Co słychać w Wiśle?

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

zibiz
Żak
Posty: 308
Rejestracja: 28 listopada 2009, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: zibiz » 20 maja 2017, 19:59

Nie uważam, że komuś mamy przepłacać. Mój komentarz to bardziej uwaga do tych, którzy już boleją nad tym, że ktoś słaby przyjdzie do Wisły.

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: ann » 20 maja 2017, 20:04

Ja uważam że tak źle dobrany skład jak w poprzednim seoznie ( pod każdym względem) już się w Wisle nie przytrafi.
Początek transferów bardzo obiecujący:) gwiazdorskiego składu jak w Polkowicach pewnie mieć nie będziemy, ale zanosi się na całkiem fajna i solidna ekipę:)
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

danpe_
Żak
Posty: 388
Rejestracja: 21 października 2012, 13:46

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: danpe_ » 20 maja 2017, 20:09

I warto, aby ta drużyna poza parkietem też się dogadywała. Czego Gala nie jest gwarantem, oj coś mi się nawet wydaje, że wręcz przeciwnie.

ChrisLbn

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: ChrisLbn » 21 maja 2017, 13:34

Audiatur et altera pars...

Wypowiedź E. Kobryń dla Gazety Krakowskiej:

http://www.gazetakrakowska.pl/sport/a/e ... ,12096864/

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Ałgaja » 21 maja 2017, 14:21

ChrisLbn pisze:Audiatur et altera pars...


W tym przypadku chyba obie strony mówią to samo. Ona że zaoferowano jej kontrakt, ale jej zdaniem za niski (o tym świadczy pewnie zdanie " Jestem doświadczoną zawodniczką, wiem, co mogę dać drużynie."), Dunin że zaoferowali kontrakt, ale nie mogli sprostać wymaganiom finansowym. Nie dziwię się żadnej ze stron, że nie ustąpiła. My nie jesteśmy budżetowo już tym zespołem co 5 lat temu, Ewka nie jest już tym graczem.

Ogólnie mam wrażenie, że rok temu budowaliśmy skład w oparciu o Ewkę tzn. ona miała być naszą gwiazdą nr 1, pewnie też miała jeden z wyższych (jeśli nie najwyższych) kontraktów i to był jeden z błędów. Oczywiście statsy Ewki w lidze czy eurolidze są niezłe, ale nie pokazują wszystkiego, a zwłaszcza tego czego Ewka nie robiła w obronie (najprościej rzecz ujmując jeśli Kaczmarczyk pójdzie do CCC za duże pieniądze powinna podziękować m.in. Ewce)...a jednak gwiazda nr 1 to musi być gracz kompletny.

Co do plotek o Gali. Gdyby mnie ktoś spytał kogo uważam (na podstawie wywiadów, zachowań) za najgłupszą koszykarkę w Polsce to mimo, że konkurencja jest duża, nie zastanawiając się powiedziałabym, że Ewelina Gala.
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

WybuchowaZocha
Amator
Posty: 159
Rejestracja: 17 maja 2017, 19:19

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: WybuchowaZocha » 22 maja 2017, 15:36

Chris205 pisze:Mi osobiście Miłoszewska pasuje, jeżeli będzie dobra Amerykanka na centra. Do tego jakieś młode Polki i będzie. Co sądzicie o D.Puter ? Lepsza niż siostra ? Może ściągnąć Ale Grabską ?


Miloszewska ma ważny kontrakt w Gdyni także temat chyba nieaktualny.

Chris205
Nowy na forum
Posty: 36
Rejestracja: 03 maja 2017, 13:03

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Chris205 » 22 maja 2017, 19:53

Przeglądałem sobie centrów z WNBA i wpadła mi w oko Jonquel Jones. Myślicie, że stać by nas było na zawodniczkę tego pokroju ?

koszykówka_kobiet
Żak
Posty: 499
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 08:06

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: koszykówka_kobiet » 22 maja 2017, 20:00

Plotki na TT głoszą, że Paugaite
Koszykówka to nasza pasja. Wspólnie tworzymy największą społeczność żeńskiego basketu w Polsce!
Zapraszamy: https://www.facebook.com/Koszyk%C3%B3wk ... /timeline/

speedy
Żak
Posty: 370
Rejestracja: 11 października 2015, 20:24
Lokalizacja: Miasto koszykówki

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: speedy » 22 maja 2017, 20:14

koszykówka_kobiet pisze:Plotki na TT głoszą, że Paugaite


Nikt nie powiedział, że tylko jeden zagraniczny center będzie w Wiśle :) Będzie Amerykanka i wobec odejścia Kobryn zapewne jakaś Europejka, ewentualnie ktoś taki bardziej 4/5 niż tylko i wyłącznie 5 : >

PS.

No to w Krakowie pozycje 1-2 są już niemal obsadzone, bo są: Owczarzak i Reid oraz Ziętara i Leonor Rodriguez.

Z tego co w którymś z wywiadów mówił pan Dunin-Suligostowski w składzie Wisły mają być cztery Polki + 'krakowska młodzież'. Czyli co? Jeszcze 2 miejsca wolne dla Polek? Pytanie tylko ile będzie zagranicznych? 5 czy 6?

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: ann » 22 maja 2017, 20:20

6 zagranicznych będzie:) a gdzie plotki o Litwince ?
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

koszykówka_kobiet
Żak
Posty: 499
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 08:06

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: koszykówka_kobiet » 22 maja 2017, 20:26

ann pisze:6 zagranicznych będzie:) a gdzie plotki o Litwince ?


Tu jedna z tych najbardziej wiarygodnych https://twitter.com/marcini/status/866449660071874566
Koszykówka to nasza pasja. Wspólnie tworzymy największą społeczność żeńskiego basketu w Polsce!
Zapraszamy: https://www.facebook.com/Koszyk%C3%B3wk ... /timeline/

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: ann » 22 maja 2017, 20:29

koszykówka_kobiet pisze:
ann pisze:6 zagranicznych będzie:) a gdzie plotki o Litwince ?


Tu jedna z tych najbardziej wiarygodnych https://twitter.com/marcini/status/866449660071874566


O przegapiłam:) dzieki:) niezły transfer :)w Wisle już raczej jako Labuckas :)
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Greebo » 22 maja 2017, 20:42

Chris205 pisze:Przeglądałem sobie centrów z WNBA i wpadła mi w oko Jonquel Jones. Myślicie, że stać by nas było na zawodniczkę tego pokroju ?


Ma isc bodajże o Yakin Dogu.

Co do naszych juniorek - D.Puter może i lepsza od starszej siostry, ale to bez znaczenia bo jednak nawet w lidze trzeba umieć cos więcej niz tylko wpychać sie pod kosz licząc na faule. Moze sie to sprawdzać w juniorkach czy w 2 lidze ale nic więcej.

Grabska IMO ma największy potencjał z naszych "młodych" ale nawet jeśli cos z niej będzie to za kilka sezonów. Obecnie w Wisle mogłaby liczyć co najwyżej na kilak minut gdy mecze będą juz rozstrzygnięte.

O Reid juz pare razy pisałem, wiec nie bede sie powtarzać. Ciesze sie ze ja zakontraktowaliśmy, mam tylko nadzieję ze nikt w klubie nie oczekuje ze będzie rozgrywająca w stylu Zoll lub ze okaże sie snajperem. Ona jest w stanie zrobić kilka asyst i dołożyć dwucyfrową liczbę punktów, ale podstawowym atutem jest obrona.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Japa
Kadet
Posty: 1339
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 12:34
Lokalizacja: Brodła

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Japa » 22 maja 2017, 20:56


Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Greebo » 22 maja 2017, 21:33

Spodziewam sie ze Paugaite to pomysł Szewczyka, który powinien dobrze kojarzyć ja z ligi EEWBL. W barwach zespołu z Rygi doszła do finału tych rozgrywek w których przecież występowała tez drużyna z Lublina. Litwinka to zupełnie inny typ zawodniczki podkoszowej niz te panie które mieliśmy w obecnym sezonie. Centymetrów trochę ma, ale jest dużo słabiej zbudowana niż Gidden czy Morrison, wiec bazuje w dużej mierze na szybkości i ruchliwości. Oglądnąłem mecz półfinałowy z jej udziałem przeciwko Gdyni i byłem dośc pozytywnie zaskoczony. Wybitna zawodniczka to nie jest, ale wygląda na to ze wie o co w tej zabawie chodzi. Zwłaszcza podobało mi sie ze zarówno w ataku jak i w obronie caly czas starała sie kontrolować zarówno piłkę jak i ustawienie zawodniczek na parkiecie. Niby drobiazg, ale nasza mistrzyni WNBA i Euroligi tej trudnej sztuki opanować nie była w stanie :roll:

I jeszcze jedna uwaga - w Rydze Litwinika grała na pozycji centra, walcząc np ze Swords, ale jesli chcemy myśleć w miarę poważnie o eurolidze a pewnie takze i o walce o MP, to do pary do niej potrzebujemy naprawdę silnego fizycznie centra z USA, i to z wyższej "półki" niz Gidden czy Morrison
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości