Co słychać w Gorzowie?

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: paulo2907 » 01 sierpnia 2012, 21:41

Greebo pisze:Patrzac na to co sie obecnie dzieje z byłymi kubami Makowskiej (AZS Poznań i MUKS - spadek, Tęcza i ŁKS - wycofanie z ligi, Odra Brzeg - nie wiadomo czy nie to samo) to transfer dośc ryzykowny ;)

Więc tym bardziej dobrze, że nie wzięła jej kiedyś Wisła. :lol:
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

OjTam
Młodzik
Posty: 558
Rejestracja: 11 grudnia 2011, 14:37

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: OjTam » 02 sierpnia 2012, 11:35

Widzę, że kibice bogatszych klubów potrafią szydzić z tych biedniejszych. jestem ciekaw tylko czy wasi prezesi skleili by z tym samym budżetem skład chociaż o podobnej sile.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: Greebo » 02 sierpnia 2012, 11:54

OjTam pisze:Widzę, że kibice bogatszych klubów potrafią szydzić z tych biedniejszych. jestem ciekaw tylko czy wasi prezesi skleili by z tym samym budżetem skład chociaż o podobnej sile.


Widze ze kibice biedniejszych drużyn dystansu nie maja za grosz..
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Gość-1147
Młodzik
Posty: 622
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 17:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: Gość-1147 » 02 sierpnia 2012, 13:48

Greebo pisze:Patrzac na to co sie obecnie dzieje z byłymi kubami Makowskiej (AZS Poznań i MUKS - spadek, Tęcza i ŁKS - wycofanie z ligi, Odra Brzeg - nie wiadomo czy nie to samo) to transfer dośc ryzykowny ;)
.
Rzeczywiście, bardzo trafne spostrzeżenie co do tego jak kończyły byłe kluby Makowskiej (i nie dopatruję się w tym spostrzeżeniu żadnej złośliwości pod adresem naszego klubu).

A teraz, starając się utrzymać ten sam styl co Greebo, powiem tak: wyciąganie wniosku, że jest "to transfer dośc ryzykowny" dla klubu gorzowskiego, wymaga uprzedniego przyjęcia założenia, że zawodniczka Agnieszka Makowska posiada w sobie bardzo duźą "moc sprawczą" w stosunku do zespołów, w których grała i będzie grała. :P

A przecież można poczynić inne założenie, na przykład takie, że Pani Agnieszka miała dotąd dużego, bardzo dużego pecha, gdy wybierała kluby. 8)


Pani Agnieszko, proszę być dobrej myśli, ma Pani teraz bardzo dużą szansę na "przełamanie" pecha.
Zespół gorzowski na pewno będzie gryzł parkiet, żeby nie spaść z Ekstraklasy. Powiem nawet więcej, będzie gryzł parkiet, żeby być w pierwszej ósemce po sezonie zasadniczym, a potem, hmm ....., a potem, to już wszystko jest możliwe (jak to w sporcie). :P

-----------------------------------------------
69585
.

Awatar użytkownika
zancia_a
Kadet
Posty: 1427
Rejestracja: 30 grudnia 2008, 22:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski!

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: zancia_a » 22 sierpnia 2012, 14:34

Allison Smalley: Uwielbiam Gorzów!

Amerykańska rozgrywająca była na pewno kolejnym odkryciem trenera Dariusza Maciejewskiego. Jak Allison Smalley wspomina rok spędzony w Gorzowie i jakie ma plany? Zapraszamy do lektury wywiadu.

Dawid Lis: Przerwa między sezonami dobiega końca, a powiedz jak wyglądały Twoje wakacje?


Allison Smalley: - Moje wakacje były super. Nie mogłam się doczekać powrotu do domu. Naprawdę się cieszę z możliwości bycia w domu i spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną. To jest dla mnie ogromna radość!

Wróćmy do gry w Gorzowie. Jak podsumujesz ostatni sezon? Jesteś zadowolona ze swoich występów?


- Jestem zadowolona z sezonu w Gorzowie. To było dla mnie nowe doświadczenia, ale to jest właśnie to, co kocham. Uwielbiam mieć szansę na życie w innym kraju i poznawać nowych ludzi. W grze miałam wzloty i upadki. Jestem oczywiście zadowolona z niektórych aspektów mojej gry, ale w niektórych chciałabym być lepsza. Mam nadzieję, że pierwszy rok nowego doświadczenia pomoże mi w następnych sezonach. Jestem świadoma aspektów gry, które muszę poprawić, aby grać jeszcze lepiej.

A jak możesz ocenić poziom rozgrywek w PLKK?

- Poziom gry w polskiej lidze jest bardzo wysoki. Zawodniczki są bardzo silne i duże, więc nie jest łatwo. W dodatku jest wiele koszykarek, które grały w przeszłości w WNBA, albo cały czas tam grają, dzięki czemu poziom tych zespołów jest naprawdę wysoki.

Zdążyłaś poznać Gorzów jako miasto? Koleżanki z drużyny były chętne do współpracy także poza boiskiem?

- Uwielbiam to miasto. Jego rozmiar jest idealny. Wszyscy byli bardzo mili i gościnni. Myślę, że zwiedziłam każdą jego część. To naprawdę świetne miejsce. Moje koleżanki z drużyny były wspaniałe. Polskie koszykarki były bardzo gościnne, ja zaprzyjaźniłam się również z innymi Amerykankami. Uwielbiam poznawać nowych ludzi!

A co powiesz o kibicach AZS-u? Jeździli za wami wszędzie.

- Nasi fani są niesamowici. Oni sprawili, że gra stała się również zabawą i wiedzieliśmy, że nieważne czy wygramy, czy przegramy, oni zawsze będą z nami. Naprawdę doceniam co oni zrobili dla naszej drużyny i dla miasta. Nie jestem w stanie wyrazić wdzięczności za wszystkie dobre rzeczy które zrobili i za ich wsparcie.

Na koniec zapytam o przyszłość. Jakie masz plany na najbliższy sezon?

- Tak naprawdę to moje plany nie są jeszcze sprecyzowane. Prawdopodobnie zostanę jednak w Stanach Zjednoczonych, aby dokończyć szkołę. W drugiej połowie sezonu ponownie chciałabym grać w Europie.

Myślisz o powrocie do Gorzowa?


- Byłabym zaszczycona, gdybym mogła wrócić do Gorzowa, ale to jest ciągle wielka niewiadoma. Mogę tylko powiedzieć, że nasza ekipa, fani i atmosfera w zespole potrafią sprawić, że każdy chce się znaleźć tutaj ponownie.

Rozmawiał: Dawid Lis

www.66-400.pl
Kozak w necie - pizda w świecie!
Obrazek

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: bart_81 » 23 sierpnia 2012, 15:47

http://radiogorzow.fm/2012/08/koszykark ... rupowania/

Krótka rozmowa z trenerem Maciejewskim po zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie.

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: bart_81 » 28 sierpnia 2012, 13:52

Natalia Grzywna nie zagra w Gorzowie!
28 sierpnia 2012, 14:40

Przed sezonem do naszego zespołu dołączyła Kanadyjka mająca także polskie obywatelstwo. Natalia Grzywna jednak w nadchodzących rozgrywkach nie zagra w naszym klubie.

Wysoka zawodniczka posiadająca podwójne obywatelstwo miała dołączyć do naszego zespołu i grać pod koszem. Jednak z powodu choroby nie wyjechała z drużyną na obóz, a w kolejnych dniach na treningach się nie spradziła. - Była na okresie próbnym i wspólnie stwierdziliśmy, że musi poszukać sobie gdzie indziej klubu - powiedział Dariusz Maciejewski, trener naszych koszykarek. - Na dzień dzisiejszy nie gwarantuje nam takiego poziomu jaki byśmy sobie życzyli - dodał szkoleniowiec akademiczek.

Odejście Natalii Grzywny nie zmienia jednak naszego składu krajowego. - Na pewno polski skład jest już zamknięty. Jeżeli środki finansowe na to pozwolą to będziemy szukać graczy za granicą. Chcemy znaleźć szczególnie graczy podkoszowych - zakończył trener Maciejewski.

66-400.pl

Wzmocnienia to są raczej konieczne. No chyba że chcemy walczyć tylko o utrzymanie. Chociaż na chwile obecną to i z tym byłby pewnie problem bo pod koszem nie mamy w zasadzie nikogo..no może poza młodą Jaworską.

wooki
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2010, 19:42

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: wooki » 12 września 2012, 17:19

Kto jest autorem nowej strony AZSu? I dlaczego została zmieniona?

Pozdro!

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: bart_81 » 13 września 2012, 19:29

Amerykanki już w Gorzowie

13 września 2012, 16:12
Chineze Nwagbo oraz Ariana Moorer pojawiły się dzisiaj podczas konferencji prasowej zorganizowane przez KSSSE AZS PWSZ Gorzów. Wciąż gorzowski klub czeka na kolejną amerykankę Sylbi Dosty, która czeka na wizę. Nowe zawodniczki zza oceany rozpoczęły treningi od czwartku.

Gorzowski klub koszykówki kobiet KSSSE AZS PWSZ w czwartek zorganizował konferencje prasową, podczas której zaprezentował nowe zawodniczki mające reprezentować drużynę w nadchodzącym sezonie. - Naszkicowaliśmy sobie plan, który realizujemy i na razie nie ma żadnych odstępstw. Proces naprawczy i dążenie do określonego celu się nie zmieniły – komentuje Janusz Woźny, prezes gorzowskiego klubu.

– Cieszę się, że dwie zakontraktowane koszykarki już doleciały. Chineze posiada już spore doświadczenie w grze w europie. Jest silną zawodniczką, która mam nadzieję, że będzie naszym dużym wzmocnieniem pod koszem. Natomiast Ariana to typowa rozgrywająca. Zobaczymy jak się będzie tutaj sprawowała. Jest typowym pierwszoroczniakiem Jest to jej pierwszy wylot poza stany, przez co mogą wystąpić problemy z aklimatyzacją – opowiada Dariusz Maciejewski, szkoleniowiec drużyny.

Amerykanki pojadą wraz z zespołem na turniej do niemieckiej miejscowości Halle, gdzie rozegrają po dwa spotkania z przeciwniczkami z Niemiec i Czech. W planach trenera Maciejewskiego jest jeszcze rozegranie turnieju sparingowego w Czechach. Niestety okazuje się, że może być komplikacja terminów z rozpoczęciem czeskiej ligi, przez co może nie dojść do tego turnieju. Wtedy będzie szukana alternatywa w Polsce, gdzie najprawdopodobniej zostaną rozegrane dwa pojedynki sparingowe.

http://www.66-400.pl

Awatar użytkownika
zancia_a
Kadet
Posty: 1427
Rejestracja: 30 grudnia 2008, 22:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski!

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: zancia_a » 15 września 2012, 09:01

Zaczynamy od porażki

W pierwszym meczu rozgrywanego w Halle turnieju nasze koszykarki uległy gospodyniom 45:65. W sobotę i niedzielę czekają nas jednak jeszcze trzy spotkania.

Halle Lions - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 65:45 (24:11, 11:10, 14:16, 16:8)
KSSSE AZS PWSZ: Nwangbo 11, Skobel 10, Moorer 9, Makowska 4, Jaworska Katarzyna 0 - Witkowska 5, Trębicka 2, Drzewińska 2, Czarnodolska 2, Jaworska Beata 0.

źródło: fanpage AZS-u na fb
Kozak w necie - pizda w świecie!
Obrazek

Awatar użytkownika
zancia_a
Kadet
Posty: 1427
Rejestracja: 30 grudnia 2008, 22:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski!

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: zancia_a » 16 września 2012, 09:53

Zwycięstwo i porażka w Niemczech

Nasze zawodniczki podczas drugiego dnia turnieju w Halle zanotowały zwycięstwo nad BG 74 Gottingen oraz po raz drugi uległy gospodyniom, ekipie SV Lions Halle.

Jutro podopieczne Dariusza Maciejewskiego i Roberta Pieczyraka na zakończenie trzydniowych zmagań czeka rewanżowe starcie z koszykarkami z Gottingen.

Sobotnie mecze gorzowianek:

KSSSE AZS PWSZ Gorzów - BG 74 Gottingen 68:53 ( 15:9, 21:10, 16:22, 16:12)
KSSSE AZS PWSZ: Makowska 23, Skobel 7, Moorer 6, Witkowska 3, Nwagbo 0 - Czarnodolska 11, Jaworska Katarzyna 8, Trębicka 4, Drzewińska 2, Jaworska Beata 2

SV Halle Lions - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 63:48 (24;7, 14;11, 10;20, 15;10)
KSSSE AZS PWSZ: Skobel 9, Nwagbo 9, Makowska 6, Witkowska 6, Trębicka 4 - Moorer 6, Czarnodolska 6, Jaworska Katarzyna 2, Jaworska Beata 0.

źródło: fb
Kozak w necie - pizda w świecie!
Obrazek

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: bart_81 » 17 września 2012, 18:12

Jedna wygrana gorzowskich koszykarek na turnieju w Niemczech

Tradycyjny Halplus Cup 2012 w Halle tym razem zakończył się zdecydowanym zwycięstwem miejscowej drużyny Lwów. Gorzowianki? Nie grały jeszcze w pełnym składzie, z czterech spotkań tylko jedno rozstrzygnęły na swoją korzyść.
- Turniej pokazał, że idziemy bardzo dobrą drogą - czytamy na oficjalnej stronie drużyny Halle Lions. - I nie zmienia tego fakt, że goście z Gorzowa tym razem byli znacznie słabsi niż w poprzednich latach. Pokazaliśmy wiele fajnych fragmentów.

Jak widać ekipa gospodyń - aktualne wicemistrzynie Niemiec - ma sporą radość z dwóch pewnych wygranych nad KSSSE AZS PWSZ - 65:45 i 63:48. To jest naprawdę przyzwoity zespół, m.in. z olimpijką z Londynu w składzie Kanadyjką Tamarą Tatham. Jak usłyszeliśmy od naszej ekipy i kibiców, którzy dotarli także do Halle, tym razem niemieckim zespołom "pomagały też ściany", co na turnieju towarzyskim mogło mocno dziwić, stąd do końcowych wyników lepiej nie przywiązywać jakiejś wielkiej wagi. Liga startuje dopiero 29 września i w tej chwili liczą się przede wszystkim rozegrane minuty, a zwycięstwa gorzowianek chcemy zliczać dopiero za chwilę.

W Niemczech ostatecznie nie zagrała jeszcze Katarzyna Dźwigalska, która spokojnie wraca do wyczynowego sportu po urlopie macierzyńskim. Nie było też ostatniej koszykarki zagranicznej - Amerykanka Sybil Dosty dotarła do Gorzowa w niedzielę i od wtorku nasza drużyna rozpocznie przygotowania do zmagań w ekstraklasie w pełnym składzie. Pierwsze gry mają za sobą Chineze Nwagbo i Ariana Moorer, które zostały wysłane na boisko praktycznie z marszu. Nie ma co się zatem silić na ich oceny. Na stawianie plusów i minusów trzeba spokojnie poczekać do startu ekstraklasy.

Oprócz pojedynków z Halle, ekipa KSSSE AZS PWSZ zagrała jeszcze dwa razy z czwartym zespołem drugiej ligi niemieckiej - BG 74 Gottingen. Nasze akademiczki zapisały na swoim koncie zwycięstwo 68:53 i przegraną 55:60. Kolejne sparingi w najbliższy weekend, prawdopodobnie z Energą w Toruniu.

gorzow.gazeta.pl

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: bart_81 » 21 września 2012, 19:41

W pierwszym meczu turnieju w Toruniu:

Energa-AZS 81:48

No to forma idzie w górę, nie ma co.. :roll:

Awatar użytkownika
tadziu
Senior
Posty: 3180
Rejestracja: 29 maja 2006, 11:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: tadziu » 21 września 2012, 20:41

Nie ma co się "podniecać" wynikami sparingów. Nikt się przecież wtedy nie zarzyna bo o kontuzję łatwo, a sezon długi. Spokojnie poczekajmy na pierwsze mecze o stawkę. Od siebie napiszę tylko tyle, że nie bójcie żaby będzie dobrze. :)

Hic amor, haec patria est. !POLSKA!

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: matrix » 21 września 2012, 21:32

bart_81 pisze:W pierwszym meczu turnieju w Toruniu:

Energa-AZS 81:48

No to forma idzie w górę, nie ma co.. :roll:


Najlepsza w zespole gorzowskim Sybil, ale nie miał jej kto pomóc, bo Chineze Nwagbo niczym specjalnym sie nie wyróżniła. Oprócz oczywiście żarówkowatych bucików. Po za tym na wiele pod tablicami nie pozwoliła dziś przede wszystkim pani Spears. Zaskakująco mizernie wypadła pani Ariane Moorer. Meczyk bez historii.
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości