TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

ChrisLbn

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: ChrisLbn » 10 maja 2018, 08:17

Poniżej wywiad, jakiego udzielił wiceprezes drużyny z Gorzowa - R. Sondej dla portalu echogorzowa.pl.

http://www.echogorzowa.pl/news/45/pod-k ... 21713.html

ChrisLbn

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: ChrisLbn » 10 maja 2018, 19:45

W Widzewie nie porzucili jeszcze do końca myśli o ewentualnej grze w ekstraklasie.

„Wiemy, że mamy mało czasu na uratowanie ekstraklasy dla Widzewa. Podjęliśmy jednak decyzję, że wystartujemy w tej lidze pod warunkiem, że zgromadzimy środki, które pozwolą nam na walkę o wyższe cele niż tylko o utrzymanie. Taki klub jak Widzew, z takimi fantastycznymi kibicami, bogatą historią i tradycjami, zasługuje na więcej niż ostatnie pozycje w lidze. Dlatego też by nie powtórzyła się sytuacja z poprzedniego sezonu, chcemy stworzyć budżet na poziomie gry o fazę play-off i tylko wtedy zdecydujemy o zgłoszeniu się do Ekstraklasy” – mówi wiceprezes MUKS Widzew Łódź Łukasz Czuku".

Co ciekawe, ŁKS Łódź też podobno zamierza podjąć starania o dziką kartę w ekstraklasie.

http://www.widzewtomy.net/koszykarski-w ... traklasie/

ChrisLbn

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: ChrisLbn » 10 maja 2018, 19:55

Jeszcze jeden tekst na temat Widzewa i ŁKS - tym razem z jednego z portali łódzkich. W tle info o możliwym powiększeniu ekstraklasy do 14 drużyn.

https://www.tulodz.com/wiadomosci,koszy ... -8191.html

reaktywacja
Junior
Posty: 2216
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: reaktywacja » 11 maja 2018, 09:12

Anna Jurčenková zostanie podkoszową Basketu. Boguś ogłosi to pewnie w przyszłym tygodniu.

https://sport.trojmiasto.pl/Anna-Jurcen ... 23694.html
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

Maxxer
Nowy na forum
Posty: 63
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 17:38

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Maxxer » 11 maja 2018, 10:41

Tomasz Herkt o poprzednim sezonie, ofercie z Energi i czy chce, żeby w Artego zostały Szott-Hejmej, Międzik, McBride, Żurowska-Cegielska i Stanković.
http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/ ... anska.html

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: ann » 11 maja 2018, 11:05

Troche słabo jak Jurcenkova za Vitole...to tak o klasę słabsza zawodniczka.
A Żurowska rozmawia z co najmniej 2 klubami.
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

reaktywacja
Junior
Posty: 2216
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: reaktywacja » 11 maja 2018, 11:10

ann pisze:Troche słabo jak Jurcenkova za Vitole...to tak o klasę słabsza zawodniczka.
A Żurowska rozmawia z co najmniej 2 klubami.


Vitola w walce z czołówką ligi była właściwie bezużyteczna (wyjątek stanowią PO), więc odbieram tę zmianę bardzo na plus, bo Jurcenkova gra bez fajerwerków, ale jest dużo równiejszym graczem.
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Greebo » 11 maja 2018, 11:14

Ja zgodzę się z Ann - jak dla mnie jednak Vitola to co najmniej 1 polka wyżej..
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

ChrisLbn

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: ChrisLbn » 11 maja 2018, 13:02

Ze statystyk Jurcenkovej i Vitoli, osiągniętych w minionym sezonie w meczach EuroCup, nie wynika specjalnie to, że słowacka podkoszowa prezentuje niższy poziom niż Łotyszka. Owszem, Koszyce miały innych rywali niż Gdynia, ale to wcale nie oznacza, że w tych rozgrywkach Jurcenkova grała przeciw słabszym środkowym niż Vitola. Dla mnie są to koszykarki o podobnym poziomie gry z małym plusikiem dla reprezentantki Słowacji za jej większe doświadczenie reprezentacyjne, pucharowe i ligowe.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Greebo » 11 maja 2018, 13:09

Nie oceniam na podstawie statystyk (choć te Vitola w lidze mila bardzo fajne także w meczach z czołówka), ale na podstawie tego co widziałem przez x ostatnich lat w wykonaniu obu pań. Jurcenkova to była taka pani która zawsze mnie cieszyła gdy się pojawiła na placu po stronie rywali, w przeciwieństwie do Vitoli.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: bart_81 » 11 maja 2018, 13:18

No to też dorzucę swoje trzy grosze :)
U mnie wyżej stoją notowania Vitoli, a to dlatego, że to ciągle zawodniczka na dorobku i chyba teraz w najlepszym okresie kariery - 27 lat. Jurcenkova może i solidne statystyki, ale 33 lata i chyba pewnego poziomu już nie przeskoczy. Ale jak zwykle parkiet zweryfikuje.

reaktywacja
Junior
Posty: 2216
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: reaktywacja » 11 maja 2018, 14:45

Vitolę oceniam po kilkunastu meczach z jej udziałem i moim zdaniem to zawodniczka, która boi się walki z rosłymi centrami, chętnie ucieka na półdystans, prawie nie gra tyłem do kosza (ewentualnie po dynamicznych wejściach, gdy ma dobić piłkę po niecelnym rzucie), a statystyki często poprawia w mało istotnych końcówkach spotkań. To zawodniczka o bardzo dużych możliwościach, ale jest bardziej skrzydłową niż środkową i chyba tylko z racji wzrostu i niezbyt pewnej ręki z dalszego dystansu traktowana jest jak center, a nie skrzydłowa. Najlepiej czuje się na półdystansie. Gdy dodamy jej niechęć do walki na desce wychodzi gracz, który potrafi niemal wszystko, ale korzysta z tego bardzo, bardzo wybiórczo. Cała podkoszowa gra (mam na myśli walkę pod koszem) Basketu opierała się o Aleksandravicius, której odejście byłoby (będzie?) dla Basketu dotkliwą stratą. Vitola bardzo dobrze radzi sobie z kolei z zastawianiem i to jeden z jej największych, poza predyspozycjami ofensywnymi, atut. Jeśli odejdzie Aleksandravicius (a na to się zanosi) trzeba będzie pozyskać silną, dynamiczną Amerykankę na pozycję 4, ewentualnie na pozycję 3/4.
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

WybuchowaZocha
Amator
Posty: 159
Rejestracja: 17 maja 2017, 19:19

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: WybuchowaZocha » 11 maja 2018, 19:06

Bozica Mujovic oficjalnie w Krakowie

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Greebo » 11 maja 2018, 19:33

I fajnie, choć tu znak zapytania IMO większy niż w wypadku młodej Hiszpanki.

Z Wisłą łączona była już pol roku temu, po kontuzji Owczarzak, ale wtedy wybór padł - IMO słusznie - na Radocaj. Teraz jednak przyszedł czas i na następczynie Skery w reprezentacji Czarnogóry i licze że będzie to trafiona decyzja. W porównaniu z poprzednią sytuacją zmieniły sie 2 rzeczy - po pierwsze nabrała jeszcze trochę doświadczenia, tak w lidze adriatyckiej gdzie poprowadziła swój zespól do zwycięstwa (2 asystująca w lidze po ... Bojovic) jak i w meczach reprezentacji trenowanej obecnie przez Inigueza a po drugie inna jest jej sytuacja wyjściowa. Bedzie mogła przepracować z drużyna cały okres przygotowawczy a nie wchodzić błyskawicznie do drużyny będącej w trakcie sezonu.

Tak jak juz napisałem , w swojej kadrze została następczynią Skery (w el grała miedzy innymi przeciwko Baliantovej), ale gdybym miał ja porównać do którejś z byłych naszych rozgrywających to raczej przypomina mi ona nie Jelena a Ane Dabovic. Podobny styl kozłowania, podobny ciąg na kosz.. i tak jak ona jest raczej zawodniczką na pozycje 1/2 a nie taka klasyczną rozgrywającą regulująca tempo gry.

Wady? Na pewno brak doświadczenia czy to w europejskich pucharach czy tez w silnej lidze. W Buducnosti miała pole do popisu u nas będzie musiała dużo mocniej wkomponować sie w drużynę. Druga sprawa to gra w obronie - w meczach jej kadry które widziałem zdecydowanie zbyt często zostawiała swoją zawodniczkę próbując pomoc koleżankom czy ryzykując przechwyt. Również w grze 1 na 1 nie była przeszkodą nie do przebycia dla rywalek - czeka ją wiec sporo pracy, a zapewne także sporo gorzkich uwag od trenera bo jak wiemy Szewczyk do najspokojniejszych nie należy.

Tak czy siak transfer fajny, o ile oczywiście ma ona być zmienniczką na pozycji 1/2 a nie podstawową rozgrywająca. I tak jak już wczesnej pisałem przy tak młodych zawodniczkach przydałoby sie by podstawowa jedynka była juz ukształtowaną i sporo umiejąca zawodniczką a nie ktos pokroju np Swanier.. Mam nadzieję ze uda sie pozyskać kogoś klasowego spoza europy i na te pozycję jak i drugą - pod kosz bo nie powiem, poki co skład wygląda bardzo przyjemnie i rozbudza nadzieje na duzo lepszy sezon także w europie.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Saletra
Junior
Posty: 2327
Rejestracja: 11 czerwca 2004, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Saletra » 11 maja 2018, 21:28

Słuchajcie a co z Owczarzak? Zostaje w Wiśle po kontuzji, czy coś wcześniej przeoczyłem ?


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości