BLK- Play Off sezon 2020/21

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: reaktywacja » 15 kwietnia 2021, 18:53

Do przerwy wygląda to dobrze. Gdynianki jak obudzone ze snu, zwarte, zmotywowane. Taki zespół chcę oglądać. Trochę frajersko oddawane końcówki kwart, ale na razie równo jak walec. Póki co +13 to najniższy wymiar kary dla Polkowic, które wcale nie grają źle, chociaż trzęsą się im ręce i chyba zaskoczone są agresywną, poukładaną grą gdynianek. Wreszcie - po raz pierwszy w tej serii - w grze gdynianek jest balans między rzutami za dwa i grą pod kosz, a rzutami z dystansu. Niepokoi tylko karnecik dla Baśki, Maryśki i Alice, ale na razie się sprawdza. Na razie równo wysokie Basketu, ze świetną zmianą Greinacher. No i co ważne, bez przestojów w grze. Do tego cztery faule Hampton, co daje sporą lukę pod koszem i ogranicza pole manewru Kowalewskiemu. Ciekaw jestem co się wydarzy po przerwie.

-------------

edit: Vetra - jak mogłeś to przegrać??? 45 minut dla małych to jest "pomysł na grę"??? Po co nam powiatowy trenerzyna, którego byle wuefista by dzisiaj pokonał. Nie jest dziwne, że Balintova, Kastanek i Kunek spuchły i nie potrafiły rzucić do kosza przez ostatnie, kluczowe 4,5 minuty ostatniej kwarty, jak potykały się ze zmęczenia o własne nogi. A ten pajac nie reaguje. Alice Kunek musi frajerowi pokazywać, że potrzebują czasu, bo dziad stoi i żuje gumę. Nie potrafię zrozumieć po co nam taki typ na ławce. Dzisiaj to on był najsłabszym ogniwem. Jedyne co mu się udało to taktyka na zamęczenie własnych koszykarek.

Gratulacje dla CCC - tym razem to Basket miał wszystkie atuty po swojej stronie (minus pożal się boże Vetra), ale polkowiczanki wyrwały zwycięstwo.
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4244
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: przemoe » 15 kwietnia 2021, 20:09

Kryminał się wydarzył.
Fajne te finały bo są emocje, ale jednak wolałbym nie zgrzytać zębami po każdym meczu bo przypominam że my prawie przegraliśmy 1-3.

Meczymy się strasznie ale dzisiaj wydawało się że się wreszcie ogarnelismy. Hampton zagrała z nami eliminując się prawie całkowicie ale potem zrobiliśmy dokładnie to co CCC w pierwszym meczu.

Mam nadzieję że Slamovą uda się postawić na nogi bo bez tego śmiem twierdzić że tego nie ugramy. No i mam nadzieję że bez względu na wynik końcowy przemyślimy skład na kolejny sezon troche lepiej a nie na zasadzie hurra mamy złoto to nic nie zmieniamy.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 803
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: daro » 16 kwietnia 2021, 18:20

Cały mecz bez przerwy Kastanek, Kunek i Balintova. Vetra chciał koniecznie wygrać wczoraj, ale nie było już sił na koniec.
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4244
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: przemoe » 18 kwietnia 2021, 19:20

Wynik dziś nie dał złudzeń CCC, ale mecz skończył się dopiero po akcji za -9pkt Nacickaite. Mimo wszystko ta trójka mogła przestać siedzieć a wcześniej chyba 2x Polkowice wracały w okolice 12-13pkt. Żal Kamile bo to ona dziś ciągnęła CCC a w sumie w całej serii to ona do spółki z Gajdą trzymały poziom i obronę na takim poziomie że mieliśmy problemy. Czy CCC wyciągnęło co mogło w tej serii? No nie, miały niemałe szanse wygrać, może i była to jakaś niespodzianka, ale już po dwóch nerwowych meczach w Gdyni gdzie przegrały po własnych błędach w końcówce widać bylo, że coś z tego będzie jak utrzymają nerwy na wodzy. Szacun dla Kowalewskiego imho trener roku a na pewno playoffow.

Gratulacje dla dziewczyn, miło wywalczyć to złoto na parkiecie i to po takiej ciekawej serii. Chociaż momentami oczy bolały, to o tym za rok nie będziemy pamiętać (No może nie całkiem ;))

Liczę na to że:
- Baśka zostanie
- Laura zostanie o ile przyjdzie ktoś pod kosz a ona pogra na 4
- przewietrzymy na ławce poczynając od garniturów ale nie tylko.
- wróci Ania i wdroży Agatę w bonusie ;)
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: reaktywacja » 18 kwietnia 2021, 19:27

Mistrzowska końcówka serii mistrza Polski. Szkoda tylko, że nie padła stówa, skoro były na to 3,5 minuty. Zespół CCC przegrał ten mecz mentalnie, wydaje się, że polkowiczanki liczyły na przestój gdynianek, co miało miejsce w poprzednich czterech meczach serii. Na szczęście nie tym razem. W trzeciej kwarcie wychodziło Basketowi wszystko - to na pewno jedna z najlepszych kwart w tym sezonie. Kunek grała fantastyczną serię i cieszy, że zostaje w Gdyni - to zawodniczka, która przekonała mnie do siebie swoją grą, zaangażowaniem i odwagą w ataku. Fantastyczną kropkę nad "i" w tej serii postawiła Barbora Balintova - mam nadzieję, że zostanie, ale jeśli ma propozycję z mocniejszego zespołu, to nie zdziwi mnie jak zechce zmienić klimat.Obie zrobiły double-double. Cóż - dzisiaj w rotacji była siódemka (Greinacher + Morawiec), na szczęście przy prawie 40-punktowym prowadzeniu Vetra przypomniał sobie, że ma rezerwowe i warto dać im kilka chwil na parkiecie w podzięce za treningi, pracę i gotowość do gry. Oczywiście gra siadła, ale nie było już sensu cisnąć.

CCC zagrało bez ikry, wszystkie były jakieś zgaszone, jakby wystrzelały się w poprzednim meczu ze wszystkich atutów. Wielkie gratulacje dla nich za tak zaciętą walkę, nieustępliwość i dwa zwycięstwa w serii.
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 803
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: daro » 18 kwietnia 2021, 19:33

Gustafson to chyba już jest w Gdyni i jeszcze Bertsch ma być. Bacha ma odejść, chociaż na razie to niepotwierdzone ale spoko, za Allen przyszła Kunek, więc... Może coś wyjdzie z tego wietrzenia :)

przemoe pisze:Wynik dziś nie dał złudzeń CCC, ale mecz skończył się dopiero po akcji za -9pkt Nacickaite. Mimo wszystko ta trójka mogła przestać siedzieć a wcześniej chyba 2x Polkowice wracały w okolice 12-13pkt. Żal Kamile bo to ona dziś ciągnęła CCC a w sumie w całej serii to ona do spółki z Gajdą trzymały poziom i obronę na takim poziomie że mieliśmy problemy. Czy CCC wyciągnęło co mogło w tej serii? No nie, miały niemałe szanse wygrać, może i była to jakaś niespodzianka, ale już po dwóch nerwowych meczach w Gdyni gdzie przegrały po własnych błędach w końcówce widać bylo, że coś z tego będzie jak utrzymają nerwy na wodzy. Szacun dla Kowalewskiego imho trener roku a na pewno playoffow.

Gratulacje dla dziewczyn, miło wywalczyć to złoto na parkiecie i to po takiej ciekawej serii. Chociaż momentami oczy bolały, to o tym za rok nie będziemy pamiętać (No może nie całkiem ;))

Liczę na to że:
- Baśka zostanie
- Laura zostanie o ile przyjdzie ktoś pod kosz a ona pogra na 4
- przewietrzymy na ławce poczynając od garniturów ale nie tylko.
- wróci Ania i wdroży Agatę w bonusie ;)
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2021, 19:39 przez daro, łącznie zmieniany 3 razy.
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

tommiiii
Młodzik
Posty: 850
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 16:24

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: tommiiii » 18 kwietnia 2021, 19:34

Gratulacje dla Gdyni zasłużonego mistrzostwa , gdyby nie kontuzja Slamovej skonczyloby sie prawdopodobnie juz w Polkowicach
rowniez gratulacje dla CCC i trenera Kowalewskiego - sam awans do finału to nie niespodzianka bo skład bardzo dobry ale styl tego awansu i gra w finale zasługuje na uznanie!!!brawo
co do powrotu Makurat do Gdyni to będzie jak dla mnie jej porażka jeśli tu podpisze umowe. Wyjezdzała do UConn z marzeniami o WNBA drafcie itp a amerykańska przygoda trzeba to sobie otwarcie powiedziec skonczyła sie niepowodzeniem (za mocny uniwerek , słabe zdrowie , braki w przygotowaniu fizycznym czy ustawienie jej w kornerze zeby czekała na odrzut i rzut za 3 - można sobie wybrać). Powrót po dwóch latach do miejsca z którego wyjezdzała to taki sobie jak sie okazuje interes , mogła zostać i juz miałaby za sobą dwa lata gry w Eurolidze a tak okaże się ze w wieku 21/22 lat dalej będzie grała w Polsce .
Oczywiście dla Gdyni to swietny transfer biorąc pod uwagę ligę (ale juz grajac w pucharach na 2 z Ania i KAstanek to już rewelacji nie ma) a czy dla niej to mam wątpliwości

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4244
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: przemoe » 18 kwietnia 2021, 19:50

Temat Ani w Stanach jest skomplikowany. Owszem nie wyszlo, ale nie dlatego ze jest słaba.
Raz, że jako rookie grała w s5 i czymś świadczy, dwa doszła teraz Paige, która zmienia obraz gry całkowicie, do tego przy jej kontuzji rozwinęła się Muhl i ta gra zatrybiła. W przyszłym roku jeszcze dojdzie Fudd, a znając Geno i jego rotację typu hardkor Herkt, to by sobie za wiele nie pograła. Czytałem na forum jakieś projekcje gdzie miała się wytransferować i uczelnie typu Oregon czy South Florida to nie ogórki, wcale by to zmiana na gorsze nie musiała być, ale ostatecznie wraca - nie wiem czemu i czy wyjście na transfer list musiało nastąpić formalnie żeby pożegnać Uconn a powrót tutaj był już zaplanowany.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

tommiiii
Młodzik
Posty: 850
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 16:24

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: tommiiii » 18 kwietnia 2021, 20:08

nie twierdze ze Ania jest słaba!!!
Stwierdzam ze wyjezdzała mając wielkie oczekiwania itp a nie da sie ukryc ze pobyt w stanach nie był udany . Możemy zaklinać rzeczywistość ale fakty sa takie ze wraca podejrzewam niespełniona
i dlatego że to dobry gracz uważam ze powrót do Gdyni to w jakims tam stopniu porazka i pojscie na latwizne. Powuinna oczywiscie moim zdaniem isc za granice i tam sie sprawdzic a nie ciagle grac w Polsce. W ekstraklasie ma juz za soba dwa w miare udane sezony i czas zrobic krok naprzód
a tak wybierze z agentka i pewnie rodzicami bezpieczna przytan w Gdyni.

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4244
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: przemoe » 18 kwietnia 2021, 20:18

Nie wiem co w przyszłym sezonie się szykuje w Gdyni, czy bezpieczne złoto w lidze (jeśli Gustafson) czy jakies ambitniejsze plany. Chyba ze bierzemy niezłą Amerykanke pod kosz licząc że odpali a zaoszczędzony budżet pójdzie na europejskie nazwiska.

Ten bezpieczny powrót do Gdyni ma swoje zalety - tu będzie grać po minimum 30 minut caly sezon bo mamy przepis o u23, czyli to czego jej brakowało, gdzieś w Europie nie musiało by tak być. Trudno grając ostatnio ogony znaleźć dobry klub i grać. A potem skończy bodaj te 23 lata, wyjdzie z klamerek przepisu i trzeba będzie udowodnić że się dorosło czy tu czy dalej.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 803
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: daro » 18 kwietnia 2021, 20:30

Może zmądrzeli w klubie i stwierdzili, że jak coś więcej chcemy w Eurolidze, to trzeba się konkretnie wzmocnić. Ciekawe, kiedy będą załatwione transfery. Z Kunek wyszło szybko.

przemoe pisze:Nie wiem co w przyszłym sezonie się szykuje w Gdyni, czy bezpieczne złoto w lidze (jeśli Gustafson) czy jakies ambitniejsze plany. Chyba ze bierzemy niezłą Amerykanke pod kosz licząc że odpali a zaoszczędzony budżet pójdzie na europejskie nazwiska.

Ten bezpieczny powrót do Gdyni ma swoje zalety - tu będzie grać po minimum 30 minut caly sezon bo mamy przepis o u23, czyli to czego jej brakowało, gdzieś w Europie nie musiało by tak być. Trudno grając ostatnio ogony znaleźć dobry klub i grać. A potem skończy bodaj te 23 lata, wyjdzie z klamerek przepisu i trzeba będzie udowodnić że się dorosło czy tu czy dalej.
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2021, 20:39 przez daro, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

peps03
Żak
Posty: 347
Rejestracja: 12 marca 2020, 18:07

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: peps03 » 18 kwietnia 2021, 20:36

Gratulacje dla Arki i dla CCC za cały sezon! Jestem bardzo za tym, by Anna Makurat wróciła do Gdyni. Pamiętam jak oglądałem ją w Lublinie jesienią 2017 r., kiedy miała 17 lat i zrobiła świetne wrażenie - operowanie piłką, ciąg na kosz, determinacja....... imho powrót do Europy zamiast "bicia się o WNBA" to nie jest degradacja dla wciąż młodej zawodniczki.......a przepis o U23 może jej i Gdyni wyjść tylko na dobre.
Mistrz! Mistrz!
A Z S !

mania
Amator
Posty: 111
Rejestracja: 04 kwietnia 2006, 20:04
Lokalizacja: 3miasto

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: mania » 21 kwietnia 2021, 17:48

wielkie gratulacje dla Gdyni


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości