BLK- Play Off sezon 2020/21

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Wujas
Amator
Posty: 115
Rejestracja: 25 października 2019, 23:20

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: Wujas » 11 kwietnia 2021, 05:58

Wydaje mi się, że Arka ma jakiś problem od początku play-off. Co prawda dalej nie przegrała meczu, ale nie gra juz tak lekko jak niedawno. Czuje, że ich seria zwycięstw skończy się jeszcze w tym sezonie. Arka trafiła na godnego rywala w finale.

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: reaktywacja » 11 kwietnia 2021, 18:17

Kolejny mecz walki, kolejna wyszarpana wygrana. Idzie jak po grudzie, ale idzie - to najważniejsze wnioski po meczach w Gdyni. Dzisiaj zdecydowanie najlepiej Alice Kunek, która jest główną faworytką na MVP Finałów. Gdynianki mają więcej argumentów, dlatego sądzę, że w sobotnim meczu nawet gdyby Kunek nie trafiła w ostatniej sekundzie to dogrywka byłaby dla Basketu - CCC pokpiło sprawę wcześniej, a ich decydujące zawodniczki miały 4 przewinienia lub zdążyły spaść za 5 przewinień. Z kolei dzisiaj było mniej głupich akcji (chociaż strata piłki i natychmiastowy faul na zawodniczce, której się oddało piłkę - vide Balintova i Kastanek - to koszykarski kryminał). Tym razem CCC przegrały na własne życzenie, bo przygrzybiły w kluczowych momentach i tyczy się to nawet Stanković - najlepszej wysokiej w serii finałowej, choć ten mecz też jej specjalnie nie wyszedł.

Gdyniankom pomógł dziś zryw Slamovej (nie wygląda na to, by była gotowa do gry w środę :cry: ) i trójki Kastanek. Miskinienie jest cieniem samej siebie, wyraźnie boi się grać przeciwko Stanković - to ostatecznie przekonuje mnie, że warto ją pożegnać, ale zostawić dając prawdziwą centerkę, bo jako pierwsza opcja pod koszem jest za słaba na poziomie europejskim (CCC prezentuje bardzo solidy europejski poziom). Kastanek gra dość schematycznie, ale to typ walczaka. Balintova jest wyraźnie słabsza niż rok temu (głównie w ataku), ale to też dlatego, bo brakuje punktującej dwójki (Kastanek w ofensywie jest bardzo niestabilna), więc musi harować na całej długości parkietu - dzisiaj bez Baśki gdynianki byłyby zupełnie bezbronne. Spanou miała dobrą czwartą kwartę (mało jak na całe dwa mecze, w których poza tą kwartą była niewidoczna). Greinacher to typowe uzupełnienie składu, podobnie jak Aldona Morawiec. Zdecydowanie brakuje wyższej formy Rembiszewskiej i jej kilku dzikich akcji w ataku. Generalnie zespół wygląda równo, a różnicę robi to, że każda rzuca za trzy.

Po drugiej stronie fajnie gra w obronie Gertchen. Ellenberg jest świetnie ustawiona w zespole, choć gra typowy streetball i jest dość irytującą zawodniczką. Bardzo fajny mecz zagrała Nacickaite, szczęśliwie sama się wyfaulowała. Nierówno gra Keisha Hampton. Fizycznie dziś nie wytrzymała Gajda, dla której dwa ciężkie mecze dzień po dniu to chyba za dużo. Niemniej CCC u siebie będzie trudne do pokonania (zwłaszcza bez Slamovej). Na szczęście teraz polkowiczanki będą pod presją, a nie pomaga to w grze, zwłaszcza, gdy gra oscyluje wokół remisu.
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

peps03
Żak
Posty: 345
Rejestracja: 12 marca 2020, 18:07

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: peps03 » 11 kwietnia 2021, 20:41

Niezależnie od wyniku całej serii finałowej, CCC jest dla mnie największą niespodzianką in plus całego sezonu w tym sensie, że właściwie każda z dziewczyn zrobiła postęp w stosunku do zeszłych sezonów, w największej mierze tyczy się to Weroniki Telengi i Klaudii Gertchen, ale też Aaryn, która grała kilka lat temu w Koninie i podobnie jak tamten cały zespół nie robiła szału. Teraz jest zasadniczym elementem całej układanki i jeśli streetball ma wyglądać tak jak gra Allyn to ja jestem za! Szkoda słabszego dziś występu Weroniki Gajdy, wielka szkoda całosezonowej kontuzji Julii Drop (oby miała więcej szczęścia niż Karolina Puss), niefajnie wyglądał grymas bólu schodzącej z boiska Telengi. Fajnie byłoby doprowadzić serię do 2:2, choć siła rażenia po stronie Gdyni jest większa i sprawa może się rozstrzygnąć w najbliższym meczu.

Ps. Jeśli mecze o brąz zostaną ostatecznie odwołane, a Gorzów i Bydgoszcz podzielą się brązowymi medalami, to żal będzie znowu wspominać, jak AZS Lublin spartolił finisz RZ z Poznaniem i zwłaszcza u siebie ze Ślęzą......patrząc na kazus Startu Lublin z poprzedniego sezonu (m.2) i tego (m.6), to taki traf może się już nie przydarzyć...
Mistrz! Mistrz!
A Z S !

Wujas
Amator
Posty: 115
Rejestracja: 25 października 2019, 23:20

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: Wujas » 12 kwietnia 2021, 10:17

Jeśli mecze o brąz zostały by odwołane to dla mnie naturalna kolej rzeczy wskazuje, że brąz zgarnia AZS bo był wyżej po zasadniczej. W zeszłym sezonie zresztą była podobna sytuacja i być może z Bydgoszczą zamienilibyśmy się kolorem medali.

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: przemoe » 12 kwietnia 2021, 17:40

Mecz o brąz będzie jeden - 18.04 w Gorzowie.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Ruda_
Żak
Posty: 243
Rejestracja: 23 września 2009, 16:26
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: Ruda_ » 12 kwietnia 2021, 17:49

przemoe pisze:Mecz o brąz będzie jeden - 18.04 w Gorzowie.


Brzmi jak żart. Szkoda że nim nie jest

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 793
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: daro » 13 kwietnia 2021, 10:32

I to akurat w Gorzowie, a nie w innym miejscu.

Myślę, ze jutro koniec, wystarczy, ze zagrają jak w niedzielę. Mimo niedociągnięć i błędów, mają to coś, ze w ważnych momentach im wychodzi tak, że wygrywają.
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: przemoe » 13 kwietnia 2021, 13:19

No a gdzie jeśli nie w Gorzowie? Decydujący trzeci mecz też byłby w Gorzowie. I tak dobrze, że będzie zamiast stoliczka jak w zeszłym roku.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 793
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: daro » 13 kwietnia 2021, 15:51

Alice Kunek zostaje w Gdyni na następny sezon. Super
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: przemoe » 14 kwietnia 2021, 19:13

Nie pamiętam jakie były notowania Kowalewskiego przed sezonem ale facet wie co robi.

A my nie mamy rotacji, nie mamy wysokich, zamęczymy dziś Baśkę i jutro będzie jeszcze trudniej.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: reaktywacja » 14 kwietnia 2021, 21:47

No cóż. Każda seria kiedyś się kończy. Poza tym CCC po prostu zasługiwało na wygrany mecz w tych finałach. Niestety, Basket od początku serii finałowej (ale podobnie było w półfinałach) wygląda blado i dobra sytuacja wyjściowa przed meczami w Polkowicach to efekt doświadczenia, charakteru i odrobiny szczęścia, a nie pomysłu na grę czy realizacji przedmeczowych założeń. Krótka ławka rezerwowych to bardzo poważny kamyczek do ogródka gdyńskich działaczy. Inna rzecz, że zespół nie ma najwyższej formy na najważniejsze mecze sezonu - co jest ewidentną "zasługą'" Vetry. Jeśli w czwartek będzie rehabilitacja to wszystko rozejdzie się po kościach. Jeśli jednak wrócimy do Gdyni, będzie bardzo nerwowo, bo boiskowa arytmetyka jest niepokojąca - męczarnie w Gdyni i wygrany dość spokojnie przez CCC po dwóch katastrofalnych kwartach gdynianek mecz w Polkowicach.

Od początku rundy finałowej niepokoi mnie postawa Amalii Rembiszewskiej i Aldony Morawiec. Ta pierwsza grała średnio po 13 minut w każdym meczu, nie zdobyła punktu (statystyka rzutów 0/7) i miała średni eval równy 0. Morawiec średnio hasała po parkiecie 8 minut (choć jej rola z meczu ma mecz jest coraz większa wobec kontuzji Slamovej) - jej skuteczność jest taka sama jak Rembiszewskiej - 0/8 z gry (oczywiście także bez punktu w finałach), a jej uśredniony eval wynosi -1. Obie wprawdzie sprawnie poruszają się w rotacji na obwodzie, ale obie są wkładami do koszulek w ataku (Aldona także w obronie) - gdy grają we dwie na parkiecie, cały ciężar spoczywa na pozostałej trójce, stanowiąc poważną wyrwę w akacjach ofensywnych. Gołym okiem ponadto widać, że Balintova jest zajechana i wystrzelała się w półfinałach. Miskinienie boi się grać przeciwko Stanković, w meczach z dobrymi, nie ustępującymi jej umiejętnościami i warunkami wysokimi koszykarkami spektakularnie gaśnie (dokładnie tak samo jak w Eurolidze). Z kolei Kunek wyraźnie nie miała swojego dnia (zwłaszcza przy rzutach dystansowych).

Oby jutro laski wygrały charakterem, bo nawet pomimo tych wszystkich problemów są w stanie zakończyć serię w Polkowicach, ale scenariusz z decydującym meczem w Gdyni niestety jest jak najbardziej realny.
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

peps03
Żak
Posty: 345
Rejestracja: 12 marca 2020, 18:07

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: peps03 » 14 kwietnia 2021, 22:56

W pierwszej kwarcie świetna, kompletna gra Arki. Od drugiej kwarty bardzo dobry mecz CCC, cieszyła zwłaszcza gra Polek: Telengi, Gertchen, Gajdy, których vis-a-vis w Gdyni były dziś o wiele słabsze. Najlepszy od wielu tygodni występ Stankovic. Niepokojący jest fakt rzeczywiście krótkiej ławki Arki Gdynia, przy braku Angeliki Slamovej widać było duże kłopoty z rozegraniem...w końcówce desygnowano do tego nawet Aldonę Morawiec, której ciężko jest od paru lat przebić się do podstawowego składu. Jutrzejszy mecz zapowiada się bardzo interesująco, faworytem dla mnie nadal Gdynia.
Mistrz! Mistrz!
A Z S !

Wujas
Amator
Posty: 115
Rejestracja: 25 października 2019, 23:20

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: Wujas » 15 kwietnia 2021, 10:15

Ja dla odmiany uwazam, że dziś bedzie 2:2. CCC gra kapitalną koszykówkę szczególnie u siebie. Wytrąciły wczoraj Gdyni wszelkie atuty. Arka męczy się strasznie, ale na takie 2 kwarty jak wczoraj to aż nie przystoi mistrzowi. Dla mnie CCC pójdzie za ciosem i być może po bardziej zaciętym meczu, ale wygra.

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 793
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: daro » 15 kwietnia 2021, 15:31

Słaba zmiana na ławce Gdyni od 2 sezonów. Te same słabe zawodniczki oprócz Slamovej i to wychodzi teraz, ale skoro prezes się przyzwyczaił do nazwisk.... No Podgórna ostatnio pokazała sie z dobrej strony i kontuzja.
Zespół zagrał słabo od 2 kwarty, pewnie myślały, że mają wygraną w kieszeni. 12 punktów przewagi stracone w kilka minut mówią same za siebie. Dwie szanse, aby wygrać mecz.
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 793
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: BLK- Play Off sezon 2020/21

Postautor: daro » 15 kwietnia 2021, 15:33

Brąz dla Bydgoszczy i Gorzowa.
Nie będzie meczu z powodu kwarantanny i powrotu zawodniczek do WNBA.
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości