BLK - 21 kolejka oraz mecz awansem z 22 kolejki (2-5.03.2017)

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

BLK - 21 kolejka oraz mecz awansem z 22 kolejki (2-5.03.2017)

Postautor: paulo2907 » 28 lutego 2017, 20:16

Czwartek, 2.03.2017
18:00 Wisła Kraków - Artego Bydgoszcz
Sobota, 4.03.2017
17:00 Basket 90 Gdynia - Widzew Łódź
18:00 AZS AJP Gorzów Wlkp. - Wisła Kraków
18:00 Energa Toruń - 1KS Ślęza Wrocław
19:00 CCC Polkowice - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski
Niedziela, 5.03.2017
13:00 Artego Bydgoszcz - MKK Siedlce
17:00 JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - AZS-UMCS Lublin
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

shineonball
Żak
Posty: 272
Rejestracja: 20 maja 2011, 14:53

Re: BLK - 21 kolejka oraz mecz awansem z 22 kolejki (2-5.03.2017)

Postautor: shineonball » 28 lutego 2017, 21:11


Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 21 kolejka oraz mecz awansem z 22 kolejki (2-5.03.2017)

Postautor: Greebo » 02 marca 2017, 21:51

W Krakowie Artego pokonane dość łatwo, mimo że panie postanowiły dodać spotkaniu nieco pikanterii, utrudniając równocześnie kibicom śledzenie wydarzeń z Lahti i niemal roztrwoniły bodajże 17 punktową przewagę jaką miały na początku 3 kwarty, Na szczęście gdy rywalki doszły na 2 punkty nasze panie wzięły sie w garść i znów odskoczyły przez co końcówka spotkania była spokojna.

Warto zauważyć ze wygraliśmy mimo braku Gidden, przeciętnej/słabej gry Ewki i Morrison i fatalnej Ygueravide. To pokazuje jak duży mamy potencjał w ofensywie. Nie szło jednym to punktowały inne - Simmons, Ben Abdelkader i Pop. Ja jestem zbudowany zwłaszcza postawą tej ostatniej. Juz w poprzednich meczach bardzo mi sie podobała jej postawa na parkiecie, nawet jeśli nie dokładała żadnych punktów jak np w meczu z Montpellier. Widać było ze wie o co w tej zabawie chodzi - dobrze sie ustawia, nieźle kryje, dużo widzi potrafi precyzyjnie dograć piłkę, popełnia mało głupich błędów. Mówiąca inaczej - obok Magdy Ziętary jest dla mnie drugą inteligentną i koszykarsko ukształtowana koszykarką. Taką, która jest w stanie pomóc zespołowi nawet jak nie ma swojego dnia. Jej długotrwała kontuzją była dla nas naprawdę bardzo dużą stratą.

Pop to plus meczu w kategorii indywidualnej. Plusem zespołowym jest dla mnie gra na desce. Poza okresem rozluźnienia na przełomie 3 i 4 kwarty wreszcie w tym elemencie wyglądaliśmy bardzo przyzwoicie. Niezłe zastawianie w obronie oraz atak na piłkę na atakowanej tablicy - tego do tej pory nam regularnie brakowało.

A Artego? Jak dla mnie ten zespół to głownie jedna zawodniczka M.Reid. Nie ukrywam ze jestem orędownikiem jej gry i gdybym miał wybrać jakaś zawodniczkę spoza europy z ligi Polskiej do Wisły to wziąłbym nie Zoll, Montgomery czy Faulkner a właśnie ją. Dziś niemal w pojedynkę ciągnęła grę rywalek. Oczywiście swoje dorzuciły Międzik i Stallworth ale one bazowały na asystach, przechwytach i zbiórkach Jamajki. Gdyby jeszcze dysponowała lepszym rzutem byłaby dla mnie zawodniczką kompletną, a na dodatek grającą dla drużyny a nie pod własne statystyki jak np nasza Hiszpanka.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: BLK - 21 kolejka oraz mecz awansem z 22 kolejki (2-5.03.2017)

Postautor: ann » 02 marca 2017, 22:49

Wisla miała podobno specjalnie przegrać ...wtedy to by się działo na forum ;) a oficjalny profil fb Artego milczy na temat meczu...ech :(
Cieszy pewna wygrana i to bez jednej z wiodących zawodniczek :)
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 21 kolejka oraz mecz awansem z 22 kolejki (2-5.03.2017)

Postautor: Greebo » 03 marca 2017, 05:37

Niby czemu mieliśmy się podkładać Artego?

Profile fb kliku klubów często bywają dumne po wygranej ale mało wierne po przegranej.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 21 kolejka oraz mecz awansem z 22 kolejki (2-5.03.2017)

Postautor: Greebo » 04 marca 2017, 19:50

Granulacje dla Gorzowa, jak wygrają zaległy mecz w środe to we własnej hali beda w RS niepokonane.

Mnie ta porażka tak jak pisałem średnio martwi, mimo ze wygrana dałaby nam 1 miejsce przed PO, natomiast juz zdecydowanie mniej mi sie podoba znów olbrzymia ilość straconych punktów a jeszcze mniej kontuzja (uraz?) Magdy Zietary. Dopiero co zaczęliśmy się cieszyć tym ze poza Misiuk reszta drużyny nadaje sie do gry a tu znów 2 panie wypadły.. oby we wtorek były zdolne do gry.

PS> Zaskakuja rozmiary porazki Ślęzy w Toruniu.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

koszykówka_kobiet
Żak
Posty: 499
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 08:06

Re: BLK - 21 kolejka oraz mecz awansem z 22 kolejki (2-5.03.2017)

Postautor: koszykówka_kobiet » 04 marca 2017, 20:32

Trener Hernández się popisał i wyleciał na trybuny. Sędziowie się lekko nie popisali (ale obiektywnie błędy były w obie strony. Wejście na boisko i grożenie sędziemu poniżej krytyki...
Koszykówka to nasza pasja. Wspólnie tworzymy największą społeczność żeńskiego basketu w Polsce!
Zapraszamy: https://www.facebook.com/Koszyk%C3%B3wk ... /timeline/

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK - 21 kolejka oraz mecz awansem z 22 kolejki (2-5.03.2017)

Postautor: przemoe » 04 marca 2017, 20:41

Tymczasem w przyszłym sezonie w Gdyni zawiadywać będzie Gundars Vetra. Źle pod względem finansowym zatem nie będzie, może więc i skład za tym pójdzie konkretniejszy.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

tommiiii
Młodzik
Posty: 850
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 16:24

Re: BLK - 21 kolejka oraz mecz awansem z 22 kolejki (2-5.03.2017)

Postautor: tommiiii » 04 marca 2017, 20:42

w Gdyni od nowego sezonu na ławce Gundras Vetra

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 21 kolejka oraz mecz awansem z 22 kolejki (2-5.03.2017)

Postautor: Greebo » 04 marca 2017, 21:07

koszykówka_kobiet pisze:Trener Hernández się popisał i wyleciał na trybuny. Sędziowie się lekko nie popisali (ale obiektywnie błędy były w obie strony. Wejście na boisko i grożenie sędziemu poniżej krytyki...


Jozek po powrocie do Wisły ogólnie jest bardziej nerwowy. Czasem jego reakcje są w jakimś stopniu uzasadnione sędziowaniem, czasem nie, ale w kluczowych momentach (np finał w Bydgoszczy) potrafi się pohamować.

A czy poniżej krytyki? Mnie takie zachowanie Józka razi, ale to zawsze to zależny od punktu siedzenia. Swojemu sie wybacza a rywalowi krzyczy żeby siedział na dupie itd. A nieraz człowiek rozumienie i zachowanie rywali i dziwi się ze zawodniczki czy trenerzy nie dadzą jednemu czy drugiemu sędziemu po mordzie.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

koszykówka_kobiet
Żak
Posty: 499
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 08:06

Re: BLK - 21 kolejka oraz mecz awansem z 22 kolejki (2-5.03.2017)

Postautor: koszykówka_kobiet » 04 marca 2017, 21:15

Greebo pisze:
koszykówka_kobiet pisze:Trener Hernández się popisał i wyleciał na trybuny. Sędziowie się lekko nie popisali (ale obiektywnie błędy były w obie strony. Wejście na boisko i grożenie sędziemu poniżej krytyki...


Jozek po powrocie do Wisły ogólnie jest bardziej nerwowy. Czasem jego reakcje są w jakimś stopniu uzasadnione sędziowaniem, czasem nie, ale w kluczowych momentach (np finał w Bydgoszczy) potrafi się pohamować.

A czy poniżej krytyki? Mnie takie zachowanie Józka razi, ale to zawsze to zależny od punktu siedzenia. Swojemu sie wybacza a rywalowi krzyczy żeby siedział na dupie itd. A nieraz człowiek rozumienie i zachowanie rywali i dziwi się ze zawodniczki czy trenerzy nie dadzą jednemu czy drugiemu sędziemu po mordzie.


Wypowiadam się jako neutralna osoba, która oglądała mecz na żywo. Kopnięcie w ławkę, wejście na boisko i chodzenie po nim grożąc sędziemu to trochę nie na miejscu. Jego zachowanie przez te trzy kwarty działało też na zawodniczki, które zamiast grać włączały się w dyskusje z arbitrami. Jak wyleciał i zespół prowadził Jordi gra się uspokoiła i jeszcze 1-2 min i Wisła by straty odrobiła i wygrała
Koszykówka to nasza pasja. Wspólnie tworzymy największą społeczność żeńskiego basketu w Polsce!
Zapraszamy: https://www.facebook.com/Koszyk%C3%B3wk ... /timeline/

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 21 kolejka oraz mecz awansem z 22 kolejki (2-5.03.2017)

Postautor: Greebo » 04 marca 2017, 21:21

A może to zawodniczki sie dodatkowo zmobilizowały po jego wywaleniu? :) Juz widziałem mecze w których po dachu dla Jozka obraz gry szybko się zmieniał na naszą korzyść.

A ogólnie to średni dla mnie problem. Zachowywał się źle - to wyleciał, może dostanie jaką kare od PZKosz i tyle.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: BLK - 21 kolejka oraz mecz awansem z 22 kolejki (2-5.03.2017)

Postautor: matrix » 04 marca 2017, 21:44

jak tam kombinatorska Wisła? Zadowolona? Żenada to najdelikatniejsze określenie
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

speedy
Żak
Posty: 370
Rejestracja: 11 października 2015, 20:24
Lokalizacja: Miasto koszykówki

Re: BLK - 21 kolejka oraz mecz awansem z 22 kolejki (2-5.03.2017)

Postautor: speedy » 04 marca 2017, 22:16

matrix pisze:jak tam kombinatorska Wisła? Zadowolona? Żenada to najdelikatniejsze określenie


Ale jakie kombinatorstwo i jaka żenada? Oba zespoły zagrały na bardzo wysokiej skuteczności, podobną rotacją zawodniczek 8-7 na korzyść krakowianek (w Wiśle zabrakło Gidden i Ziętary), a ponadto to 46 godzin przed spotkaniem w Gorzowie Wisła grała mecz z Artego. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę, że już we wtorek ekipę z Krakowa czeka bardzo ważny mecz w ćwierćfinale EuroCup, w którym to zmierzą się z tureckim Hatay - jednym słowem trzy wymagające drużyny w 5 dni. Gorzów miał więcej czasu na przygotowanie się do tego konkretnego meczu + własna hala, która jak każdy wie w tym sezonie jest atutem (o czym przekonał się także boleśnie Toruń). Dodatkowo do gry w AZS-ie wróciła Talbot, która też z pewnością zregenerowała się po urazie i była "głodna" gry.

Bądźmy szczerzy, co Wisła miałaby na celu przegrywając? Mecz w Toruniu i tak toczył się równocześnie. Ja natomiast mam nieco inne odczucie, dlaczego taki żal jest wylewany przez kibica z Torunia... Otóż wiele znaków na niebie i ziemi wskazuje, że to Energa zmierzy się z CCC w ćwierćfinale, a to może oznaczać koniec marzeń o medalu dla Torunia i przez to taka frustracja. Dzięki zwycięstwu Gorzowa, to wszystko w ich rękach kto zagra z Artego, a kto z CCC. Artego ma potencjał zbliżony do Gorzowa i Torunia, a CCC jednak jest nieco z przodu. Gorzów gra z Siedlcami i zapewne najważniejszy mecz w Lublinie z Pszczółką. Jeśli ten drugi mecz będzie wygrany (bo z Siedlcami to wręcz obowiązek), to nawet wygrana Energi z Gdynią nie uchroni torunianek od potyczki z drużyną polkowicką.

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: BLK - 21 kolejka oraz mecz awansem z 22 kolejki (2-5.03.2017)

Postautor: ann » 04 marca 2017, 22:20

matrix pisze:jak tam kombinatorska Wisła? Zadowolona? Żenada to najdelikatniejsze określenie

Widziałam kilka większych zenad...w wykonaniu zawodniczek i działaczy Twojego klubu również...
Taaa Wisła kombinowala...świadczy o tym choćby to ze Jozka wywalili na trybuny...tak właśnie dlatego ze wszytsko miał w d...i olewał to co działo się na boisku.
I co z tego ze Wisła grała bez dwóch zawodniczek S 5...przecież Wiśle nie przystoi przegrywać z drużyną która jest aktualnie na 3 miejscu...
Czasem jak się coś pisze i rzuca takie oskarżenia wypadałoby się 5 razy zastanowić.

Gratulacje dla Gorzowa za świetny RS !:)
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości