postautor: Mozarthio » 02 października 2010, 20:05

Oczywiscie z tym faworytem to była ironia ;)

a teraz juz tak prawdziwie...

Wisła była lepsza w kazdym elemencie gry, ich trener mogl sprawdzac rozne warianty gry skoro w Lesznie nie było przeciwnika.

Na temat Teczy mozna powiedziec tylko tyle..byla sobie Fox Grifin i dalej dlugo dlugo nic ewwentualne Grabowska wiedziała o co w tej grze chodzi.

Jestem pewny ze gdybysmy mieli druzyne jaka mielismy jakies 2 sezony temu Wisla byla by do pokonania bo az w tak super formie nie byly ;) ale gdybac to my sobie mozemy....

Obecny skład Teczy oceniam katastrofalnie... modle sie zeby Ola szybko wrocila, zeby Czarna nie zlapala groznej kontuzji. I zeby ta nowa amerykanka byla strzalem w dziesiatke i liderem druzyny...ale obawiam sie ze nawet jesli nim bedzie zadna z dziewczyn nie pomoze jej.

Po pierwszym meczu jestem pelen obaw o wszystko w zasadzie w LEsznie. Nie bylo walki nie bylo zgrania , nie bylo obrony. Oby nastepny mecz cos zmienil w moim pogladzie bo sezon moze wygladac niebywale cienko.
Życiowe bitwy nie zawsze wygrywają silni i szybsi, lecz prędzej czy później TYM, który wygrywa, jest TEN, który nieustannie myśli, że może wygrać.

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: II kolejka FGE: Tęcza Leszno - Wisła Kraków

Postautor: paulo2907 » 02 października 2010, 21:38

Wygrana bardzo przekonująca i to na pewno cieszy - zwłaszcza po nijakim meczu z Artego. Widać, że dużo lepiej zagrała Gunta, poprawiła się też Krężel, ważny był powrót Magdy. Faktycznie - jak zauważył Greebo - martwi nieco forma Janell (mnie tym bardziej, że mam ją w Fantasy). Może potrzeba jej czasu, aby wrócić do dyspozycji z zeszłego sezonu. Może Jordi mógł wcześniej wypuścić Maję do gry. Uważam, że tym sezonie powinna grać już więcej. Tęcza może mieć duże problemy w tym sezonie, chociaż trzeba zwrócić uwage, że do zespołu dołączą jeszcze dwie zagraniczne zawodniczki. Kułaga zanotowała 8 strat w ciągu 30 minut - nie dziwi mnie to, pamiętając jej problemy z wyprowadzaniem piłki.

PS. Ta nowa szata relacji on-line na stronie PLKK to jakaś totalna porażka... :roll: Nie dość, że nie można śledzić każdego meczu z osobna (przynajmniej ja do tego nie doszedłem), nie da się spostrzec jednocześnie jak przebiegają kolejne akcje i jak wygląda boxscore, to jeszcze są jakieś idiotyczne sformułowania, zalatujące na kilometr oficjalnością...
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

Mozarthio
Kadet
Posty: 1071
Rejestracja: 22 stycznia 2007, 15:21
Lokalizacja: LESZNO

Re: II kolejka FGE: Tęcza Leszno - Wisła Kraków

Postautor: Mozarthio » 03 października 2010, 09:31

a o jakich nowych leszczyniankach mowisz ? Z tego co mi sie obilo o uszy to tylko ta Joy ma przyjsc... kto ebdzie tym drugim playerem ? Nikt tez oficjalnie nie wypowiedzial sie w regionie na temat tej chorwatki czy serbki ktora niby juz lapala bakcyla. Niestety w tym sezonie wlodarze Teczy zrobili nam jedna wielka niespodzianke, jak ktos nie chodzil na trening to przychodzac na 1 mecz nie wiedzial ktore to nasze...

ps. Goff jest raczej na out wg mnie, nie chce tego oceniac po jednym meczu niech zagra z kims slabszym wtedy ją ocenie, ale intuicja mi podpowiada ze z tej mąki chleba nie bedzie...
Życiowe bitwy nie zawsze wygrywają silni i szybsi, lecz prędzej czy później TYM, który wygrywa, jest TEN, który nieustannie myśli, że może wygrać.

Koszykarz (Toruń)
Kadet
Posty: 1758
Rejestracja: 19 września 2010, 07:57

Re: II kolejka FGE: Tęcza Leszno - Wisła Kraków 51-78

Postautor: Koszykarz (Toruń) » 03 października 2010, 11:27

a ta chorwatka Vrvokjak czy jakoś tak to będzie grać u was ? Może o nią chodziło Paulo..

Ciekaw jestem pani Joy Cheek - angaż w WNBA powinien do czegoś zobowiązywać... a Tęczy się przyda wzmocnienie , bo kadrowo i na papierze cudu nie należy oczekiwać.

PS. Może ktoś coś więcej powiedzieć o pani Mercedes Fox Griffin ?

Mozarthio
Kadet
Posty: 1071
Rejestracja: 22 stycznia 2007, 15:21
Lokalizacja: LESZNO

Re: II kolejka FGE: Tęcza Leszno - Wisła Kraków 51-78

Postautor: Mozarthio » 03 października 2010, 12:03

Nasz Mercedes to dobra playerka , niska ale skoczna.. co ciekawe Kobryń przeskakiwała ;) brakuej jej wsparcia z drużyny, wszystko jeszcze jako tako wygladalo do zejscia Czarnej. Jezeli Joy i Mercedes sie zgraja moze wyjsc ciekawy i dynamiczny duet. Mozna tez zaznaczyc ze Fox duzo gra dla zespolu zbiork i, przechwyty i podania pod koszem az milo tylko co z tego ze ona robi akcje a nikt jej pozniej nie dokonczy
Życiowe bitwy nie zawsze wygrywają silni i szybsi, lecz prędzej czy później TYM, który wygrywa, jest TEN, który nieustannie myśli, że może wygrać.


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości