TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

ChrisLbn

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: ChrisLbn » 01 marca 2020, 16:23

Po meczu z Arką trener Svitek poinformował, że w tym sezonie z powodów „osobistych" Justyna Żurowska-Cegielska nie zagra już w barwach Wisły.

https://gazetakrakowska.pl/koszykowka-k ... 2-14825964

Awatar użytkownika
Saletra
Junior
Posty: 2327
Rejestracja: 11 czerwca 2004, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: Saletra » 01 marca 2020, 22:33

ChrisLbn pisze:Po meczu z Arką trener Svitek poinformował, że w tym sezonie z powodów „osobistych" Justyna Żurowska-Cegielska nie zagra już w barwach Wisły.

https://gazetakrakowska.pl/koszykowka-k ... 2-14825964


No to Justyna się nagrała w tym sezonie... W ilu meczach wystąpiła? 3-4?

ChrisLbn

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: ChrisLbn » 02 marca 2020, 10:28

Interesujący artykuł o dotychczasowej karierze Agnieszki Szott-Hejmej na koszykarskich parkietach, zamieszczony na łamach Przeglądu Sportowego.

https://www.przegladsportowy.pl/koszyko ... et/jtlrtge

papageno
Amator
Posty: 166
Rejestracja: 11 listopada 2009, 11:41

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: papageno » 04 marca 2020, 23:53

ChrisLbn pisze:Po meczu z Arką trener Svitek poinformował, że w tym sezonie z powodów „osobistych" Justyna Żurowska-Cegielska nie zagra już w barwach Wisły.

https://gazetakrakowska.pl/koszykowka-k ... 2-14825964


Ktoś wie co to za powody osobiste?

FanKosza
Nowy na forum
Posty: 90
Rejestracja: 06 lutego 2018, 16:06

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: FanKosza » 05 marca 2020, 14:12

papageno pisze:
ChrisLbn pisze:Po meczu z Arką trener Svitek poinformował, że w tym sezonie z powodów „osobistych" Justyna Żurowska-Cegielska nie zagra już w barwach Wisły.

https://gazetakrakowska.pl/koszykowka-k ... 2-14825964


Ktoś wie co to za powody osobiste?


No ale CI do tego??!! :shock:

ChrisLbn

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: ChrisLbn » 10 marca 2020, 11:47

Dzisiejszy komunikat ze strony Ślęzy Wrocław:

1 Klub Sportowy Ślęza Wrocław informuje, że w związku z decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie jak mecze koszykówki, domowy mecz Ślęzy w ramach 22. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet zostanie rozegrany bez udziału publiczności.

Zaplanowany na sobotę, 14 marca, mecz Ślęza Wrocław – DGT Politechnika Gdańska odbędzie się zgodnie z planem, jednakże w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 ze względów bezpieczeństwa będzie miał miejsce za zamkniętymi drzwiami. Decyzja pozostaje w mocy do odwołania, co oznacza, że na tę chwilę także i mecze fazy play-off zaplanowane na weekend 28-29 marca zostaną rozegrane bez udziału publiczności.

O ewentualnym zniesieniu zakazu i możliwości organizacji meczów z udziałem kibiców klub poinformuje niezwłocznie po otrzymaniu takiej decyzji.

WybuchowaZocha
Amator
Posty: 159
Rejestracja: 17 maja 2017, 19:19

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: WybuchowaZocha » 10 marca 2020, 14:42

ChrisLbn pisze:Dzisiejszy komunikat ze strony Ślęzy Wrocław:

1 Klub Sportowy Ślęza Wrocław informuje, że w związku z decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie jak mecze koszykówki, domowy mecz Ślęzy w ramach 22. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet zostanie rozegrany bez udziału publiczności.

Zaplanowany na sobotę, 14 marca, mecz Ślęza Wrocław – DGT Politechnika Gdańska odbędzie się zgodnie z planem, jednakże w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 ze względów bezpieczeństwa będzie miał miejsce za zamkniętymi drzwiami. Decyzja pozostaje w mocy do odwołania, co oznacza, że na tę chwilę także i mecze fazy play-off zaplanowane na weekend 28-29 marca zostaną rozegrane bez udziału publiczności.

O ewentualnym zniesieniu zakazu i możliwości organizacji meczów z udziałem kibiców klub poinformuje niezwłocznie po otrzymaniu takiej decyzji.


W nawiązaniu do powyższego Liga myśli nad zakończeniem sezonu w sobotę z zachowanie miejsc po zasadniczym sezonie.

ChrisLbn

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: ChrisLbn » 11 marca 2020, 10:54

Na marginesie możliwych scenariuszy w EBLK - jest już precedensowa decyzja o zakończeniu rozgrywek w jednej z naszych krajowych lig w grach zespołowych, a mianowicie w PHL. Władze Polskiej Hokej Ligi w porozumieniu z wszystkimi klubami uczestniczącymi w półfinałach fazy play-off podjęły decyzję o zakończeniu rozgrywek w tym sezonie.

https://sport.onet.pl/zimowe/phl/phl-ro ... ne/dbfcjes

WybuchowaZocha
Amator
Posty: 159
Rejestracja: 17 maja 2017, 19:19

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: WybuchowaZocha » 11 marca 2020, 12:43

ChrisLbn pisze:Na marginesie możliwych scenariuszy w EBLK - jest już precedensowa decyzja o zakończeniu rozgrywek w jednej z naszych krajowych lig w grach zespołowych, a mianowicie w PHL. Władze Polskiej Hokej Ligi w porozumieniu z wszystkimi klubami uczestniczącymi w półfinałach fazy play-off podjęły decyzję o zakończeniu rozgrywek w tym sezonie.

https://sport.onet.pl/zimowe/phl/phl-ro ... ne/dbfcjes


Spraw wyjaśniona - w sobotę EBLK kończy sezon. Dla kogo srebro?

Awatar użytkownika
golew
Kadet
Posty: 1122
Rejestracja: 16 lutego 2008, 17:23
Lokalizacja: Gdynia

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: golew » 11 marca 2020, 18:55

Ponieważ absolutnie się na tym nie znam, to pytam Was, znających się lepiej. Jeśli faktycznie sezon skończy się w sobotę, to co z kontraktami i kasą dla zawodniczek? W kontraktach są zapisane kwoty miesięczne i ilość miesięcy, na które się umawiają czy jak? Z jednej strony nie wina zawodniczek, że nie będą grać a kasa by sie przydała, z drugiej strony nie wina klubów, że nie będzie grania a kasę skąd wziąć?

ChrisLbn

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: ChrisLbn » 12 marca 2020, 12:39


peps03
Żak
Posty: 345
Rejestracja: 12 marca 2020, 18:07

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: peps03 » 12 marca 2020, 18:26

Podsumowanie sezonu 2019 / 2020

Złoto dla ARKI- zasłużone, sezon bez porażki robi wrażenie, tym bardziej, że czasem wypadały im ze składu ważne zawodniczki ( Gullich, Greinacher, Papova).

Srebro i brąz - zasłużone, w takiej czy innej kolejności GORZÓW i BYDGOSZCZ wyprzedziły dość wyraźnie resztę stawki.

Mój AZS na IV miejscu - jasne, że poziom ligi był niższy niż rok temu, były też mecze, że oczy bolały patrząc na grę LUBLINA ( np. oba mecze w Gdańsku) - ale z drugiej strony najlepszy w historii klubu duet pozaeuropejski plus ambicja reszty dziewczyn, za to należą się słowa uznania.

POLKOWICE i ŚLĘZA mogą czuć niedosyt, ale wtopienia w Krakowie ( plus Ślęzy z Widzewem) przełożyły się jednak na wynik końcowy.
Stąd siódme miejsce dla WISŁY - biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności - też było zasłużone.

Reszta zespołów nie przekonywała grą, choć WIDZEW stać było pewnie na nieco więcej, gdyby składem z końca sezonu mógł grać od początku.
Casus ENERGII i jej przedsezonowych potyczek z władzami ligi na długo pozostanie w pamięci.
Tak jak "metamorfoza" AZS GDAŃSK, ich zwycięstwo z Artego jest dla mnie NIESPODZIANKĄ sezonu.
Ostrzyłem sobie zęby na niedzielny pojedynek Gdańsk - Toruń, tak samo jak na mecze Arka - Artego i CCC - Gorzów, ale trudno.
Myślę, że decyzja ligi nie wypacza sportowego wyniku rywalizacji, a to jest najważniejsze.

Nie wiem, czy będą OSCARY ( jak dwa lata temu), ale najważniejsze typy widzę tak:
Pierwsza piątka sezonu:
G Alexis Peterson
G Brianna Kiesel
F Rebecca Allen
F Kahleah Cooper
C Laura Miskiniene ( MVP)

Pierwsza polska piątka sezonu:
G Dominika Owczarzak ( MVP + nagroda za największy postęp w stosunku do zeszłego sezonu)
G Marissa Kastanek
G Weronika Gajda
F Martyna Koc
F/C Amalia Rembiszewska
Mistrz! Mistrz!
A Z S !

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: Greebo » 12 marca 2020, 19:52

Cóż, zakończenie sezonu jakiego nikt się nie mógł spodziewać, ale w obecnej sytuacji chyba jedyne słuszne, zwłaszcza że chyba mało kto może czuć się pokrzywdzony. Rzecz jasna w PO mogłyby się różne rzeczy wydarzyć ale różnice w tabeli są na tyle duże że te wyniki można uznać za sprawiedliwe. W ostatniej kolejce co prawda Gorzów mógłby jeszcze przeskoczyć Artego, ale między srebrem a brązem różnica jest w sumie niewielka - gratulacje dla obu drużyn, myślę że tymi krążkami nie pogardzą. Spodziewam się że wielkiego niedosytu nie będzie też w Lublinie, 4 miejsce to jakby nie patrzyć spory krok na przód a w PO może i byłaby szansa na jakiś medal, ale też i możliwość odpadnięcia już w 1 rundzie, bo przecież Polkowice (chyba najbardziej poszkodowana drużyna) nie stałyby na straconej pozycji. A pozostałe sezony? Praktycznie nikt nie mógł liczyć na coś więcej.

------------------

Jeśli chodzi o nas to już kilka tygodnie temu swoją opinię na temat tego sezonu przedstawiałem, mogę też się podpisać pod tym co napisała w innym temacie Ałgaja. Tutaj tylko dodam że jeśli jakimś cudem udałoby się wystartować w przyszłorocznym sezonie, i mieć w miarę stabilny budżet, to chętnie zobaczyłbym na R22 absolutnie wszystkie panie (a także trenerów) które grały u nas w ostatnich spotkaniach. Oczywiście świadom jestem ograniczeń jakie w mniejszym lub większym stopniu mają, ale imponowało mi ich zaangażowanie a także postęp jaki w trakcie sezonu uczyniły. Ta drużyna dała mi nadspodziewanie dużo radości i emocji w tym sezonie i wydaje mi się że z dobrze dobraną drugą Amerykanką za rok mogłaby sprawiać ligowej czołówce jeszcze więcej problemów.

Drugim zespołem o którym chcę napisać parę zdań jest nowy mistrz z Gdyni. Po pierwsze - gratuluje powrotu na szczyt, po latach hegemonii mieliście swoje trudne lata, ale teraz bez dwóch zdań zasłużenie wracacie na szczyt - szkoda tylko że bez jakiejś fety. (Mam nadzieję że wcześniej czy później i nam się uda wrócić do poważnej gry). Muszę przyznać ze jestem zaskoczony tym jak łatwo sobie poradziliście w tym sezonie bo wcale nie uważam byście personalnie jakoś znacznie odbiegali od kolejnych zespołów. I IMO duża w tym zasługa waszego trenera. Wiem że wy macie do niego sporo zastrzeżeń, może będąc na waszym miejscu myślałbym podobnie, ale patrząc z dalszej perspektywy uważam że wykonał świetną robotę. Jakieś 2 sezony temu bodajże Przemoe pisał że gracie ładnie, efektownie, ze cyferki w statsach się zgadzają a tylko wynik są nie takie jaj trzeba, i że w takim razie zapewne to co złe ukryte jest w tym czego w statsach nie widać, czyli w obronie. I patrząc na to jak potem ewoluował wasz skład, Vetra myślał tak samo i systematycznie budował zespół na swoją modłę. Zespół grający mniej efektownie ale bardzo efektywnie i zespołowo. Taką najlepiej obrazującą to zmianą było zrezygnowanie z Cooper a ściągnięcie Allen. Sumaryczne umiejętności obu zawodniczek są co najmniej porównywalne, a może nawet to ta 1 ma większy potencjał. Ale jako tryb w maszynie Australijka bije swoją rywalkę na głowę.

Oczywiście w Eurolidze to już tak różowo nie wyglądało, ale też wstydu nie było. Bilans końcowy rzecz jasna szału nie robi ale tez trzeba pamiętać zę dla was sezon zaczynał się wcześniej (pamiętam jak pisałem że nie wiem czy nie zgłaszacie się tylko po to by mieć możliwość zakontraktowania 1 zawodniczki z zagranicy więcej), dość często graliście niepełnym składem a parę porażek było minimalnych. A gdybyście mieli taka Alexander od początku sezonu to pewnie awansowalibyście z grupy i to niekoniecznie do Pucharu Fiba
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: paulo2907 » 12 marca 2020, 22:03

golew pisze:Ponieważ absolutnie się na tym nie znam, to pytam Was, znających się lepiej. Jeśli faktycznie sezon skończy się w sobotę, to co z kontraktami i kasą dla zawodniczek? W kontraktach są zapisane kwoty miesięczne i ilość miesięcy, na które się umawiają czy jak? Z jednej strony nie wina zawodniczek, że nie będą grać a kasa by sie przydała, z drugiej strony nie wina klubów, że nie będzie grania a kasę skąd wziąć?

Na dziś tego zapewne nie wie nikt - i to w praktycznie wszystkich dziedzinach... Jak widzimy, mnóstwo różnych spraw, imprez, zobowiązań itp. zostało zawieszonych w próżni. To sytuacja nadzwyczajna i pierwsze przychodzi mi do głowy to, że zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami, do których odwołuje się praktycznie każda umowa ("w sprawach nieuregulowanych w umowie stosuje się odpowiednio przepisy kodeksu cywilnego"), w takich wyjątkowych, nie dających przewidzieć się okolicznościach strony mogą niejako na nowo określić tę niewykonaną część zobowiązań. To tak w skrócie. Fakt, kluby stracą nieco, ale i tak lwią część kasy od sponsorów czy samorządów miały pewnie gwarantowaną na sezon bądź rok.

Przy okazji - gratulacje za powrót tytułu nad morze po dokładnie dekadzie. Pewnie bardziej smakowałoby to po play-off, ale nikt nie zaprzeczy, że w tym sezonie gdynianki były najmocniejsze i miałyby zdecydowanie największe szanse w tej decydującej fazie.
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: przemoe » 13 marca 2020, 13:27

No nie jest to ulubiony sposób zdobycia mistrzostwa. W ogóle jakoś nie czuję tego medalu.

Sezon nam wyszedł nadspodziewanie dobrze. Utrzymaliśmy skład, wymieniliśmy co nie trybiło i mimo, że relatywnie mało meczów zagraliśmy w pełnych składach to jakość gry była lepsza. Nie byłem początkowo fanem Kastanek, ale obrona też laski zrobiła najwięcej pożytku ze zmian. Gulich w ataku była tak samo pewnym punktem jak Cannon, co prawda na desce jej daleko do osiągnięć Emmy, ale tu zaskoczyła Sonia. No i Slamova dzielnie wspomogła rozegranie a i kilka meczów wzięła na swoje barki całościowo i skutecznie. Słowem dorobiliśmy się drużyny niemal kompletnej przynajmniej na poziomie BLK.
W Euro tak pięknie nie było, głównie za sprawą kontuzji, które pozbawiły nas może 2-3 zwycięstw, ale i tak mieliśmy super momenty - wygrana w Lyonie, mecz z Kurskiem w Gdyni. Ciekawe czy zrobimy teraz krok naprzód, ten skład to było coś w typie Econo - nie za drogo, ale solidnie. Trzeba by sięgnąć po poważniejsze zawodniczki licząc na coś więcej, ale czy będzie kasa?

Gratulacje dla pozostałych medalistów, dla Lublina za zrobienie wyniku niemal ponad stan, dla Wisły za to że dotrwali do końca, dla Polibudy za zrobienie ósemki. Obyśmy w przyszłym sezonie pograli już normalnie.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], daro i 35 gości