BLK - 16 kolejka (18-22.01.2017)

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

BLK - 16 kolejka (18-22.01.2017)

Postautor: paulo2907 » 18 stycznia 2017, 01:25

Środa, 18.01.2017
18:00 Widzew Łódź - AZS AJP Gorzów Wlkp.
Sobota, 21.01.2017
15:00 MKK Siedlce - 1KS Ślęza Wrocław
17:00 Wisła Can Pack Kraków - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski
17:00 JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Energa Toruń
Niedziela, 22.01.2017
17:00 Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice
18:00 AZS-UMCS Lublin - Basket 90 Gdynia
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: BLK - 16 kolejka (18-22.01.2017)

Postautor: bart_81 » 19 stycznia 2017, 09:17

Trzy dni i z 46 wskoczylismy na 90 oczek. Oczywiście rywal innej klasy ale progres w ataku wyraźny. Bliska triple double Dźwigalska i kosmiczna Hurt, której eval niezmiernie mnie cieszy w kontekście Fantasy :P
No i Misiek, która szalała w ataku w I połowie. Teraz przerwa na PP, który myślę będzie dobrym "treningiem" przed Toruniem.

timmy
Żak
Posty: 262
Rejestracja: 19 listopada 2016, 14:41
Lokalizacja: Toruń

Re: BLK - 16 kolejka (18-22.01.2017)

Postautor: timmy » 19 stycznia 2017, 12:14

http://basketligakobiet.pl/aktualnosci/ ... z-ccc.html

W Bydgoszczy już dwie Mosby według zapowiedzi i Walrija Musina (ciekawie napisane imię niemniej jednak;) )

ChrisLbn

Re: BLK - 16 kolejka (18-22.01.2017)

Postautor: ChrisLbn » 19 stycznia 2017, 13:35

bart_81 pisze:Trzy dni i z 46 wskoczylismy na 90 oczek. Oczywiście rywal innej klasy ale progres w ataku wyraźny. Bliska triple double Dźwigalska i kosmiczna Hurt, której eval niezmiernie mnie cieszy w kontekście Fantasy :P
No i Misiek, która szalała w ataku w I połowie. Teraz przerwa na PP, który myślę będzie dobrym "treningiem" przed Toruniem.


Na pierwszy rzut oka może nieco zastanawiać fakt, że Hurt grała w Łodzi blisko 38 minut, a Seekamp - ponad 31 minut. Biorąc jednak pod uwagę to, że 4 zmienniczki w drużynie Gorzowa zdobyły w sumie "aż" 1 punkt, przy skuteczności z gry 0%, to ta okoliczność już tak nie dziwi. Potwierdza to jedynie tezę, że Gorzów ma tak na dobrą sprawę 6 zawodniczek nadających się do gry.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 16 kolejka (18-22.01.2017)

Postautor: Greebo » 19 stycznia 2017, 13:51

timmy pisze:http://basketligakobiet.pl/aktualnosci/n/10583/16--kolejka--artego-zagra-z-ccc.html

W Bydgoszczy już dwie Mosby według zapowiedzi i Walrija Musina (ciekawie napisane imię niemniej jednak;) )


I tak dobrze ze nie Walwryja :roll:

To co od lat wyprawiają na tej stronie to kompromitacja.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: BLK - 16 kolejka (18-22.01.2017)

Postautor: bart_81 » 19 stycznia 2017, 14:42

ChrisLbn pisze:
bart_81 pisze:Trzy dni i z 46 wskoczylismy na 90 oczek. Oczywiście rywal innej klasy ale progres w ataku wyraźny. Bliska triple double Dźwigalska i kosmiczna Hurt, której eval niezmiernie mnie cieszy w kontekście Fantasy :P
No i Misiek, która szalała w ataku w I połowie. Teraz przerwa na PP, który myślę będzie dobrym "treningiem" przed Toruniem.


Na pierwszy rzut oka może nieco zastanawiać fakt, że Hurt grała w Łodzi blisko 38 minut, a Seekamp - ponad 31 minut. Biorąc jednak pod uwagę to, że 4 zmienniczki w drużynie Gorzowa zdobyły w sumie "aż" 1 punkt, przy skuteczności z gry 0%, to ta okoliczność już tak nie dziwi. Potwierdza to jedynie tezę, że Gorzów ma tak na dobrą sprawę 6 zawodniczek nadających się do gry.


I tak potwierdzając tę tezę od początku sezonu Gorzów ma już 12 wygranych - niezły wyczyn jak na 6 osobowy zespół...
A co do Hurt to ona lubi dużo grać więc jej nie żałuj...Zresztą teraz sobie trochę odpocznie bo następny ligowy mecz dopiero 4 lutego.

Przy okazji, o których zmienniczkach pisałeś? Bo Misiek też była zmienniczką i zdobyła 23 pkt.

ChrisLbn

Re: BLK - 16 kolejka (18-22.01.2017)

Postautor: ChrisLbn » 20 stycznia 2017, 08:04

bart_81 pisze:I tak potwierdzając tę tezę od początku sezonu Gorzów ma już 12 wygranych - niezły wyczyn jak na 6 osobowy zespół...
A co do Hurt to ona lubi dużo grać więc jej nie żałuj...Zresztą teraz sobie trochę odpocznie bo następny ligowy mecz dopiero 4 lutego.

Przy okazji, o których zmienniczkach pisałeś? Bo Misiek też była zmienniczką i zdobyła 23 pkt.


To Hurt nie zagra w turnieju finałowym PP? Gorzów odpuszcza te rozgrywki? A jeśli chodzi o owe zmienniczki, to miałem na myśli Jaworską, Kopciuch, Szczęsną i Kominek. Ich "dorobek" punktowy w meczu z Widzewem - jednym z najsłabszych zespołów w lidze powinien dać nieco do myślenia sztabowi szkoleniowemu w Gorzowie (przykładowo Jaworska - skuteczność z gry 0/5).

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: BLK - 16 kolejka (18-22.01.2017)

Postautor: paulo2907 » 20 stycznia 2017, 08:52

ChrisLbn pisze:
bart_81 pisze:I tak potwierdzając tę tezę od początku sezonu Gorzów ma już 12 wygranych - niezły wyczyn jak na 6 osobowy zespół...
A co do Hurt to ona lubi dużo grać więc jej nie żałuj...Zresztą teraz sobie trochę odpocznie bo następny ligowy mecz dopiero 4 lutego.

Przy okazji, o których zmienniczkach pisałeś? Bo Misiek też była zmienniczką i zdobyła 23 pkt.


To Hurt nie zagra w turnieju finałowym PP? Gorzów odpuszcza te rozgrywki? A jeśli chodzi o owe zmienniczki, to miałem na myśli Jaworską, Kopciuch, Szczęsną i Kominek. Ich "dorobek" punktowy w meczu z Widzewem - jednym z najsłabszych zespołów w lidze powinien dać nieco do myślenia sztabowi szkoleniowemu w Gorzowie (przykładowo Jaworska - skuteczność z gry 0/5).

Nie chcę być adwokatem Gorzowa, ale to takie typowe czepianie się. Już przed sezonem było oczywiste, że ten zespół będzie grać bardzo wąskim składem, bo zmienniczki - poza jedną, maksymalnie dwoma - wiele wnosić nie są w stanie, no chyba, że jedna z zawodniczek nieogranych w lidze zrobi nagle jakiś spory postęp. Tak się jednak nie stało i trudno mieć o to wielkie pretensje do Maciejewskiego, bo ogólnie polska koszykówka żeńska talentami nie stoi. A czy grający dzień wcześniej AZS UMCS, niby opierający się na 9-osobowej rotacji w każdym meczu, pokazał, że ławka wnosi coś więcej? Trójka rezerwowych, które grały mniej (Dorogobuzowa w praktyce zastąpiła Jujkę, mającą chyba jakiś kłopot ze zdrowiem) zdobyła łącznie 2 pkt, trafiając 1 z 9 rzutów z gry. Klasa rywalek podobna, przebieg meczów również. Z tym, że - co dziwi, biorąc pod uwagę słabą postawę prawie wszystkich zmienniczek - w ostatniej kwarcie Gorzów jeszcze powiększył prowadzenie o 12 pkt, a w tym czasie zespół z Lublina stracił 10 pkt ze swojej przewagi. Szczególnie rozczarowuje Dobrowolska, po której po powrocie z USA oczekiwano chyba więcej niż 1,9 pkt i eval 4,0, czyli średnie niższe niż miała 5 sezonów temu grając rzadko w walczącym wówczas o tytuł CCC. Wychodząca nieraz w S5 Dorota Mistygacz ma bardzo podobne staty, porównywalne do tych z mistrzowskiego dla Polkowic sezonu 2012/2013. O czymś to chyba świadczy.
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

tommiiii
Młodzik
Posty: 850
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 16:24

Re: BLK - 16 kolejka (18-22.01.2017)

Postautor: tommiiii » 20 stycznia 2017, 08:59

rezerwowe zawodniczki z Lublina przeciez sa niewiele lepsze!!!!!
ale czy mozna mowic o jakiejs wielkiej przewadze rezerwowych z Lublina nad tymi z Gorzowa
D. Mistygacz w tamtym roku od stycznia wypadla z rotacji Slezy
M. Mistygacz od 4 lat grala w 1 lidze
A. Dobrowolska w stanach 4 lata grzała tylko ławke grajac srednio po jakies kilka minut
tak wiec tak naprawde mowienie o szerokiej rotacji Lublina jest nieco naduzyciem
jest 6 graczy w tym Jujka ktora trudno uznac za wirtuoza koszykowki
co do straty przewagi roznica moze byc taka ze Ugoka grala np 23 minuty w Lublinie a Hurt 38 ..plus nie zapominajmy ze Lublin w nowym roku rozegral juz 3 mecze wiecej

ChrisLbn

Re: BLK - 16 kolejka (18-22.01.2017)

Postautor: ChrisLbn » 20 stycznia 2017, 10:15

quote="tommiiii"]tak wiec tak naprawde mowienie o szerokiej rotacji Lublina jest nieco naduzyciem
jest 6 graczy w tym Jujka ktora trudno uznac za wirtuoza koszykowki
co do straty przewagi roznica moze byc taka ze Ugoka grala np 23 minuty w Lublinie a Hurt 38 ..plus nie zapominajmy ze Lublin w nowym roku rozegral juz 3 mecze wiecej[/quote]

W którym miejscu swoich 2 poprzednich komentarzy odniosłem się choćby słowem do oceny rotacji AZS UMCS i stwierdzenia o tym, że jest ona szeroka? Napisałem wcześniej jedynie kilka słów na temat drużyny z Gorzowa - każdy ma prawo do własnej opinii i ja korzystam z tego. W ramach tegoż uprawnienia zaryzykuję stwierdzenie, że drużyna z Gorzowa nie zajmie 3 miejsca po rundzie zasadniczej. A czas pokaże, czy miałem rację czy też się myliłem. Dodam także, że tutaj na forum jestem wprawdzie nowy, ale koszykówką kobiecą interesuje się od końca lat 80-tych ubiegłego wieku, gdy zacząłem chodzić na mecze lubelskiego Startu. Miałem okazję oglądać na żywo ówczesne najlepsze polskie koszykarki - np. Czerlonko, Mruk, Gliszczyńską, Seweryn czy naszą lubelską Dorotę Poźniak. To były czasy, gdy na mecz w hali przy Al. Zygmuntowskich trzeba było przychodzić 1,5 - 2 godz. przed jego rozpoczęciem, żeby mieć w miarę dobre miejsce na trybunach.

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: BLK - 16 kolejka (18-22.01.2017)

Postautor: bart_81 » 20 stycznia 2017, 10:43

ChrisLbn pisze:
bart_81 pisze:I tak potwierdzając tę tezę od początku sezonu Gorzów ma już 12 wygranych - niezły wyczyn jak na 6 osobowy zespół...
A co do Hurt to ona lubi dużo grać więc jej nie żałuj...Zresztą teraz sobie trochę odpocznie bo następny ligowy mecz dopiero 4 lutego.

Przy okazji, o których zmienniczkach pisałeś? Bo Misiek też była zmienniczką i zdobyła 23 pkt.


To Hurt nie zagra w turnieju finałowym PP? Gorzów odpuszcza te rozgrywki? A jeśli chodzi o owe zmienniczki, to miałem na myśli Jaworską, Kopciuch, Szczęsną i Kominek. Ich "dorobek" punktowy w meczu z Widzewem - jednym z najsłabszych zespołów w lidze powinien dać nieco do myślenia sztabowi szkoleniowemu w Gorzowie (przykładowo Jaworska - skuteczność z gry 0/5).


Hurt niewątpliwie zagra w PP, ale z pewnością nie będzie tak eksploatowana jak w lidze.
Jeśli miałeś na myśli Szczęsną czy Kominek to tak ich wkład w ostatni mecz był żaden, ale raz że grały po 2-3 minuty, a dwa że mają po 19 lat. I Ty chcesz je rozliczać? Czepiasz się aby się czepić jak napisał paulo. A Wam nie daje do myślenia gra Mistygacz czy Dobrowolskiej? W ostatnim meczu ich wkład w dorobek drużyny był taki jak wspomnianych Gorzowianek, tyle że zawodniczki z Lublina mają już po 24-25 lat i to jest dopiero powód do zastanowienia.
W jednym masz rację to czy Gorzów będzie 3 czy nie na koniec rundy zasadniczej to się okaże. Na razie dziewczyny tam są i będą tego bronić jak Lwice :D

ChrisLbn

Re: BLK - 16 kolejka (18-22.01.2017)

Postautor: ChrisLbn » 20 stycznia 2017, 12:16

bart_81 pisze: Hurt niewątpliwie zagra w PP, ale z pewnością nie będzie tak eksploatowana jak w lidze.
Jeśli miałeś na myśli Szczęsną czy Kominek to tak ich wkład w ostatni mecz był żaden, ale raz że grały po 2-3 minuty, a dwa że mają po 19 lat. I Ty chcesz je rozliczać? Czepiasz się aby się czepić jak napisał paulo. A Wam nie daje do myślenia gra Mistygacz czy Dobrowolskiej? W ostatnim meczu ich wkład w dorobek drużyny był taki jak wspomnianych Gorzowianek, tyle że zawodniczki z Lublina mają już po 24-25 lat i to jest dopiero powód do zastanowienia.
W jednym masz rację to czy Gorzów będzie 3 czy nie na koniec rundy zasadniczej to się okaże. Na razie dziewczyny tam są i będą tego bronić jak Lwice :D


A Jaworską też powinno usprawiedliwiać się bardzo młodym wiekiem? Gra średnio powyżej 11 minut, a jej eval to 1,6. I nie jest to jej pierwszy sezon w ekstraklasie. Co do Marty Mistygacz, to ona raptem rozegrała 3 mecze w BLK po kilku sezonach spędzonych na zapleczu ekstraklasy i chyba oczywiste jest, że przystosowanie się do gry w wyższej klasie rozgrywkowej wymaga trochę czasu. Osobiście nie miałbym nic przeciwko temu, żeby swój najlepszy występ zanotowała w meczu na zakończenie rundy zasadniczej z Gorzowem :P . Co do Agaty to mogę zgodzić się z tym, że stać ją na lepszą grę, bo tylko w niektórych meczach pokazała, że może grać na dość przyzwoitym poziomie jak choćby w meczu w Bydgoszczy.

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: BLK - 16 kolejka (18-22.01.2017)

Postautor: bart_81 » 20 stycznia 2017, 13:01

Jeśli chodzi o Jaworską to ona jest po prostu słaba...i tyle. A co do prognoz dla Mistygacz to ostatni mecz z Gorzowem może już nie mieć większego znaczenia, więc proponuje żeby ona się wzięła za grę trochę wcześniej :)

tommiiii
Młodzik
Posty: 850
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 16:24

Re: BLK - 16 kolejka (18-22.01.2017)

Postautor: tommiiii » 20 stycznia 2017, 15:24

Nie wiem o czym ta dyskusja!!!
Oba zespoły maja slabe rezerwowe i żadne ubarwianie tego nie zmieni niestety
Z czołowej 8 podobne rezerwowe ma Gdynia i takie sa fakty

ChrisLbn

Re: BLK - 16 kolejka (18-22.01.2017)

Postautor: ChrisLbn » 21 stycznia 2017, 11:48

tommiiii pisze:Nie wiem o czym ta dyskusja!!!
Oba zespoły maja slabe rezerwowe i żadne ubarwianie tego nie zmieni niestety
Z czołowej 8 podobne rezerwowe ma Gdynia i takie sa fakty


Ja bym jeszcze dodał do tego Toruń, bo w zasadzie ma 6-7 osobową rotację (licząc w tym Adamowicz mającą eval na poziomie 5,9). Szczepanik, Radomską czy Płonkę raczej trudno zakwalifikować jako nadające się do gry zawodniczki na solidnym, ligowym poziomie.


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: peps03 i 27 gości