BLK - finał i gra o brąz (25.04-04.05.2018)

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Awatar użytkownika
Saletra
Junior
Posty: 2327
Rejestracja: 11 czerwca 2004, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Re: BLK - finał i gra o brąz (25.04-04.05.2018)

Postautor: Saletra » 26 kwietnia 2018, 23:00

Ałgaja pisze:Mieliśmy już w bogatych czasach CanPacku trenera który pogubił się tak, że zawodniczki ustalały za niego zmiany i taktykę (pozdro dla ADF). Był też taki który o taktyce wiedział tyle, że pół hali śmiało się, że na przerwach na żadanie rysuje domki, bo nic innego nie umie. Był też trener który kompletnie do Wisły nie pasował i obiecywał za rok zagrywki specjalne...w obliczu tych wspomnień uważam że warto dać Szewczykowi szanse, no chyba że za porównywalne pieniądze byłoby możliwe ściągnięcie ciekawego trenera z Europy (ale to raczej nierealne).



Czy to mowa o Tomku H.? A w pierwszym przypadku o EDO? A drugi WDZ ? :) - jak znam życie to nazwiska się pewnie będą zgadzały (dopuszczam jedno nazwisko z poza typów) ale kolejnośc może okazać się różna :P .

Jeżeli chodzi o Bydgoszcz to ...zgodnie z planem, przegrywamy pierwszy mecz. Clark plus Temitope wraz z Gajdą zdobyły 67 z 76 pkt zespołu ..... Tym razem dwie porażki u siebie nie przejdą - nie ten rywal. Bydgoszcz za wszelką cenę musi wygrać jutrzejsze spotkanie. Będzie jednak bardzo ciężko mając tyle spotkań w nogach i tak wąską rotację.

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - finał i gra o brąz (25.04-04.05.2018)

Postautor: Ałgaja » 27 kwietnia 2018, 07:22

Trafiłeś wszystkich 3 panów :)
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1708
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK - finał i gra o brąz (25.04-04.05.2018)

Postautor: Kosz-ykarz » 27 kwietnia 2018, 11:38

Serio o EDO z tą taktyka ??? w Toruniu chyba jednak dal sie poznac wlasnie od strony taktycznej , cos tam te jego druzyny graly , mimo przeroznych klopotow ktore mial w klubie .

Alexa
Amator
Posty: 101
Rejestracja: 14 kwietnia 2006, 17:44
Lokalizacja: Krakow

Re: BLK - finał i gra o brąz (25.04-04.05.2018)

Postautor: Alexa » 27 kwietnia 2018, 12:28

Sto lat mnie tu nie bylo ale jednak sie wlacze w dyskusje (przepraszam za brak polskich znakow). Osobiscie uwazam, ze bez wzgledu na koncowy wynik p. Szewczyk powinien odejsc. Osobiscie go nie trawie, co ma drugorzedne znaczenie, bo nie lubie wrzeszczacych ludzi, kt. czesto znajduja sobie kozly ofiarne... Po prostu nie akceptuje takiego zachowania. Ale co wazniejsze, Wisla nie ma tak marnego skladu zeby drzec o 3 miejsce. Wszystko ponizej srebra to porazka. P. Szewczyk z ta druzyna nie ugral NIC i za to powinien wyleciec. A jesli nie daj boze odejdzie przez to sponsor to nie mam slow. Nie wiem na kogo nas stac, polska mysl trenerska powoduje u mnie zimne poty (z jednym wyjatkiem), wiec chcialabym jakiegos mlodego Hiszpana, lub Balta czy cos w tym guscie, ale temu panu juz bym podziekowala

zibiz
Żak
Posty: 308
Rejestracja: 28 listopada 2009, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - finał i gra o brąz (25.04-04.05.2018)

Postautor: zibiz » 27 kwietnia 2018, 19:42

W meczu o bràz Wiśle dziś wychodziło prawie wszystko, a Ślęzie prawie nic.Mam nadzieję, że wrocławianki się już nie podniosą. Szkoda, że Wisła tak nie grała wcześniej.
W finale wszystko zgodnie z planem. Cały sezon obawiałem sie, że potencjał Polkowic w końcu odpali i tak sie stało.

Awatar użytkownika
Saletra
Junior
Posty: 2327
Rejestracja: 11 czerwca 2004, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Re: BLK - finał i gra o brąz (25.04-04.05.2018)

Postautor: Saletra » 27 kwietnia 2018, 21:22

zibiz pisze:W meczu o bràz Wiśle dziś wychodziło prawie wszystko, a Ślęzie prawie nic.Mam nadzieję, że wrocławianki się już nie podniosą. Szkoda, że Wisła tak nie grała wcześniej.
W finale wszystko zgodnie z planem. Cały sezon obawiałem sie, że potencjał Polkowic w końcu odpali i tak sie stało.


Tylko, że trzeba było tak grać przez trochę więcej niż 10 % albo 15 % sezonu. Super, MP będzie a blamaż w eurolidze? Z takim składem? Gdzie owszem kilka zespołów było znacznie lepszych, ale też bez przesady?

A w zeszłym sezonie to co? Skład jak na nasze warunki równiez bardzo dobry a w eurolidze kompletna padaczka. An rodzimym podworku też się skończyło na ledwie brązie.

Mało się mówi o bilansie z dwóch ostatnich sezonów Polkowic w eurolidze. Zwycięstwa można policzyć na palcachjednej ręki, zaś na porażki rąk nie starcza. Wstyd.

waldiiii
Nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: 18 września 2016, 20:56

Re: BLK - finał i gra o brąz (25.04-04.05.2018)

Postautor: waldiiii » 27 kwietnia 2018, 23:40

Wstyd to dostać 3:0 , a Wisła co osiągnęła w ostatnich dwóch sezonach :lol: CCC ma szansę teraz na złoto a Can Pack tylko ją miał!

BARTOLINO
Administrator
Posty: 6661
Rejestracja: 10 stycznia 2005, 19:32
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: BLK - finał i gra o brąz (25.04-04.05.2018)

Postautor: BARTOLINO » 28 kwietnia 2018, 00:32

waldiiii pisze:Wstyd to dostać 3:0 , a Wisła co osiągnęła w ostatnich dwóch sezonach :lol: CCC ma szansę teraz na złoto a Can Pack tylko ją miał!

Po pierwsze klub z Krakowa nazywa się Wisła, ewentualnie Wisła Can-Pack. W Krakowie nikt nie wyrzekł się nazwy za pieniądze sponsora. W przeciwieństwie do Polkowic gdzie już 2 razy zapomniano o swojej tradycji i nazwie za Miłkowe "widzimisie". Może dla kibica z Polkowic to zbyt trudne do zrozumienia, że klub może zachować swoją nazwę, a nie tylko mieć nazwę biznesu swojego dobroczyńcy. Radzę jednak o tym pamiętać, bo czeka Cię ciężkie życie na tym forum.

Po drugie bilans Wisły z dwóch ostatnich sezonów Euroligi to 9 zwycięstw i 19 porażek w sezonie zasadniczym . W tym czasie Polkowice wygrały 5 spotkań, a przegrały 23. Coś słabo jak na tak mocarstwowe ambicje i przypływ Miłkowej mamony.
A wpisu Saletry chyba nie zrozumiałeś, więc może przeczytaj go jeszcze raz i przeanalizuj sobie podane przeze mnie liczby. Też się przydadzą do zrozumienia powyższego wpisu. Może wtedy zrozumiesz co dla autora było wstydem.
"Jeśli człowiek nie odkrył czegoś, za co gotów jest umrzeć, nie jest godzien, by żyć."

https://bartolino78.wordpress.com

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - finał i gra o brąz (25.04-04.05.2018)

Postautor: Greebo » 28 kwietnia 2018, 01:26

waldiiii pisze:Wstyd to dostać 3:0 , a Wisła co osiągnęła w ostatnich dwóch sezonach :lol: CCC ma szansę teraz na złoto a Can Pack tylko ją miał!


A Sosnowiec 2 razy nie był w 8-ce, i jakie to ma znaczenie przy ocenie wyników Polkowic? Żadne. Jedno MP w dwoch sezonach gdy sie ma taka przewage finansową nad reszta stawki to minimum przyzwoitości.

[W meczu o bràz Wiśle dziś wychodziło prawie wszystko, a Ślęzie prawie nic.


Z pierwsza częścią sie zgodzę, z drugą o tyle ze faktycznie Ślęza zagrała fatalnie, ale juz np jej dorobek punktowy do przerwy był i tak iMO zbyt dużo w stosunku do tego co grała. U nas była ta agresja i zadziorność ktorej tak mi brakowało w środę i od razy lepiej się to oglądało. Jesli wyjdziemy tak zmotywowani i w niedziele to wątpię byśmy oddali medale rywalkom. Pytanie tylko czy ten mecz znów nas nie "uspi"
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - finał i gra o brąz (25.04-04.05.2018)

Postautor: Ałgaja » 28 kwietnia 2018, 09:14

Kosz-ykarz pisze:Serio o EDO z tą taktyka ??? w Toruniu chyba jednak dal sie poznac wlasnie od strony taktycznej , cos tam te jego druzyny graly , mimo przeroznych klopotow ktore mial w klubie .


Napisałam o jego ostatni sezon w Krakowie. Zwłaszcza finały to była historia o tym, że ADF rysuje na przerwach na żądanie i ustala ze Skerą zmiany. Edo nic nie kontrolował, nie miał na nic wpływu, a wszystko było poprzedzone niefajnymi spięciami z zawodniczkami.

Alexa pisze:Sto lat mnie tu nie bylo ale jednak sie wlacze w dyskusje (przepraszam za brak polskich znakow). Osobiscie uwazam, ze bez wzgledu na koncowy wynik p. Szewczyk powinien odejsc. Osobiscie go nie trawie, co ma drugorzedne znaczenie, bo nie lubie wrzeszczacych ludzi, kt. czesto znajduja sobie kozly ofiarne... Po prostu nie akceptuje takiego zachowania. Ale co wazniejsze, Wisla nie ma tak marnego skladu zeby drzec o 3 miejsce. Wszystko ponizej srebra to porazka. P. Szewczyk z ta druzyna nie ugral NIC i za to powinien wyleciec. A jesli nie daj boze odejdzie przez to sponsor to nie mam slow. Nie wiem na kogo nas stac, polska mysl trenerska powoduje u mnie zimne poty (z jednym wyjatkiem), wiec chcialabym jakiegos mlodego Hiszpana, lub Balta czy cos w tym guscie, ale temu panu juz bym podziekowala


Choć się nie do końca zgadzam, to rozumiem :)
Rzeczywiście największa wada Szewczyka to są jego nerwy...wczoraj we Wrocławiu potwierdził tylko nasze całosezonowe obserwacje, że gdyby szukać dla niego przydomka (szlacheckiego ;-)) to byłoby to Krzysztof "ja pierd..." Szewczyk, bowiem to są słowa które z jego ust podczas meczu padają co jakieś 10 sekund. Okropne jest to też jak bardzo często w nerwach wrzeszczy na zawodniczki, bo nie ma w tym nic z merytoryki, a są personalne wycieczki.
Dla mnie te wady nie są dyskwalifikujące w dużej mierze pewnie dlatego, że nie ja z nim pracuję ;-) ale też dlatego, że jak pisałam wcześniej to jest Trener - ciężko się przyczepić do tego jak prowadzi mecze pod względem rotacji, jest też trenerem, który potrafi reagować na grę rywala (wczoraj widać było, że po pierwszym trudnym starciu z Majewską, nasze zawodniczki już wiedzą, że trzeba ją odciągnąć trochę od kosza i mijać), a przede wszystkim udało mu się i dziewczynom w trakcie sezonu doprowadzić do tego, że ja byłam dużą fanką tej ekipy (Wiśle kibicuje zawsze, niezależnie kto w niej gra, ale tu doszedł taki aspekt, że ja po prostu chciałam oglądać ten skład personalny, bo walczył, bo grał najmądrzej jak potrafił...większość porażek to jednak był smutek, że nie wyszło, a nie złość, że zespół nie walczył...inne emocje niż rok temu)...Oczywiście wiem, że wrażenia artystyczne to w balecie, albo przy lądowaniu telemarkiem i że najważniejsze są wyniki, ale tu jestem w stanie też wziąć poprawkę na nasze problemy z kontuzjami i to, że był to pierwszy sezon Szewczyka jako trenera zespołu grającego środa-sobota. Gdzieś tam też chciałabym jakiejś naszej małej stabilizacji i możliwości zobaczenia jak trzon tego zespołu + trener radzą sobie w kolejnym roku.
Oczywiście gdyby się pojawiła jakaś rozsądna opcja za Szewczyka to ja płakać nie będę (bo widzę jego wady i widzę końcowy wynik), ale ja jako człowiek małej wiary w tę opcję nie wierzę. Co do polskiej myśli szkoleniowej zgadzam się w pełni, to są ludzie, którym ew. nieźle wychodzi co najwyżej przybijanie piątek, więc ta opcja musi odpaść. Młody Hiszpan czy Bałt, to byłoby fajnie, ale to dla mnie taki utopijny pomysł, bo raz absolutnie nie mam pomysłu na nazwiska, dwa że to jest ogromne ryzyko.
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

tommiiii
Młodzik
Posty: 850
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 16:24

Re: BLK - finał i gra o brąz (25.04-04.05.2018)

Postautor: tommiiii » 28 kwietnia 2018, 10:00

co z Radocaj i Abdi ze nie grały?
az dziw ze udalo sie Wislaczka zmobolizowac

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: BLK - finał i gra o brąz (25.04-04.05.2018)

Postautor: ann » 28 kwietnia 2018, 10:04

tommiiii pisze:co z Radocaj i Abdi ze nie grały?
az dziw ze udalo sie Wislaczka zmobolizowac


Abdi jest najslabsza zawodniczka w Wisle aktualnie,wiec niech zostanie na lawce,tam jej miejsce.
A Ty nie szukaj znowu dziury w calym...nie zagraly I juz.
Gratulacje dla dziewczyn za super mecz I dla Panow na lawce rowniez:)
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

tommiiii
Młodzik
Posty: 850
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 16:24

Re: BLK - finał i gra o brąz (25.04-04.05.2018)

Postautor: tommiiii » 28 kwietnia 2018, 11:49

to ze na ten zespol dalo sie patrzec to raczej zasluga dziewczyn i ich ambicji!!!
jedyne co mnie dziwi i t jestem pelen swego rodzaju podziwu dla Szewczyka ze pomimo stylu prowadzenia tego zespolu tzn krzyku itp wygladaja jak dobrze rozumiejacy sie kolektyw i nie slychac o sytuacjach ze sie z kims nie dogaduje

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: BLK - finał i gra o brąz (25.04-04.05.2018)

Postautor: paulo2907 » 28 kwietnia 2018, 16:29

Wcześniej było o liczbie zwycięstw i porażek Wisły i CCC w dwóch ostatnich sezonach Euroligi, a ja też o liczbach, ale już w wymiarze czysto ligowym:
1. Wczorajszy wynik finału sprawia, że Artego ma bardzo niechlubny (a w zasadzie najgorszy z możliwych) bilans meczów u siebie w historii swoich występów w seriach finałowych, czyli 0-6. Pewnie to jakiś rekord ligi.
2. Komentator transmisji na youtube z meczu o 3 miejsce próbował usprawiedliwić fatalną grę Ślęzy tym, że to już 44. mecz tego zespołu w tym sezonie, licząc EBLK, PP i ECW, więc mogą być wyczerpane. Jakkolwiek rozumiem, że w play-off Ślęza zagrała o te 3 mecze więcej niż Wisła, a terminarz jest, jaki jest, to łatwo obliczyć, że to właśnie Ślęza zagrała najmniej spotkań w całym sezonie z drużyn pierwszej czwórki polskiej ligi.
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

waldiiii
Nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: 18 września 2016, 20:56

Re: BLK - finał i gra o brąz (25.04-04.05.2018)

Postautor: waldiiii » 28 kwietnia 2018, 18:38

BARTOLINO pisze:
waldiiii pisze:Wstyd to dostać 3:0 , a Wisła co osiągnęła w ostatnich dwóch sezonach :lol: CCC ma szansę teraz na złoto a Can Pack tylko ją miał!

Po pierwsze klub z Krakowa nazywa się Wisła, ewentualnie Wisła Can-Pack. W Krakowie nikt nie wyrzekł się nazwy za pieniądze sponsora. W przeciwieństwie do Polkowic gdzie już 2 razy zapomniano o swojej tradycji i nazwie za Miłkowe "widzimisie". Może dla kibica z Polkowic to zbyt trudne do zrozumienia, że klub może zachować swoją nazwę, a nie tylko mieć nazwę biznesu swojego dobroczyńcy. Radzę jednak o tym pamiętać, bo czeka Cię ciężkie życie na tym forum.

Po drugie bilans Wisły z dwóch ostatnich sezonów Euroligi to 9 zwycięstw i 19 porażek w sezonie zasadniczym . W tym czasie Polkowice wygrały 5 spotkań, a przegrały 23. Coś słabo jak na tak mocarstwowe ambicje i przypływ Miłkowej mamony.
A wpisu Saletry chyba nie zrozumiałeś, więc może przeczytaj go jeszcze raz i przeanalizuj sobie podane przeze mnie liczby. Też się przydadzą do zrozumienia powyższego wpisu. Może wtedy zrozumiesz co dla autora było wstydem.

Nie strasz czlowieczku mnie ciężkim życiem na tym forum bo niewiadomo jakie ty będziesz miał. A takie wypociny pseudoznawcow jak twoje to mi wiszą miękkim kitem!

A ja - moderator tego działu - z uwagi na Twój krótki staż na forum radzę zapoznać się z regulaminem - viewtopic.php?f=2&t=9542&p=234170#p234170. To nie boli, a można dowiedzieć się, że to nie jest miejsce, w którym mile widziany jest ton i sformułowania, jakimi posłużyłeś się w swojej krótkiej i cokolwiek niemerytorycznej wypowiedzi. "Wypociny" Bartolino to tylko delikatne zobrazowanie tego, o czym wiedzą wszyscy kibice poza Polkowicami - że kasa sponsora spowodowała wyrzucenie historycznej nazwy klubu, do czego nigdy nie doszło w Krakowie. Oparta na faktach krytyka zawodniczek, trenerów, działaczy/sponsorów, mieszcząca się w ogólnie przyjętych normach (tak uczynił Bartolino) to coś zupełnie innego niż post składający się jedynie z personalnych wycieczek pod adresem innego użytkownika (jak Twój). Kolejne takie "popisy" mogą być karane ostrzeżeniem.
paulo2907


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości