SEZON 2014/2015 - dyskusja ogólna

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

wislakosz.pl
Młodzik
Posty: 595
Rejestracja: 28 lipca 2010, 12:18
Lokalizacja: Kraków

Re: SEZON 2013/2014 - dyskusja ogólna

Postautor: wislakosz.pl » 12 marca 2014, 08:56

elen pisze:O kim mówicie?


a jest kilka takich pań

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: SEZON 2013/2014 - dyskusja ogólna

Postautor: Greebo » 12 marca 2014, 09:05

wislakosz.pl pisze:
elen pisze:O kim mówicie?


a jest kilka takich pań


To moze podac nazwiska? Albo nie pisac nic?

Walich i kto jeszcze?
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: SEZON 2013/2014 - dyskusja ogólna

Postautor: ann » 12 marca 2014, 22:24

reszta Polek
Gulak i specjalistka od rzutów wolnych;)
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

zibiz
Żak
Posty: 308
Rejestracja: 28 listopada 2009, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Re: SEZON 2013/2014 - dyskusja ogólna

Postautor: zibiz » 27 marca 2014, 08:40

Jak zobaczyłem terminarz rundy finałowej to muszę stwierdzić, że organizatorowi rozgrywek kompletnie nie zależy na promocji kobiecej koszykówki. Jak nigdy dotąt większość meczy ma być rozgrywana poza weekendem. Dziwi mnie, że kluby się na coś takiego godzą.

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: SEZON 2013/2014 - dyskusja ogólna

Postautor: Ałgaja » 27 marca 2014, 09:55

Mnie też średnio pasują mecze w tygodniu (szczególnie w czwartki :twisted: ), ale... czy to czy mecz jest w tygodniu czy w weekend wpływa na frekwencje na hali? Nie sądzę.
A pewnie zarówno działacze, jak i koszykarki chcą sezon skończyć jak najszybciej, w końcu więcej wolnego... A w stosunku do tych pań z Torunia które są podobno w ciąży to takie nawet bardziej humanitarne ;-)
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: SEZON 2013/2014 - dyskusja ogólna

Postautor: ann » 27 marca 2014, 19:27

ale... czy to czy mecz jest w tygodniu czy w weekend wpływa na frekwencje na hali?


wpływa :evil:
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Koszykarz (Toruń)
Kadet
Posty: 1758
Rejestracja: 19 września 2010, 07:57

Re: SEZON 2013/2014 - dyskusja ogólna

Postautor: Koszykarz (Toruń) » 27 marca 2014, 20:26

http://pzkosz.pl/aktualnosci/oswiadczen ... -w-warsza/

Czy to nie chodzi o tą samą Beatę ,, zlotówe '' Krupską Tyszkiewicz ? Ktora w wieku 35 lat wolała po 18 tyś zł za korzystanie z jej usług ? A teraz przypomina o sobie , osobą swojej corki. I Krupcia znów na topie :lol: :lol: :lol: :lol:

PS. Za odejscie jakiejkolwiek zawodniczki , z SMS , przed ukończeniem szkoły , grożą kary finansowe. Krupcia jednak nie chce chyba płacic za odejscie córki :shock:

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: SEZON 2013/2014 - dyskusja ogólna

Postautor: Greebo » 29 marca 2014, 23:06

ze sportowefakty.pl:

Najbardziej cieszyłoby zwycięstwo, ale brawa dla obydwu drużyn. Energa Toruń wygrała i awansowała do czwórki, natomiast my graliśmy dobre zawody – solidnie, spokojnie. Być może był to ostatni mecz King Wilków Morskich Szczecin w Basket Lidze Kobiet - podsumował te spotkanie Krzysztof Koziorowicz.


Coz, byłaby to spora strata bo ten sezon długo w ich wykonaniu wyglądał bardzo obiecująco.

PS. Siedlce awansowały do BLK, co patrząc na ich skład niespodzianka nie jest. Orientuje sie ktoś czy zespól ten ma jakieś solidniejsze zaplecze finansowe?
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Koszykarz (Toruń)
Kadet
Posty: 1758
Rejestracja: 19 września 2010, 07:57

Re: SEZON 2013/2014 - dyskusja ogólna

Postautor: Koszykarz (Toruń) » 29 marca 2014, 23:24

Kurde..no wielka szkoda Wilczyc. Zgadzam sie z Greebo , obiecująco jak na beniaminka. Cos trzeba zrobić by drużyny które awansuja , nie grały tylko sezon. Może takie są jednak realia . i nie ma szans na więcej ekip?

Ja chciałem poszerzenia ligi , 12 ekip , ale chyba jest to tylko pobożne życzenie. Może pomyslem byloby zamknąc tą ligę od następnego sezonu. Tak jak w Orlen Lidze w siatkowce pań. Poszerzyło sie lige do 12 ekip i automatycznie zamyka.

Bo widać że oprócz Siedlec , reszzta jakos zbytnio nie pcha się do BLK (podłozenie sie Slezy , w Pabach też chyba niezbyt różowo , może AZS Poznań ? )

Jedno nie ulega wątpliwosci . Słabszą mamy ligę z kazdym kolejnym sezonem. I chyba poprawy nie widać , wystarczy popatrzeć na terminarz jaki funduja nam wladze tej ligi. Mało poważne i tyle

danpe_
Żak
Posty: 388
Rejestracja: 21 października 2012, 13:46

Re: SEZON 2013/2014 - dyskusja ogólna

Postautor: danpe_ » 29 marca 2014, 23:39

Ałgaja pisze: czy to czy mecz jest w tygodniu czy w weekend wpływa na frekwencje na hali? Nie sądzę.


A ja sądzę.
Ja takim terminarzem można powiedzieć, że zostałem wyeliminowany z hali, a przecież do tej pory w tym sezonie za wiele meczy nie opuściłem...
Bednarz by tego lepiej nie rozegrał ;)
Po prostu nie zdążę w obecnej sytuacji po pracy dojechać, zresztą finansowo też by mnie takie wycieczki dzień po dniu dość mocno szarpnęły.


Koszykarz (Toruń) pisze: (podłozenie sie Slezy , w Pabach też chyba niezbyt różowo , może AZS Poznań ? )


Poczekaj może z takimi opiniami do niedzielnego meczu, akurat Ślęza od początku sezonu dość mocno pompuje balonik na awans.
Ostatnio zmieniony 29 marca 2014, 23:41 przez danpe_, łącznie zmieniany 1 raz.

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: SEZON 2013/2014 - dyskusja ogólna

Postautor: paulo2907 » 29 marca 2014, 23:40

Greebo pisze:ze sportowefakty.pl:

Najbardziej cieszyłoby zwycięstwo, ale brawa dla obydwu drużyn. Energa Toruń wygrała i awansowała do czwórki, natomiast my graliśmy dobre zawody – solidnie, spokojnie. Być może był to ostatni mecz King Wilków Morskich Szczecin w Basket Lidze Kobiet - podsumował te spotkanie Krzysztof Koziorowicz.


Coz, byłaby to spora strata bo ten sezon długo w ich wykonaniu wyglądał bardzo obiecująco.

PS. Siedlce awansowały do BLK, co patrząc na ich skład niespodzianka nie jest. Orientuje sie ktoś czy zespól ten ma jakieś solidniejsze zaplecze finansowe?

Nie bardzo się orientuję w tej kwestii, ale oby nie okazał się to taki klops, jak w przypadku Rzeszowa czy Konina. Notabene cieszy mnie ten awans z tego powodu, że trenerem tej drużyny jest człowiek, którego bardzo dobrze pamiętam z wielu sezonów męskiej ekstraklasy i zawsze cechowała go ogromna ambicja. Myślę, że - jeśli finanse na to pozwolą - nie zadowoli się samą walką o byt w BLK.
Wilczyc bardzo szkoda. Cóż, chyba dlatego, że sponsor odchodzi - tzn. tak jest zwykle w takich przypadkach. Zwiększa to zapewne szanse Konina na dalszą grę w BLK, co z pewnych powodów niekoniecznie byłoby sprawiedliwe.
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

Endrju
Senior
Posty: 3346
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 17:53
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: SEZON 2013/2014 - dyskusja ogólna

Postautor: Endrju » 30 marca 2014, 01:06

Konin organizując finały PP (które nikt nie chciał organizować) zapewnił sobie dzika kartę na przyszły sezon w BLK. Założenie jest takie żeby było 12 drużyn i później też pierwsza 6-ka gra każdy z każdym o play off.
Ale znając życie pewnie ciężko będzie skompletować 12 drużyn.
NIGDY NIE ZGINIE AZS !! NIGDY NIE ZGINIE !!
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."- Stanisław Lem

Adasss
Amator
Posty: 153
Rejestracja: 21 listopada 2009, 16:54
Lokalizacja: Kraków

Re: SEZON 2013/2014 - dyskusja ogólna

Postautor: Adasss » 30 marca 2014, 11:13

Greebo pisze:...
PS. Siedlce awansowały do BLK, co patrząc na ich skład niespodzianka nie jest. Orientuje sie ktoś czy zespól ten ma jakieś solidniejsze zaplecze finansowe?


Trudno mi w 100% coś powiedzieć o zapleczu finansowym, ale znając tamte rejony Polski (rodzina kilkadziesiąt kilometrów od Siedlc) i przyglądnąwszy się sponsorom, to prędzej spodziewałbym się, że będzie to "Konin bis".

Koszykarz (Toruń)
Kadet
Posty: 1758
Rejestracja: 19 września 2010, 07:57

Re: SEZON 2013/2014 - dyskusja ogólna

Postautor: Koszykarz (Toruń) » 30 marca 2014, 11:30

Konin po sportowemu spadł , do tego przyniósl troche niechlubnych rekordów tej lidze. (97-19 itp) No nie może być tak , że znowu takim samym składem bedą grały. To ja już wolę dac szanse Poznaniowi , Ostrovii , Lublinowi.
Zreszta dziwi mnie fakt że Konin spelnia wymogi BLK , przecież ich skład był wart gora z 300 tyś zł . Wiec jakim cudem zgromadzili wymagany budżet.

12 druzyn bedzie cięzko skompletować. Siedlce maja całkiem przyzwoity skład . Ale jesli nie chcą być drugim Koninem , muszą się wzmocnić dobrym centrem chociażby. a co do reszty : Sleza nie ma chyba kasy , skoro podlożyła sie Pabianicom , Pabianice podobnie , ponoc Poznan bylby zainteresowany. Moze jeszcze kto inny ? Ale nie Konin....

poziom ligi sie obnizył i 10 drużyn wychodzi ze jest to max.... bo bez sensu dookoptować kolejne ,,Koniny '' tylko po to by było 12 ekip...

Endrju
Senior
Posty: 3346
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 17:53
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: SEZON 2013/2014 - dyskusja ogólna

Postautor: Endrju » 30 marca 2014, 14:34

Konin w tym roku zebrał frycowe ale w przyszłym roku że będzie solidnym średniakiem. Ponoć miasto jest bardzo przychylne damskiemu basketowi (a to już 70% sukcesu).
Co do całej ligi nie mam nic przeciwko obecnemu systemowi rozgrywek. Naprawdę tak bardzo emocjonującego sezonu dawno nie mieliśmy. (ile to męczy o "być albo nie być") najpierw w 6-tce później w 4-ce.
NIGDY NIE ZGINIE AZS !! NIGDY NIE ZGINIE !!
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."- Stanisław Lem


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości