Co słychać w Wiśle?

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Awatar użytkownika
Wojteg
Junior
Posty: 2880
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:30
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Co słychać w Wiśle?

Postautor: Wojteg » 17 maja 2006, 21:58

Kolejne wzmocnienie: Elżbieta Trześniewska

Po Annie Wielebnowskiej szykuje się kolejny transfer do drużyny mistrzyń kraju - Wisły Can-Pack Kraków. Bliska podpisania kontraktu jest koszykarka CCC Polkowice Elżbieta Trześniewska, reprezentacyjna środkowa.

Kilka razy odrzucała ofertę z Wisły, tym razem, na zakończenie kariery sportowej, skusiła się. Kontrakt nie został jeszcze podpisany, ale prezes CCC Polkowice Krzysztof Korszak na łamach "Gazety Wrocławskiej" nie ma złudzeń, że uda mu się zatrzymać Trześniewską. - Jak ja wyłożę złotówkę, oni dadzą pięć. Nie mamy żadnych szans.


Waldemar Kordyl: Podpisze Pani kontrakt z Wisłą?

Elżbieta Trześniewska*: Jesteśmy z prezesem Mięttą na etapie finalizowania szczegółów i liczę, że w tym tygodniu podpiszę.

Miała Pani wcześniej propozycje z Wisły?

- I to kilkakrotnie. Żartowaliśmy z prezesem, że zdążyliśmy się spotkać na zakończenie. Liczę, że będzie to szczęśliwe uwieńczenie wielkiej przygody sportowej. Wiem, że będzie ciężko, ale gra w zespole mistrza Polski i dodatkowo w Eurolidze to cholerne wyzwanie.

Do Wisły przychodzi Anna Wielebnowska.

- Nie boję się konkurencji, wręcz potrzebuję jej, bo marzę o utrzymaniu wysokiego poziomu sportowego. To dobrze, że Ania wraca z Belgii, bo jest mocnym graczem.

Jaki był rok spędzony w Polkowicach?

- Bardzo fajny. Czwarte miejsce z szansą na srebro. Szkoda, że przyszło załamanie formy, bo tym samym zmarnowaliśmy okazję na finał.

Ponoć sezon skończył się wzajemnymi pretensjami drużyny i trenera Andrzeja Nowakowskiego?

- Był rozżalony, bo wszyscy oczekiwaliśmy więcej. Przed sezonem założenia były, by wejść do czwórki. Przegrana nie rozeszła się po kościach, bo to nie TKKF i szczytna idea Coubertina, tylko sport zawodowy. Rozlicza się nas z wyników i premiuje za zwycięstwa. Nikt się temu nie powinien dziwić.

Jest Pani nie tylko utytułowaną zawodniczką, ale dodatkowo reprezentantką Polski.

- W kadrze byłam od zawsze, tylko raz, gdy urodziłam dziecko, rozstałam się nią na moment. Teraz czas się pożegnać.

Zostanie Pani trenerką?

- Charakterologicznie nie nadaję się do tego.

Elżbieta Trześniewska, koszykarka, przebieg kariery: MDK Karkonosze Jelenia Góra, ROW Rybnik, Włókniarz Pabianice, ŁKS Łódź, MTK Polfa Pabianice, CCC Polkowice. 34 l., center, 190 cm wzrostu. Cztery tytuły mistrza Polski, po dwa z Włókniarzem Pabianice i ŁKS Łódź.

wak (Gazeta Wyborcza)

freda
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: 02 maja 2006, 23:59
Kontaktowanie:

Postautor: freda » 17 maja 2006, 22:12

jaka bk!! teraz wisła bedzie jeszce bardziej wymiatać.......jeszce bardziej sie da?? gheheh :)

Liquidor
Młodzik
Posty: 958
Rejestracja: 04 maja 2005, 01:59
Lokalizacja: Wisła Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Liquidor » 17 maja 2006, 22:30

freda pisze:wisła


Wisła.

freda pisze:jeszce bardziej sie da?? gheheh :)


:roll:
TO MY KINOLE PAPIESKIEGO MIASTA

Awatar użytkownika
Edzia
Junior
Posty: 2018
Rejestracja: 16 stycznia 2005, 13:32
Lokalizacja: cztery domy, dwie ulice to są właśnie PABIANICE :-P

Postautor: Edzia » 17 maja 2006, 22:35

No to nieźle. Nie powiem, bym nie była nieco zaszokowana...

W każdym bądź razie życzę Eli powodzenia w nowym klubie !! !! !!
"Oto jest miłość.
Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem,
a okazuje się, że czekali na siebie całe życie"

Hersi
Junior
Posty: 2957
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 08:08
Lokalizacja: Chełm
Kontaktowanie:

Postautor: Hersi » 18 maja 2006, 06:12

Kolejne wzmocnienie: Elżbieta Trześniewska


Hmmm Ja raczej dałbym tytuł: kolejne uzupełnienie, bo rozumiem, że Trześniewska przychodzi w miejsce Kress. Dla mnie osobiście lepszą zawodniczką na dzień dzisiejszy jest Kress i perspektywiczną, ale cóż wybrała "diengi" :wink:

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Greebo » 18 maja 2006, 08:06

Hersi pisze:
Kolejne wzmocnienie: Elżbieta Trześniewska


Hmmm Ja raczej dałbym tytuł: kolejne uzupełnienie, bo rozumiem, że Trześniewska przychodzi w miejsce Kress. Dla mnie osobiście lepszą zawodniczką na dzień dzisiejszy jest Kress i perspektywiczną, ale cóż wybrała "diengi" :wink:


Ja rozumiem ze w Miejsce Kress przychodzi Wielebna. A Trzesniewska w miejsce Jonhson. Bo spodziewam sie jeszcze 2 zawodniczek na pozycje 4/5.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

MARAS
Oldboy
Posty: 5592
Rejestracja: 09 czerwca 2004, 10:47
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: MARAS » 18 maja 2006, 11:15

Powodzenia w nowym klubie :!:
Chwiałka A Chwiałka Z Chwiałka AZS!

Awatar użytkownika
hellraiser
Junior
Posty: 2479
Rejestracja: 17 listopada 2004, 12:04

Postautor: hellraiser » 18 maja 2006, 14:14

Greebo pisze:
Hersi pisze:
Kolejne wzmocnienie: Elżbieta Trześniewska


Hmmm Ja raczej dałbym tytuł: kolejne uzupełnienie, bo rozumiem, że Trześniewska przychodzi w miejsce Kress. Dla mnie osobiście lepszą zawodniczką na dzień dzisiejszy jest Kress i perspektywiczną, ale cóż wybrała "diengi" :wink:


Ja rozumiem ze w Miejsce Kress przychodzi Wielebna. A Trzesniewska w miejsce Jonhson. Bo spodziewam sie jeszcze 2 zawodniczek na pozycje 4/5.

A ja się spodziewam jeszcze 4 wzmocnien pod koszem.

Wisła ma już 3 dobre zawodniczki Wielebnowską,Pere,Trześniewską pod kosz więc brakuje jej tylko jednej podkoszowej Amerykanki.I tak to dużo bo 4 zawodniczki pod kosz to optymum z małym zapasem,po co jej 5 zawodniczek podkoszowych.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gwynbleidd
Kadet
Posty: 1046
Rejestracja: 02 lipca 2005, 22:42
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Postautor: Gwynbleidd » 18 maja 2006, 18:23

No to,no to zobaczymy ja w czerwieni.I moze niefajnie ze idzie do Wisły,ale lepiej do Wisły oczywiscie niz Lotos powiedzmy.
Z Wyrazami Szczerej Niewdzięcznosci,Za To Ze Byłem Z Wami. A Teraz Jesteście Przeciwko MNIE!!!Obrazek

zawodniczka
Żak
Posty: 323
Rejestracja: 26 lutego 2006, 15:27
Lokalizacja: Z Nowej Wsi:P

Postautor: zawodniczka » 18 maja 2006, 18:39

Szczerze mówiąc nie dziwie sie ze idzie do wisly.Mam nadzieje ze nie rozegra takiego sezony jak JARZYNKA w ŁKS



Powodzenia Ela w Wiśle :D :D :D :D :D

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Greebo » 18 maja 2006, 19:14

hellraiser pisze:
Greebo pisze:
Hersi pisze:
Kolejne wzmocnienie: Elżbieta Trześniewska


Hmmm Ja raczej dałbym tytuł: kolejne uzupełnienie, bo rozumiem, że Trześniewska przychodzi w miejsce Kress. Dla mnie osobiście lepszą zawodniczką na dzień dzisiejszy jest Kress i perspektywiczną, ale cóż wybrała "diengi" :wink:


Ja rozumiem ze w Miejsce Kress przychodzi Wielebna. A Trzesniewska w miejsce Jonhson. Bo spodziewam sie jeszcze 2 zawodniczek na pozycje 4/5.

A ja się spodziewam jeszcze 4 wzmocnien pod koszem.

Wisła ma już 3 dobre zawodniczki Wielebnowską,Pere,Trześniewską pod kosz więc brakuje jej tylko jednej podkoszowej Amerykanki.I tak to dużo bo 4 zawodniczki pod kosz to optymum z małym zapasem,po co jej 5 zawodniczek podkoszowych.


Ja tez uwazam ze 4 zawodniczki to "optimum" tylko ze poki co Iva chyba jeszcze nie podpisała kontraktu, dlatego pisałem o 2 "wolnych" miejscach pod koszem.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Wojteg
Junior
Posty: 2880
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:30
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Postautor: Wojteg » 23 maja 2006, 07:05

Myśli że zostanie

Po krótkim urlopie powrócił do Krakowa trener koszykarek Wisły Can-Pack, Elmedin Omanić. Wrócił m.in. po to, żeby... porozmawiać z szefostwem "Białej Gwiazdy" i przedstawicielami sponsora zespołu o swojej przyszłości. - Dziś, a chyba najpóźniej jutro wszystko powinno się rozstrzygnąć. Myślę jednak, że nadal będę pracował w Krakowie.

Po prostu jestem dobrej myśli, mając na uwadze także pewne ustalenia poczynione jeszcze przed moim wyjazdem na urlop - oświadczył nam Elmedin Omanić. Nie można wykluczyć, że do jutra parafowana zostanie umowa kontraktowa z rutynowaną Elżbietą Trześniewską, która w minionym sezonie broniła barw CCC Polkowice. Natomiast rozmowy z Anną Wielebnowską trwają, choć z pewnością jest już blisko szczęśliwego finału, czyli powrotu "Wielebnej" do wiślackiej drużyny. O tym, że kibice nie zobaczą już Tiffany Johnson, Kary Brown-Braxton czy Eweliny Gunewej pisaliśmy już wcześniej. Teraz waży się natomiast przyszłość Mariny Kress. Po prostu otrzymała ona niezwykle atrakcyjną ofertę z Moskwy (Dynamo), połączoną także z możliwością otrzymania ciekawej pracy przez małżonka koszykarki. Jeśli więc Wisła chce zatrzymać Kress musi się mocno postarać... - I cały czas szukamy środkowej na miarę naszych aspiracji - mówi prezes Ludwik Miętta-Mikołajewicz.

(BAT) - Gazeta Krakowska

jelo
Młodzik
Posty: 645
Rejestracja: 08 listopada 2005, 13:30
Lokalizacja: Łódź

Postautor: jelo » 23 maja 2006, 12:03

Wojteg pisze: O tym, że kibice nie zobaczą już Tiffany Johnson, Kary Brown-Braxton czy Eweliny Gunewej pisaliśmy już wcześniej.


Ile razy czytam teks o pozbyciu się Gunevej śmieję się w głos...
pamiętam jak Omanić po jej pierwszym meczu powiedział, że to jest zawodniczka jakiej im brakowało :lol: super

Awatar użytkownika
jimmy
Senior
Posty: 3498
Rejestracja: 07 marca 2005, 23:39
Lokalizacja: Kraków

Postautor: jimmy » 23 maja 2006, 12:08

a możesz przytoczyć ten tekst, bo o ile ja pamiętam to ją ściągnęli bo Kenig wróciła do Łodzi, a jak wiemy Kaśka nie grała za dużo...

Ewelina jak już grała to zastępowała Andzie...

mnie ogarnia pusty śmiech jak widze takie wpisy...
Cellar Door
No chyba że tutaj są emeryci, renciści, bądź inne osoby, które mają nadmiar czasu wolnego i szperają od A do Z
Obrazek

jelo
Młodzik
Posty: 645
Rejestracja: 08 listopada 2005, 13:30
Lokalizacja: Łódź

Postautor: jelo » 23 maja 2006, 12:27

osesek pisze:a możesz przytoczyć ten tekst, bo o ile ja pamiętam to ją ściągnęli bo Kenig wróciła do Łodzi, a jak wiemy Kaśka nie grała za dużo...

Ewelina jak już grała to zastępowała Andzie...


a jaki związek to ma z Kangurem?
Omanić tak powiedział będą zachwyconym postawą i wyszkoleniem Eweliny i później dużo z niej korzystał :?

poszukam w domu tego fragmentu i zacytuję.

osesek pisze:mnie ogarnia pusty śmiech jak widze takie wpisy...


...


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości