Co słychać w Wiśle?

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: paulo2907 » 22 maja 2017, 21:58

ann pisze:
koszykówka_kobiet pisze:
ann pisze:6 zagranicznych będzie:) a gdzie plotki o Litwince ?


Tu jedna z tych najbardziej wiarygodnych https://twitter.com/marcini/status/866449660071874566


O przegapiłam:) dzieki:) niezły transfer :)w Wisle już raczej jako Labuckas :)

Chyba bardziej Labuckaite czy Labuckyte. 8)
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Greebo » 23 maja 2017, 15:29

Parę zdań o tym co mamy, i czego jeszcze potrzebujemy.

W kadrze jest na ten moment 5 pań : 4 obwodowe i 1 podkoszowa. Do takiego sensownego minimum potrzeba wiec IMo jeszcze 3:

- 1 panią na obwód - najlepiej w miarę wysokiego SF (tak ok 185cm lub wyżej) z dość dobrym rzutem. Co prawda zarówno Magda jak i "Magic Leo :mrgreen: " mogą grac na trojce, to jednak jeśli chcemy w miarę poważnie brać udział w eurolidze to przydałby sie ktos wyższy.
- 2 panie pod kosz - jedna do S5, a druga do rotacji (fajnie byłoby gdyby to był poziom co najmniej Paugaite) . Te dwie panie powinny się uzupełniac. Jesli do S5 weźmiemy klasycznego centra (czyli silna panią +190cm) to ta rezerwa moze być zawodniczka na pozycje 4, lub 4/5 a jesli do S5 sciagniemy klasową czwórkę to zmienniczka powinna byc wysoką środkową.

Dodatkowym ograniczeniem jest fakt, że zostało nam 1 miejsca dla pani spoza europy. Spodziewam sie wiec ze nastawiamy sie raczej na układ - podstawowa podkoszowa z WNBA a pani na SF z europy (bo ze rezerwa podkoszowa musi miec europejskie papiery to raczej oczywiste). Tyle tylko ze łatwo o taka pare nie będzie. O ile jeszcze w podkoszowym amerykankach jest w miarę przyzwoity wybór, a tyle w wśród wysokich europejskich SF bida straszna. Sa rzecz jasna Petrovic czy Alba, ale ona chyba juz zaklepane, a nawet jeśli nie to i tak poza naszym zasięgiem. A poza nimi? Abdi? Kaltsidou? Snytsina? Bo Pop pewnie juz w ogóle nie wchodzi w rachubę. Ciężko kogoś znaleźć, jeszcze ciężej z kimś takim podpisać kontrakt.

Dlatego tez na miejscu działaczy rozważałbym tez ciągle wersje odwrotną - pod kosz panią z papierami europejskimi, a amerykankę na SF. Przy czym w takiej sytuacji ta podkoszowa europejka powinna byc juz naprawdę z szerokiej europejskiej czołówki nie z "półki" Paugaite. Z zawodniczek które nie mają jeszcze kontraktów (a przynajmniej ja o tym nie wiem) widziałbym tu takie panie jak Leuchanka, Rezan, Miyem, Yacoubou, Ndour, Lyttle, Kizer (o ile jej europejskie papiery pozwalają na gra w eurolidze ). Pytanie czy na kogoś z tego grona jest nas stać (najprędzej chyba Ndour) i to tak, aby starczyło jeszcze pieniążków na sensowną SF z USA (np Coleman, Stricklen)


Jest tez jedna opcja - bierzemy Klasycznego centra z USA, dokładamy na pozycje SG/SF jakaś sensowną europejkę juz bez takiego patrzenia na jej wzrost (np Nacickaite) ale wówczas przydałoby się jeszcze uśmiechnąć do Agi Szott, tak aby mieć jednak w zapasie trochę więcej cm, na trojce.. :roll:
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Chris205
Nowy na forum
Posty: 36
Rejestracja: 03 maja 2017, 13:03

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Chris205 » 23 maja 2017, 15:47

Trzeba też pamiętać o Polkach, bo tu także bieda i to duża.

speedy
Żak
Posty: 370
Rejestracja: 11 października 2015, 20:24
Lokalizacja: Miasto koszykówki

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: speedy » 23 maja 2017, 17:23

O jakich Polkach mówisz?

Są już dwie na pozycje 1-2 i jeśli chodzi o nazwiska, to chyba jednak nie bieda? Nie zapominaj, że mówimy o kraju - Polsce, nie o USA czy tam nawet Hiszpanii, gdzie wybór wartościowych zawodniczek jest nieporównywalnie większy. Tak jak prezes Wisły wspominał cztery Polki do rotacji w zupełności wystarczą przy obecnym - nowym przepisie z jedną na parkiecie. Jest Owczarzak, jest Ziętara, przydałaby się chociaż jeszcze jedna solidna, a ta czwarta mogłaby być nawet przeciętna (takie w Krakowie były przecież). Układ 6 zagranicznych + 4 Polki oraz 2/3 młode do 'sekcji turystycznej' -,- i skład gotowy. Teraz najważniejsze będzie ogłoszenie drugiej zawodniczki spoza kontynentu, czyli konkretniej rzecz ujmując najpewniej centra. To też będzie jeden z głównych wyznaczników na co Wisła może liczyć w kolejnym sezonie, zwłaszcza pod kątem europejskich pucharów.

Reasumując jeśli chodzi o Wisłę to czekamy jeszcze na ogłoszenie 5-6 zawodniczek i skład będzie zamknięty (minimum 2 Polki + 3 zagraniczne).

Chris205
Nowy na forum
Posty: 36
Rejestracja: 03 maja 2017, 13:03

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Chris205 » 23 maja 2017, 17:52

Nie twierdzę, że Ziętara i Owczarzak są złe. Wręcz przeciwnie, chodzi mi o jakieś do rotacji z doświadczeniem i na przyzwoitym poziomie, o które także trzeba się postarać. Mam nadzieję, że w tym sezonie ominą nam kontuzje, żeby nie było podobnego przypadku jak w zeszłym sezonie, kiedy drżeliśmy o 2 Polki.

Chris205
Nowy na forum
Posty: 36
Rejestracja: 03 maja 2017, 13:03

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Chris205 » 25 maja 2017, 14:52

Kolejną zawodniczką w Wiśle jest Sonja Greinacher. Wiele osób pisze, że to najsłabszy transfer od lat. Zobaczymy jak się zaprezentuje, osobiście chciałem zobaczyć jakiś filmik na yt i tam totalna pustka. Mam nadzieję, że ten transfer nie jest spowodowany cięciami Can Pack'u i jeszcze jakieś gwiazdy zobaczymy.

danpe_
Żak
Posty: 388
Rejestracja: 21 października 2012, 13:46

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: danpe_ » 25 maja 2017, 15:03

To dla Szott nie ma miejsca (choć nie do końca ta sama pozycja),a sprowadza się takiego kota w worku?

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Ałgaja » 25 maja 2017, 15:11

Można na yt znaleźć jakieś mecze Herner TC (np. https://www.youtube.com/watch?v=KVVTOWSZcpU) i to pewnie jest bardziej wymierne niż skrzętnie zmontowany Highlights z całego sezonu. Powodów do optymizmu ciężko szukać, bo ona ani specjalnie nie biega, ani się nie ustawia.
Ale rozumiem, że to jest taki transfer za Justynę Żurowską, na miarę naszego budżetu. Oby center z USA był z półki wyższej niż Morrison czy Vanessa Gidden
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Greebo » 28 maja 2017, 15:23

Greebo pisze:
Chris205 pisze:Przeglądałem sobie centrów z WNBA i wpadła mi w oko Jonquel Jones. Myślicie, że stać by nas było na zawodniczkę tego pokroju ?


Ma isc bodajże o Yakin Dogu.


Teraz pojawiła sie plotka o Lavender w Yakin Dogu, a to by zapewne oznaczało ze J.Jones tam jendak nie wyladuje.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: ann » 28 maja 2017, 16:24

Greebo pisze:
Greebo pisze:
Chris205 pisze:Przeglądałem sobie centrów z WNBA i wpadła mi w oko Jonquel Jones. Myślicie, że stać by nas było na zawodniczkę tego pokroju ?


Ma isc bodajże o Yakin Dogu.


Teraz pojawiła sie plotka o Lavender w Yakin Dogu, a to by zapewne oznaczało ze J.Jones tam jendak nie wyladuje.

Jeśli ma robić różnice jak mówi trener Szewczyk to pewnie kasa na zawodniczkę jest odłożona...ja tak to przynajmniej rozumiem. I ja bym akurat z tej koszykarki w Wisle była bardzo zadowolona:) pewnie ze nie jest to Big Syl czy inna Grinner...ale bardzo fajna zawodniczka :)
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Chris205
Nowy na forum
Posty: 36
Rejestracja: 03 maja 2017, 13:03

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Chris205 » 28 maja 2017, 19:13

Ciekawe czy J.Jones będzie na drafcie w Korei. Z zawodniczek, które tam będą podoba mi się Stefanie Dolson (Sky, 196cm/97kg). Uważam, że uzupełniała by się z Paugite.

Chris205
Nowy na forum
Posty: 36
Rejestracja: 03 maja 2017, 13:03

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Chris205 » 29 maja 2017, 06:06

Jones ma coś czego brakowało nam w finale. Potrafi zbierać piłki, nie to co Ziomora czy Gidden. Ostatni mecz 23 pkt 21! zbiórek.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Greebo » 29 maja 2017, 06:35

Wbrew pozorom taka Gidden umie zbierać piłki całkiem niezłe. Nawet u nas w meczach euroligowych miała powyżej 10 zbiórek na mecz, co jest wynikiem świetnym. A ze nie zawsze to pokazywała to inna sprawa.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Chris205
Nowy na forum
Posty: 36
Rejestracja: 03 maja 2017, 13:03

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Chris205 » 16 czerwca 2017, 08:11

http://wislacanpack.pl/11-sierpnia-wracamy-na-parkiet/
Wisła zagra w Eurolidze ! Jest się z czego cieszyć, bo nie wypadamy z tych najbardziej prestiżowych rozgrywek, ale nasza kadra nie powala. Myślę, że jest to dobra informacja dla klubów z Polski, bo po raz kolejny będą mogły utrzeć nosa Krakowianom. Zapowiada się ciekawy sezon w Europie i w Polsce.

danpe_
Żak
Posty: 388
Rejestracja: 21 października 2012, 13:46

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: danpe_ » 16 czerwca 2017, 08:46

Nie rozumiem o co chodzi z tym ucieraniem nosa. Wręcz przeciwnie, niektórym klubom powinno być głupio, że wywiesiły białą flagę w kwestii pucharów.


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości