BLK - Sezon 23/24

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 811
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: BLK - Sezon 23/24

Postautor: daro » 27 lutego 2024, 20:40

Pierwsza kwarta w naszym wykonaniu kiepska rzutowo, dopiero pod koniec wpadało. W 4 kwarcie sędziowie starali się jak mogli.
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

toga
Nowy na forum
Posty: 84
Rejestracja: 07 grudnia 2008, 11:10

Re: BLK - Sezon 23/24

Postautor: toga » 27 lutego 2024, 22:14

Jeśli po gorzowskiej hali wielokrotnie niosło się głośne: "PAJACE! PAJACE! PAJACE!" (przy wyniku raczej niezagrożonym czymś nieoczekiwanym) to chyba wszystko jasne, co można powiedzieć o dzisiejszych popisach trójcy z gwizdkami biegającej po boisku razem z zawodniczkami i nie należącej do żadnej z drużyn.
Spiker omyłkowo przedstawił ich - zdaje się - jako sędziów, pewnie dlatego, że ubrani byli podobnie i nikt ich z boiska nie przepędził; ochrona też nie reagowała tak, jak reaguje, gdy ktoś niepożądany nagle wtargnie. Może dublerzy jacyś, czy co?
W każdym razie poziom, jaki został pokazany, nadaje się co najwyżej do sędziowania wrzucania śmieci do kosza (na pewno nie piłki!), a i to w wersji niesegregowanej, bo ogarnięcie segregacji mogłoby przerosnąć możliwości, umiejętności i aktualną formę "gwiazdorskiej" trójcy... :lol:
Ostatnio zmieniony 27 lutego 2024, 22:20 przez toga, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4246
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK - Sezon 23/24

Postautor: przemoe » 27 lutego 2024, 22:17

Do przerwy maszynka jakoś działała i mieliśmy to pod kontrolą, po zmianie stron wszystko stanęło no bo jak grać jak w co trzeciej akcji gwiżdżą ci ofens? Fatalny poziom gwizdania w zasadzie wyrównywany tylko brakiem litości dla lubelskiej młodzieży, która nam w sumie uratowała mecz. Korzystaliśmy z braku Ullman w każdy możliwy sposób a w ataku Lublin grał w sumie we czwórkę.

Gustavsson jest połowa tego co grała przed Nowym Rokiem, Burton nie bardzo czuje się z zespołem. Jakbyśmy dzisiaj grali ze Ślęza to nie jestem pewien czy byśmy dowieźli.

Nie rozumiem też naszej rotacji. Baśka mówi że zdrowa ale czemu zaczęła na ławce a potem zamiast Bazan cala kwartę (skutecznie) klepała Szymkiewicz a Julka po 5 minutach skończyła mecz... Mam nadzieję że w piątek jakoś to wyszarpiemy bo Lublin mocniejszy chyba nie wyjdzie, a potem trzeba myśleć intensywnie jak ten Gorzów ugryźć.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 811
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: BLK - Sezon 23/24

Postautor: daro » 27 lutego 2024, 22:58

Nie w piątek, tylko we czwartek jest mecz, jutro w autobus i na drugi dzień grają. A Bazan wg mnie od początku sezonu gra jakoś słabo. Już lepiej niech Szymkiewicz gra. Z Baśką coś nie tak jest, lub było, bo nie wyszła od początku. I dziewczyny w wywiadzie w tv mówiły w ten sposób, że wróciła do treningów już, czyli to nie był odpoczynek, tylko jakaś przymusowa przerwa.
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

reaktywacja
Junior
Posty: 2216
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: BLK - Sezon 23/24

Postautor: reaktywacja » 28 lutego 2024, 03:03

przemoe pisze:Nie rozumiem też naszej rotacji. Baśka mówi że zdrowa ale czemu zaczęła na ławce a potem zamiast Bazan cala kwartę (skutecznie) klepała Szymkiewicz a Julka po 5 minutach skończyła mecz... Mam nadzieję że w piątek jakoś to wyszarpiemy bo Lublin mocniejszy chyba nie wyjdzie, a potem trzeba myśleć intensywnie jak ten Gorzów ugryźć.


Akurat gra Bazan to sabotaż i dziwi mnie, że dopiero teraz Mestdagh to dostrzegł. Julia powinna być 11-12 w rotacji razem z Żytkowską, a w takich meczach 5 minut to absolutny maks, jaki można jej dać, a i tak dzięki niej trzeba było gonić na początku. Lepiej jak w zastępstwie za Wrzesiński grę prowadzi ktoś z trójki Podgórna-Kastanek-Szymkiewicz. Ta ostatnia w tym meczu wyraźnie miała więcej ochoty niż jakości, ale to cena za to, że była 10-11 w rotacji trenera, więc sam ją zakisił na ławce i to, co pokazała jak na to ile grała w tym sezonie, to i tak mega dobrze. Z kolei myślę, że przy dobrych wiatrach 2-meczowe PO mogą zagrać na naszą korzyść, bo meczów jest dużo, ale serie krótsze - trudniej będzie Barcię zajechać.

Barcia dowiozła wynik (kolejny raz wielkie ukłony za zaangażowanie - jak wpadła w krzesło przy ławce Lublina to zamarłem), chociaż pierwsze 5 minut ostatniej kwarty w wykonaniu gdynianek to kryminał. Gdyby lublinianki miały trochę więcej jakości, to pewnie odwróciłyby wynik, a nasze by się zagotowały na maksa. O dziwo problemy w ostatniej kwarcie w dużej mierze zawdzięczamy Laurze Miškinienė, która po bardzo dobrej wcześniejszej grze zaczęła się mylić na potęgę w ataku i obronie. Gwizdki w Lublinie pewnie będą równie fałszywe jak dzisiaj, chociaż trzeba zauważyć, że tym razem pomyłki leciały w dwie strony (chociaż zahaczenie/przewrócenie Barci to pewny dach, a tutaj kompletnie bez reakcji). Trzeba jednak lepiej trzymać nerwy na wodzy, bo reakcje na decyzje sędziowskie Davis i Miškinienė w końcówce też pachniały dachem. Generalnie mecz przy niedyspozycji Goss i Burton (w ataku) powinien skończyć się +20, a na własne życzenie gdynianek była względnie nerwowa końcówka. Myślę, że jakoś przepchniemy to w Lublinie, ale trzeba zagrać dużo spokojniej.
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1722
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK - Sezon 23/24

Postautor: Kosz-ykarz » 28 lutego 2024, 21:15

Emily Kalenik widnieje w składzie Paterna , w 1 lidze hiszpańskiej.

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 811
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: BLK - Sezon 23/24

Postautor: daro » 28 lutego 2024, 21:33

Czyli wróciła z powrotem do Hiszpanii
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 811
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: BLK - Sezon 23/24

Postautor: daro » 29 lutego 2024, 21:38

Davis wygrała nam mecz. Trzeba się przygotować na Gorzów.
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

reaktywacja
Junior
Posty: 2216
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: BLK - Sezon 23/24

Postautor: reaktywacja » 01 marca 2024, 02:41

Davis zrobiła różnicę w ataku, ale mecz wygrały Barbora z Kamilą Borkowską do spółki. Wrzesiński jest niezastąpiona - wie kiedy przyspieszyć, kiedy zwolnić, trafi kluczowe osobiste nawet jeśli w ataku idzie jej tak sobie, jak w rewanżu w Lublinie. Z kolei Borkowska pierwszy raz w życiu przypominała mi Ptysia - podobnie człapie po boisku, podobnie zbiera się do rzutu z półdystansu, przestała grzybić na potęgę i wreszcie robi użytek ze swoich długich rąk - wprawdzie zaliczono jej tylko dwa bloki (były co najmniej 4), ale przede wszystkim jej zasięg ramion powodował popłoch u lublinianek - co najmniej kilka rzutów przestrzeliły tylko dlatego, że stała przeciwko nim Borkowska. Kamila na tym poziomie nie grała nigdy - utrzymanie jej w składzie powinno być absolutnym priorytetem prezesa, podobnie jak Barcia na przyszły sezon.

Kastanek ma przebłyski - tym razem trafiła kilka bardzo ważnych rzutów, włącznie z decydującą trójką na pół minuty przed końcem. Bardzo fajnie, że trener wpuszcza na zmianę za Wrzesiński Magdę Szymkiewicz - to nie jest jej nominalna pozycja, ale błędów popełnia na niej coraz mniej, no i potrafi ciepnąć z każdej klepki. Równie duże brawa za nie wpuszczenie Julii Bazan w tym meczu - tutaj bardzo dużo ważyłyby dłuższe przestoje, które Julka niestety gwarantuje. Duża pracę wykonały Kama Podgórna (kolejny raz przekonuje, że jest idealnym role playerem) oraz Laura Miskiniene - zagrała o wiele lepiej niż w Gdyni. Szkoda, że bez formy jest Mikayla Cowling, ale i jej nie można odmówić ochoty do gry. Gdynianki wyszarpały zwycięstwo dzięki spokojowi w trudnych momentach - nie podpaliły się, nawet jak w ostatniej minucie przegrywały nie było wariackich decyzji, tylko spokój i konsekwencja. Nie zagotowały się - za to największy szacunek i jak najbardziej zasłużony awans. Choć nie było łatwo, a dramaturgia drugiego meczu godna finału, a nie ćwierćfinału.

Po drugiej stronie młoda Jeziorna znowu grała dla gdynianek - tym razem się nie wyfaulowała, ale w kluczowym momencie przestrzeliła oba wolne, no i nie stanowi żadnego zagrożenia (no chyba, że dla koleżanek z drużyny). Fajne za to są i Veronica Burton, i Bria Goss - tym razem mocno ciągnęły grę AZS-u, swoje znowu dołożyła nieco kaleczna pod koszem Shoock, ale Gustafson to cień zawodniczki z regular season. Mając jeszcze Dominiki Fiszer i Ullmann oraz Ziemborską Szewczyk powinien zająć z tym składem spokojne 4 miejsce. Ale lublinianki zapłaciły bardzo wysoka cenę za zabawę w Euroligę.
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4246
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK - Sezon 23/24

Postautor: przemoe » 01 marca 2024, 07:37

Śledziłem tylko statystycznie, więc wychodzi na to, że wytrzymaliśmy psychicznie ten mecz i to było kluczowe. Zimna głowa w końcówce i chociaż Baśka na linii w końcówce niepodobnie do siebie, to ktoś pomógł Reni a może tam było jakieś podwajanie i stąd więcej miejsca do biegania?
Do przerwy obecność Ullman zrobiła różnicę w stosunku do meczu we wtorek, na szczęście po przerwie lubelskich u23 już znowu nie było.

Brawo, brawo, tylko teraz jak powtrzymać Gorzów na 70pkt przynajmniej dwa razy? W radosnej bieganinie zostaniemy rozstrzelani jak Poznań (i każdy inny), więc trzeba znowu piłować i piłować w obronie, pytanie czy starczy sił.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1722
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK - Sezon 23/24

Postautor: Kosz-ykarz » 01 marca 2024, 09:31

Gustavson i Burton trochę zawaliły rewanz.

I w efekcie mistrz Polski już na 1 rundzie bye bye

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 811
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: BLK - Sezon 23/24

Postautor: daro » 01 marca 2024, 09:56

Tak, ale Gustavson grała na jednej nodze.
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

peps03
Żak
Posty: 349
Rejestracja: 12 marca 2020, 18:07

Re: BLK - Sezon 23/24

Postautor: peps03 » 01 marca 2024, 10:07

reaktywacja pisze:................ Szewczyk powinien zająć z tym składem spokojne 4 miejsce. Ale lublinianki zapłaciły bardzo wysoka cenę za zabawę w Euroligę.


Sad but true.
I co gorsza, możemy być poza EuroCupem w przyszłym sezonie.
Ale z drugiej strony, jeśli nie skorzystalibyśmy z szansy występów w Eurolidze, to byłby obciach i dla klubu, i dla miasta, i dla kibiców.
Wynik do zapomnienia, gra bardzo nierówna, znowu plaga większych i mniejszych kontuzji.
Gratulacje dla Gdyni, srebro coraz bardziej realne, tak jak typowałem przed sezonem.
Mistrz! Mistrz!
A Z S !

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 811
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: BLK - Sezon 23/24

Postautor: daro » 01 marca 2024, 11:33

Lublin wg mnie, to największy przegrany sezonu.
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4246
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK - Sezon 23/24

Postautor: przemoe » 01 marca 2024, 12:38

peps03 pisze:Gratulacje dla Gdyni, srebro coraz bardziej realne, tak jak typowałem przed sezonem.


Daleka droga. Tak jak Lublin nam w tym sezonie "pasował" tak Gorzów jest na drugim końcu skali.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości