BLK- PLAY OFF 2021/22

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1714
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK- PLAY OFF 2021/22

Postautor: Kosz-ykarz » 02 kwietnia 2022, 19:27

Ja myślałem że w Gorzowie 44-54 po 1 połowie a tu widzę końcowy wynik xd. To chyba żenująco musiało byc z poziomem.

1.Polko. 2 Lublin. 3 Arka. 4 Gorzów.

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1714
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK- PLAY OFF 2021/22

Postautor: Kosz-ykarz » 02 kwietnia 2022, 20:10

A Kunek zanotowala chyba największy zjazd w porównaniu do zeszłego sezonu, ten sezon bardzo słaby.
Zresztą....Lublin na parkiecie stanowił zespół, gra była plynniejsza/ Stanacev. A Arka na rozegraniu często miała bardzo szarpane akcje. Greczynka mało co widziała cos tam dorzucił la, ale wogole nie kreowała...bardzo często Kastanek musiała brac sprawy w swoje ręce.
Uważam że Gdyby Gdynia miała....Stanacev zamiast Greczynki to rywalizację z Lublinem Arka by wygrała.

AMERYKANKI w obu zespołach bardzo dobrze, ale Lublin ma lepsza rozgrywająca, dlatego melduje się w finale.

Poraz pierwszy w historii podoba mi się skład Szewczyka, i to jak poukładał. Nawet Polki w poszczególnych meczach też swoje wnosiły.
Bo dziś zawodniczki u23 w obu ekipach słabo .

Smalls i Mack to jak najbardziej pierwsza piątka ligi. Mack dla mnie nawet lepsza niż Mavunga w przekroju sezonu.

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4244
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK- PLAY OFF 2021/22

Postautor: przemoe » 02 kwietnia 2022, 20:24

A czego się spodziewałes po u23?
Że o głowę wyższa Fassina nie ogarnie Szymkiewicz czy że Kośla rozklepie jedna z najlepszych obrończyń w lidze?
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 804
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: BLK- PLAY OFF 2021/22

Postautor: daro » 02 kwietnia 2022, 22:42

Co do Kunek, to tylko można wspominać poprzedni sezon. Chyba zmienię avatara. Do gtk by pasowała z taką grą. Kastanek też słabo.
Już ich chyba nie zobaczymy w nastepnym sezonie, chociaż może za waleczność Kastanek zostawią. Ciekaw jestem, kto zostanie z tego skladu oprócz słabej Greczynki.
Hala nie jest taka zła, ale nie ma na dole miejsc z boku boiska, tylko za koszami. Mogli zrobić pod oknem miejsca.
Ostatnio zmieniony 03 kwietnia 2022, 06:42 przez daro, łącznie zmieniany 3 razy.
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 804
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: BLK- PLAY OFF 2021/22

Postautor: daro » 02 kwietnia 2022, 22:47

Tam było inaczej trochę, "to nie będzie łatwe 3-0" Myślę, że chodziło w porównaniu z meczami z Bydgoszczą.
Skera powiedziała dzisiaj po meczu, że dziewczyny zagrały dobrze ostatnią kwartę i że musi poprawić humor i mentality w zespole. Jak na mistrza slabo, że zagrał dobrze tylko w ostatniej kwarcie. Teraz mecze z Gorzowem.

Polon pisze:Łatwe 3:0 miało być dla Arki :lol: - jej wypowiedź to dla mnie szok był, albo totalne oderwanie od ziemi, albo dobra mina do złej gry ;)

Tak, Arka bez problemu wygra z Gorzowem imo.

Polko, Lublin, Arka, Gorzów.
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1714
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK- PLAY OFF 2021/22

Postautor: Kosz-ykarz » 09 kwietnia 2022, 16:13

W meczach o brąz Gdyni z Gorzowem w barwach Gdyni Justyna Rudzka w 1 kwarcie 6 pkt w niespełna 45 sekund. Tzn akcja po akcji , ,,trojka" po , ,trojce" . Brawo

Gorzów już chyba odpuścił brąz patrząc po składzie

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 804
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: BLK- PLAY OFF 2021/22

Postautor: daro » 09 kwietnia 2022, 17:55

Gorzów zagrał beznadziejnie, jakby siły z polko stracił. Jedynie Makurat jakoś ambitniej od reszty, ale sama nie wygra. U nas druga piątka słabo sobie radziła. Begić jak zwykle spod kosza nie trafia. Parę fajnych akcji, powinny wygrać drugi mecz.
Ostatnio zmieniony 09 kwietnia 2022, 21:18 przez daro, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

reaktywacja
Junior
Posty: 2216
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: BLK- PLAY OFF 2021/22

Postautor: reaktywacja » 09 kwietnia 2022, 18:31

Wprawdzie śniło mi się wczoraj, że wygramy 90:38, ale 83:55 też biorę bez szemrania. Spacerek Basketu, młode trzymały wynik, chociaż wysokie - Gustafson i Bertsch - też miały trochę roboty. Do przerwy trzy koszykarki z Gdyni walczyły o miano ducha meczu, tej, której obecności zupełnie nie widać - Kunek, Begić i Barkowska grały tragicznie, a raczej statystowały koleżankom. Po przerwie niewiele się zmieniło, chociaż Kunek przeprowadziła jedną skuteczną akcję i dostała też piłkę w ręce tuż pod koszem. Bardzo fajnie zagrała Bazan, coraz bardziej podoba mi się praca tej dziewczyny ze Skerović. Dzień konia w ataku miała też Justyna Rudzka, która kompletnie nie potrafi jeszcze bronić i w drugiej połowie łapała rywalki za ręce jak młodziczka, ale sędziowie w ogóle widzieli niewiele, więc uszło jej to płazem. Pod drugiej stronie były tylko Owczarzak i Makurat. Ta druga gra ociężale, nabrała masy, straciła świeżość, gra siłowo i jest bardzo wolna, więc pewnie gdyby ktokolwiek ją bronił, to by nie pohasała na obwodzie. Ponieważ młodzież Gorzowa grała na poziomie 7-8 zespołu w Polsce, to Makurat robiła za gwiazdę i parę trójek jej wpadło. W takiej dyspozycji Gorzów nie ma szans na odwrócenie losów rywalizacji. Sądzę, że po dużo bardziej wyrównanym meczu gdynianki przywiozą do Gdyni brąz. Nie wierzę, że Darek odpuścił mecz - po prostu nie ma materiału. Plan minimum - półfinał - AZS już wykonał.
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 804
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: BLK- PLAY OFF 2021/22

Postautor: daro » 09 kwietnia 2022, 21:20

Bazan tak, w pierwszej piątce wyszła, ale już po sezonie. Ciekawe kto zostanie, odejdzie i przyjdzie. :roll: Amerykanki mogłyby zostać.
Ostatnio zmieniony 09 kwietnia 2022, 21:22 przez daro, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1714
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK- PLAY OFF 2021/22

Postautor: Kosz-ykarz » 09 kwietnia 2022, 21:21

No trzeba to trochę przyznać odnośnie Makurat że przytyło jej się tu i ówdzie. Nie ma śladu po zwinnej dziewczynie sprzed 3 lat. W obronie jest bardzo wolna. Coś tam daje w ataku ale niestety uważam że zamiast stać się czołową Polka w lidze, zostanie jedynie solidna ligowka

Gorzów w składzie polskim + Hurt nie miał szans..do tego wypadła Keller

Ale Gdynia też nie zachwyciła


Myślę że adekwatnie do sezonu sprawiedliwe będą miejsca 3 dla Gdyni i 4 dla Gorzowa


Pierwszy mecz finałów Polko- Lublin pokazał że te ekipy zasłużenie w finale. Może słaba skuteczność, może sporo strat, ale walki bez końca, o każda piłkę.
.
Wheeler to uznana marka na parkietach wnba ale w dzisiejszym meczu nie widziałem by Smalls była gosza.
Wheller, Smalls trochę innej charakterystyki gracze, ale niewątpliwie top polskiej ligi

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: BLK- PLAY OFF 2021/22

Postautor: bart_81 » 09 kwietnia 2022, 21:22

daro pisze:Gorzów zagrał beznadziejnie, jakby siły z polko stracił. Jedynie Makurat jakoś ambitniej od reszty, ale sama nie wygra. U nas druga piątka słabo sobie radziła. Begić jak zwykle spod kosza nie trafia. Parę fajnych akcji, powinny wygrać drugi mecz.


Jestem bardzo ciekaw jakbyście zagrali bez 4 podstawowych graczy :)

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 804
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: BLK- PLAY OFF 2021/22

Postautor: daro » 09 kwietnia 2022, 21:40

U nas bez jednego było kiepsko przez caly sezon, ale na szczęście już się kończy. Myślałem, że lepiej Gorzów zagra.
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

peps03
Żak
Posty: 348
Rejestracja: 12 marca 2020, 18:07

Re: BLK- PLAY OFF 2021/22

Postautor: peps03 » 09 kwietnia 2022, 21:56

Kosz-ykarz pisze:.
Wheeler to uznana marka na parkietach wnba ale w dzisiejszym meczu nie widziałem by Smalls była gosza.
Wheller, Smalls trochę innej charakterystyki gracze, ale niewątpliwie top polskiej ligi


No jednak trochę gorsza dziś była, wszystkie punkty Kamiah zdobyła w pierwszej połowie.
Wheeler, Mavunga to jak na polską ligę gracze kompletni, a do tego potrafiący pociągnąć zespół w przełomowych momentach.
U nas dziś tego trochę zabrakło (bo robiły to zwykle Stanacev i Smalls) mimo że Mack, a zwłaszcza Fassina grały świetnie.
Można żałować czterech przestrzelonych wolnych przez młodzież lubelską, ale końcowy wynik właściwie oddaje przewagę Polkowic w dzisiejszym meczu.
Jeśli jutro i w Lublinie będą takie emocje jak dziś, to będzie to fajne zwieńczenie wybitnego jak na AZS UMCS sezonu.
Mistrz! Mistrz!
A Z S !

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4244
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK- PLAY OFF 2021/22

Postautor: przemoe » 09 kwietnia 2022, 22:05

bart_81 pisze:
daro pisze:Gorzów zagrał beznadziejnie, jakby siły z polko stracił. Jedynie Makurat jakoś ambitniej od reszty, ale sama nie wygra. U nas druga piątka słabo sobie radziła. Begić jak zwykle spod kosza nie trafia. Parę fajnych akcji, powinny wygrać drugi mecz.


Jestem bardzo ciekaw jakbyście zagrali bez 4 podstawowych graczy :)


Pół sezonu gramy bez dwóch, to się przyzwyczailiśmy ;)
No ale nawet nasze perypetie nie mają startu do Waszych roszad.

Chyba po serii, bo w Gorzowie zawodniczki raczej tylko znikają niż są reaktywowane. Dziś nawet potrzeba było Jones do uzupełnienia protokołu, nie wiem co tam z Keller ale we wtorek może być potrzebna kolejna koszulka. W ogóle AZS wyszedł taki bezjajeczny a jak jeszcze dostały 4 trójki od naszych "dzieciaków" to mecz się w zasadzie skończył. Hurt wyglądała jakby grała za karę. To w ogóle nie ten sam gracz co w poprzednim AZSie.

Lublin mi lekko zaimponował. Jak jutro też będzie w miarę na styku to można nawet oczekiwać, że nie bedzie 3:0
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Polon
Nowy na forum
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 2021, 05:46

Re: BLK- PLAY OFF 2021/22

Postautor: Polon » 10 kwietnia 2022, 03:27

Polon pisze:Finał Polko vs Lublin, ale stawiam na Polko bo mają bardziej wyrównany skład, tzn. dobre Polki


W 1. meczu Polki z Polko 12:5 Polki z Lublina.


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości