BLK - 3 kolejka (12-13.10.2019)

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

BLK - 3 kolejka (12-13.10.2019)

Postautor: paulo2907 » 10 października 2019, 18:20

Sobota, 12.10.2019
17:00 Wisła Kraków - Artego Bydgoszcz
Niedziela, 13.10.2019
17:00 AZS Uniwersytet Gdański - Widzew Łódź
17:00 1KS Ślęza Wrocław - AZS Poznań
18:00 Arka Gdynia - CCC Polkowice
18:00 AZS-UMCS Lublin - AZS-AJP Gorzów Wielkopolski
18:00 Politechnika Gdańska - MMKS Katarzynki Toruń
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1708
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK - 3 kolejka (12-13.10.2019)

Postautor: Kosz-ykarz » 12 października 2019, 16:19

O Neil z BYdgoszczy jest zajebista . Robi z Wislą co chce , wszystko jej wpada . w Spartaku grala przecietny sezon ale widac ze w Artego czuje sie bardzo dobrze. Bydzia bez Evans , czyzby jakis uraz ?

EDIT : myslalem ze mecz bedzie do jednej bramki a tu przełączam i ...Wisla prowadzi 58-55 ? jak to mozliwe

Gratulacje Wisla ! . przed sezonem , tak i teraz stawialem Wisle jako spokojnego kandydata do play off i to powinno byc bez problemu. Na cos wiecej raczej chyba po prostu nie ma potencjalu przy tym skladzie.

a Artego...no ma problemy jesli wypada im jakis gracz w rotacji



BRawa za wielki CHARAKTER WIsŁA !!

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 3 kolejka (12-13.10.2019)

Postautor: Greebo » 12 października 2019, 18:42

Oj dawni mnie tak żadna wygrana nie ucieszyła, jak ta dzisiejsza. Co prawda ostatnie sparingi grane w Krakowie pozwalały sądzić ze na parkiecie dramatu nie będzie, ale nie sądziłem ze wystarczy to na Artego - nawet osłabione brakiem Evans. A tu serce włożone w walke na parkiecie okazało się dzis ważniejsze niż umiejętności. Zawodniczki pokazały że warto w tą drużynę inwestować i pomagać jej w trudnych chwilach. Oby tylko działacze wykazali się równie wielką determinacją w poszukiwaniu środków finansowych :roll:

Artego miało świetną 1 kwartę, ale potem mocno spuściło z tonu. Zapewne spora w tym "zasługa" braku sensownych rezerw. Rymarenko to zawodniczka której wyjdzie 1 mecz na 5 w którym wszystko wpada, ale w pozostałych 4 jest atutem rywali. Dzis miała więcej durnych pomysłów niż chyba wszystkie nasze panie razem wzięte. Ciut lepiej wypadła Szybała (tudzież obecnie już Michałek), która przynajmniej w obronie coś dodaje drużynie, ale i jej w ataku przytrafiła się chwila niczym nieskrępowanej fantazji gdy w ostatniej minucie postanowiła zostać bohaterką i odpaliła bezsensowną trójkę
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1708
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK - 3 kolejka (12-13.10.2019)

Postautor: Kosz-ykarz » 12 października 2019, 19:34

ale to domena Hekta...pozbieral z innych druzyn sprawdzone zawodniczki : Svaryte , Szybale , , Rymarenko i Kiesel... ktorych przeciez juz nic nowego nie nauczy bo to uksztaltowane koszykarki....no i sie dzis przeliczyl.

Przed sezonem mowilem ze są dla mnie kandydatem do medalu / finalu ale jesli wypadnie im chocby jeden gracz.....moga zostac z niczym .
i dzis maja nauczke . mimo absencji Evans powinni to wygrac . a Rymarenko.......jej glupie decyzje rzutowe , na pograniczu zablokowania.....no ale to ich problem. jesli Herkt pozwala to ok . Rozumiem O neil , ktora chociaz ma rzut..... ja bym stawial bardziej na Pobozy niz Rymarenko. No Szybala cos tam zawsze w obronie urwie z kolei.

a Wisla ? sporo bylo bledow, Svittek jak zwykle w formie.....Wynik trzymaly Amerykanki zwlaszcza pani Vaughn ktora powinna być jedną z gwiazd schodzacej na nizszy poziom ligi ( bez dwoch zdan) , i juz na wstepnie Wisla uczynila mega milowy krok to bycia W PLAY OFF , choc uwazam to za formalnosc. ( ale czy cos wiecej niz Lublin czy Sleza , to ciezko powiedziec , choc to sport)

Poki co pierwsza niespodzianka w lidze :)

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: BLK - 3 kolejka (12-13.10.2019)

Postautor: bart_81 » 12 października 2019, 20:39

No jeśli O'Neill to zajebista zawodniczka, to chyba mamy zupełnie inne pojęcie o damskim koszu. 3 mecze i skuteczność z gry na poziomie 33 %. Poza tym eval na poziomie 11. Faktycznie wynik zajebisty.

A tak poza tym, to Artego pokpilo sprawę po I kwarcie i efekt był jaki był.

Brawo Wisła!

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1708
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK - 3 kolejka (12-13.10.2019)

Postautor: Kosz-ykarz » 13 października 2019, 08:51

Bart..widocznie mamy inne pojecie o koszu , ale to bardzo dobrze . O Neil jak na polska lige (zwlaszcza w tym sezonie gdzie poziom jest sporo niizszy niz rok temu) swoje zrobi w Artego

co do meczu Wisly z Artego jeszcze.....moim zdaniem bardzo szybko zweryfikowal jak to moze byc w Bydgoszczy . tak jak mowilem i podtrzymuje zdanie ze w pelnym skladzie albo jesli sie wzmocnia obwodową to sa kandydatem do medalu ale jesli im wypada gracz jak Evans teraz to...jest porazka .

Lepiej ze przegrali teraz niz w play off . bo zwycirestwa moglyby uspic czujnosc a tak maja czas by pomyslec o jakiejs obwodowej . Zreszta ..mają 4 koszykarki na pozycje 1-3 oraz cztery koszykarki na pozycje 4-5 . Wiec jesli juz Herkt chcial miec 8 seniorek to powinno być bardziej pięc koszykarek na 1-3 oraz trzy podkoszowe . bo pani Rymarenko to moze jest dobra na zespoly typu Poznań oraz Lublin/Sleza w przeszlosci , czy Rybnik czyli sredniaki ale pewnego poziomu nie przeskoczy.Nastepne mecze pokazą jak to bedzie .

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 3 kolejka (12-13.10.2019)

Postautor: Greebo » 13 października 2019, 18:35

W meczu Arki z Polkowicami tak jakby miejscowe grały w 6-tkę. I nie chodzi mi o sędziów tylko są zdecydowanie bardziej ruchliwe. 90% bezpańskich piłek wpada dla nich. No i po raz kolejny potwierdzają ze na początku rozgrywek są w zdecydowanie najlepszej formie i że wygrane z Turczynkami to ni e był przypadek.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1708
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK - 3 kolejka (12-13.10.2019)

Postautor: Kosz-ykarz » 13 października 2019, 19:26

też uważam że Arka na poczatku sezonu prezentuje sie najlepiej . Trzeba dodac że najszybciej mialy wiekszosc skladu. w CCC Amerykanki doslownie przed ligą , Conde tez miala uraz a Bojovic wraca po przerwie macierzynskiej , wiec tu mysle moga grac troche lepiej jednak

Za to cenny triumf Lublina z Gorzowem , Lublina ktory wciaz gra bez DAY , dodam jednak ze jesli w styczniu dojdzie Thomas to AZS moze prezentowac sie zgola odmiennie .

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK - 3 kolejka (12-13.10.2019)

Postautor: przemoe » 13 października 2019, 20:27

Gorzów zaliczył dwie wpadki, które mogą zaważyć na pozycji po RS, bo że poza Polkowicami, gdzie może być różnie raczej do końca rundy "nie ma gdzie przegrać".

My za to jakiś kosmos. Nic nie mogę powiedzieć o meczu, bo nie mogłem uczestniczyć ani oglądać, ale wynik mnie absolutnie satysfakcjonuje ;) ze statystyk wygląda, że tym razem koncentracja była bo 4kw rozwiała wątpliwości. Widać, że CCC na problem z ławką nawet nie dlatego że było ich tylko 9, ale w zasadzie 7. My z kolei mamy od dziś do poważnej gry 10 i pół zawodniczki (pół to Ania) i to jest nasz główny atut.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

ChrisLbn

Re: BLK - 3 kolejka (12-13.10.2019)

Postautor: ChrisLbn » 14 października 2019, 13:52

Już dziś bardziej na spokojnie po wczorajszym meczu, który można śmiało ocenić jak bardzo dobra reklama koszykówki (portal SF określił nawet to spotkanie mianem kapitalnego). Spotkanie pełne emocji i walki z obu stron przy jednoczesnej niezbyt dużej liczbie strat popełnionych przez obie drużyny (Pszczółki 10, Gorzów 11). Co zadecydowało o naszym końcowym sukcesie? Moim skromnym zdaniem - przeważyła większa siła i skuteczność naszych zawodniczek obwodowych (Alexis i Jovany) wspieranych mocno przez grającą po profesorsku Agnieszkę oraz jak zwykle waleczną i skuteczną Julię. Do tego doszła dobra postawa Giedre i Amy w walce podkoszowej (chodzi w głównej mierze o zdobycze punktowe, bo zbiórki zgodnie z przewidywaniami wygrał wyraźnie Gorzów). Istotnym czynnikiem, który też miał swój wpływ na wygraną była skuteczność z gry Pszczółek - blisko 60% przy rzutach za 2 punkty i 50% zza łuku. No i nie można zapomnieć o obronie strefowej stosowanej przez lubelską ekipą w tym meczu - wiadomo było przed meczem, że żadna z Pszczółek nie ustoi w grze 1 na 1 z Copper. Czy udało się jej utrudnić życie na parkiecie? W mojej opinii tak, bo wprawdzie Amerykanka rzuciła 25 punktów, ale jej skuteczność z gry na poziomie 33% była delikatnie mówiąc przeciętna, biorąc pod uwagę skuteczność jej drużyny (40%). Na plus w Gorzowie na pewno Juskaite i raczej Green. Słabo wypadła Kaczmarczyk, po której można na pewno spodziewać się było lepszej gry. Podsumowując - ważne zwycięstwo, które na pewno mocno podbuduje mentalnie Pszczółki. W obliczu najbliższego meczu w Polkowicach, CCC zapewne będzie faworytem tego spotkania, ale w perspektywie ich ostatniego blamażu w Gdyni oraz środowego meczu pucharowego i krótkiej ławki jest podstawa do tego, by można było myśleć o sprawieniu niespodzianki przez akademiczki, pod warunkiem rzecz jasna utrzymania dyspozycji z meczu z Gorzowem.

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: BLK - 3 kolejka (12-13.10.2019)

Postautor: bart_81 » 15 października 2019, 07:01

Gratulacje dla Lublina. Był zespołem lepszym. My podobnie jak w poprzednim sezonie na tym etapie rozgrywek jesteśmy jeszcze zespołem niezgranym i potrzeba czasu zanim to wszystko zatrybi, bo zawodniczki mamy dobre. Także bądźmy cierpliwi, a wydaje mi się że będą efekty. To prawda mamy drugą wpadkę, ale przy takim układzie sił w lidze, raczej minimum to 6 miejsce będzie przed PO. Grunt to nie trafić na Arkę w I rundzie, a to nam raczej nie grozi.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 3 kolejka (12-13.10.2019)

Postautor: Greebo » 15 października 2019, 07:11

6 miejsce z tym skaldem? Słabo, nawet jakby to było tylko po RS. I dla mnie jednak dość ryzykowne, w tym sezonie jednak warto walczyć o miejsca 1-4, bo układ się jest zdecydowanie inny niż w ostatnich sezonach. W poprzednich rozgrywkach zespoły z miejsc 2-7 były bardzo zbliżone jeśli chodzi o możliwości a że atut własnego parkietu ma już znaczenie marginalne to nie miało większego znaczenia czy do PO podejdzie się z 2 miejsca czy z 7. Teraz jednak wydaje się ze 2 miejsca i gra w 1 rundzie PO np. z nami jest opcja dużo korzystniejsza niż miejsce 6 i grę np. z Artego (a może z Polkowicami albo nawet Arką - sezon długi jeszcze może się sporo pozmieniać)
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: BLK - 3 kolejka (12-13.10.2019)

Postautor: bart_81 » 15 października 2019, 07:36

Greebo pisze:6 miejsce z tym skaldem? Słabo, nawet jakby to było tylko po RS. I dla mnie jednak dość ryzykowne, w tym sezonie jednak warto walczyć o miejsca 1-4, bo układ się jest zdecydowanie inny niż w ostatnich sezonach. W poprzednich rozgrywkach zespoły z miejsc 2-7 były bardzo zbliżone jeśli chodzi o możliwości a że atut własnego parkietu ma już znaczenie marginalne to nie miało większego znaczenia czy do PO podejdzie się z 2 miejsca czy z 7. Teraz jednak wydaje się ze 2 miejsca i gra w 1 rundzie PO np. z nami jest opcja dużo korzystniejsza niż miejsce 6 i grę np. z Artego (a może z Polkowicami albo nawet Arką - sezon długi jeszcze może się sporo pozmieniać)


Z zeszłorocznym składem 7 miejsce też było słabe. Napisałem minimum, bo nie wiem jak będzie wyglądać gra tej drużyny i jak będzie się ona rozkręcać. Może skończymy na 3 czy 4 miejscu jeśli nie będzie już zbyt wielu wpadek. Po prostu mając w pamięci to co się działo w tamtym sezonie i że to PO jest dla Maciejewskiego priorytetem biorę po prostu na to poprawkę. Popatrz na Jackson, my w zasadzie nie mamy podstawowej rozgrywającej. Swoją drogą ciekawi mnie dlaczego gra tak mało, do grudnia jeszcze daleko.


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości