TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

ChrisLbn

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: ChrisLbn » 18 maja 2018, 13:33

W Gorzowie mają w najbliższym czasie ogłosić następne transfery.

http://www.radiogorzow.pl/niedlugo-kolejne-transfery/

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: reaktywacja » 18 maja 2018, 14:41

Cóż. Nie będę oryginalny - Wisła na razie wydaje się najciekawszym zespołem w przyszłym sezonie. Ciekawym, bo nieobliczalnym (zwłaszcza, jeśli do kompletu dołożona zostanie niedoświadczona centerka). To zespół, który z pewnością będzie zaskakiwał w obie strony, pokonując silnych, przegrywając ze słabeuszami (choć w tym roku też tak przecież było), ale potencjał Hiszpanek i Canady daje nadzieje na fajny w oglądaniu team. Co do Jordin - takie kontrakty zawsze obarczone są dużym ryzykiem, bo dziewczyna dopiero uczy się koszykówki. W Gdyni były dwie takie - Monica Wright i Marie Ferdinand i chociaż każda przychodziła jako zdolna rookie, żadna nie zachwyciła. Najpierw Canada musi wytrzymać trudy pełnego sezonu w WNBA, potem przestawić się na koszykówkę europejską, więc swoje możliwości pewnie najszybciej pokaże w grudniu, styczniu, do tego czasu grając bardzo w kratkę, jak sądzę.

Transfer Jakubiuk... to mimo wszystko dobra inwestycja, pod warunkiem, że sytuacja z tego sezonu się nie powtórzy i polski skład wam się nie posypie. Bo jako czwarta z Polek w rotacji Ania powinna być ok, jako zawodniczka zmuszona do gry w newralgicznych momentach będzie swoją grą osłabiać drużynę (i to przy założeniu, że będzie chciało jej się pracować i utrzymywać formę). Ale jeśli naprawdę myślicie o wygraniu Pucharu FIBA (ktoś popłynął w tę stronę) to chyba warto ochłonąć - taki skład raczej nie daje szans na udaną walkę w Europie, bo jak sądzę będzie zdecydowanie zbyt nierówny. Na pewno na tę chwilę Wisła Can Pack wygląda jak realny kandydat do podium (trudno dziś powiedzieć na który jego stopień).
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Greebo » 18 maja 2018, 16:29

Ja popłynąłem w te stronę i nie zamierzam bynajmniej zbaczać z kursu.

Niby czemu mamy w to nie celować? W tym sezonie w finale grała Venezia, personalnie z całą pewnością nie będąca od nas drużyna silniejszą. My byliśmy w stanie wygrywać ze Schio i Salamanką (a drugie spotkania przegrywać minimalnie) a takżę grac mecze na styku z Fener czy Yakin Dogu. A nasz skład zapowiada sie przecież ciekawiej niż poprzedni.

Oczywiście byśmy mogli coś zdziałać musi byc spełnionych kilka warunków. Pierwszy z nich to właśnie center niewątpliwie z wyższej półki niz Russell. Drugi - także od nas (a właściwie od Szewczyka) to umiejętne zgranie drużyny i trafnie z formą na kluczowe spotkania. Są tez rzeczy od nas niezależny czyli tzw szczęście w losowaniu oraz zwłaszcza to kto zagra w tym pucharze. Jeśli trafi sie taki zespół jak Yakin Dogu 2 sezony temu to nasze szanse byłyby iluzoryczne. Ale jeśli będzie taka stawka jak w tym sezonie to już jest inna zabawa. Ile było drużyn silniejszych niż to czym możemy dysponować w razie podpisania przyzwoitego centra? 3? 4? Do tego juz pewnie trochę większa grupy tych z potencjałem porównywalnym. A przewaga tych lepszych nie była na tyle duza byśmy z góry musieli wywieszać białą flagę.

Mówiąc inaczej: zdaję sobie sporawe ze zdobycie tego pucharu to nie jest bułka z masłem, ze granie kilku rund systemem PO nie jest sprawą łatwą bo nieraz jeden słabszy występ może wszystko zniweczyć ale może sie okazać ze będzie to i tak łatwiejsze do osiągnięcia niż odzyskanie tytułu bo mam wrażenie że Polkowice zbudują skład sporo silniejszy od tego co mieli w tym roku.

-------

I jeszcze kwestia dotycząca doświadczenia. Rzeczywiście, będziemy mieli w składzie dużo młodzieży, i zgadzam się ze niesie to za sobą ryzyko wahnięć formy. Udane mecze te zawodniczki mogą przeplatać z dużo słabszymi, podobnie zresztą mogą wyglądać i fragmenty poszczególnych spotkań. Ale nie nie demonizowałbym tego faktu. My przecież nie będziemy wychodzi na parkiet 5-tką juniorek. Z młodych w S5 wyląduje zapewne tylko Canada i ewentualnie nowa środkowa, pozostałe będą raczej wchodziły z ławki a w takiej sytuacji ich nieobliczalność i fantazja ma jednak więcej zalet i wad. Faktem natomiast jest ze początek seoznu może być dla nas trudny, zwłaszcza jak nasze Hiszpanki rzeczywiście pojadą na kadrę. Zgranie całej drużyny może wtedy trochę potrwać co może byc dla nas sporym problemem gdyby przyszło np np grac w eliminacjach do euroligi tak jak ostatnio Polkowicom. Z biegiem seoznu powinniśmy sie raczej rozwijać 9o ile rzecz jasna Szewczyk to wszystko ogarnie..)
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
fearless
Kadet
Posty: 1096
Rejestracja: 18 października 2005, 12:29
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: fearless » 18 maja 2018, 16:41

Przegapiłem gdzieś podpisanie Jordin Canada?

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1709
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Kosz-ykarz » 18 maja 2018, 21:15

Kaczmarczyk i Stankiewicz w ENERDZE. Ale to jeszcze nieoficjalnie choc lada dzien powinno byc jasne.
Niepewne z Maliszewska. Reszta zagranica plus mlode

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Greebo » 19 maja 2018, 07:03

Kosz-ykarz pisze:Kaczmarczyk i Stankiewicz w ENERDZE. Ale to jeszcze nieoficjalnie choc lada dzien powinno byc jasne.
Niepewne z Maliszewska. Reszta zagranica plus mlode


A co z dotychczasowymi Polkami?
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1709
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Kosz-ykarz » 19 maja 2018, 08:39

Skobel i Tlumak zostają , Bekasiewicz wiadomo out a nie wiadomo co z Maliszewska (osobiscie wolalbym by sobie poszla stąd tyle ze tu mam meza ) , 4 Polki (ewentualnie 5) 5 zagranicznych plus mlode na krzeselka 11 ,12 .
pytanie kto coachem Czeczuro czy Svittek . Dyrektor Bazisnka chce medalu , sukcesu , a Czeczuro raczej nie gwarantuje mega wynikow . Svitte jednak tez musi miec czym dysponowac .

Decyzja co do Stankiewicz , podjeta jest ze wzgledu wlasnie na osobe trenera , on ja chcial . wiec kto ?

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: ann » 19 maja 2018, 09:12

Nie sadze aby Svitek przez czas swojej pracy w Polkowicach poznal sie na talencie Stankiewicz, wiec chyba bardziej Czeczuro. Choc kto tam wie,to jest Torun, tam wszystko jest mozliwe :)
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: paulo2907 » 19 maja 2018, 12:18

Tak w sumie, jeśli to byłby Svitek, to panie Skobel i Kaczmarczyk raczej by nie były zachwycone tym faktem, mając w pamięci, ile musiały nasłuchać się od tego trenera podczas współpracy w Wiśle. 8) Zobaczymy jak będzie, ale wydaje mi się, że jeśli nie teraz Energa, to w najbliższych latach jakiś polski klub ściągnie jeszcze Stefana.
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1709
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Kosz-ykarz » 19 maja 2018, 12:27

No wlasnie zwiazek z Krakowem nakazywal by myslec ze to moze byc z kolei Svittek bo Krysia chce hitu na trenerce. Czeczuro taki sredni hit

Awatar użytkownika
Saletra
Junior
Posty: 2327
Rejestracja: 11 czerwca 2004, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Saletra » 19 maja 2018, 14:03

Ja tam uważam, że Toruniowi raczej przydałaby się na "trenerce" stabilizacja a nie hit. Wydaje mi się, że dobrze by było gdyby Algis został jeszcze jeden sezon i następnie przyszłoby rozliczenie. Nowa miotła co sezon nie gwarantuje nic dobrego.

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1709
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Kosz-ykarz » 20 maja 2018, 09:13

Saletra pisze:Ja tam uważam, że Toruniowi raczej przydałaby się na "trenerce" stabilizacja a nie hit. Wydaje mi się, że dobrze by było gdyby Algis został jeszcze jeden sezon i następnie przyszłoby rozliczenie. Nowa miotła co sezon nie gwarantuje nic dobrego.
warantuj

nowa miotla niczego nie gwarantuje ale Algird byl juz 2 lata i bedac wyzej rozstawionym odpadal w 1/4

Chyba bedzie jednak ten Svitte , z Miskolca ostatnio . grala tam Brewer . moze ja jakos sciagnie..;)

ChrisLbn

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: ChrisLbn » 20 maja 2018, 15:34

W CCC koncentrują się przede wszystkim na szukaniu klasowych zagranicznych koszykarek, ale nieoficjalnie w lokalnych mediach jest mowa o tym, iż do Polkowic ma trafić wysoka polska zawodniczka i będzie to jedyny krajowy transfer.

https://e-legnickie.pl/sport-z-regionu/ ... nowy-sezon

P.S. W kontekście powyższego źródła dość intrygująca jest wzmianka o tym, iż sprawa odejścia A. Clark z CCC nie jest definitywnie rozstrzygnięta. Wprawdzie tu na forum pojawiła się informacja (wraz z podaniem francuskiego źródła) o przejściu tej koszykarki do Lyon ASVEL, ale z kolei na oficjalnej stronie tego klubu nie ma jakiejkolwiek informacji o tym transferze do Lyonu. Może ktoś to oczywiście zweryfikować przeglądając info na stronie klubowej Lyonu, ale wydaje mi się, że raczej się nie mylę. Dodatkowo moją wersję może uprawdopodabniać pierwsze zdanie poniższej informacji z 17 maja na stronie francuskiego klubu:

Après Fatimatou SACKO et Kendra CHERY, Lidija TURCINOVIC va rejoindre le groupe de Valery DEMORY pour la saison 2018/2019.

(Po Fatimatou SACKO i Kendra CHERY, Lidija TURCINOVIC dołączy do zespołu Valery DEMORY na sezon 2018/2019).

http://lyonasvelfeminin.com/lidija-turc ... le-lionne/

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1709
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Kosz-ykarz » 20 maja 2018, 22:37

odnosnie CCC ,wysoka POLKA ? moze Majewska lub Kaczmarczyk z rozpadajacej sie Slezy ? albo...Kobryn ? w koncu Milek hajs ma.
wielu Polek nie potrzeba . Kaczmarczyk niby bliso Energi ale jesli Milek sypnal kasa......

ktos wie gdzie Gala ?

FanKosza
Nowy na forum
Posty: 90
Rejestracja: 06 lutego 2018, 16:06

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: FanKosza » 21 maja 2018, 03:31

Kosz-ykarz pisze:odnosnie CCC ,wysoka POLKA ? moze Majewska lub Kaczmarczyk z rozpadajacej sie Slezy ? albo...Kobryn ? w koncu Milek hajs ma.
wielu Polek nie potrzeba . Kaczmarczyk niby bliso Energi ale jesli Milek sypnal kasa......

ktos wie gdzie Gala ?



Gala? w domu siedzi :D


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości