TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: ann » 21 kwietnia 2014, 16:19

W miarę pojawiania się informacji transferowych pierwszy temat będzie uzupełniany(kolory wg. legendy).
na czarno natomiast będą zawodniczki/trenerzy, którzy przedłużyli kontrakty.

zachęcam to aktywności w tym temacie forumowiczów, a moderatorów proszę o pomoc w aktualizowaniu:)



Legenda:
Pewne
Prawopodobne
Plotki, niepotwierdzone

CCC Polkowice
Odejście: Belina Snell, Janel McCarville, Magdalena Leciejewska, Jelena Skerović.
Przyjście: trener Arkadiusz Rusin, Justyna Jeziorna, Naketia Swanier,Magdalena Kaczmarska,Taylor Hall, Aishah Sutherland, Helena Sverrisdottir, Karolina Puss
Zostaje: Agata Szczepanik, Dominika Owczarzak,Agnieszka Majewska

Wisła Kraków
Odejście:, Katarzyna Krężel, Marta Jujka Zane Tamane, Danielle McCray, Paulina Pawlak
Przyjście: Gintarė Petronytė, Courtney Vandersloot, Angelika Ostasiewicz,Farhiya Abdi, Agnieszka Kaczmarczyk
Zostaje: Justyna Cegielska (Żurowska), Agnieszka Szott-Hejmej, Allie Quigley, Jantel Lavender, Agnieszka Skobel,Cristina Ouvinia, Stefan Svitek, Artur Golański

Artego Bydgoszcz
Odejście: Daria Mieloszyńska-Zwolak,Leah Metcalf,Jessika Lawson, Justyna Jeziorna
Przyjście: Julie McBride, Katarzyna Krężel,Monet Tellier ,Chinny Nwagbo,
Zostaje: trener Tomasz Herkt,Ewelina Gala, Elzbieta Mowlik,Martyna Koc, Anna Pietrzak,Amisha Carter

Energa Toruń
Odejście: Lorin Dixon , Sybil Dosty , Angelina Williams , Joyce Iamstrong, Weronika Idczak
Przyjście:Małgorzata Misiuk,Rebecca Harris, Aleksandra Pawlak, Maurita Reid, Agnieszka Makowska, Tereza Peckova, Katarzyna Suknarowska, Roksana Płonka, Amanda Jackson, Tijana Ajduković
Zostaje: Róża Ratajczak, Marta Wieczyńska, Kaja Darnikowska, Jelena Velinović,

AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski
Odejście: Chinny Nwagbo, Taber Spani
Przyjście: Jennifer Screen, Alyssia Brewer
Zostaje: trener Dariusz Maciejewski, Sharnee Zoll, Izabela Piekarska, Katarzyna Dźwigalska, Katarzyna i Beata Jaworskie, Magdalena Szajtauer, Claudia Trębicka, Klaudia Czarnodolska, Natalia Sobek, Adriana Kopciuch.

Wilki Morskie Szczecin
Odejście: klub nie wystąpi w TBLK
Przyjście:
Zostaje:

Basket ROW Rybnik
Odejście: Aldona Morawiec
Przyjście: Elżbieta Paździerska, Kateryna Rymarenko, Tahnee Robinson,Katarzyna Motyl, Magda Radwan, Drey Mingo, Angelica Henry
Zostaje:trener Kazimierz Mikołajec, Justyna Zielonka, Martyna Stelmach

Riviera Gdynia
Odejście: Adriana Kukiełko, Joanna Szymczak-Górzyńska , Magda Baryło, Emilie Johnson , Krystyna Matsko , Andrea Smith , Karolina Puss , Natalia Małaszewska , Małgorzata Misiuk , Danielle Wilson
Przyjście:Paulina Franka, Karolina Wilk, Agata Ostrowska, Julia Adamowicz, Magdalena Koperwas , Angelika Stankiewicz, Monika Naczk, Aleksandra Wajler, Martyna Pyka , Karina Różyńska, Angelika Kuras, Kelsey Simon
Zostaje: Wadim Czeczuro (trener), Anna Jakubiuk, Dominika Miłoszewska, Marianna Duszkiewicz,Karolina Szlachta

Widzew Łódź
Odejście: Janusz Wierzbicki (trener),Olivia Tomiałowicz, Aleksandra Pawlak, Magdalena Rzeźnik, Paulina Rozwadowska, Daria Dziwulska, Martyna Laskowska, Aleksandra Dziwińska
Przyjście: Adam Ziemiński (trener), Senee Shearer, Roksana Schmidt, Joanna Łabuz, Alicja Bednarek, Lidia Niedzielska, Katarzyna Kenig, Aleksandra Jagodzińska
Zostaje: Sarah Boothe,

MKS MOS Konin
Odejście: Elżbieta Paździerska, Angelika Kuras, Milena Krzyżaniak i Anita Szemraj
Przyjście: Żaneta Durak, Claudia Sosonowska, Anna Kuncewicz-Dąbek, Marta Urbaniak, Julia Drop, Shannon Bobbit , Aaryn Ellenberg, Jessica Lawson
Zostaje: Aleksandra Kaja, Iwona Płóciennik oraz Marta Libertowska, trener Tomasz Grabianowski

Ślęza Wrocław
Odejście:
Przyjście: Paulina Pawlak, Jhasmin Player, Gloria Brown, Barbara Glocka
Zostaje:trenerzy Radosław Czerniak oraz Marcin Gładysław, Joanna Czarnecka, Dorota Mistygacz, Monika Jasnowska,Agnieszka Śnieżek, Kinga Bandyk, Paulina Kuras, Agnieszka Czmochowska, Małgorzata Zuchora i Pamela Stachnik

MKK Siedlce
Odejście:
Przyjście: Olivia Tomiałowicz,Paulina Misiek,Heather Butler,Amy Jaeschke,Eureka Brooks, Emina Demirović, Ganna Zarytska,
Zostaje:Elżbieta Mukosiej, Magda Bibrzycka, Katarzyna Salska,

AZS Lublin
Odejście: Magdalena Kaczmarska, Barbara Głocka, Lucyna Kotonowicz i Karolina Stanek
Przyjście: Aldona Morawiec, trener Krzysztof Szewczyk, Aneta Kotnis i Natalia Mrozińska, Daria Cybulak-asystent trenera, Katarzyna Trzeciak, Dara Taylor, Hanna Luburgh i Chelsea Poppens, Jessica Duleba
Zostaje:Paulina Antczak, Katarzyna Furdak i Grażyna Witkoś,
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: ann » 21 kwietnia 2014, 16:32

to zacznę może, na razie w kategorii plotek, ale niestety bardzo prawdopodobnych: Kryśka opuszcza Wisłę:(
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: Ałgaja » 21 kwietnia 2014, 16:42

To też mocno sugeruje jej ostatni wpis na twitterze (ach, te social media). Ciekawe czy prawda okaże się to, co ktoś napisać komentarzach w "rumors" na http://lovewomensbasketball.com/player- ... er-201415/ i co brzmi jednak nadal dziwnie czyli: "Ouvina - >> Fener".
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

adrenalina
Amator
Posty: 198
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 11:05

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: adrenalina » 22 kwietnia 2014, 07:03

W Toruniu ważne kontrakty mają Weronika Idczak, Róża Ratajczak, Marta Wieczyńska, Kaja Darnikowska. Chodzą plotki o dość sporym zainteresowaniu ze strony polskich zawodniczek, które rzekomo chciałyby grać w Toruniu. Zapewne duża w tym zasługa problemów innych klubów, ale przede wszystkim systemowi stypendialnemu wprowadzonemu przez Urząd Miasta, dzięki czemu zawodniczki mają płacone na bieżąco sporą część kontraktu

Maxxer
Nowy na forum
Posty: 63
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 17:38

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: Maxxer » 22 kwietnia 2014, 09:49

Toruński system to chyba największa patologia w kraju.
Weronika Idczak dostaje co miesiąc 10 tysięcy z miejskiej kasy (sic!).

Koszykarz (Toruń)
Kadet
Posty: 1758
Rejestracja: 19 września 2010, 07:57

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: Koszykarz (Toruń) » 22 kwietnia 2014, 11:39

Dokładnie tak jak Adrenalina wspomniał. Zawodniczki polskie bedą dostawać stypendia od miasta - i to jest fajna kasa. + to co w kontrakcie . To z pewnoscią przyciągnie jakieś POLKI - bo wiadomo , że dla Polek nie ma problemu gdzie bedą grać , jesli sypnie się kasą..

Jesli Wilki nie przystąpia do rozgrywek to Kaczmarczyk wyląduje albo w Toruniu albo w Gorzowie - bo przecież Wisla ma Polki na 4 , CCC tak samo a Artego ma Gale i Mielocha

a Polki w Toruniu bedą potrzebne - zwłaszcza że zapanowała moda na macierzyństwo - Szpila , Walich, Gulak - i jesli któraś z nich wrócui to pewnie gdzieś na play offy następnego roku. Więc bedzie brakować jakichś Polek - moję wstępne typy to : Kaczmarczyk , Misiuk, Ola Pawlak , Kuncewicz. Ucieszę się jak co najmniej jedna z nich trafi do Torunia a może i dwie 8)

Co do niskich - dla Idczak powinna przyjsć jakaś młodsza Polka - typu Adamowicz. bo gdy WERA ma rywalke w postaci DIXON - gra pod presją... 8)

Oczywiście to tylko dywagacje , no ale po to ten temat jest przecież ;-)

Z zagranicznych powinni zostawić Velinović - bo się sprawdza , tylko trzeba jej dać mocną ,,4'' pod kosz :P

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: bart_81 » 25 kwietnia 2014, 13:29

Wadim Czeczuro zostaje w Gdyni. Do tego ważny kontrakt ma Miłoszewska.

http://www.sportowefakty.pl/koszykowka/ ... rze-gdynia

Radomenes
Żak
Posty: 390
Rejestracja: 09 lutego 2010, 18:53

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: Radomenes » 27 kwietnia 2014, 15:15

Energa bliska skompletowania polskiego składu na nowy sezon. Wera, Róża i.......
Bum

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: ann » 27 kwietnia 2014, 22:28

za wisłaportal.pl
Jesteśmy na finalnym etapie ustalania i podpisywania umowy z firmą Can-Pack, dotyczącej sponsoringu na kolejny sezon. O sprawach kadrowych byłoby więc na teraz nieelegancko i niestosownie rozmawiać. Jeśli ta umowa i budżet pozwoli, to zrobimy wszystko, aby tę drużynę utrzymać, jeszcze ją wzmocnić i dalej walczyć o jak najwyższe cele, na jakie Wisła zasłużyła.


oraz fragment wywiadu z Kryśką z Dziennika Polskiego

Na portalu społecznościowym właściwie już się Pani zaczęła żegnać z fanami i Krakowem. Czyli kończy Pani przygodę z Wisłą?

To nie było tak. Po prostu pakowałam właśnie rzeczy, które dostałam od fanów i gdy to wszystko poskładałam do kartonu, uświadomiłam sobie, że muszę stąd wyjechać. Dlatego tak napisałam na Twitterze. Ale w tym momencie nie jestem pewna, czy nie wrócę. Na razie nikt ze mną nie rozmawiał o przedłużeniu umowy, bo też nie jest jeszcze podpisana umowa sponsorska. Dlatego szykuję się psychicznie na to, że muszę się wyprowadzić z Krakowa. Ale to nie znaczy, że nie mogę tu wrócić.

Pojawiły się plotki, że ma Pani ofertę z Turcji. A nawet, że chce Panią Fenerbahce Stambuł.

Nie, żadne Fenerbahce. Na ten moment nie mam jeszcze totalnie żadnych planów, nie wiem nic o swojej przyszłości. Czyli obecnie jestem bez klubu [śmiech]. Nie wiem, co się dzieje, ale właściwie większość klubów w Europie jest jakby w stanie takiego „zawieszenia”. A może to po prostu ja jestem taka beznadziejna, że nikt się po mnie nie zgłasza [śmiech]. Nic, czekam. Prawda jest taka, że kluby uzależniają planowanie kadr od tego, jakie reguły będą obowiązywać w rozgrywkach w przyszłym sezonie, jakie będą limity zawodniczek. Jestem w każdym razie otwarta na różne oferty. Ja się w Wiśle czuję świetnie, ale na razie nie wiem, co ze mną będzie.

Do Hiszpanii ponoć nie zamierza Pani jednak wracać, ze względu na kryzys finansowy. Czyli Jose Hernandez, trener mistrza Hiszpanii Rivas Madryt, nie ma nawet co chwytać za telefon?

Nie, powrót do Hiszpanii w przyszłym sezonie na pewno wykluczam. To znaczy, traktuję to jako ostatnią ewentualność.

Rozmawiała Justyna Krupa
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: Greebo » 28 kwietnia 2014, 09:28

Jesteśmy na finalnym etapie ustalania i podpisywania umowy z firmą Can-Pack, dotyczącej sponsoringu na kolejny sezon. O sprawach kadrowych byłoby więc na teraz nieelegancko i niestosownie rozmawiać. Jeśli ta umowa i budżet pozwoli, to zrobimy wszystko, aby tę drużynę utrzymać, jeszcze ją wzmocnić i dalej walczyć o jak najwyższe cele, na jakie Wisła zasłużyła.


Jeśli rzeczywiście byłoby nas stać nie tylko na utrzymanie obecnego składu, a wręcz na jego wzmocnienie to niewątpliwie byłoby mi bardzo miło. Swój pogląd na temat przydatności obecnych zawodniczek oraz dość optymistyczna wizje składu podawałem juz po odpadnięciu z euroligii ( viewtopic.php?f=2&t=11507&start=180). Od tego momentu moja ocena naszych obecnych zawodniczek niemal nieuległa zmianie, jedynie uważam ze Aga Skobel tymi dwoma ostatnimi spotkaniami udowodniła że powinna dołączyć do grupy zawodniczek wartych zatrzymania. Również w dalszym ciągu podoba mi się taki skład jaki wówczas zaproponowałem, tym niemniej obecnie jeszcze bardziej uśmiechałaby się koncepcja nieco inna, za to najprostsza z możliwych: wymiana duetu McCray – Tamane na parę Ewka – Biba z zachowaniem miejsca dla drugiej nieeuropejki (najlepiej kogoś w stylu Erin na pozycje PG/SG) do stycznia. Wówczas nas podstawowy skład wyglądałby tak:
C Lavender
PF Kobryn/ Żurowska
SF Bibrzycka/Szott
SG Quigley/Skobel
PG Ouvina/(non-EU)

Stać nas na cos takiego? Pewnie nie, ale może.. W takim układzie oczywiście trzeba by tez zatrzymać Paule (do stycznia ktos musi wspomagać Kryske) i Jujke (bo granie tylko na 3 wysokie przez cały sezon jest nierealn)e. No chyba byśmy się okazali takimi burżujami ze stać nas by było na ta druga nie-europejke na cały sezon i jeszcze np. na zatrzymanie Tamane. 
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: matrix » 28 kwietnia 2014, 09:43

W rubryce zostaje przy Enerdze Weronika Idczak i Róża Ratajczak, które mają ważny jeszcze kontrakt. W Artego natomiast Ewelina Gala
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

zibiz
Żak
Posty: 308
Rejestracja: 28 listopada 2009, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: zibiz » 28 kwietnia 2014, 10:39

Greebo to poszalałeś z tymi propozycjami. Choć pewno wymyśliłbyś jeszcze lepszy skład. Warto jednak mieć marzenia. Mi też Twoja propozycja się podoba.

adrenalina
Amator
Posty: 198
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 11:05

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: adrenalina » 28 kwietnia 2014, 17:59

Maxxer pisze:Toruński system to chyba największa patologia w kraju.
Weronika Idczak dostaje co miesiąc 10 tysięcy z miejskiej kasy (sic!).


Może i ów system jest dość kontrowersyjny, ale z punktu widzenia zawodniczki jest wręcz idealny. Miasto zamiast dawać jednorazowo np 500 tysięcy jako dotację, wpłaca co miesiąc ustalone kwoty na konta polskich zawodniczek. Kasa pewna, prawie idealnie na czas płacona, ale przede wszystkim spożytkowana w odpowiedni sposób.

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: matrix » 28 kwietnia 2014, 18:20

adrenalina pisze:
Może i ów system jest dość kontrowersyjny, ale z punktu widzenia zawodniczki jest wręcz idealny. Miasto zamiast dawać jednorazowo np 500 tysięcy jako dotację, wpłaca co miesiąc ustalone kwoty na konta polskich zawodniczek. Kasa pewna, prawie idealnie na czas płacona, ale przede wszystkim spożytkowana w odpowiedni sposób.


i idzie na POLSKĘ, a nie niekiedy na amerykański czy bałkański szrot.
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2014/2015

Postautor: Greebo » 29 kwietnia 2014, 19:56

Poki co wszystkie nasze zawodniczki pytane o plany na przyszły rok mówią jak jeden maż - nic nie wiem, niekt mnie nie kocha, nikt mnie nie lubi. Szkoda ze teog pytania nie zadano tez Allie, bo według storny jej agencji managerskiej ona już podpisała gdzieś kontrakt. I raczej nie jest to pomyłka, bo takich zawodniczek jest w sumie 5, a przynajmniej w wypadku 3 innych z cała pewnością jest to prawda (Baric ma obowiązujący w Spartaku, Murphy przełużyła w Salamance, a Babkina zapewne w Orenburgu)
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości