TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

gns92
Amator
Posty: 172
Rejestracja: 10 czerwca 2019, 11:44

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: gns92 » 11 czerwca 2019, 07:52

Co do Wrocławia - coś w tym jest, co przemoe napisał. Jak oficjalnie potwierdzą się plotki o pozostaniu Palenikovej i Udodenko, to myślę, że wraz z Burdick mogłyby mimo wszystko w jakimś stopniu namieszać w czołówce - t.j. urwać pojedyncze zwycięstwa "faworytom".

Jeśli chodzi o Gorzów - wygląda to w miarę solidnie póki co. Na jednej z rosyjskich stron widziałem plotkę, że Maiga miałaby dołączyć do Gorzowa. W sumie wpasowuje się w Darka poprzednie europejskie transfery: wciąż w miarę młoda i utalentowana europejka, z jakimś tam doświadczeniem w pucharach. Co więcej, dzień po oznaczeniu jako "Unavailable" na stronie agencji Borisa, zaczęła obserwować konto AZSu na Instagramie. Może to wszystko to jedynie przypadek, ale jednak nie wydaje mi się, bo jest to jedyny polski klub, który na IG obserwuje. Myślę, że niedługo powinno się okazać, czy coś w tego będzie potwierdzone. (może to o tej podkoszowej zawodniczce Darek mówił w wywiadzie, że transfer jest dopinany?)

Jeśli tak, to raczej ten amerykański pakiet będzie w konfiguracji PG+SF, a nie PG+C jak co niektórzy tu pisali.

anonimowax3
Nowy na forum
Posty: 43
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 10:52

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: anonimowax3 » 11 czerwca 2019, 08:02

gns92 pisze:Co do Wrocławia - coś w tym jest, co przemoe napisał. Jak oficjalnie potwierdzą się plotki o pozostaniu Palenikovej i Udodenko, to myślę, że wraz z Burdick mogłyby mimo wszystko w jakimś stopniu namieszać w czołówce - t.j. urwać pojedyncze zwycięstwa "faworytom".

Jeśli chodzi o Gorzów - wygląda to w miarę solidnie póki co. Na jednej z rosyjskich stron widziałem plotkę, że Maiga miałaby dołączyć do Gorzowa. W sumie wpasowuje się w Darka poprzednie europejskie transfery: wciąż w miarę młoda i utalentowana europejka, z jakimś tam doświadczeniem w pucharach. Co więcej, dzień po oznaczeniu jako "Unavailable" na stronie agencji Borisa, zaczęła obserwować konto AZSu na Instagramie. Może to wszystko to jedynie przypadek, ale jednak nie wydaje mi się, bo jest to jedyny polski klub, który na IG obserwuje. Myślę, że niedługo powinno się okazać, czy coś w tego będzie potwierdzone. (może to o tej podkoszowej zawodniczce Darek mówił w wywiadzie, że transfer jest dopinany?)

Jeśli tak, to raczej ten amerykański pakiet będzie w konfiguracji PG+SF, a nie PG+C jak co niektórzy tu pisali.


Jak się nazywa na instagramie?

ChrisLbn

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: ChrisLbn » 11 czerwca 2019, 08:23

gns92 pisze:Co do Wrocławia - coś w tym jest, co przemoe napisał. Jak oficjalnie potwierdzą się plotki o pozostaniu Palenikovej i Udodenko, to myślę, że wraz z Burdick mogłyby mimo wszystko w jakimś stopniu namieszać w czołówce - t.j. urwać pojedyncze zwycięstwa "faworytom".


Pojedyncze zwycięstwa nie dadzą raczej medalu, a o tym wspominała Burdick. Żeby myśleć o podium, trzeba dysponować jednak szerszym i wyrównanym składem, a na to nie zanosi się chyba we Wrocławiu.

gns92
Amator
Posty: 172
Rejestracja: 10 czerwca 2019, 11:44

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: gns92 » 11 czerwca 2019, 09:48

anonimowax3 pisze:
Jak się nazywa na instagramie?


maiga_32 :)

ChrisLbn pisze:
gns92 pisze:Co do Wrocławia - coś w tym jest, co przemoe napisał. Jak oficjalnie potwierdzą się plotki o pozostaniu Palenikovej i Udodenko, to myślę, że wraz z Burdick mogłyby mimo wszystko w jakimś stopniu namieszać w czołówce - t.j. urwać pojedyncze zwycięstwa "faworytom".


Pojedyncze zwycięstwa nie dadzą raczej medalu, a o tym wspominała Burdick. Żeby myśleć o podium, trzeba dysponować jednak szerszym i wyrównanym składem, a na to nie zanosi się chyba we Wrocławiu.


Zgadzam się w pełni. Niemniej jednak ciężko w tej chwili ocenić siłe jakiejkolwiek drużyny (poza Lublinem) jeśli składy nie są oficjalnie sfinalizowane. Wrocław - jak to już wcześniej było napisane - pomimo tych wszystkich problemów finansowych w tamtym sezonie potrafił mimo wszystko zbudować całkiem całkiem skład. Może w tym roku będzie podobnie, who knows...

anonimowax3
Nowy na forum
Posty: 43
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 10:52

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: anonimowax3 » 11 czerwca 2019, 10:38

gns92 pisze:
anonimowax3 pisze:
Jak się nazywa na instagramie?


maiga_32 :)

ChrisLbn pisze:
gns92 pisze:Co do Wrocławia - coś w tym jest, co przemoe napisał. Jak oficjalnie potwierdzą się plotki o pozostaniu Palenikovej i Udodenko, to myślę, że wraz z Burdick mogłyby mimo wszystko w jakimś stopniu namieszać w czołówce - t.j. urwać pojedyncze zwycięstwa "faworytom".


Pojedyncze zwycięstwa nie dadzą raczej medalu, a o tym wspominała Burdick. Żeby myśleć o podium, trzeba dysponować jednak szerszym i wyrównanym składem, a na to nie zanosi się chyba we Wrocławiu.


Zgadzam się w pełni. Niemniej jednak ciężko w tej chwili ocenić siłe jakiejkolwiek drużyny (poza Lublinem) jeśli składy nie są oficjalnie sfinalizowane. Wrocław - jak to już wcześniej było napisane - pomimo tych wszystkich problemów finansowych w tamtym sezonie potrafił mimo wszystko zbudować całkiem całkiem skład. Może w tym roku będzie podobnie, who knows...


A gdzie znalazłeś info, w którym piszą ze Rosjanka przyjdzie do Gorzowa? Bardzo mnie to interesuje. Podziel się :D

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: reaktywacja » 11 czerwca 2019, 11:21

anonimowax3 pisze:A gdzie znalazłeś info, w którym piszą ze Rosjanka przyjdzie do Gorzowa? Bardzo mnie to interesuje. Podziel się :D


Przecież gns92 napisał wyraźnie, że takiego info nie ma, tylko połączył kropki i wyszło (co jest prawdopodobne), że Zhosselina Maiga należy do jednego z trzech wariantów Gorzowa (opcje A, B i C, o których wspominał w wywiadzie). Biorąc pod uwagę, że to perspektywiczna reprezentantka Rosji, to raczej jest to wariant A.
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

gns92
Amator
Posty: 172
Rejestracja: 10 czerwca 2019, 11:44

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: gns92 » 11 czerwca 2019, 12:54

reaktywacja pisze:
anonimowax3 pisze:A gdzie znalazłeś info, w którym piszą ze Rosjanka przyjdzie do Gorzowa? Bardzo mnie to interesuje. Podziel się :D


Przecież gns92 napisał wyraźnie, że takiego info nie ma, tylko połączył kropki i wyszło (co jest prawdopodobne), że Zhosselina Maiga należy do jednego z trzech wariantów Gorzowa (opcje A, B i C, o których wspominał w wywiadzie). Biorąc pod uwagę, że to perspektywiczna reprezentantka Rosji, to raczej jest to wariant A.


Dokładnie! Powtarzam, że to tylko i wyłącznie plotka, którą widziałem na jednej z rosyjskich grup o koszykówce kobiet na tzw. rosyjskim facebooku (ВКонтакте). Nie było to żadne oficjalne potwierdzenie.

A że później wszystkie kropki jakoś się ze sobą łączą, to stwierdziłem, że warto podzielić się informacją. Ciężko mi będzie uwierzyć jeśli okaże się, że to wszystko to tylko wielki zbieg okoliczności. Wkrótce pewnie zobaczymy czy moja dedukcja się sprawdzi. :)

Ostrow
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2019, 20:58

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: Ostrow » 11 czerwca 2019, 14:05

A ostrovia ktos cos? :oops:

em1906
Żak
Posty: 211
Rejestracja: 07 maja 2017, 19:24

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: em1906 » 11 czerwca 2019, 14:07

Dobrowolska przedluzyla umowe ze Sleza.
1963, 1964, 1965, 1966, 1968, 1969, 1970, 1971, 1975, 1976, 1977, 1979, 1980, 1981, 1984, 1985, 1988, 2006, 2007, 2008, 2011, 2012, 2014, 2015, 2016... CDN.

basket75
Młodzik
Posty: 736
Rejestracja: 27 marca 2019, 13:00

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: basket75 » 11 czerwca 2019, 15:48

Więcej informacji o przedłużeniu na kolejny sezon przez Ślęzę Wrocław kontraktu z Dobrowolską:

http://koszykowka.slezawroclaw.pl/agata ... a-wroclaw/

Najistotniejsze moim zdaniem sprawy, które zdecydowały o jej pozostaniu w Ślęzie na kolejny sezon:

[...] "Jeżeli funkcja Cierry Burdick będzie taka, jak zakładamy, to Agata będzie pełnić rolę łączącą. Na treningach i w trakcie meczów może występować na pozycjach niskiej oraz silnej skrzydłowej. To będzie wymagało od nas pewnej elastyczności w codziennej pracy, ale myślę że damy radę – zapewnia szkoleniowiec 1KS-u.

Dobrowolska przez większość sezonu zmagała się z kontuzją stopy. Problemy zdrowotne zwieńczone zostały rehabilitacją w Łodzi po zakończeniu rozgrywek. Teraz 27-letnia skrzydłowa Ślęzy może skupić się wyłącznie na koszykówce." [...]

[...] "Agata Dobrowolska pełniła też bardzo ważną funkcję w zespole poza parkietem. Dzięki perfekcyjnej znajomości języka angielskiego pełniła rolę jednego z łączników pomiędzy anglojęzyczną częścią drużyny oraz sztabem szkoleniowym. Była też jedną z głównych motywatorek i dobrych duchów drużyny. Cechy wolicjonalne również zdecydowały o tym, że Dobrowolska podpisała nową umowę ze Ślęzą Wrocław. Trener Rusin ponownie liczy na pozytywny wpływ swojej skrzydłowej zwłaszcza na początkowym etapie pracy drużyny.

– Szukałem ciągłości w zespole. Rewolucja co roku nie jest dobra, trzeba mieć trzon zespołu, który rozumie zasady trenera i nie będzie w treningu uczył się wszystkiego od nowa. To będzie pomagało wchodzić nowym zawodniczkom do drużyny i pomoże im w opanowaniu strategii. Jej pozytywna energia była dostrzegalna już podczas zgrupowań reprezentacji Polski i wiem, że może jeszcze bardziej w ten sposób pomóc zespołowi – podkreśla Arkadiusz Rusin." [...]


Istotną sprawą są też finanse...Dobrowolska nie jest jakąś wysoce budżetową zawodniczką, nie ma fochów co do ilości minut na parkiecie...więc idealnie pasuje do koncepcji zespołów prowadzonych przez Arka Rusina...

...i taka ciekawostka na koniec:

[...] "Mierząca 188 centymetrów skrzydłowa była najlepiej dbającą o piłkę zawodniczką Energa Basket Ligi Kobiet. Przez cały sezon popełniła tylko 11 strat, co przełożyło się na średnią 0.33 straty na mecz. " [...]

ChrisLbn

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: ChrisLbn » 11 czerwca 2019, 20:47

Kolejną nową zawodniczką ENEA AZS Poznań została 28-letnia Serbka Milana Zivadinović, grająca na poz. 1/2, występująca ostatnio w Kircicegi Bodrum.

https://www.facebook.com/eneaazspoznan/ ... =3&theater

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1709
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: Kosz-ykarz » 11 czerwca 2019, 21:22

szybko EDOWI idzie kontraktowanie zagranicznych . już ma cztery i pewnie będzie piąta do wyjściowej piątki . Zobaczymy czy trafi z transferami i pchnie trochę wyżej POznań tak ja to zrobił z Widzewem . Polkami zapewne będa glównie zawodniczki związane z Poznaniem jak Demczur czy juz podpisana Stefańczyk i te pare/ parenaście minut bedą zmieniać zagraniczne. Ale to jak w większości drużyn

Obserwator12
Nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: 07 lipca 2018, 10:22

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: Obserwator12 » 11 czerwca 2019, 22:33

Poznań już ciekawy, brakuje zagranicznej na pozycję 4. Jeśli do tego dojdą ciekawe Polki to zespół może fajnie wyglądać.

gns92
Amator
Posty: 172
Rejestracja: 10 czerwca 2019, 11:44

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: gns92 » 12 czerwca 2019, 10:42

Obserwator12 pisze:Poznań już ciekawy, brakuje zagranicznej na pozycję 4. Jeśli do tego dojdą ciekawe Polki to zespół może fajnie wyglądać.


Ciekawy? Jakoś te zagraniczne dotychczas szału nie robią, trochę takie no-name'y - szczególnie Chorwatka, Serbka i Kongijka. Myślę, że Matovic, Davis, Hillsman i Samburska to był lepszy pakiet grajek - te chociaż grają w reprezentacjach swoich krajów (Ukraina, Czarnogora) albo 'powąchały' campy w WNBA, w przypadku Amerykanek. Pożyjemy, zobaczymy. Znając Omanica, to wyciśnie on maksimum z nich i może te transfery wypalą. Ale póki co to w ósemce Poznania nie widzę, niestety.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: Greebo » 12 czerwca 2019, 10:48

Tez nie widzę póki co w składzie więcej jakości "na papierze" niż w zakończonych rozgrywkach. Personalnie wydaje mi się tez słabszy od Widzewa który prowadził Omanić w tym sezonie, ale z drugiej strony w tym sezonie o 8-ke może być trochę łatwiej niż rok temu,w sytuacji gdyby rzeczywiście Trun miał duże problemy. (Zakładam ze my i Ślęza koniec końców będziemy miec składy na poziomie powiedzmy Lublina rok temu)
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości