TRANSFERY, plotki, informacje - sezon 2009/10

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

koszykarz

Re: TRANSFERY, plotki, informacje - sezon 2009/10

Postautor: koszykarz » 11 lipca 2009, 10:49

po co miałby MUKS sprowadzać młode zawodniczki. Przecież teoretycznie z tego powinien słynąć no nie ?
Nie rozumiem tego wątku. To natualna kolej że młode zawodniczki po jakimś tam czasie odchodzą z zespołów typu MUKS , SMS - tam się szkoliły - ale rozwijać się muszą gdzie indziej...

Marcino
Żak
Posty: 245
Rejestracja: 16 listopada 2008, 22:47
Lokalizacja: Gdynia

Re: TRANSFERY, plotki, informacje - sezon 2009/10

Postautor: Marcino » 12 lipca 2009, 10:41

Hala'api'api - w Bydgoszczy zagra koszykarka z Hawajów
Pięć lat temu wyjechała ze swoimi rodzicami (mama ma na imię Ola Taufa, a tata - Sosefo) ze swej rodzinnej miejscowości Lahaina na hawajskiej wyspie Maui 7 tysięcy kilometrów na zachód, do Kentucky, żeby tam grać na koszykówkę w college'u.

Ostatno rok studiów spędziła w położonym na północy USA, stanie Missouri. We wrześniu przejedzie kolejne 8 tysięcy kilometrów, żeby zjawić się w Bydgoszczy

- Całe życie mieszkałam w Lahaina. Teraz spotkam nowych ludzi i przeżyję cztery pory roku. Zobaczę śnieg - mówiła Hala'api'api gazecie "Honolulu Star", kiedy pięć lat temu opuszczała Hawaje.

Okazuje się, że w Bydgoszczy będzie mieć jedną znajomą. Elżbieta Zawadka, która wczoraj podpisała kontrakt z Artego grała z nią przez 1,5 roku w lidze akademickiej, w zespole Southern Missouri

- Oj to byłaby dla mnie miła niespodzianka - tak zareagowała na wieść o przyjeździe Hala'api'api. - To bardzo sympatyczna i fajna dziewczyna. Mam wielką nadzieje, że zostanie u nas na stałe. Fatai ma 190 cm wzrostu, ale jej silna postura i bardzo duża ruchliwość w walce pod koszami powodują, że może spokojnie grać na pozycji środkowej - ocenia Zawadka.

Hala'api'api ma 23 lata. Dobrze gra w defensywie. Była jedną z liderek Southern Missouri pod względem zbiórek. Zdobywała też średnio 10,2 pkt.

Na początku września Hala'api'api zjawi się w Bydgoszcz. Razem z nią przyjedzie kilka innych zagranicznych koszykarek, które są kandydatkami do gry w Artego. To dwie Amerykanki: Noteisha Womack i Melanie Thomas, Turczynka Deniz Boz i Bułgarka Milena Tomowa. Wtedy, w ciągu dwóch tygodni będą musiały pokazać szkoleniowcom swe umiejętności.

- Z tej piątki wybierzemy trójkę. Możliwe też, że jeszcze ktoś dojedzie, ale za szybko na nazwiska - mówi trener Artego Adam Ziemiński.

Egzotyczny zestaw nazwisk zawodniczek, które mają szansę na występy w naszym zespole to wynik pracy agentów koszykarskich, którzy ciągle przesyłali do klubu oferty koszykarek z całego świata. Hala'api'api będzie musiała pokonać jedną z dwóch swoich konkurentek Womack (22 lat, 190 cm) z Seton Hall i znacznie bardziej doświadczoną Tomową (27, 191), która ostatnio grała we włoskim Lavezzini Parma .

- Womack to jedyna, której gry jeszcze nie widziałem. Ciągle czekam na taśmy, które mają dostarczyć agenci. Zresztą oni bez przerwy dzwonią i proponują kolejne kandydatury. Wczoraj miałem telefon z Belgii. Najpierw rozmawialiśmy po angielsku, później po francusku, a na końcu okazało się, że agentka jest Rosjanką i w tym języku zakończyliśmy dyskusje - śmieje się Ziemiński.

Już za kilka tygodniu będzie on musiał podjąć decyzję dotyczącą rozgrywającej, którą zostanie Amerykanka Melanie Thomas (25, 173), lub Turczynka Deniz Boz (27, 174). Jeszcze nie dawno wydawało się, że pozycja Thomas jest niezagrożona, ale.... Obejrzałem taśmę z występami Turczynki i muszę przyznać, że zrobiła na mnie wrażenie. Od razu wiedziałem, że chcę ją zobaczyć na testach - kontynuuje szkoleniowiec Artego.


Źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz

Marcino
Żak
Posty: 245
Rejestracja: 16 listopada 2008, 22:47
Lokalizacja: Gdynia

Re: TRANSFERY, plotki, informacje - sezon 2009/10

Postautor: Marcino » 12 lipca 2009, 11:03

Sorry za kolejny post, ale Katia Snitsina nie będzie zawodniczką Lotosu Gdynia. Białorusinka w nadchodzącym sezonie najprawdopodobniej występować będzie w barwach Nadezhdy Orenburg.

walczacy z wiatrakami
Żak
Posty: 229
Rejestracja: 23 września 2008, 06:53

Re: TRANSFERY, plotki, informacje - sezon 2009/10

Postautor: walczacy z wiatrakami » 12 lipca 2009, 11:56

niestety :(
i na dobre i na ZŁE!!!

Awatar użytkownika
Marco
Junior
Posty: 2575
Rejestracja: 22 października 2004, 17:01
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje - sezon 2009/10

Postautor: Marco » 12 lipca 2009, 12:43

No cóż teraz NewBalanceGirl będzie gwiazdą rosyjskiego YouTube'a :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
WislaLive.pl

Endrju
Senior
Posty: 3346
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 17:53
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje - sezon 2009/10

Postautor: Endrju » 12 lipca 2009, 12:53

Mam prosbe czy ktos na 1-wszej stronie moglby uporzadkowac przyjscia/odejscia/ jak również zrobic dodatkowy opis: np. "sklad na sezon 2009/10"... bo troche sie gubie w tym kto przedluzyl a kto nie...

Byloby wtedy czarno na białym jakimi skladami na "dzien dzisiejszy" dysponuja zespoly.
NIGDY NIE ZGINIE AZS !! NIGDY NIE ZGINIE !!
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."- Stanisław Lem

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: TRANSFERY, plotki, informacje - sezon 2009/10

Postautor: ann » 12 lipca 2009, 13:00

Endrju pisze:Mam prosbe czy ktos na 1-wszej stronie moglby uporzadkowac przyjscia/odejscia/ jak również zrobic dodatkowy opis: np. "sklad na sezon 2009/10"... bo troche sie gubie w tym kto przedluzyl a kto nie...

Byloby wtedy czarno na białym jakimi skladami na "dzien dzisiejszy" dysponuja zespoly.


przyjścia i odejścia są jak najbardziej uporządkowane. a jeśli nie to proszę na priv co jest nie tak:)
jeśli chodzi np. o Jelenią Górę to oczywiste jest, ze wszystkie odeszły skoro drużyna wycofała się z rozgrywek.
a jeśli ktoś nie odszedł tzn. że przedłuzył na kolejny sezon :mrgreen:
ten temat ma na celu odnotowywanie jedynie odejść i przyjść, a nie podawanie całych składów.można ewentualnie założyć nowy temat ze składami. ja się na chwilę obecną nie podejmuje tego, ze względu na brak czasu( niektórzy nie mają wakacji;) )
jeśli ktoś ma ochotę zrobić coś takiego to nie ma problemu. przyklei się,zamknie temat, żeby nie było niepotrzebnych dyskusji w nim i na bieżąco będę uzupełniać.
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
FAN PLKK
Młodzik
Posty: 628
Rejestracja: 18 marca 2007, 16:51
Lokalizacja: Brzeg
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje - sezon 2009/10

Postautor: FAN PLKK » 12 lipca 2009, 14:23

to ja moge sie tym zajac chetnie;) dzisiaj wieczorem jak cos usiade i wszystko zrobie i jeszcze dzisiaj sie to ukaze na forum :wink:
Im bardziej boisz się porażek tym więcej ich ponosisz..

Endrju
Senior
Posty: 3346
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 17:53
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje - sezon 2009/10

Postautor: Endrju » 12 lipca 2009, 16:34

FAN PLKK pisze:to ja moge sie tym zajac chetnie;) dzisiaj wieczorem jak cos usiade i wszystko zrobie i jeszcze dzisiaj sie to ukaze na forum :wink:


niech przedstawiciele poszczególnych zespolow wysla ci privy z dotychczas zakontraktowanymi zawodniczkami a ty to zloz w calosc i bedzie o wiele latwiej...

np. w Gorzowie podpisaly (Dźwigalska(Czubak), Żurowska, Kaczmarczyk, Richards, Vidacic, Piekarska, Dureika)
NIGDY NIE ZGINIE AZS !! NIGDY NIE ZGINIE !!
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."- Stanisław Lem

koszykarz

Re: TRANSFERY, plotki, informacje - sezon 2009/10

Postautor: koszykarz » 15 lipca 2009, 14:37

Nowe kontrakty w Artego
autor: Adrian Dudkiewicz, 2009-07-15, 14:08, źródło: inf. własna

Sporo pracy mają w okresie letnim działacze Artego Bydgoszcz. Na razie prezesowi Woźniakowi udało się zatrzymać w klubie większość kadry z poprzedniego sezonu. W przyszłym tygodniu przyjdzie czas na wzmocnienia z zagranicy.
W poniedziałek swój podpis pod umową złożyła dotychczasowa lidera zespołu, Justyna Konstencka-Janik. Z kolei już kilkakrotnie wcześniej informowaliśmy, że na przeprowadzkę nad Brdę zdecydowała się grająca dotychczas w Lotosie Gdynia Elżbieta Zawadka. To jednak nie koniec dobrych wieści. - W tym tygodniu udało nam się podpisać kontrakty z wszystkimi zawodniczkami z poprzedniego sezonu. Z kolei od przyszłego będziemy mocno penetrować rynek zagraniczny, a ostatnio wyśłaliśmy umowę Amerykance Melanie Thomas - poinformował portal SportoweFakty.pl Czesław Woźniak, prezes Artego.

Thomas w zespole prowadzonym przez Adama Ziemińskiego ma być główną rozgrywającą. W ostatnim sezonie grała w słabej lidze irlandzkiej, gdzie notowała średnio 22,3 pkt na mecz. - Natomiast we wrześniu do klubu przyjadą 3-4 zawodniczki z zagranicy. Będziemy chcieli dokładnie im przypatrzeć się na testach i przeróżnych turniejach - tłumaczył niedawno w rozmowie z naszym portalem trener Ziemiński. Już teraz oficjalnie można ogłosić, że jedną z kandydatek jest pochodząca z Hawajów Hala’api’api. Prócz niej szkoleniowiec Artego będzie chciał się dokładniej przypatrzeć zawodniczkom z Bułgarii oraz krajów z byłej Jugosławii.

Tymczasem już prawdopodobnie niedługo ruszy remont hali Chemika, gdzie swoje mecze będą rozgrywać miejscowe koszykarki. Plastikowe ławki zostaną wymienione na nowoczesne siedziska. Zlikwidowane zostaną barierki ćwiczebne przy oknach, a poszerzony o półtora metra zostanie sam parkiet. Jednak najbardziej atrakcyjnie zapowiadające się pojedynki z Lotosem Gdynia. Energą Toruń i Wisłą Can-Pack Kraków zostaną rozegrane w hali Łuczniczka. - Chodzi o to, że w tym obiekcie lepsze warunki pracy mają ekipy telewizyjne, a przy okazji można szerzej zareklamować także klubowych sponsorów - twierdzą przedstawiciele władz miasta, którzy w maju na potrzeby remontu hali na Glinkach przekazali blisko siedemset tysięcy złotych.

www.sportowefakty.pl

PS. Fajnie - że obok Lotosu i Wisły - także ENERGA jest wymieniona jako najatrakcyjniejszy przeciwnik - w końcu DERBY :-)

friel
Kadet
Posty: 1373
Rejestracja: 01 lutego 2008, 19:10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: TRANSFERY, plotki, informacje - sezon 2009/10

Postautor: friel » 15 lipca 2009, 16:03

Mam nadzieję że wasze derby będą kulturalniejsze niż nasze na żużlu z Zieloną Górą :D
Brąz ///Srebro///Srebro///Złoty-brąz!!!

Awatar użytkownika
FAIR PLAY
Młodzik
Posty: 908
Rejestracja: 29 września 2005, 19:29
Lokalizacja: POZNAŃ :)
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje - sezon 2009/10

Postautor: FAIR PLAY » 15 lipca 2009, 19:17

haha a co w tych zuzlowych nie bylo kulturalne? :D Fabulaz was zalatwil i tyle ;D

ladnie sie bydzia wzmocnila, ciekawy zespol powstal, zobaczymy na co ich bedzie stac;)
Obrazek

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje - sezon 2009/10

Postautor: matrix » 15 lipca 2009, 19:38

Ewa Borys zostaje w Artego Bydgoszcz
ADAM SZCZĘŚNIAK, adam.szczesniak@pomorska.pl

Najbardziej doświadczona z polskich koszykarek Ewa Borys (31 lat, 186 cm) zostaje w Artego, beniaminku żeńskiej ekstraklasy z Bydgoszczy.


(fot. archiwum GP)
To bardzo dobra wiadomość, która dotarła do Czesława Woźniaka, prezesa klubu, dopiero we wtorek wieczorem.
- Ewa długo się zastanawiała. Nie wiem czy miała inne oferty, ale nie naciskałem, spokojnie czekałem na jej decyzję. Opłaciło się, bo zadzwoniła, że zostaje w Bydgoszczy. Pozostała kwestia podpisania kontraktu, ale jej słowo jest warte tyle, co podpis - mówi Woźniak.

Borys ma sporo doświadczeń z gry w ekstraklasie i w I lidze, a w bydgoskim klubie będzie występować już trzeci sezon. Co prawda miała trochę kłopotów ze zdrowiem, ostatnio przeszła artroskopię kolana, ale rutyna i wszechstronność oraz dobry wpływ na zespół są jej atutami. W minionym sezonie w pierwszym etapie błyszczała. Notowała średnio 13,3 punkta (67% za 1, po 61% za 2 i 3 pkt!), 7,3 zbiórki, 2,7 asysty, 1,3 przechwytu i 1,2 bloku. Gdy pojawiła się kontuzja, wypadła z rytmu treningowego, opuściła kilka spotkań. Wróciła w drugim etapie, ale jej statystyki się nieco popsuły: 7,5 pkt (73% za 1, 48% za 2), 5,3 zb, 0,8 as, 1,3 prz i 0,8 bl. Nie zmienia to jednak faktu, że była jednym z głównych architektów awansu Kadusa (poprzednia nazwa) do ekstraklasy.
- Decyzja Ewy powoduje, że mamy skompletowany polski skład. Wszystkie zawodniczki już podpisały stosowne dokumenty. Teraz czas na wzmocnienia zagraniczne. Na początku września na testy przyjedzie 4-5 zawodniczek - dodaje Czesław Woźniak.

Oprócz Borys, w składzie Artego są: Justyna Kostencka-Janik (26, 168), Martyna Myśków (20, 181), Magdalena Myśków (24, 186), Sabina Parus (21, 173), Iwona Płóciennik (21, 188), Martyna Hołownia (24, 188) i Aleksandra Kaja (22, 175). Nowymi nabytkami są zaś: Elżbieta Zawadka (24, 178) i Magdalena Rzeźnik (26, 171).

Przypomnijmy, że trener Adam Ziemiński zamierza ściągnąć na testy cztery zawodniczki, o których już pisaliśmy. Są to Amerykanki: Melanie Thomas (23, 175, rozgrywająca) i rodem z Hawajów Hala'Api'Api Fatai (23, 186, silna skrzydłowa), Bułgarka Milena Tomowa (27, 191, środkowa) i Turczynka Deniz Boz (27, 174, rozgrywająca). Ostatnio pojawiło się jeszcze nazwisko Amerykanki Noteishy Womack (22, 190, silna skrzydłowa). To tegoroczna absolwentka uczelni Seton Hall, w barwach której w NCAA notowała 12,4 pkt i 10,6 zb.

Polska Liga Koszykówki Kobiet poinformowała, że tylko jeden klub - PTK Pabianice wyraził chęć nabycia „dzikiej” karty na grę w Ford Germaz Ekstraklasie w sezonie 2009/10. Wygląda zatem na to, że FGE będzie liczyła - po wycofaniu się AZS Jelenia Góra - 14 zespołów.
www.pomorska.pl
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Re: TRANSFERY, plotki, informacje - sezon 2009/10

Postautor: hermes46 » 15 lipca 2009, 20:37

friel pisze:Mam nadzieję że wasze derby będą kulturalniejsze niż nasze na żużlu z Zieloną Górą :D



no to sobie obejrzyj na yuotube jak wygladaja piłakrskie derby Pomorza. Ja sie ciesze ze na łucznicce bo to centrum miasta. A hala Chemika to totalne zadupie! Kiedys w tym rejonie pracowałem, a obok hali raz byłem
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

MARAS
Oldboy
Posty: 5592
Rejestracja: 09 czerwca 2004, 10:47
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje - sezon 2009/10

Postautor: MARAS » 16 lipca 2009, 00:26

Niedaleko są te zakłady chemiczne "Zachem" czyli taka dzielnica przemysłowa Bydgoszczy.
Chwiałka A Chwiałka Z Chwiałka AZS!


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości