BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: Greebo » 14 kwietnia 2019, 17:42

Brawo Gorzów. Grając od 8 minuty praktycznie w piątkę (fatalnie wyglądający uraz Atkins, czemu nie grała Prezelj?) wywozi 2 wygraną z Wrocławia. Od awansu do finału 1 krok, ale bynajmniej łatwo o to może nie być, jeśli któraś z zawodniczek nie wróci do gry. Taka Linskens pod koniec meczu już chodziła.. życzę by jednak to 3 wygraną udało sie wyszarpać, bo lepiej dla koszykówki by taktyka po trupach do celu Slęzy jednak nie przynosiła efektów :roll:
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: ann » 14 kwietnia 2019, 17:53

Prezelij-uraz stawu skokowego. Atkins podobno zabrana zostala do szpitala.
Jeden mecz do finalu...powodzenia Gorzow !
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
tadziu
Senior
Posty: 3180
Rejestracja: 29 maja 2006, 11:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: tadziu » 14 kwietnia 2019, 17:55

Potwierdzam jedno i drugie.

Prezelj uraz stawu skokowego, ale na mecz w GW powinna być gotowa. Co do Atkins to czekamy na info ze szpitala.

Hic amor, haec patria est. !POLSKA!

Awatar użytkownika
fearless
Kadet
Posty: 1096
Rejestracja: 18 października 2005, 12:29
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: fearless » 14 kwietnia 2019, 18:17

Atkins uraz nogi?

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: bart_81 » 14 kwietnia 2019, 18:18

Brawo AZS! Jeżeli bez 4 zawodniczek ogrywamy Wrocław w ich hali to naprawde szacun dla zespolu:)
No właśnie ale co ze zdrowiem, bo teraz może być trudniej. Oby udało się to przepchac w środę, góra w czwartek.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: Greebo » 14 kwietnia 2019, 18:22

fearless pisze:Atkins uraz nogi?


Wyglądało raczej na głowę.

https://www.youtube.com/watch?v=NppDyh3Ph3A od 22:15
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
tadziu
Senior
Posty: 3180
Rejestracja: 29 maja 2006, 11:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: tadziu » 14 kwietnia 2019, 18:53

Podejrzenie wstrząśnienia mózgu.

Generalnie szpital nam się zrobił. Wg portalu sportowygorzow.pl urazy różnego rodzaju doskwierają Linskens, Juskaite oraz Prezelj. Jeżeli dołożymy do tego Stelmach, Rytsikova i Atkins to zrobił się szpital. Fizjo do roboty i trzeba postawić dziewczyny na nogi.

Hic amor, haec patria est. !POLSKA!

em1906
Żak
Posty: 211
Rejestracja: 07 maja 2017, 19:24

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: em1906 » 14 kwietnia 2019, 18:59

Ja się zastanawiam ile jeszcze sędziowie będą pozwalali grać zespołowi z Wrocławia tak agresywną koszykówkę. To nie jest pierwszy uraz podczas meczu z nimi. Brawo Gorzów. Trzymam kciuki za 3:0.

Jeszcze kilka słów do kolegi basket75, bo od jakiegoś czasu uprawiasz jakąś dziwną propagandę, która usprawiedliwi porażkę Slezy- tobie się wydaje, że innyn zespołom pieniądze z nieba spadają i sponsorzy pchają się drzwiami i oknami i tylko wy jesteście biedni, bo was nikt sponsorować nie chce. Wielki szok, ze w 3 lata nie zbudowaliscie marki porównywalnej z np. Śląskiem Wrocław. Bardzo mi przykro, że żaden sponsor nie chce się nabrać na historyjkę pt. Sleza Chrystusem koszykówki kobiet. Utyskiwanie na brak własnej hali również jest dla mnie śmieszne, bo jeśli chcecie grać na najwyższym poziomie, to musicie hale miec i tu wracamy do waszego fantastycznego marketingu, który ty tu również uprawiasz pt.ponarzekam może ktoś mnie poglaszcze po głowie, bo taki jestem biedny :(
1963, 1964, 1965, 1966, 1968, 1969, 1970, 1971, 1975, 1976, 1977, 1979, 1980, 1981, 1984, 1985, 1988, 2006, 2007, 2008, 2011, 2012, 2014, 2015, 2016... CDN.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: Greebo » 14 kwietnia 2019, 19:08

A propos kontuzji - to co z Jurcenkova? Jakis uraz wczoraj?
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

basket75
Młodzik
Posty: 736
Rejestracja: 27 marca 2019, 13:00

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: basket75 » 14 kwietnia 2019, 20:25

em1906 pisze:Jeszcze kilka słów do kolegi basket75, bo od jakiegoś czasu uprawiasz jakąś dziwną propagandę, która usprawiedliwi porażkę Slezy- tobie się wydaje, że innyn zespołom pieniądze z nieba spadają i sponsorzy pchają się drzwiami i oknami i tylko wy jesteście biedni, bo was nikt sponsorować nie chce. Wielki szok, ze w 3 lata nie zbudowaliscie marki porównywalnej z np. Śląskiem Wrocław. Bardzo mi przykro, że żaden sponsor nie chce się nabrać na historyjkę pt. Sleza Chrystusem koszykówki kobiet. Utyskiwanie na brak własnej hali również jest dla mnie śmieszne, bo jeśli chcecie grać na najwyższym poziomie, to musicie hale miec i tu wracamy do waszego fantastycznego marketingu, który ty tu również uprawiasz pt.ponarzekam może ktoś mnie poglaszcze po głowie, bo taki jestem biedny :(


Nie uprawiam żadnej propagandy. Stwierdzam tylko fakty, a fakty są takie, ze w tym sezonie Ślęza ma najniższy budżet od czasu powrotu do ekstraklasy. I za razem najniższy budżet z całej ósemki zespołów (obok Lublina), które dostały się w tym roku do PO.

Co do sponsorowania, to nie wiem dlaczego piszesz "was"? Ja nie pracuję w Ślęzie. Co do porównywania ze Śląskiem i budową marki Ślęza. We Wrocławiu chyba od dawna sobie zdają sprawę, że jest Śląsk, Sparta i potem Ślęza. A zbudowanie marki Ślęza porównywalnej ze Śląskiem i to w ciągu 3 lat, to zadanie tego typu, co wypromowanie Wisły w Europie na poziomie np Realu czy Barcelony :D

Co do hali, o tak, już widzę jak wszystkie kluby w Polsce budują sobie własne hale :D Nie każdy miał to szczęście/nieszczęście odziedziczyć sobie halę jak Wisła po komunistycznych czasach. CCC ma swoją własną halę? Toruń? Gdynia? Gorzów? Lublin? Bydgoszcz? Nie, są to albo hale miejskie (często miasto = sponsor), albo uczelniane (też uczelnia = sponsor). Dodam tylko, że z tego co wiem, to AWF nigdy nie był sponsorem Ślęzy i klub z Wrocławia od początku gry w tej hali płacił i płaci za jej wynajem. I to z tego co mi wiadomo dość sporą kwotę.

Co do marketingu Ślęzy - tam chyba zajmowała się tym jedna osoba, teraz generalnie nie ma managera. A i tak zdołano ponownie zbudować nawet za te małe pieniądze zespół, który ponownie będzie bić się o medale. I ponownie będzie wyżej na koniec sezonu od Wisły, która ma dobrego, sprawdzonego sponsora od lat, wyższy budżet od Ślęzy, własną halę itd, itp...

Nie widziałem też, żeby we Wrocławiu jechali ostro po własnych zawodniczkach, działaczach czy nawet trenerze (po za może wiadomym zachowaniem Rusina na meczach ale on już się z tego tłumaczył i jakby spokorniał).

Pozdrawiam.

basket75
Młodzik
Posty: 736
Rejestracja: 27 marca 2019, 13:00

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: basket75 » 14 kwietnia 2019, 20:30

tadziu pisze:Podejrzenie wstrząśnienia mózgu.

Generalnie szpital nam się zrobił. Wg portalu sportowygorzow.pl urazy różnego rodzaju doskwierają Linskens, Juskaite oraz Prezelj. Jeżeli dołożymy do tego Stelmach, Rytsikova i Atkins to zrobił się szpital. Fizjo do roboty i trzeba postawić dziewczyny na nogi.


Juskaite kontuzja biodra.
Atkins podejrzenie silnego wstrząśnięcia mózgu. Konkrety będą po szczegółowych badaniach.

Barti
Żak
Posty: 294
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 14:15
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: Barti » 14 kwietnia 2019, 23:55

Chyba najbardziej dramatyczny ( szczęście, że z happy end'em ) weekendowy wyjazd w mojej karierze, a było tych wyjazdów naprawdę bardzo, bardzo wiele.
Nie będę się rozpisywał odnośnie naszego występu, każdy chyba oglądał i wie, jak wygląda nasza sytuacja kadrowa i jak się ten weekend dla nas skończył. W sobotę graliśmy 8-mką, w niedzielę 6-tką zawodniczek. Jedyną sprawą, o której chciałem wspomnieć, to jest postawa Kasi w sobotnim meczu. Dziewczyna oddała dwa niecelne rzuty z gry i wykręciła eval 15 i +/- 22. Jej postawa w tym spotkaniu doskonale potwierdza, że zwycięstwa buduje się od obrony.
Odnośnie Ślęzy - w ten weekend stać ją było tylko na jedną kwartę dobrej, można nawet powiedzieć bardzo dobrej gry. Od drugiej kwarty sobotniego meczu jakby uwierzyły za bardzo, że tak łatwo i celnie będzie już do końca, tym bardziej, że Sharnee nie grała w 100% tego, do czego nas przyzwyczaiła. Im dalej w las, tym bardziej się ręce trzęsły.
Niedzielna porażka Wrocławia IMO to zasługa Arka. Drugiej takiej szansy w półfinałach już chyba nie dostanie, ba może już w całej przyszłej karierze takiej szansy od losu nie dostanie. Ale to nie nasz problem.
Proszę tylko nie popadać w hurraoptymizm i nie prognozować szybkiego 3 : 0, bo nie jest to takie oczywiste, jakby się niektórym wydawało. Rusin nie raz pokazał, że na parkiecie rywala potrafi go sprowadzić boleśnie na ziemię.

em1906
Żak
Posty: 211
Rejestracja: 07 maja 2017, 19:24

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: em1906 » 15 kwietnia 2019, 00:44

basket75 pisze:
em1906 pisze:Jeszcze kilka słów do kolegi basket75, bo od jakiegoś czasu uprawiasz jakąś dziwną propagandę, która usprawiedliwi porażkę Slezy- tobie się wydaje, że innyn zespołom pieniądze z nieba spadają i sponsorzy pchają się drzwiami i oknami i tylko wy jesteście biedni, bo was nikt sponsorować nie chce. Wielki szok, ze w 3 lata nie zbudowaliscie marki porównywalnej z np. Śląskiem Wrocław. Bardzo mi przykro, że żaden sponsor nie chce się nabrać na historyjkę pt. Sleza Chrystusem koszykówki kobiet. Utyskiwanie na brak własnej hali również jest dla mnie śmieszne, bo jeśli chcecie grać na najwyższym poziomie, to musicie hale miec i tu wracamy do waszego fantastycznego marketingu, który ty tu również uprawiasz pt.ponarzekam może ktoś mnie poglaszcze po głowie, bo taki jestem biedny :(


Nie uprawiam żadnej propagandy. Stwierdzam tylko fakty, a fakty są takie, ze w tym sezonie Ślęza ma najniższy budżet od czasu powrotu do ekstraklasy. I za razem najniższy budżet z całej ósemki zespołów (obok Lublina), które dostały się w tym roku do PO.

Co do sponsorowania, to nie wiem dlaczego piszesz "was"? Ja nie pracuję w Ślęzie. Co do porównywania ze Śląskiem i budową marki Ślęza. We Wrocławiu chyba od dawna sobie zdają sprawę, że jest Śląsk, Sparta i potem Ślęza. A zbudowanie marki Ślęza porównywalnej ze Śląskiem i to w ciągu 3 lat, to zadanie tego typu, co wypromowanie Wisły w Europie na poziomie np Realu czy Barcelony :D

Co do hali, o tak, już widzę jak wszystkie kluby w Polsce budują sobie własne hale :D Nie każdy miał to szczęście/nieszczęście odziedziczyć sobie halę jak Wisła po komunistycznych czasach. CCC ma swoją własną halę? Toruń? Gdynia? Gorzów? Lublin? Bydgoszcz? Nie, są to albo hale miejskie (często miasto = sponsor), albo uczelniane (też uczelnia = sponsor). Dodam tylko, że z tego co wiem, to AWF nigdy nie był sponsorem Ślęzy i klub z Wrocławia od początku gry w tej hali płacił i płaci za jej wynajem. I to z tego co mi wiadomo dość sporą kwotę.

Co do marketingu Ślęzy - tam chyba zajmowała się tym jedna osoba, teraz generalnie nie ma managera. A i tak zdołano ponownie zbudować nawet za te małe pieniądze zespół, który ponownie będzie bić się o medale. I ponownie będzie wyżej na koniec sezonu od Wisły, która ma dobrego, sprawdzonego sponsora od lat, wyższy budżet od Ślęzy, własną halę itd, itp...

Nie widziałem też, żeby we Wrocławiu jechali ostro po własnych zawodniczkach, działaczach czy nawet trenerze (po za może wiadomym zachowaniem Rusina na meczach ale on już się z tego tłumaczył i jakby spokorniał).

Pozdrawiam.


A widzisz gdzieś kibiców z Torunia /Polkowic/Gorzowa, którzy płaczą o to, ze wynajem ich hali jest drogi? bo ja się nigdy z tym nie spotkałam. Ty uprawiasz lament w tym temacie, a sam Wrocław zdementował jakoby Ślęza płaciła kolosalne pieniądze za wynajem obiektu AWFu.

kolejne pitolenie frazesow o ubogim klubie, który walczy z przeciwnościami losu i finalnie wygrywa z całym złem tego swiata. Wcale az tak małych pieniędzy nie macie zwłaszcza mając na uwadze ile z tego daje wam miasto. Porównaj sobie tą kwotę z tym ile od Krakowa dostaje Wisła :roll: nikt wam nie broni znaleźć sobie sponsora. Chociaż kto chciałby być sponsorem klubu, ktorego prezes chodzi po gazetach i nadaje na owych sponsorów, ze malo kasy dają.

Nie widziałeś? To zapytaj się swoich braci po szalu co wasza pani prezes mówiła chociażby o A. Kaczmarczyk jak ta doznała rok temu kontuzji. Dodajmy do tego kłótnie między kibicam i maska cudownosci i magicznosci z hukiem opada ;)

PS puszczanie dziwnych odgłosów z megafonu i krzyczenie przez szczekaczke przez cały mecz + uderzanie pałkami PCV to nie jest doping :lol:
1963, 1964, 1965, 1966, 1968, 1969, 1970, 1971, 1975, 1976, 1977, 1979, 1980, 1981, 1984, 1985, 1988, 2006, 2007, 2008, 2011, 2012, 2014, 2015, 2016... CDN.

basket75
Młodzik
Posty: 736
Rejestracja: 27 marca 2019, 13:00

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: basket75 » 15 kwietnia 2019, 02:00

@em1906 ->CCC nic nie płaci za halę w której gra -> to hala którą daje razem z bardzo dużą kasą gmina Polkowice - drugi obok CCC największy sponsor tego klubu...

Gorzów gra w hali swojego tytularnego sponsora AZS PWSZ. Też za tą halę nic nie płaci...

Co do Torunia to hala "Spożywczak" na której mecze rozgrywa Energa to hala miejska - w ramach dotacji od miasta klub z Torunia nie płaci za jej wynajem...

Owszem Ślęza płaci za wynajem hali AWF pieniądze i to w tym sezonie patrząc na budżet Ślęzy spore pieniądze... Zapytaj się Pani Kasi Z-F i Pana Pawła M jak masz wątpliwości...

Co to za jakieś pisanie do mnie "macie". Nie jestem pracownikiem Ślęzy... Ślęza dostaje dotacje od miasta na cały klub -NIE TYLKO KOSZYKARKI I ZESPOŁU (sprawdż sobie to w klubie Ślęza albo w UM Wrocławia). Nie miała i nie ma też takiego sponsora jakim w przypadku Wisły jest CanPack...

W przypadku sponsora Wisły...CanPack się zwija i koszykarskiej Wisły nie ma. Ślęza nigdy nie miała takiego sponsora jak CanPack, a kasa od niego, pomimo znacznego zmiejszenia w przeciągu kilku ostatnich lat, to nadal podstawa utrzymania sekcji koszykarskiej Wisły (koszykarki). Czy wieloosobowa ekipa tej sekcji pozyskała jakiś większych i liczniejszych sponsorów? Nie...cały czas leci się na CanPacku i kilku pomniejszych sponsorach. Widzisz, a niby Wisła to taka wielka i znana marka w sporcie. A tu i brak nowych sponsorów i coraz większe pustki na hali...

Co do prezes Ślęzy to ja bym na Twoim miejscu milczał, porównując ją do byłej już prezes Wisły, niejakiej Marzeny S. Przypomnieć pewne szczegóły?

Nie mam żadnych braci po szalu, a Katarzyna Ziobro-Franczak nie jest moją (waszą?) prezes. Nie wiem też o jakich kłótniach kibiców piszesz? O Wiśle i podziale w Krakowie? O bandytach okradających Wisłę Kraków? Super promocja dla klubu.

Nie wiem też co to za tekst o jakiś odgłosach + uderzeniach pałek? Co ja niby mam z tym wspólnego? Podobnie jak z brakiem zainteresowania koszykówką kobiet w Krakowie i pustawą na większości meczów halą? Nie ten adres, nie do mnie z zażaleniami...

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: Greebo » 15 kwietnia 2019, 06:47

Barti pisze:Niedzielna porażka Wrocławia IMO to zasługa Arka. Drugiej takiej szansy w półfinałach już chyba nie dostanie, ba może już w całej przyszłej karierze takiej szansy od losu nie dostanie. Ale to nie nasz problem.
Proszę tylko nie popadać w hurraoptymizm i nie prognozować szybkiego 3 : 0, bo nie jest to takie oczywiste, jakby się niektórym wydawało. Rusin nie raz pokazał, że na parkiecie rywala potrafi go sprowadzić boleśnie na ziemię.


Myślę że przy takiej ilości urazów nikt(przynajmniej tu na forum) nie zamierza twierdzić że jest już po rywalizacji.

A co do wczorajszego meczu - ta wygrana tak wąskim składem to niewątpliwie sukces Maciejewskiego, ale w ostatniej kwarcie w mojej opinii tez starał się mocno podać rękę Ślęzie. Wrocławianki wyszły na ta odsłoną z Burdick i Udodenko które miały po 4 faule, a przez 5 minut Gorzów praktycznie wcale nie próbował grać pod kosz by je "wyfaulować".

-----

A co do drugiego meczu - Gdynia na początku starała się powalczyć trochę mocniej niż w sobotę, ale jednak w ataku zdarzyła się ze ścianą. Nie kocham Polkowic ale ich gre w obronie oglądam z ogromną przyjemnością. Cały czas blisko rywalek, mocno na nogach a nie brutalnie (może z wyjątkiem pani Gajdy)
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości