TBLK- 8 kolejka (7.11.2015 r.)

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

TBLK- 8 kolejka (7.11.2015 r.)

Postautor: ann » 05 listopada 2015, 07:58

Sobota, 7.11.2015
15:30 Basket Gdynia - AZS UMCS Lublin
16:00 MUKS Poznań - Widzew Łódź
17:00 Wisła Kraków - Ślęza Wrocław
17:00 JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - MKS Polkowice
17:30 Artego Bydgoszcz - Energa Toruń
18:00 AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - MKK Siedlce
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TBLK- 8 kolejka (7.11.2015 r.)

Postautor: Greebo » 05 listopada 2015, 12:16

W naszym klubie powinni zamrozić na jakiś czas miesięczne pensje pań, postawić ją w STS-ie na Ślęze w meczu z nami i za bardzo nie przeszkadzać rywalkom w odniesieniu wygranej :)
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1709
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: TBLK- 8 kolejka (7.11.2015 r.)

Postautor: Kosz-ykarz » 05 listopada 2015, 13:03

wygrana w Bydgoszczy jest raczej niemozliwa , wiec najpewwniej po tym meczu powroci EDO Omanić...bilans 2-6 , jest co naprawiać......a z Bujalskiwgo zrobiono kozla ofiarnego

Awatar użytkownika
zancia_a
Kadet
Posty: 1427
Rejestracja: 30 grudnia 2008, 22:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski!

Re: TBLK- 8 kolejka (7.11.2015 r.)

Postautor: zancia_a » 06 listopada 2015, 19:04

Wie ktoś może co jest z tą Warren z Poznania, że nie grała w ostatniej kolejce?
Kozak w necie - pizda w świecie!
Obrazek

A.R.C.H.I. ball
Młodzik
Posty: 815
Rejestracja: 29 lipca 2010, 10:45

Re: TBLK- 8 kolejka (7.11.2015 r.)

Postautor: A.R.C.H.I. ball » 06 listopada 2015, 20:41

zancia_a pisze:Wie ktoś może co jest z tą Warren z Poznania, że nie grała w ostatniej kolejce?


Coś z ręką albo palcem

mama
Żak
Posty: 331
Rejestracja: 08 listopada 2009, 21:22
Lokalizacja: no jak to skąd...stąd

Re: TBLK- 8 kolejka (7.11.2015 r.)

Postautor: mama » 06 listopada 2015, 21:11

Operacja kosci srodrecza, dwa miesiace przerwy. Moze bedzie szukana zmienniczka.

Awatar użytkownika
Saletra
Junior
Posty: 2327
Rejestracja: 11 czerwca 2004, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Re: TBLK- 8 kolejka (7.11.2015 r.)

Postautor: Saletra » 06 listopada 2015, 21:43

mama pisze:Operacja kosci srodrecza, dwa miesiace przerwy. Moze bedzie szukana zmienniczka.


Koszmar. Będą baty od Widzewa.

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: TBLK- 8 kolejka (7.11.2015 r.)

Postautor: reaktywacja » 07 listopada 2015, 18:18

Słaby mecz w Gdyni. Obie drużyny grały wolno i ospale. Ale gdynianki całe spotkanie praktycznie kontrolowały mecz i tylko przez jakąś dekoncentrację i niefrasobliwość AZS dochodził na remis lub (jak do przerwy) wyszedł na prowadzenie po trzypunktowym rzucie w ostatnich sekundach kwarty. W połowie czwartej kwarty Biba trafiły dwie trójki, dziewczyny grały na większej koncentracji i wynik wreszcie drgnął.Cieszy postawa Magdy Bibrzyckiej, która kolejny raz pokazała wielką ochotę do gry i zaangażowanie, jakie chciałbym oglądać u dziewczyn z Basketu.

W AZS-ie kompletnie niewidoczna były i Player i Metclaf, a reszta też grała niemrawo. Pewnie miały wyjątkowo nieudany dzień, ale to nie nasze zmartwienie. Ważniejsze, że bez większego wysiłku Basket odniósł kolejne zwycięstwo (choć Jelena kolejny raz na ławce rezerwowych siadała tylko podczas time outów).
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1709
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: TBLK- 8 kolejka (7.11.2015 r.)

Postautor: Kosz-ykarz » 07 listopada 2015, 18:20

Gdynia viceliderem tabeli . GRATULACJE !!! Skerovic kolejny mecz 40 minut...szacun !

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TBLK- 8 kolejka (7.11.2015 r.)

Postautor: Greebo » 07 listopada 2015, 20:48

W Krakowie miało być ciekawie, i było ale tylko przez 2 kwarty, a od momentu gdy Lecia dostała 4 przewinienie na parkiecie istniała tylko jedna drużyna. Końcowy wynik to deklasacja, która pewnie trochę zmąci dobry humor we Wrocławiu. Faktem jest ze rywalki grały bez Zoll, a to musiało odbić się na ich grze, ale i my mieliśmy swoje problemy. Nie zagrała w ogóle Misiuk (ktoś wie czemu?) a co gorsza Nicholls nabawiła sie jakiegoś urazu/kontuzji już w 4 minucie gry i potem nawet nie kibicowała koleżankom z ławki. I o ile strata Misiuk nie jest jakaś olbrzymia (choć w praktyce oznaczało to karnety dla Zurowskiej i Ziętary - Szott na parkiecie póki co gra tak na 1/4 gwizdka) o tyle brak Nicholls mógł zwiastować duże problemy. Na szczęście zastępująca ja Peters zagrała mecz nie tyle na miarę oczekiwań ile znacznie ponadto.

Na początku jeszcze nie błyszczała, ale w drugiej części zdominowała strefę podkoszowa po obu stornach parkietu. W pewnym stopniu jest to tez zasługą Jozka który w przerwie ewidentnie nakazał by pierwsza akcje po wznowieniu gry grąc właśnie na nią - a do przerwy nie była praktycznie w ogole wykorzystywana (podobnie zresztą jak i w Pradze). Jak już sie rozkręciła to pokazała pełny repertuar akcji jakich oczekuje sie od podkoszowej, ale tym co mnie podobało sie najbardziej było jej zachowanie po zbiórkach w obronie. Po pierwsze chwytała piłkę bardzo pewnie, nie dając szans rywalkom na jakieś wybicie a po drugie odgrywała ją praktycznie każdorazowo w sposób optymalny - gdy była szansa no kontrę to posyłał koleżankom długie ale bardzo precyzyjne podania idealnie wyczuwając tempo akcji, a taka opcja byłaby zbyt ryzykowne oddawała piłke blisko stojącym rozgrywającym. Jedna jaskółka wiosny nie czyni ale ten występ daje nadzieje ze przynajmniej w rozgrywkach ligowych będzie naszym olbrzymim atutem. Euroliga to inna bajka, tam jednak może jej brakować trochę siły czy centymetrów by grac na takim poziomie jak choćby rok temu Lavender.

A to że obie te rozgrywki dzieli przepaść najlepiej pokazuje Turner. Dzis - w meczu z jakby nie bylo czołowa drużyna ligi - wręcz błyszczała, a w pucharze póki co praktycznie nie istnieje. A wszystko dlatego że jak tam próbuje grac z rywalką 1 na 1 to sa większe szanse iz wkozłuje sobie piłkę w nogę a takie panie jak Krężel czy Śnieżek sa mijane w 1 kroku..

A propos Śnieżek - daleko, bardzo daleko jej do bycia klasową zawodniczką. Już pomijam jej dzisiejszą gre w ataku - choć dawno nie widziałem by jedna zawodniczka dostałą 5 tak efektownych czap, o które zresztą sama sie prosiła bo jej wejścia pod kosz są bardzo naiwne (grane w jednym tempie, bez szukania jakiejś alternatywy w postaci podania do koleżanki to jej obrona jest mniej więcej taka jak Kasi Krężel.. Jelsi ktoś w kadrze woli ją od Ziętary to marni o nim świadczy.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Saletra
Junior
Posty: 2327
Rejestracja: 11 czerwca 2004, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Re: TBLK- 8 kolejka (7.11.2015 r.)

Postautor: Saletra » 07 listopada 2015, 21:06

Greebo pisze:
A propos Śnieżek - daleko, bardzo daleko jej do bycia klasową zawodniczką. Już pomijam jej dzisiejszą gre w ataku - choć dawno nie widziałem by jedna zawodniczka dostałą 5 tak efektownych czap, o które zresztą sama sie prosiła bo jej wejścia pod kosz są bardzo naiwne (grane w jednym tempie, bez szukania jakiejś alternatywy w postaci podania do koleżanki to jej obrona jest mniej więcej taka jak Kasi Krężel.. Jelsi ktoś w kadrze woli ją od Ziętary to marni o nim świadczy.


No to kuźwa kogo do tej kadry powołać? Jest to jedyna z "Polek nowych twarzy", która rzuca ponad 10 pkt na mecz. Pozostałe? Tragedia. Jeżeli więc i już teraz na nią wybrzydzamy to ... już nawet nie ma się kogo uczepic jako nadziei, że może ktos się w tel lidze "wyrobił". Ja tam jestem zwolennikiem i Ziętary i Śnieżek w kadrze. Nasza kadra ma problem z konstruowaniem akcji w ofensywie, a przede wszystkim ze zdobywaniem punktów. Jesteśmy zbyt słabi aby wybronić zespoły na poziomie 50 aby wygrać mecz. Musimy też sami ich zdobywać około 70, a to się zdaje się być dla naszych pań iście tołstojowską drogą przez mękę....

W każdym razie o ile domyślam, się że spostrzeżenia co do Śnieżek są słuszne, to mimo wszystko mam nadzieję, że jak zostanie powołana do kadry to nie będzie się bała zdobywać punktów i jakoś będzie jej to szło (chociaż nie wiem po co sam się oszukuję).

Co do byłych Wiślaczek:

Skobel i Kaczmarczyk się uwsteczniły. Kaczmarczyk jest wolna i Litwinka z Widzewa robiła z nią to co chciała. Największą tragedią jest jednak Skobel. Tak się zapowiadała a gra tak dupowato. Nie ma o tym co jednak o ich grze więcej pisać. Szkoda po prostu słów.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TBLK- 8 kolejka (7.11.2015 r.)

Postautor: Greebo » 07 listopada 2015, 21:10

Nie napisałem ze nie należy jej powoływać, tylko ze nie rozumiem czemu skoro ona jest to nie ma Ziętary. Bo mniej punktów w lidze zdobywa? Przy obronie na poziomie choćby europejskim i Śnieżek punktować nie będzie chyba ze na skuteczności 3/12 etc..
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: TBLK- 8 kolejka (7.11.2015 r.)

Postautor: paulo2907 » 07 listopada 2015, 21:24

Misiuk coś się stało na wczorajszym treningu. Może wróci na dniach do gry, ale na razie nie jest to pewne. Co do Nicholls, pojechała do szpitala i przeszła badania - niby nie są one bardzo złe (tak mówił prezes), ale konieczne są kolejne.

PS. Saletra - chyba Łotyszka, a nie Litwinka. 8)
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

speedy
Żak
Posty: 370
Rejestracja: 11 października 2015, 20:24
Lokalizacja: Miasto koszykówki

Re: TBLK- 8 kolejka (7.11.2015 r.)

Postautor: speedy » 07 listopada 2015, 21:54

Na razie dobrze prezentują się te Polki, na które ewidentnie stawiają trenerzy. Sądzę, że Morawiec też by grała inaczej, jakby była w Widzewie, czy Siedlcach. A taka Stankiewicz w Wiśle, mogło by się okazać, że gra kilka minut i wypada słabo. Adamowicz z resztą też. Ziętara boryka się cały czas z kontuzją pleców i niestety kadrę będzie olewać, po to by zarabiać pieniądze w klubie.

Awatar użytkownika
Saletra
Junior
Posty: 2327
Rejestracja: 11 czerwca 2004, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Re: TBLK- 8 kolejka (7.11.2015 r.)

Postautor: Saletra » 07 listopada 2015, 22:25

krysti pisze: przecież po ostatnim Eurobaskecie gorzej i tak być nie może.


Oj może, może. Zapowiada się bilans po meczach z Białorusią i Belgią 0-4. A jestem na 99 % pewny, że nasze na ME nie awansują (chociaż w takim samym stopniu byłem pewny, że Radwańska nie wygra Mastersa).


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości