Co słychać w Gdyni?

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Awatar użytkownika
Skalpel
Nowy na forum
Posty: 31
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 15:00

Re: Co słychać w Lotosie

Postautor: Skalpel » 11 maja 2012, 11:02

Endrju pisze:
paulo2907 pisze:Czapki z głów przed Lotosem za pozyskanie tak wybitnego coacha. 8) Tak sobie myślę, że swoje palce mogła tutaj maczać TVP, bo może mieli już dość tego faceta i chcieli się go jakoś pozbyć. :lol:

Co ty od niego chcesz ;D
Wole posluchac jego komentowania niz Łabędzia :mrgreen:


W tym kontekście ewidentnie popieram Endrju ! Czasami lepiej oglądać PLKK w TVP Sport bez komentarza.
"Nie rezygnuj nigdy ze swoich marzeń, bo jeśli umrą marzenia umrzesz i Ty"

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Lotosie

Postautor: paulo2907 » 11 maja 2012, 22:49

Skalpel pisze:
Endrju pisze:
paulo2907 pisze:Czapki z głów przed Lotosem za pozyskanie tak wybitnego coacha. 8) Tak sobie myślę, że swoje palce mogła tutaj maczać TVP, bo może mieli już dość tego faceta i chcieli się go jakoś pozbyć. :lol:

Co ty od niego chcesz ;D
Wole posluchac jego komentowania niz Łabędzia :mrgreen:


W tym kontekście ewidentnie popieram Endrju ! Czasami lepiej oglądać PLKK w TVP Sport bez komentarza.

Noculak na pewno przewyższa wiedzą koszykarską Pana Ryszarda "drużyna gra na dwa centry, ale nie może już złapać faula" Łabędzia, jak również wydaje mi się bardziej bezstronny w komentarzach. Co nie zmienia faktu, że powrót do zawodu trenera po jakichś 8 latach może być - delikatnie mówiąc - trudny, tym bardziej, że oparcie składu na "młodych i szybko grających amerykańskich zawodniczkach" upodobni gdyński zespół do niżej notowanych drużyn. No ale to już czas pokaże.
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

NAMAX
Amator
Posty: 162
Rejestracja: 21 lutego 2011, 21:44

Re: Co słychać w Lotosie

Postautor: NAMAX » 12 maja 2012, 20:54

Wczoraj Noculak dzis Małaszewska. Potęga Lotosu rośnie :lol:

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Re: Co słychać w Lotosie

Postautor: hermes46 » 20 maja 2012, 07:28

NAMAX pisze:Wczoraj Noculak dzis Małaszewska. Potęga Lotosu rośnie :lol:



ja bym sie nie smial. Ile roboty bedzie mial ...nastepca Noculaka

Noculak pracował w:

1995/96 Dojlidy Białystok - ekstraklasa,
1997/98 Unia Tarnów - ekstraklasa,
2002/04 Noteć Inowrocław - ekstraklasa.

hm same potegi, ktore teraz juz nie istnieja lub sie paletaja 2-3 lidze (czyli ...4 lidze)
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

Awatar użytkownika
Matii
Młodzik
Posty: 921
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 13:07
Lokalizacja: Chełm/Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Lotosie

Postautor: Matii » 26 czerwca 2012, 17:15

Koszykarki bez Lotosu i Euroligi

W składzie zostaną tylko trzy zawodniczki

Mirosław Noculak zastąpi w nadchodzącym sezonie Javiera Forta Puente. Hiszpański szkoleniowiec mimo, że miał jeszcze na rok ważny kontrakt z gdyńskim klubem, podał się do dymisji.
Trener, dla którego praca w Gdyni była pierwszą poza granicami swojego kraju, nie wypełnił żadnego z przedsezonowych założeń. Były to - przypomnijmy: powrót na ligowe podium, obrona Pucharu Polski i awans do play-off Euroligi. (czytaj więcej).

Na "polskim podwórku" gdynianki po raz drugi z rzędu zajęły 4 miejsce, w Eurolidze 3 zwycięstwa na 11 spotkań i 7 miejsce w grupie to wyniki znacznie poniżej oczekiwań. Niewielkim usprawiedliwieniem dla gdynianek, jeśli chodzi o Euroligę może być fakt, że po raz kolejny trafiły one do najsilniejszej grupy eliminacyjnej.

Podstawową bolączką Lotosu w minionym sezonie była niestabilność gry. Gdynianki potrafiły rozegrać bardzo dobre zawody - m.in. wygrana w Polkowicach w sezonie zasadniczym, bardzo dobre trzy ostatnie spotkania półfinałowe z CCC, niezła gra z UMMC Jekaterinburg na własnym parkiecie czy też w Bourges - by dosłownie po kilku dniach ponieść nieoczekiwane klęski, bo za takie trzeba uznać choćby dwie porażki z UNI Seat Gyor czy wyjazdową porażkę z INEĄ AZS Poznań.

Drugą podstawową bolączką gdynianek była niestabilna i w większości pozostawiająca wiele do życzenia gra w defensywie. Przed sezonem wydawało się, że skład zestawiony w Gdyni będzie dość zbilansowany i - teoretycznie - wydawało się, że będzie lepszy niż ten z sezonu 2010/2011. Zapewne byłoby tak, gdyby nie wahania formy poszczególnych zawodniczek.

W praktyce pretensji nie można mieć jedynie do trzech zawodniczek z podstawowego składu: Geraldine Robert, Aneiki Henry i Magdaleny Ziętary. Ograniczona wielkość budżetu sprawiła z kolei, że ciężko było mówić o ewentualnych wzmocnieniach składu w trakcie sezonu. Gra poniżej oczekiwań rodziła spekulacje co do ewentualnych roszad kadrowych a tych było sporo, choć nie zawsze z przyczyn słabej dyspozycji sportowej. W trakcie sezonu odeszły Ivana Jalcova, Ines Ajanović, Justyna Żurowska i Ewelina Gala, pozyskano natomiast jedynie Constance Jinks, która mimo przebłysków bardzo dobrej gry m.in. w półfinałach play-off również notowała wahania formy.

Jednak jeżeli można było w jakimś stopniu porównywać składy Lotosu Gdynia z dwóch ostatnich sezonów to takie porównanie będzie całkowicie niemożliwe jeśli chodzi o sezon 2012/2013.

W Gdyni, jak poinformował prezes klubu Mieczysław Krawczyk, pozostaną jedynie: Magdalena Ziętara, Kinga Bandyk i Małgorzata Misiuk. W chwili obecnej ta trójka uzupełniona jest przez rozgrywającą Natalię Małaszewską.

- W składzie znajdzie się miejsce dla 3, 4 juniorek. Do tego w ramach możliwości budżetowych będziemy chcieli zakontraktować również 3, 4 młode, perspektywiczne zawodniczki zza oceanu. W najbliższym czasie chcemy postawić na młodzież, która w Gdyni mamy bardzo dobrą, chcemy ogrywać młode zawodniczki aby później stanowiły one trzon zespołu - powiedział w rozmowie z naszym portalem prezes gdyńskiego klubu Mieczysław Krawczyk.

Poinformował, że od wysokości wynegocjowanego ze sponsorami budżetu, zależne są rozmowy z zawodnikami zza oceanu. Jednak i tutaj nie należy oczekiwać gwiazd. Będą to raczej młode koszykarki, które będą chciały się promować w Europie.

Zmianie ulegnie nazwa zespołu. Stanie się tak w związku z nie przedłużeniem umowy z dotychczasowym sponsorem strategicznym gdyńskich koszykarek - Grupą Lotos. Prezes klubu zaznaczył, że nie można jeszcze podać nowej nazwy zespołu a co za tym idzie nazwy nowego sponsora strategicznego, zapewnił jednak, że władze klubu cały czas prowadzą negocjacje.

- Takie negocjacje nie są sprawą łatwą, chociażby z tego powodu, że dotychczasowy nasz sponsor strategiczny bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę. Mam jednak nadzieję, że w ciągu najbliższego miesiąca zakończymy z sukcesem najważniejsze negocjacje - dodał prezes.

Niewiadoma, jeśli chodzi o budżet niesie też ze sobą inne konsekwencje. Gdyńskiej drużyny zabraknie w europejskich pucharach po raz pierwszy od sezonu 1994/1995, czyli aż po 18 kolejnych sezonach. W Polsce ciężko będzie wskazać inną drużynę z taką serią występów pucharowych, teraz niestety ten rekord trzeba będzie budować od nowa. Przypomnijmy, że 10 lat temu, w 2002 roku gdynianki sięgnęły po swoje pierwsze w historii klubowe wicemistrzostwo Europy.

- Kiedy nawiążemy do tych tradycji? To może być osiągalne i w następnym sezonie, oczywiście wszystko zależy od wielkości budżetu. Kiedy będzie nas na to stać to do trzonu drużyny złożonego z młodych polskich zawodniczek, które w najbliższym sezonie okrzepną i nabiorą doświadczenia dobrać można gwiazdy światowego formatu i powstanie bardzo dobra drużyna, podkreślam jednak, że to wszystko kwestia odpowiedniego budżetu - powiedział Mieczysław Krawczyk.

trojmiasto.pl
http://sport.trojmiasto.pl/W-skladzie-z ... 59488.html
...jest jak jest, nie jak powinno być...

...scena po scenie nasze życie jest jak spektakl
choć nam aktorom być to może trochę nie w smak

kael12
Nowy na forum
Posty: 77
Rejestracja: 21 lipca 2009, 13:51

Re: Co słychać w Lotosie

Postautor: kael12 » 28 sierpnia 2012, 09:44

Kolejna Amerykanka w Gdyni!

Basketball Investments SSA informuje, iż kolejną zawodniczką, która w sezonie 2012/13 reprezentować będzie barwy gdyńskiej drużyny została Antonia Bennett.

22-letnia amerykanka występować może na pozycjach niskiej bądź silnej skrzydłowej.
Mierząca 185 cm wzrostu Bennett ukończyła Uniwersytet na Florydzie, gdzie notowała średnio 17.7 pkt, 9.5 zbiórek oraz 2.5 asysty.
Występując w Środkowo-Wschodniej Konferencji Atlantyckiej, Bennett zajęła 20 miejsce w rankingu najlepiej punktujących w historii MEAC. Ponadto, była pierwsza w klasyfikacji ilości zbiórek w obronie oraz druga pod względem ilości średnio zdobywanych punktów (18.2), w klasyfikacji najlepiej zbierających (9.6) oraz w ilości zablokowanych rzutów (1.8 ). Na swojej uczelni, Bennett nie tylko zdobywała najwięcej punktów, ale również miała najlepszą skuteczność oraz najlepiej zbierała piłki w ataku. W klasyfikacji najlepiej blokujących była czwarta.
Podczas występów na uniwersytecie, Bennett została wybrana do zespołu Rookie Środkowo-Wschodniej Konferencji Atlantyckiej w 2009 r. Dwa lata później znalazła się w pierwszym składnie tej konferencji, aby rok później zostać zawodniczką roku MEAC

bigdynia.pl

Dżi ej el ej
Młodzik
Posty: 560
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 17:27

Re: Co słychać w Lotosie

Postautor: Dżi ej el ej » 17 września 2012, 13:37

Znacie jakieś wyniki Memoriału Małgosi Dydek ? :)

rzymi
Oldboy
Posty: 5103
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 18:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: Co słychać w Lotosie

Postautor: rzymi » 18 września 2012, 10:58

Dzień I

Artego Bydgoszcz - Horizont Mińsk 106:64
BI Gdynia - Lider Pruszków 67:85


Więcej: http://bigdynia.pl/node/7315

BI Gdynia - Artego Bydgoszcz 78:63
Lider Pruszków - Horizont Mińsk 70:56


Więcej: http://bigdynia.pl/node/7319

Dzień II

Lider Pruszków - Artego Bydgoszcz 62:58
BI Gdynia - Horizont Mińsk 64:71


Więcej: http://bigdynia.pl/node/7320

Klasyfikacja:

1. Lider Pruszków
2. Artego Bydgoszcz
3. BI Gdynia
4. Horizont Mińsk
ObrazekObrazek

kael12
Nowy na forum
Posty: 77
Rejestracja: 21 lipca 2009, 13:51

Re: Co słychać w Lotosie

Postautor: kael12 » 18 września 2012, 11:29

rzymi pisze:Klasyfikacja:

1. Lider Pruszków
2. Horizont Mińsk
3. BI Gdynia
4. Artego Bydgoszcz


Na drugim miejscu Artego a na czwartym Horizont (mówili o małych punktach, Artego wygrało z Mińskiem ok. 40 pkt)


rzymi: owszem, wkradł się taki błąd w mój post także dziękuję za zwrócenie na to uwagi i korektę. Już poprawiam. :)

rzymi
Oldboy
Posty: 5103
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 18:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: Co słychać w Lotosie

Postautor: rzymi » 27 września 2012, 09:43

Skoro pożegnaliśmy się z Lotosem jako sponsorem a co za tym idzie z taką nazwą drużyny.. Pozwoliłem sobie zmienić nazwę tematu na "Co słychać w Gdyni?". Mam nadzieję, że nikomu to nie przeszkadza.
ObrazekObrazek

OjTam
Młodzik
Posty: 558
Rejestracja: 11 grudnia 2011, 14:37

Re: Co słychać w Gdyni?

Postautor: OjTam » 27 września 2012, 13:36

Jeśli nazwa tematu została zmieniona to mam takie pytanie do kibiców z Gdyni.

Czy dalej będziecie dopingować swój klub " Lotos Gdynia, Lotos..."? :lol:
Ostatnio zmieniony 27 września 2012, 14:14 przez OjTam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Gdyni?

Postautor: przemoe » 27 września 2012, 13:37

Debata trwa.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Endrju
Senior
Posty: 3346
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 17:53
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Gdyni?

Postautor: Endrju » 27 września 2012, 18:57

Obojetnie co by sie nie dzialo (czy sponsorem bylyby h... muje dzikie weze) to Gdynia zaznaczyla sie na mapie koszykówki jako Lotos i dziwne byloby jakby kibice inaczej nie dopingowali. (Dla mnie Lotos to nie tylko sponsor ale nazwa ktora przyjela sie do zespolu z Gdynii).

(prosty przyklad mam z Gorzowa gdzie przez wiele lat sponsorem piłkarzy byl zaklad włókienniczy Stilon i kibice nawet po upadku klubu i stworzeniu nowego tworu (GKP GORZÓW) kibice byli traktowani jak Stilon. (po wielu latach i upadku GKP w zeszlym sezonie powrócono do historycznej nazwy - KS STILON GORZÓW) pomimo tego ze Stilon nie jest sponsorem.
NIGDY NIE ZGINIE AZS !! NIGDY NIE ZGINIE !!
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."- Stanisław Lem

rzymi
Oldboy
Posty: 5103
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 18:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: Co słychać w Gdyni?

Postautor: rzymi » 27 września 2012, 20:03

OjTam pisze:Jeśli nazwa tematu została zmieniona to mam takie pytanie do kibiców z Gdyni.

Czy dalej będziecie dopingować swój klub " Lotos Gdynia, Lotos..."? :lol:



:lol:
Przemo dał odpowiedź ale...

Środa, 24.10.2012
18:00 BI Gdynia - PTK Pabianice

Zapraszam na mecz to się przekonasz.
:lol:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Gdyni?

Postautor: przemoe » 27 września 2012, 20:12

Endrju pisze:Obojetnie co by sie nie dzialo (czy sponsorem bylyby h... muje dzikie weze) to Gdynia zaznaczyla sie na mapie koszykówki jako Lotos i dziwne byloby jakby kibice inaczej nie dopingowali. (Dla mnie Lotos to nie tylko sponsor ale nazwa ktora przyjela sie do zespolu z Gdynii).

(prosty przyklad mam z Gorzowa gdzie przez wiele lat sponsorem piłkarzy byl zaklad włókienniczy Stilon i kibice nawet po upadku klubu i stworzeniu nowego tworu (GKP GORZÓW) kibice byli traktowani jak Stilon. (po wielu latach i upadku GKP w zeszlym sezonie powrócono do historycznej nazwy - KS STILON GORZÓW) pomimo tego ze Stilon nie jest sponsorem.


Pod tym kątem jest niejako presja, żeby się aż tak nie identyfikować. Zresztą klub zmienił barwy strojów też w tym samym celu. W skrócie - Lotos był fajny, ale już go nie ma, więc idźmy dalej. Zobaczymy jak będzie.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości