Co słychać w Wiśle?

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: ann » 17 lipca 2019, 08:53

EBLK. Czy Wisła Kraków przezwycięży kryzys? Trwa walka z czasem

25-krotny mistrz Polski ma problemy. I to poważne. Po tym, jak CanPack S.A. ograniczyło wsparcie finansowe, Wisła Kraków nie dopięła jeszcze budżetu na sezon 2019/2020. Dokumenty zgłoszeniowe zostały wysłane. Pytanie czy będzie licencja?
- Walczymy. Od kwietnia prowadzimy dużo rozmów z potencjalnymi sponsorami, inwestorami czy partnerami. Nikt nie siedzi z założonymi rękoma. Nie wyobrażam sobie, żeby mogło zabraknąć Wisły w Energa Basket Lidze - komentuje Dorota Gburczyk-Sikora, wiceprezes TS Wisła Kraków oraz dyrektor Akademii Wisły CanPack Kraków.
Skąd takie problemy pod Wawelem? Swoje wsparcie mocno ograniczyła firma CanPack S.A., czyli największy klubowy dobroczyńca na przełomie ostatnich lat. Dokładnie przez 15 lat firma ta była w nazwie klubu spod znaku Białej Gwiazdy jako strategiczny sponsor, gwarantując środki finansowe umożliwiające grę zespołu na wysokim poziomie.
Pod egidą CanPack S.A. udało się sięgnąć po osiem tytułów mistrza Polski, sześć Pucharów Polski czy zagrać w wielkim Final Four Euroligi. Fani pod Wawelem mogli w tym czasie podziwiać największe gwiazdy kobiecej koszykówki w trykocie Wisły Kraków od Anny DeForge przez Erin Phillips do Allie Quigley.
O takich nazwiskach - przynajmniej w najbliższym czasie - w Krakowie mogą zapomnieć. - Firma CanPack S.A zmieniła nieco swoją strategię. Została w stu procentach z Akademią, za co jej chwała. Na koszykówkę seniorską dotacja została znacząco zmniejszona. Tutaj jednak należą się ogromne słowa uznania i podziękowania za wsparcie, jakie mieliśmy w ostatnich latach - komentuje Gburczyk-Sikora.
Zgłoszenie klubu do rozgrywek w sezonie 2019/2020 zostało wysłane - teraz trwa walka, o otrzymanie licencji. Żeby tak się stało w Krakowie muszą dopiąć budżet. To warunek konieczny. - Rozmowy są trudne, a czasu jest mało. Mam jednak nadzieję, że najbardziej utytułowany klub przetrwa ten okres i znajdą się firmy chcące promować i reklamować się poprzez sport, konkretnie poprzez żeńską drużynę koszykówki Wisły Kraków - mówi Gburczyk-Sikora.

Energa Basket Liga Kobiet bez Wisły Kraków? - Serce nie pozwala mi dopuszczać nawet takiej myśli do siebie. Czasami jednak nie jesteśmy w stanie mieć wpływ na wszystko. Ja z koszykówką kobiet jestem związana od lat bardzo mocno. Pracujemy po kilkanaście godzin dziennie. Mam nadzieję, że to wszystko przełoży się na efekty - zakończyła Gburczyk-Sikora.

Na rozwój wydarzeń czekają nie tylko fani i pracownicy klubu, ale też zakontraktowane już koszykarki.
sportowefakty.pl


Miło, że Dorota zabrała w końcu głos w tej sprawie( dobrze, że ona a nie prezes celebryta). w tej chwili jest to (dla mnie) jedyna wiarygodna osoba pracująca w sekcji koszykówki. Oczekuję, że na bieżąco będą pojawiać się takie informacje, a wtedy i kibice może w jakiś sposób będą w stanie pomóc.
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

ChrisLbn

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: ChrisLbn » 18 lipca 2019, 10:15

Tekst na temat sytuacji Wisły pojawił się także na łamach Przeglądu Sportowego.

https://www.przegladsportowy.pl/koszyko ... ej/pb0146m

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Ałgaja » 18 lipca 2019, 16:38

I tekst Justyny Krupy z "Dziennika Polskiego, z którego można dowiedzieć się dlaczego mamy takie problemy jakie mamy:

To, że sekcja koszykarska Wisły znalazła się w niełatwej sytuacji, było wiadomo już od kilku tygodni. Dotychczasowy sponsor tytularny, czyli firma Can-Pack radykalnie zmniejszyła bowiem nakłady na drużynę. Tym samym, by ratować budżet zespołu, działacze TS Wisła intensywnie poszukiwali nowych partnerów. W ostatnich dniach jeden z nich wycofał się jednak z pomysłu wspierania krakowskich koszykarek. I teraz „Biała Gwiazda” ma poważny problem.

W tej sytuacji klub nie ma zabezpieczonych wystarczających środków w budżecie, by móc myśleć o spokojnym rozegraniu całego nadchodzącego sezonu w ekstraklasie. Chodzi przede wszystkim o zagwarantowanie pieniędzy na kontrakty dla zawodniczek i trenera. Ostatecznie klub wysłał do Energa Basket Ligi Kobiet wniosek zgłaszający zespół do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. EBLK oficjalnie poinformowała, że do procedury licencyjnej rozgrywek przed sezonem 2019/2020 zgłosiło się 12 klubów, w tym Wisła Kraków – już bez nazwy firmy Can-Pack w logo klubu. To jednak nie oznacza, że „Biała Gwiazda” tę licencję ostatecznie otrzyma. Kluby, które mają braki w dokumentacji nadesłanej do EBLK dostały tydzień na jej uzupełnienie.

Prezes TS Wisła Rafał Wisłocki: - Jesteśmy w stałym kontakcie z Polskim Związkiem Koszykówki i władzami ligi. Działacze EBLK znają naszą sytuację. A ta jest dynamiczna.

- Prawdą jest, że dokumentacja, którą klub nadesłał, zawiera sporo braków. Każdy klub ma określone wymogi do spełnienia. W przypadku Wisły te braki były naprawdę duże – przyznaje Łukasz Skaliński, generalny menedżer EBLK. - Komisja Licencyjna zebrała się 17 lipca. Od tego terminu Wisła – tak, jak i inne kluby, które mają braki w dokumentacji – ma siedem dni na uzupełnienie całej tej dokumentacji i przesłanie jej do nas. Później Polski Związek Koszykówki ma jeszcze tydzień na wydanie na ostatecznej decyzji w tej sprawie. Jeżeli dokumenty zostaną uzupełnione i zaakceptowane przez Komisję Licencyjną, to Wisła przystąpi do rozgrywek. Jeżeli nie, to PZKosz i Komisja wydadzą negatywną opinię i wtedy Wiśle pozostanie jedynie Komisja Odwoławcza – wyjaśnia Skaliński.
Przedstawienie gwarancji finansowych jest jednym z tych licencyjnych wymogów. Dorota Gburczyk-Sikora, członkini zarządu TS Wisła zapewnia, że działacze robią wszystko, by zaleźć dodatkowe pieniądze. - Sytuacja finansowa sekcji jest trudna. Rozmawiamy o pozyskaniu dodatkowych pieniędzy z miasta bądź z Urzędu Marszałkowskiego. Prowadziliśmy również rozmowy z potencjalnym dodatkowym sponsorem, ale w ostatnim momencie inwestor się na takie wsparcie nie zdecydował – przyznaje Gburczyk.

Prezes TS Wisła Rafał Wisłocki dodaje: - Byliśmy bardzo blisko podpisania dużego kontraktu. Niestety na ten moment potencjalny sponsor nie zdecydował się, by już teraz wesprzeć koszykówkę w Wiśle. Ale podejmujemy działania w innych kierunkach.
Chwilowo klub zrezygnował nawet z zatrudniania generalnego menedżera zespołu. Do końca czerwca funkcję tę sprawował Łukasz Kwaśniewski. - Sam zrezygnował – stwierdza Gburczyk. – Obecnie nie poszukujemy nikogo na to stanowisko – mówi.

Była kapitan Wisły zapewnia, że działacze TS zdają sobie sprawę z powagi sytuacji, w jakiej znalazła się koszykarska sekcja. - Nie leżymy, mówiąc brzydko, tylko cały czas szukamy tych dodatkowych sponsorów. Nie jest to jednak łatwe w stosunkowo krótkim czasie – przyznaje. - Ja sobie osobiście nie wyobrażam, by zespół z koszykarskimi tradycjami sięgającymi 1928 roku, w dodatku 25-krotny mistrz Polski, mógł nagle przestać istnieć – podkreśla Gburczyk-Sikora.

Obecnie działacze TS dopinają podpisanie umowy z głównym sponsorem drużyny koszykarek, czyli firmą Can-Pack. - Can-Pack będzie wprawdzie wspierał nas w dużo mniejszym zakresie, niż wcześniej, ale jednak nadal oferuje nam to wsparcie, za co jesteśmy wdzięczni – podkreśla Gburczyk-Sikora. Can-Pack pozostaje również kluczowym partnerem Akademii Wisły, gdzie szkolą się młode koszykarki.

Prezes Wisły Rafał Wisłocki uspokaja: - Jesteśmy w stałym kontakcie z Polskim Związkiem Koszykówki i władzami ligi. Działacze EBLK znają naszą sytuację. A ta jest dynamiczna. Staramy się zintensyfikować nasze działania, by uratować licencję i możliwość gry w ekstraklasie dla drużyny koszykarek. I to jest dla mnie teraz najważniejsze. Mamy świadomość tego, że musimy szybko reagować.

Skaliński również ma nadzieję, że Wiśle uda się uporać z trudną sytuacją: - Wierzę, że uda się Wiśle to dofinansowanie znaleźć, bo to jest jednak kawał historii żeńskiej koszykówki w Polsce. Powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie, by „Białej Gwiazdy” w ekstraklasie mogło zabraknąć.
https://dziennikpolski24.pl/wisla-krako ... 2-14285339
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

zibiz
Żak
Posty: 308
Rejestracja: 28 listopada 2009, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: zibiz » 18 lipca 2019, 17:04

Najlepiej zwrócić się do Socios. Oni mają kasę.

Awatar użytkownika
justi
Kadet
Posty: 1289
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: justi » 18 lipca 2019, 17:07

A czytałeś ich status?

zibiz
Żak
Posty: 308
Rejestracja: 28 listopada 2009, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: zibiz » 18 lipca 2019, 17:14

Nie czytałem, ale spodziewam się, że pomagają tylko piłkarzom. Jak jest źle to i statut można zmienić. Wygląda na to, że prezes Wisłocki mydli oczy. Obym się mylił.

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Ałgaja » 18 lipca 2019, 17:59

Odnośnie socios to, pomijając już ich statut, wolnych środków chyba za wiele nie mają, bo mają i umowę odnośnie pensji Wasilewskiego i odnośnie wspierania rezerw etc. Inna rzecz, że nie mam pewności czy członkowie socios chcieliby pomagać finansowo ze swoich składek koszykarkom. Niemniej wygląda na to, że jest tak źle (trudno uwierzyć, że skoro nie pozyskaliśmy dodatkowego sponsora przez kilka mc to stanie się to teraz w tydzień, tym bardziej, że kompletnie nie ma czasu na to by robić marketing sensowny i planowy i próbować pozyskać np. kilku mniejszych sponsorów...), że klub powinien pomyśleć o jakiejś zbiórce, a socios mogliby ją pomóc promować. Do domknięcia budżetu na tym głodowym poziomie brakuje kilkuset tysięcy, pewnie część tej kwoty dałoby się uzbierać (szkoda, że nie ma chyba już czasu żeby taką zbiórkę ew. przeprowadzić z jakimś marketingowym "viralowym" pomysłem)...

Tak jeszcze odnośnie wypowiedzi Doroty Gburczyk i rozmów z miastem... jakoś nie bardzo wierzę, że tu się coś uda. Małopolska miała dać koszykarkom jakieś pieniądze w przypadku gry w europejskich pucharach (promocja regionu), nie wierzę, że zmienią regulamin tej dotacji. A miasto w tym cudownym programie "Ambasadorzy krakowskiego sportu" z nami umowę już na 2019 na te 100 tys. podpisało i pewnie to jest szczyt ich możliwości.
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

basket75
Młodzik
Posty: 736
Rejestracja: 27 marca 2019, 13:00

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: basket75 » 18 lipca 2019, 21:16

1. Nie wyobrażam sobie, żeby Wisła nie zagrała w sezonie 2019/2020. Fakt, takie koszykarskie potęgi jak Olimpia Poznań czy Włókniarz Pabianice (nie sięgając bardziej w głąb historii kk w Polsce) też wydawało się, że nie znikną z ekstraklasy...a zniknęły...ale z całym szacunkiem dla tamtych klubów...jednak Wisła Kraków to o wiele większy klub...i jednak z większą tzw "siłą przebicia"...

2. Atutem Wisły w tej jakże nieciekawej obecnie sytuacji jest to, że nie macie praktycznie jako sekcja kk długów (chyba, że o czymś nie wiem?). A to daje już na starcie poszukiwań ale i rozmów z BLK czy PZKosz, a także z zawodniczkami dużego "plusa".

3. Niestety poszukiwanie sponsorów, partnerów w okresie letnim, urlopowym, to z mojego doświadczenia (bo kiedyś też poszukiwałem dla Ślęzy nawet maluteńkich sponsorów, i za czasów "starej Ślęzy" i za czasów "nowej", tak na ekstraklasę, jak i pózniej na rozgrywki II czy I ligi), to ciężka sprawa. Dużo osób "decyzyjnych" w firmach jest na urlopach, inne osoby nie chcą podejmować rozmów albo konkretniejszych decyzji.

4. Pisałem to już kiedyś tu na KKForum, ale napisze jeszcze raz: mając jednego super sponsora, zawsze trzeba zabezpieczyć się na wypadek, gdyby takowy sponsor nagle ograniczył mocno swoją pomoc finansową dla klubu lub z niej całkowicie zrezygnował (i to niekoniecznie ze względu na słabsze wyniki ale np ze względu na zmianę strategii sponsorowania sportu lub ze względu na np problemy finansowe sponsora). Dlatego też zawsze należy budować klub w oparciu o jak najliczniejsze grono małych i średnich sponsorów. Zawsze jest wtedy szansa, że klub przetrwa nawet największy kryzys. To taka rada na przyszłość dla Waszych działaczy lub Was samych - bo być może i tak się zdarzy, że sami staniecie w obliczu poszukiwań pieniędzy dla sekcji kk - mówię tu o osobach z KKForum.

Szkoda, że nie wiedzieliście wcześniej całej prawdy o sytuacji w klubie, bo pewnie na spokojnie (gdybyście wiedzieli już np 2-3 miesiące temu) moglibyście działać. Teraz goni czas, a przy takiej presji jest o wiele trudniej... Tu się kłania komunikacja Waszych działaczy z Wami - Kibickami i Kibicami.

5. Jako, że jak już pisałem, sam wielokrotnie przerabiałem podobną sytuację w Ślęzie, jaka jest teraz w Wiśle...więc wiem w jakiej żyjecie teraz niepewności. Mam jednak nadzieję, że wszystko ułoży się pozytywnie i że nie tylko Wisła Kraków zagra w ekstraklasie ale środków będzie na tyle, że powalczycie w lidze.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Ałgaja » 18 lipca 2019, 22:10

basket75 pisze:4. Pisałem to już kiedyś tu na KKForum, ale napisze jeszcze raz: mając jednego super sponsora, zawsze trzeba zabezpieczyć się na wypadek, gdyby takowy sponsor nagle ograniczył mocno swoją pomoc finansową dla klubu lub z niej całkowicie zrezygnował (i to niekoniecznie ze względu na słabsze wyniki ale np ze względu na zmianę strategii sponsorowania sportu lub ze względu na np problemy finansowe sponsora). Dlatego też zawsze należy budować klub w oparciu o jak najliczniejsze grono małych i średnich sponsorów. Zawsze jest wtedy szansa, że klub przetrwa nawet największy kryzys. To taka rada na przyszłość dla Waszych działaczy lub Was samych - bo być może i tak się zdarzy, że sami staniecie w obliczu poszukiwań pieniędzy dla sekcji kk - mówię tu o osobach z KKForum.


Rada na przyszłość dla działaczy jest taka, żeby nie podpisywać kontraktów bez gwarancji finansowych. Kolejna rada dla działaczy taka, żeby ktoś w tym klubie zaczął konsekwentnie, w oparciu o strategię budować marketing. Nie wierzę, że nie da się wypromować tej drużyny, i tym samym nie wierzę, że nie dałoby się pozyskać sponsorów. I w sumie o to mam największe pretensje do szeroko pojętych działaczy Wisły - że przespali ostatnie 3 lata, że nie promowali drużyny, że nie szukali pomysłów na to by zwiększyć jej popularność, zadbać o frekwencje. Mimo że mieli świetny materiał wyjściowy w postaci zespołu, który grał w Europie i który walczył w BLK o medale.
Teraz budowanie szeroko rozumianego marketingu tak, by w następnych sezonie pozyskać sponsorów będzie dużo trudniejsze i wymagające dużo więcej pracy, bo "produkt" będzie nieporównywalnie słaby. Co gorsze zanosi się na to, że w sumie nie będzie miał kto w klubie się tym marketingiem zajęć...

W to o czym napisałeś powyżej ma sens, ale nie zawsze może mieć odbicie w rzeczywistości. Jak masz sponsora, który daje Ci kilka milionów to znalezienie kilku podmiotów, które też będą dawać pieniądze jest szalenie trudne, bo masz im reklamowo bardzo mało do zaoferowania.

ps. Wisła na szczęście nie ma długów.
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

em1906
Żak
Posty: 211
Rejestracja: 07 maja 2017, 19:24

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: em1906 » 20 lipca 2019, 12:06

Wisła, a w szczególności TS(bo w tej chwili SA już nie) jest jak taki postkomunistyczny beton. Czy się stoi czy się leży kasa się należy. Zaczęło się od wpychania na stołki ludzi o wątpliwej przeszłości, z wątpliwymi znajomościami i z żadnymi umiejętnościami(patrz ex bywalec tego forum wraz z małżonką-kamerzystką). Kolejna kwestia, brak zbliżania zespołu i klubu do kibiców, wszystko budowane przez jasniepanstwo. Ludzi takie coś nie przyciąga. Kolejna kwestia Can Pack jako sponsor nie miał wobec Wisły żadnych wymagań i to zgubiło rządzących. Z kwestią sponsorów zgadzam się z basket75, nigdy nie można polegać na jednym sponsorze. A kwestie marketingu wolę przemilczec, bo jest on dramatyczny. Żałuję, że nadal nikt z kibicami się nie chce spotkać.
1963, 1964, 1965, 1966, 1968, 1969, 1970, 1971, 1975, 1976, 1977, 1979, 1980, 1981, 1984, 1985, 1988, 2006, 2007, 2008, 2011, 2012, 2014, 2015, 2016... CDN.

WybuchowaZocha
Amator
Posty: 159
Rejestracja: 17 maja 2017, 19:19

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: WybuchowaZocha » 26 lipca 2019, 13:04

Wisła Kraków skompletowała skład na przyszły sezon. Jeśli nic się nie zmieni to klub z Krakowa zagra bez środkowej :shock:

Krystal Vaughn
Anna Jakubiuk
Katarzyna Trzeciak
Magdalena Ziętara
Gabija Meskonyte
Chloe Wells
Bożena Puter
Kadri Lass
Łucja Grzenkowicz
Aleksandra Owca

Zrezygnowano na chwilę obecną z Justyny Żurowskiej i Pauli Strautmane.

Głosy z Krakowa dochodzą takie, że klub zgłoszony pomimo barków w dokumentacji. Szybko to raczej uzupełnione nie zostanie gdyż Pani wiceprezes krakowskiego klubu.... ponoć udała się własnie na urlop :lol: :lol:

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4244
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: przemoe » 26 lipca 2019, 14:09

Z całym szacunkiem ale to jest skład na walke z Poznaniem... Tak czy inaczej dobrze że w ogóle (chyba) wystartują.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

em1906
Żak
Posty: 211
Rejestracja: 07 maja 2017, 19:24

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: em1906 » 26 lipca 2019, 14:18

Gre bez srodkowej przezyje ale wystawienie Zuro w taki sposob,to jest dla mnie zart.
A co z trenerem? Same sie beda trenowaly czy rzuca nam jakis talent trenerski pokroju STORO BAND? :shock:
W sumie w tym klubie juz nic mnie nie zdziwi.
1963, 1964, 1965, 1966, 1968, 1969, 1970, 1971, 1975, 1976, 1977, 1979, 1980, 1981, 1984, 1985, 1988, 2006, 2007, 2008, 2011, 2012, 2014, 2015, 2016... CDN.

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: ann » 26 lipca 2019, 14:34

WybuchowaZocha pisze:Wisła Kraków skompletowała skład na przyszły sezon. Jeśli nic się nie zmieni to klub z Krakowa zagra bez środkowej :shock:

Krystal Vaughn
Anna Jakubiuk
Katarzyna Trzeciak
Magdalena Ziętara
Gabija Meskonyte
Chloe Wells
Bożena Puter
Kadri Lass
Łucja Grzenkowicz
Aleksandra Owca

Zrezygnowano na chwilę obecną z Justyny Żurowskiej i Pauli Strautmane.

Głosy z Krakowa dochodzą takie, że klub zgłoszony pomimo barków w dokumentacji. Szybko to raczej uzupełnione nie zostanie gdyż Pani wiceprezes krakowskiego klubu.... ponoć udała się własnie na urlop :lol: :lol:

Z calym szacunkiem ale po 1.kazdemu nalezy sie urlop. Po 2 ten klub ma tez zdaje sie prezesa...no chyba ze ten Pan zajmuje sie tylko pelnieniem funkcji reprezentatywnej, co by mnie zupelnie nie zdziwilo, bo pojecie o prowadzeniu wielosekcyjnego klubu ma mniej wiecej takie jak np.ja.
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

em1906
Żak
Posty: 211
Rejestracja: 07 maja 2017, 19:24

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: em1906 » 26 lipca 2019, 14:49

Pytanie o prezesa jest pytaniem retorycznym, prezesa nie interesuje koszykowka, siatkowka ani zadna inna sekcja oprocz akademii pilkarskiej. Musimy sobie to zapamietac raz na zawsze. Urlop jednej osoby zawala nagle dzialanie calej sekcji? Przeciez to juz nawet nie jest smieszne, ktos sie wzial za cos za co nawet nie mial ochoty sie brac. Pytanie po co?
1963, 1964, 1965, 1966, 1968, 1969, 1970, 1971, 1975, 1976, 1977, 1979, 1980, 1981, 1984, 1985, 1988, 2006, 2007, 2008, 2011, 2012, 2014, 2015, 2016... CDN.


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości