SEZON 2014/2015 - dyskusja ogólna

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Barti
Żak
Posty: 294
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 14:15
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: SEZON 2014/2015 - dyskusja ogólna

Postautor: Barti » 19 września 2014, 00:06

Endrju pisze: W przypadku AZSu jest ewidentny brak pieniedzy.

Pieniądze to najważniejszy aspekt, ale nie jeden, jedyny.
Endrju pisze: Sa zawodniczki ktore graly w Gorzowie i nie chca juz wiecej w nim grac z roznych wzgledow ( moze zly trener, nie odpowiadajace im treningi, albo zle warunki pobytowe, a moze za malo rozrywek w miescie... albo zatwarda woda w kranach czy itp;).

A wśród nich wiele, które nie podejmą już nawet rozmów z Gorzowem i nie ze względu na twardą wodę. A jeszcze odnośnie warunków pobytowych, to chyba wiesz już jaki numer Boski odwalił w Czechach :lol: Jak amerykanki relację w świat puszczą, to w przyszłym sezonie będziemy szukać zagranicznych w Bangladeszu.
Endrju pisze: Sa rowniez i takie ktore wracaja do Gorzowa...

No zajebiście dużo ich wraca.... po przerwie wakacyjnej wróciła Kasia z Kłodawy z dożywociem w AZS-e, bo daleko nie miała i Iza ze Stanów, bo lubi latać samolotem i chłopakowi chciała katedrę gorzowską pokazać. I zapytaj jeszcze Magdy z zeszłego sezonu, czy by zagrała jeszcze w AZS-e.
Endrju pisze: Sa rowniez i takie ktore chcialyby grac w Gorzowie (np. Szopen), bo wiedza ze w sprawach finansowych "lepszy wrobel w garsci, niz kanarek na dachu"...ale dzwi do klubu dla niektorych sprawdzonycho wczesniej zawodniczek sa zamkniete.

To też tylko część informacji z ogółu, bo masz je od loży gorzowskich przyklaskiwaczy, a nie znasz reszty.
Endrju pisze: Najlepiej to samemu szkolic zawodniczki a nie robic armie zaciezna.

Zdecydowana większość liczących się u Nas juniorek to nie są gorzowianki, a wszystkie znaczące w tej chwili seniorki, które odeszły z Gorzowa też nie są wychowankami AZS-u ( przypominam, że Szott-ka jest wychowanką Stilonu ).
Endrju pisze: Jak ty sobie to wyobrazasz? Klub inwestuje w zawodnika (zapewnia treningi, spanie plus jakies male stypendium) i uwazasz ze w kazdej chwili dana zawodniczka przy jakims zmiennym humorze moglaby powiedziec " dziekuje, dowidzenia".
Po to kluby szkola mlodziez inwestujac w nia aby pozniej miec z tego jakies " zyski". Gdyby tak nie bylo to ktory klub szkolilby mlodziez? Tylko czekaliby na innych i kontraktowali...

Ja nie muszę sobie wyobrażać, wystarczy, otworzyć oczy. Becia J., Kasia J., Szajba i wiele innych ze składu juniorek starszych, a wcześniej Żurowska, Kaczmarczyk, one też gdzieś zaczynały, ktoś im zapewniał treningi plus jakieś dodatki, a gdzie grają lub grały??
Odejść z klubu nie można w każdej chwili, to chyba oczywiste, ale jak się kończy kontrakt to ( tu cytat Twojej wypowiedzi z tego samego posta ):
Endrju pisze: Jezeli ma sie ma inne mozliwosci to czemu z nich nie skorzystac.

Rozdwojenie jaźni, czy inna przypadłość. Rościsz sobie prawo do zmiany pracodawcy, bo dostałeś lepsze warunki pracy ( a Twój poprzedni pracodawca też ponosił koszty Twojego zatrudnienia, szkolenia, badań lekarskich, użytkowania mienia ruchomego po godzinach pracy itp. ), a oburzasz się, że koszykarka chciałaby zmienić swojego? Toż to dwulicowość w czystej postaci.

Endrju
Senior
Posty: 3346
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 17:53
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: SEZON 2014/2015 - dyskusja ogólna

Postautor: Endrju » 19 września 2014, 05:39

Barti naprawde takie p... piszesz ze az zal czytac. Moze i wyzej wymienione zawodniczki nie sa "encyklopedycznymi" wychowankami ale zostaly uksztaltowane w AZSie i praktycznie cala mlodosc spedzily w naszym klubie. Bo co taka Zurowska robilaby teraz gdyby ni trafila do AZSu? Grala w pilke nozna czy tenisa? ( z tego co pamietam te sporty ja krecily zanim trafila do Gorzowa?). Co robilaby Teraz Szajba gdyby ja nie sciagneli ze szkolnej sali? ( przypomne Ci ze zanim trafila do AZSu nie za bardzo byla obyta z koszykowka).
Dalej pierd... ze Szotowa to wychowanka Stilonu, a przypomnij sobie pod kogo okiem wchodzila do Koszykowki (czy nie czasami Maciejewskiego?).... itd itp
Co do siostr Jaworskich czy Ady Kopciuch to troche inna sprawa bo umiejetosci czysto koszykarskich nabyly w Szprotawie, wiec w tym temacie sie nie wypowiadam.
A co do mojego poprzedniego pracodawcy to naprawde Barti jak ciebie szanuje to pierd... jak poj...:-)
Moze poniosl jakies minimalne koszty (w wiekszosci twoich teorii mijasz sie z prawda), ale po pierwsze przez 4 lata przynioslem mu okolo 1 mln zysku, a po drugie mialem z nim podpisana Umowe o prace w ktorej jasno wynikaly KIEDY I JAK MOGE ODEJSC.
Czy zawodniczki przychodzac do naszego zespolu nie zaznajomily sie z " warunkami pracy"?

PS Gdyby co niektorzy "milosnicy AZS-u" nie podsyfiali i nie mieszali w glowach mlodych zawodniczek to na pewno o wiele mniej takich problemow bylo by w Gorzowie. ( dla niektorych jest to niestety styl zycia)...
NIGDY NIE ZGINIE AZS !! NIGDY NIE ZGINIE !!
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."- Stanisław Lem

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: SEZON 2014/2015 - dyskusja ogólna

Postautor: bart_81 » 19 września 2014, 19:58

Jak widze wypisywana przez niektorych forumowiczow kolejnosc zespolow na koniec sezonu na etapie meczow sparingowych, to cisnie mi sie na usta stwierdzenie..toz to za wczesnie!
No ale niby takie prawo kibica zeby spekulowac. Ja tez pospekuluje, aczkolwiek taki dokladny nie bede.

Piszecie ze Gorzow ma slabe Polki. Owszem szalu one nie robia, ale czy sa one az tak bardzo gorsze od tych przecietnych Polek z Siedlec czy Lublina? Albo spytam inaczej. Czy Polki w Lublinie czy Siedlcach sa na tyle dobre by zniwelowac roznice jaka dzieli gorzowskie zagraniczne od tamtejszych, ktore oszalamiajaco nie wygladaja wg mnie? Spieralbym sie. Dlatego koszykarz, nie boj zaby, Gorzow w play-off zagra. I mysle ze przy niewielkiej pomocy siostr Jaworskich czy mojej faworytki Klaudii Czarnodolskiej stac bedzie ten zespol na 5-6 miejsce.

PS. Dzis Azs ladnie powalczyl towarzysko w Bydgoszczy.

Koszykarz (Toruń)
Kadet
Posty: 1758
Rejestracja: 19 września 2010, 07:57

Re: SEZON 2014/2015 - dyskusja ogólna

Postautor: Koszykarz (Toruń) » 19 września 2014, 20:43

Przeczysz sam sobie :D , pijesz do mnie ze bawie sie w spekulacje na podstawie sparingow , a sam piszesz ze dzis AZS powalczyl towarzysko z Artego hehe :D

PS . od razu zaznaczylem , ze postanowilem sie pobawic w czyste spekulacje przedsezonowe , do czego mam prawo :D , i wstepnie ocenilem sklady druzyn.

Naturalnie ze caly Gorzow chce byc jak najwyzej , ale kibice innych druzyn mogą chyba miec inne zdanie ? ja wyzej oceniam zespoly Slezy , Lublina , Konina czy Siedlec i tyle . Te zesply maja calkiem dobre zagraniczne , Gorzow tez , ale mimo wszystko wyzej cenie Pawlak od Dzwigalskiej , a Tomialowicz , Misiek maja z Siedlec czy Kuncewicz z Konina maja wieksze doswiadczenie niz gorzowska mlodziez . Ale zycze i licze ze DAREK w koncu zacznie nimi grac , by nie skonczyly jak Maruszczak czy Chaliburda..... bo poki co , to to mi sie kojarzy z gorzowska mlodziezą

SPBSPB
Nowy na forum
Posty: 84
Rejestracja: 07 października 2009, 10:25

Re: SEZON 2014/2015 - dyskusja ogólna

Postautor: SPBSPB » 19 września 2014, 22:03

Artego Bydgoszcz i Energa Toruń zwycięskie w sparingach [wideo] http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140919/SPORT03/140918891

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: SEZON 2014/2015 - dyskusja ogólna

Postautor: bart_81 » 20 września 2014, 12:03

Koszykarz (Toruń) pisze:Przeczysz sam sobie :D , pijesz do mnie ze bawie sie w spekulacje na podstawie sparingow , a sam piszesz ze dzis AZS powalczyl towarzysko z Artego hehe :D

PS . od razu zaznaczylem , ze postanowilem sie pobawic w czyste spekulacje przedsezonowe , do czego mam prawo :D , i wstepnie ocenilem sklady druzyn.

Naturalnie ze caly Gorzow chce byc jak najwyzej , ale kibice innych druzyn mogą chyba miec inne zdanie ? ja wyzej oceniam zespoly Slezy , Lublina , Konina czy Siedlec i tyle . Te zesply maja calkiem dobre zagraniczne , Gorzow tez , ale mimo wszystko wyzej cenie Pawlak od Dzwigalskiej , a Tomialowicz , Misiek maja z Siedlec czy Kuncewicz z Konina maja wieksze doswiadczenie niz gorzowska mlodziez . Ale zycze i licze ze DAREK w koncu zacznie nimi grac , by nie skonczyly jak Maruszczak czy Chaliburda..... bo poki co , to to mi sie kojarzy z gorzowska mlodziezą


Widać nie umiesz dyskutowac...każdy post o odmiennym zdaniu uwazasz za atak. Stwierdzenie ze "AZS powalczył w Bydgoszczy" to faktycznie spekulacje pod kątem kolejności na koniec sezonu :lol:
Napisałes cos wiec ja odbilem pileczke..tak to dziala. A kto jakie miejsce zajmie wyjdzie w praniu i wtedy bedziemy oceniać.

Koszykarz (Toruń)
Kadet
Posty: 1758
Rejestracja: 19 września 2010, 07:57

Re: SEZON 2014/2015 - dyskusja ogólna

Postautor: Koszykarz (Toruń) » 20 września 2014, 13:43

W kazdej dyscyplinie , przed sezonem prognozuje sie , typuje , obstawia itp itd , wiec o co chodzi ?

Na podstawie zbudowanych skladow dla mnie najwieksze szanse na play off maja Wisla , Energa , Artego , CCC , Siedlce , Sleza , Lublin i Konin , a poza play off Gorzow , Rybnik , Widzew i Gdynia.

Widzew wiadomo - chyba bedzie czerwoną latarnią
GDYNIA - mlodziez moze jednak sprawic kilka niespodzianek
Rybnik - fatalne Amerykanki poki co , jedynie ta Ukrainka w miare , no i fatalny zestaw POLEK
Gorzow - AZS nie odstaje za mocno od beniaminkow ale jednak w mojej ocenie akcje innych zespolow stoją wyzej

To tylko moje zdanie , to tylko sport przeciez

bodek38
Młodzik
Posty: 519
Rejestracja: 07 listopada 2008, 22:13
Lokalizacja: RYBNIK

Re: SEZON 2014/2015 - dyskusja ogólna

Postautor: bodek38 » 20 września 2014, 15:17

Koszykarz (Toruń) pisze:Rybnik - fatalne Amerykanki poki co , jedynie ta Ukrainka w miare , no i fatalny zestaw POLEK



W Rybniku Amerykanki do wymiany na pewno Robinson z Mongo się wyjaśni w przyszłym tygodniu

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: SEZON 2014/2015 - dyskusja ogólna

Postautor: Greebo » 20 września 2014, 18:36

... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Koszykarz (Toruń)
Kadet
Posty: 1758
Rejestracja: 19 września 2010, 07:57

Re: SEZON 2014/2015 - dyskusja ogólna

Postautor: Koszykarz (Toruń) » 26 września 2014, 21:42

Zespoly grają już sparnigi , za chwile liga rusza, skaldy gotowe , wstepnie widze to tak , i zapewne wielkiej roznicy w tym nie bedzie :

1. Wisla , 2 . Energa . 3. Artego , 4. CCC . 5-7 Siedlce , Sleza , Lublin

O miejsce 8 powalczą Konin z Gorzowem . a slabe Polki i zagraniczne tez w sumie w Rybniku - wychodzi tylko 10 , a i nie jest powiedziane ze mloda i waleczna Gdynia ich nie lyknie . Czerwona latarnia WIDZEW

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: SEZON 2014/2015 - dyskusja ogólna

Postautor: paulo2907 » 26 września 2014, 22:08

Dotychczasowa pogłoska o zatrudnieniu Ogorodnikowej przez AZS Gorzów stała się już oficjalnym newsem:
http://lovewomensbasketball.com/2014/09 ... at-gorzow/
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

SPBSPB
Nowy na forum
Posty: 84
Rejestracja: 07 października 2009, 10:25

Re: SEZON 2014/2015 - dyskusja ogólna

Postautor: SPBSPB » 28 września 2014, 13:27


Koszykarz (Toruń)
Kadet
Posty: 1758
Rejestracja: 19 września 2010, 07:57

Re: SEZON 2014/2015 - dyskusja ogólna

Postautor: Koszykarz (Toruń) » 09 października 2014, 18:01

Witam , chcialem zapytac o Dominike Miloszewską , czemu nie grala w 1 meczu i czy zagra w kolejnym ? w kontekscie Fantasy pytam ;-)

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: SEZON 2014/2015 - dyskusja ogólna

Postautor: reaktywacja » 11 października 2014, 00:11

Koszykarz (Toruń) pisze:Witam , chcialem zapytac o Dominike Miloszewską , czemu nie grala w 1 meczu i czy zagra w kolejnym ? w kontekscie Fantasy pytam ;-)


Miała kontuzję kostki podajże. Nic poważnego, ale czy zagra ze Ślęzą nie wiem.
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

Koszykarz (Toruń)
Kadet
Posty: 1758
Rejestracja: 19 września 2010, 07:57

Re: SEZON 2014/2015 - dyskusja ogólna

Postautor: Koszykarz (Toruń) » 11 października 2014, 08:18

No juz wiem ze zagra :) pytanie ile itp :) . Ale ją wystawiam :)


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 35 gości