TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: Greebo » 16 listopada 2014, 18:43

Swego czasu grało u nas sporo zawodniczek zza wschodniej granicy, potem kierunkiem nr 1 w szukaniu wzmocnień stało się USA ale teraz kryzys na Ukrainie zrobił swoje. I trzeba przyznać ze na arazie zawodniczki z tego kraju spisują sie bez zarzutu, co tez niestety pokazuje slabośc naszych krajowych zawodniczek.

Z innej beczki: w Koninie chyba mają jakis spory problem, i to nie tylko z wynikami. Bo skoro zespól jest w stanie powalczyć w Gorzowie, potem mocno postraszyć Polkowice teraz przegrywa z kretesem z Widzewem i Gdynia, a na dodatek zaciąg Amerykański w ogóle nie gra dzis w drugiej polowi spotkania to cos musi byc mocno nie tak. Albo jakis konflikt z trenerem, albo problemy z wypłatami.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: paulo2907 » 16 listopada 2014, 20:55

Tak przy okazji, to nowa zawodniczka Widzewa (jej nazwisko panieńskie Markotenko) zapowiadała się na całkiem ciekawą koszykarkę, bo o tym świadczy fakt, że w wieku 18 lat była w kadrze grającego wówczas w Eurolidze Dynama Moskwa (w tej drużynie grały wówczas m.in. Jekabsone, Augustus i Tangela Smith) i zaliczyła w tych rozgrywkach jakieś epizody, a potem grała m.in. w Gran Canaria, gdzie wychodziła w pierwszej piątce w Pucharze FIBA. Zaliczyła też klub z Erewania, gdzie występowały wówczas Zarycka i Amanda Jackson.
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

Awatar użytkownika
golew
Kadet
Posty: 1124
Rejestracja: 16 lutego 2008, 17:23
Lokalizacja: Gdynia

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: golew » 25 listopada 2014, 14:30

Czy ktoś coś wie o Bobbitt w Koninie - ostatnio jej nie było, wcześniej akcja z drugą połową meczu. Czyżby do domu?

Awatar użytkownika
gilus
Młodzik
Posty: 819
Rejestracja: 08 października 2005, 19:13
Lokalizacja: Płużnica

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: gilus » 27 listopada 2014, 00:09

golew pisze:Czy ktoś coś wie o Bobbitt w Koninie - ostatnio jej nie było, wcześniej akcja z drugą połową meczu. Czyżby do domu?


Nie wiem co z Bobbitt, ale nowe (dość ważne) informacje z klubu będą pewnie przedstawione jeszcze w tym tygodniu.

Awatar użytkownika
Saletra
Junior
Posty: 2327
Rejestracja: 11 czerwca 2004, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: Saletra » 27 listopada 2014, 17:14

Czy ktoś się może orientuje co cuduje Lecia w tym sezonie? T.j. czy podpisała kontrakt gdziekolwiek?

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: matrix » 27 listopada 2014, 21:32

Saletra pisze:Czy ktoś się może orientuje co cuduje Lecia w tym sezonie? T.j. czy podpisała kontrakt gdziekolwiek?


a co ma cudować? Nie gra i wydaje kasę wcześniej już zarobioną trzymając na dobrym procencie. Tak też żyć można.
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

Awatar użytkownika
gilus
Młodzik
Posty: 819
Rejestracja: 08 października 2005, 19:13
Lokalizacja: Płużnica

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: gilus » 02 grudnia 2014, 12:35


Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1714
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: Kosz-ykarz » 02 grudnia 2014, 14:00

Gilus . Wiesz coś o Ellenberg ? Czy bedzie nadal w drużynie , czy też na wylocie ? Mam ja w grze Fantasy , i jest to jednak mój czolowy gracz. . I nie wiem czy warto ją wystawiać skoro teraz nie grała.

Awatar użytkownika
gilus
Młodzik
Posty: 819
Rejestracja: 08 października 2005, 19:13
Lokalizacja: Płużnica

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: gilus » 02 grudnia 2014, 15:28

Kosz-ykarz pisze:Gilus . Wiesz coś o Ellenberg ? Czy bedzie nadal w drużynie , czy też na wylocie ? Mam ja w grze Fantasy , i jest to jednak mój czolowy gracz. . I nie wiem czy warto ją wystawiać skoro teraz nie grała.


Nic nie wiem niestety. Nie mieszkam już w Koninie, więc informacje mam słabiutkie na temat wewnętrznych spraw w klubie.

Awatar użytkownika
Saletra
Junior
Posty: 2327
Rejestracja: 11 czerwca 2004, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: Saletra » 02 grudnia 2014, 17:29

gilus pisze:Nic nie wiem niestety. Nie mieszkam już w Koninie, więc informacje mam słabiutkie na temat wewnętrznych spraw w klubie.


Teraz ja troszkę się zgłoszę z prośbą o przedatowane informacje, o których prawie wszyscy wiedzą, ale jakoś umknęło mi info z zeszlego sezonu. Mianowcie kiedy odszedł Koniu z drużyny i czy ktoś zna prawdziwe powody dlaczego sie
tak stało?

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: Greebo » 04 grudnia 2014, 13:00

... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Septymiusz
Młodzik
Posty: 501
Rejestracja: 16 grudnia 2009, 13:51
Lokalizacja: Toruń

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: Septymiusz » 04 grudnia 2014, 13:24

Greebo pisze:Skoro Torun ma braki pod koszem..

http://www.eurobasket.com/Poland/news/3 ... ic?Women=1

;)


Całkiem udany żart :).

tommiiii
Młodzik
Posty: 850
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 16:24

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: tommiiii » 04 grudnia 2014, 13:26

Jujka w Siedlcach

Gość-1147
Młodzik
Posty: 623
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 17:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: Gość-1147 » 04 grudnia 2014, 16:25

.
Poniższe informacje o tym, co robi ostatnio Jennifer Screen nie są najświeższe, ale myślę że są interesujące.

Screen w Australii rehabilituje kolano i jednocześnie szuka zajęcia. Nie zamierza co prawda grać w kosza przez następne 5 sezonów, ale bardzo chciałaby zagrać ostatni, pożegnalny sezon w lidze profesjonalnej. Gdyby miała do wyboru grę w lidze australijskiej lub w którejś z lig europejskich, to zdecydowanie wybrałaby Europę.
Przed rozpoczęciem sezonu 2014/2015 była bardzo rozczarowana tym, że z powodu nie w pełni wyleczonej kontuzji nie mogła zagrać w Polsce.
Ma jednak nadzieję, że w okienku międzynarodowych transferów – które otworzy się około Bożego Narodzenia – uda się jej podpisać kontrakt w Europie.

Europe swansong for Opals Jenni Screen
By BRETT KEEBLE
Oct. 23, 2014, 10 p.m.

SHE has retired from the Australian Opals but Novocastrian Jenni Screen is not quite ready to walk away from basketball altogether.
That is why the 32-year-old dual Olympic medallist is determined to play one more season in Europe despite an injury setback that forced her to pull the pin on a contract to play in Poland.
Screen, who played the past three Women’s National Basketball League seasons with Adelaide Lightning after spending most of her professional career playing in Italy, had planned to return to Europe to play for Polish first division club Gorzow.
After announcing her retirement from the Opals in late July during a World Championships warm-up tournament in Japan, Screen underwent knee surgery to prepare for her swansong season, but the damage was worse than she expected.
‘‘I actually hurt it in the lead-up to worlds and just kind of ignored it,’’ said Screen, whose Opals career spanned 10 years and included world championship and Commonwealth Games gold medals in 2006, Olympic silver in Beijing in 2008 and bronze in London in 2012.
‘‘I ended up going in for surgery and it showed that I had a crack under my patella which was causing me a lot of grief. The surgeon tried to do the minimum he could to try to get me on the plane, but unfortunately time wasn’t on my side.
‘‘But I have no doubt that when the time comes, it will be fine. I’m not going to play for the next five years, but it will give me another year, hopefully, and that’s what I wanted.
‘‘I didn’t have a plan to retire completely, just internationally. I still wanted to play professionally, and hopefully I’ll still get that opportunity.’’
Six weeks since the operation, Screen is making steady progress and has split her time between Newcastle and her adopted home of Adelaide to ensure she is in the best possible shape when the international transfer window opens around Christmas.
The 182cm guard, who has a masters degree in sports science and strength and conditioning, has used her down-time to catch up with family and start applying for jobs in the ‘‘real world’’.
‘‘It was disappointing that I couldn’t go to Poland, because I’d worked really hard for a month, but it all panned out well and I’ll keep rehabbing now and wait until Christmas and pick up a job in Europe around that period,’’ she said.
‘‘That’s the plan anyway, and plans don’t always go to effect, but we’ll see.’’
Rather than pursue a contract with another WNBL club, Screen wants one more shot at Europe to ‘‘just enjoy basketball again’’ in her final season.
‘‘I want that opportunity to see another country, and I’ll approach it differently because when you’re younger your goals are a lot different,’’ she said. ‘‘But now I’m going because I just want one more opportunity.
‘‘I have no doubt I will get something, it’s just a matter of waiting, but I am applying for jobs in the real world and networking as well, so I have my fingers in a lot of pies, but my main hope is one more season, and I think that will see me out.’’


.
[ http://www.theherald.com.au/story/2646443/europe-swansong-for-jenni-screen/?cs=306 ]

-----------------------------------------------------
57930
.

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1714
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: Kosz-ykarz » 04 grudnia 2014, 16:43

http://www.sportowefakty.pl/koszykowka/ ... tytularnym

Mimo ostatniego miejsca w tabeli , pozytywne wieści z Konina. I zapewne będą jakieś wzmocnienia.


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości