Co słychać w Wiśle?

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: przemoe » 28 czerwca 2017, 06:03

Ona w ogóle robi teraz coś związanego z koszykówką?
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Chris205
Nowy na forum
Posty: 36
Rejestracja: 03 maja 2017, 13:03

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Chris205 » 04 lipca 2017, 10:43

No to nam się trafiła grupa ... Nie dość, że trudni rywale to jeszcze dalekie wyjazdy. Obawiam się, że w tym roku ELW może skończyć się dla nas blamażem.

Chris205
Nowy na forum
Posty: 36
Rejestracja: 03 maja 2017, 13:03

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Chris205 » 04 lipca 2017, 10:45

Swoją drogą CCC trafiło bardzo dobrze i uważam, że mogą powalczyć o wyjście. Kolejnym plusem nie dalekie wyjazdy : do Czech, Belgii i Węgier.

Chris205
Nowy na forum
Posty: 36
Rejestracja: 03 maja 2017, 13:03

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Chris205 » 06 lipca 2017, 21:02

10.07 - draft w Korei się zbliża. Macie jakieś życzenia odnośnie centra, bo ja po cichu liczę na Dolson :lol: Ale to chyba nie realne.

Awatar użytkownika
justi
Kadet
Posty: 1289
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: justi » 06 lipca 2017, 21:22

Chris205 pisze:10.07 - draft w Korei się zbliża. Macie jakieś życzenia odnośnie centra, bo ja po cichu liczę na Dolson :lol: Ale to chyba nie realne.

Nie wiem co Cię tak urzekło w tej zawodniczce, ale ja bym jej tu nie chciała, no chyba że jakaś zawodniczka z kontuzją miałaby przyjść to spoko, to Dolson zamiast niej może być. Mam ją w fantasy i oglądam jej mecze, laska gra bardzo nierówno. Myślę że nasi włodarze znajdą kogoś lepszego.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Greebo » 06 lipca 2017, 21:38

Nie jestem fanem Dolson, ale biorąc pod uwagę nasze możliwości w ostatnim czasie to bym specjalnie nie wyprzedzał praktycznie na żadną zawodniczkę będąca w podstawowej rotacji WNBA. Obawiam sie ze na Fowles nas nie stac :roll:
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Chris205
Nowy na forum
Posty: 36
Rejestracja: 03 maja 2017, 13:03

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Chris205 » 07 lipca 2017, 10:22

Wiadomo, że Dolson to nie jest zawodniczką z TOP WNBA. IMO ma dobre warunki fizyczne i pasuje do naszego zespołu. Gra dużo i to też jest plus, pkt też zdobywa. Na drafcie w Korei (z tych zawodniczek, które ja znalazłem, a nie było ich dużo) wyglądała najrozsądniej. Zobaczymy co nam los przyniesie :P

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: ann » 07 lipca 2017, 12:07

Zawodniczka podkoszowa Wisły ma być czarnoskora, więc Dolson odpada :)
Mam nadzieję że z tej dwójki która się tutaj na forum pojawiła będzie to Larkins.
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

speedy
Żak
Posty: 370
Rejestracja: 11 października 2015, 20:24
Lokalizacja: Miasto koszykówki

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: speedy » 07 lipca 2017, 14:19

A moja lista z propozycjami jest długa 8) (od razu mówię, że nie wiem czy któraś z tych zawodniczek nie ma już gdzieś podpisanego kontraktu).

Poza wymienianymi już Larkins i Dolson jest kilka ciekawych zawodniczek, które mogłyby być wzmocnieniem Wisły.

Podkoszową, która zrobiłaby różnicę (a jakiś czas temu o takiej mówiono) byłaby bez wątpienia Alyssa Thomas czy nieschodząca poniżej wysokiego poziomu "przedemerytalna" Rebekkah Brunson (nie wiem czy zostaje w Mersin). Niemniej jednak na te zawodniki Wisłę nie stać.

Z takiej nieco niższej półki na dzień dzisiejszy również bardzo doświadczona jak Brunson jest Planette Pierson, ale patrząc na filozofię transferową Wisły i Szewczyka na nowy sezon, raczej w Krakowie nie chcieliby takich 'wiekowych zawodniczek'.

Mocnymi punktami byłyby z całą pewnością także Kayla Alexander czy Elizabeth Williams, a ciekawymi opcjami choć nie dającymi gwarancji stabilnej, wysokiej formy można by uznać takie koszykarki jak: Isabelle Harrison, Imani Boyette oraz Kiah Stokes.

Jednak wśród trójki najbardziej realnych pod różnymi aspektami zawodniczek w Wiśle (m.in. ciemnoskóra, dobrze grająca dalej od kosza, w zasięgu finansowym) widziałbym te oto panie: Natasha Howard, Tianna Hawkins oraz Cheyenne Parker.


Także jak widzicie na mojej liście jest sporo interesujących zawodniczek. Każdą inna, nie wymieniona tutaj, która przyjdzie do Krakowa mówiąc delikatnie na kolana nie powali, a nawet nie zegnie w pół. A Wy jak się zapatrujecie na moje "propozycje"? :P

PS. Większość z wymienionych zawodniczek grało ostatnio w Korei, albo stara/starało o angaż (choć zapewne nie wszystkie).

Awatar użytkownika
justi
Kadet
Posty: 1289
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: justi » 07 lipca 2017, 22:15

Z tego co mi znajomy francuz mówił, to Kayla Alexander robi sobie przerwę, no chyba że coś się zmieni w Bourges, to mają ją zakontraktować. Ale to było już jakiś czas temu, więc mogło się pozmieniać.
Ja czekam kogo Wisła ogłosi z wielką niecierpliwością.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Greebo » 10 lipca 2017, 04:45

Przymierzana do nas R.Gray została wybrana w drafcie w Korei. Podobnie jak i m.in I.Harrison, T.Hawkins, A.Thomas (ta ostatnia juz jakiś czas temu przedłużyła tam umowę) oraz K.Alexander.

Z zawodniczek których nazwiska pojawiły sie w poście ktory napisał Speedy odpada tez Stokes i Dolson (Turcja) i chyba E.Williams (Chiny).

PS. w Korei tez m.in Loyd, Stricklen, Currie i Dantas.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

speedy
Żak
Posty: 370
Rejestracja: 11 października 2015, 20:24
Lokalizacja: Miasto koszykówki

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: speedy » 10 lipca 2017, 11:34

Moja lista potencjalnych kandydatek do gry w Krakowie mocno okrojona po drafcie w Korei. Zostały jednak z tych młodszych Natasha Howard, Cheyenne Parker oraz Imani Boyette, a także te mocno doświadczone czyli Pierson i Brunson. Tak jak pisałem wcześniej raczej nie sądzę, żeby do Wisły miała przyjść zawodniczka +30, więc te dwie ostatnie odpadają.

Oby tylko dla krakowskich kibiców nie skończyło się zawodniczką typu Tori Jankoska w Gdyni, tzn. niby z WNBA, ale jednak długo tam miejsca nie zagrzała mówiąc delikatnie. W związku z tym dobrze byłoby, gdyby któraś z trójki w/w koszykarek do Krakowa zawitała (a może nawet lepsza, którą nieświadomie pominąłem).

zibiz
Żak
Posty: 308
Rejestracja: 28 listopada 2009, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: zibiz » 10 lipca 2017, 13:12

Tylko czy w Wiśle jest ktoś decyzyjny odnośnie podpisania umowy? Sprawa GM nie wyjaśniona.

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: ann » 10 lipca 2017, 13:25

zibiz pisze:Tylko czy w Wiśle jest ktoś decyzyjny odnośnie podpisania umowy? Sprawa GM nie wyjaśniona.

Przecież jest prezes...a stanowiska GM z tego co mi wiadomo nie będzie.

No i dobrze ze ta Rashande Gray wybrali w drafcie...ufff
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1708
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Kosz-ykarz » 10 lipca 2017, 15:27

a Erlana Larkins ??? choc to ,,4'' jest... i ingdzie nie ma angazu , ani w Korei , chinach czy Turcji. Solidna


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 39 gości