Co słychać w Polkowicach??

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: Co słychać w Polkowicach??

Postautor: ann » 22 maja 2016, 21:09

W życiu bym nie pomyślała ze to jej siostra...bo oczywiście kojarzę.myślałam ze zbieżność nazwisk :) a teraz i podobieństwo w wyglądzie widze:)
Niechze juz Milek się oficjalnie ogłosił w tych Polko i niech podadza co to za 3 gwiazdy wnba za te 2 banki ściągają :)
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
justi
Kadet
Posty: 1289
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Polkowicach??

Postautor: justi » 25 czerwca 2016, 15:20

Powrót Miłka do basketu - na początek mistrzostwo i Euroliga

POLKOWICE. Po dwóch latach rozłąki Dariusz MIŁEK i firma CCC wracają do żeńskiego basketu w Polkowicach. - Wierzyłem, że Dariusz Miłek wróci do klubu, do koszykówki - mówił na konferencji prasowej Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Dariusz Miłek: - Wróciłem, bo CCC i Polkowice były i są symbolami sukcesu w biznesie i w sporcie. Interesuje mnie odniesienie sukcesu. Dużego sukcesu. Mistrzostwo Polski to w zasadzie rozgrzewka. Interesuje mnie, by drużyna CCC Polkowice zagrała w finale Euroligi. Wejście do ósemki to plan minimum.

Nie jest tajemnicą iż powrót Miłka był efektem tego iż obserwował przez dwa sezony pozytywne zmiany zachodzące w klubie kierowanym przez prezesa Wiesława Kozdronia i wspieranego przez polkowicki samorząd i burmistrza Wiesława Wabika. Mimo bardzo skromnego budżetu MKS Polkowice dawał radę będąc w minionym sezonie nawet o krok od brązowego medalu...

Operacja "powrót Miłka" trwała od kilku tygodni. Klub rozpoczął intensywne działania na rynku transferowym skupiając się na koszykarkach zagranicznych. Efekty już są. Kontrakty z polkowickim klubem podpisały: Marcuna ORTIZ grająca w hiszpańskiej Salamance. Jest młodą zawodniczką. Na Mistrzostwach Młodzieżowych Europy w koszykówce hiszpańską rozgrywającą wybrano do "piątki" mistrzostw. Kolejna zawodniczka to reprezentantka Belgii - Noemie Mayombo, która ostatnie sezony spędziła w rosyjskim Krasnojarsku. Nie wymaga reklamy Isabelle HARRISON, która jest jedną z gwiazd kobiecej ligi zawodowej w USA- WNBA. Kolejną zawodniczką jest reprezentantka Chorwacji - Marija REZEN.

Po dwóch latach przerwy na parkiet powraca Walerija MUSINA prywatnie partnerka życiowa Dariusz Miłka. - Zgodziłem się aby Waleria pograła jeden sezon, bo ona bez sportu nie potrafi wytrzymać - żartował Dariusz Miłek. - Ale nie przepadam za tym by moja ukochana wracała do domu ze złamanym nosem lub podbitym okiem.

Ale na deser mamy coś jeszcze. W ekipie CCC Polkowice zagra niespełna 18-letnia Reisa... MUSINA, siostra Walerii. - Walerii marzenie to żeby zagrać w jednej drużynie z siostrą - dodał Dariusz Miłek.

Okazuje się, że transfer Reisy MUSINY to nie rodzinny sentyment. Reisa w opinii rosyjskich fachowców uchodzi za największe objawienie w kobiecym baskecie ostatniej dekady. Mimo młodego wieku jest podporą Spartaka Moskwa i znakomicie gra w reprezentacji swojego kraju. Podobno kwestią czasu jest kiedy wysłannicy WNBA zaproponują jej granie w USA.

Stawkę doborowych zagranicznych koszykarek uzupełnią polskie zawodniczki: Leciejewska, Stankiewicz, Gala, Urbaniak czy Bucyk. - Liga, Puchar Polski i Euroliga w sumie da nam w sezonie około 60 meczów do rozegrania i dlatego ciesze się, że będę miał szeroką i wyrównaną kadrę mówił trener CCC Polkowice - Vadim Czeczuro.- Jestem w bardzo komfortowej sytuacji, że wszyscy myślą o wakacjach, a ja mam już skompletowany skład na nowy sezon. Chyba pierwszy raz znalazłem się w takiej sytuacji i za to panu Dariuszowi Miłkowi i burmistrzowi Wiesławowi Wabikowi chciałbym podziękować.

To co kibiców koszykówki nie tylko w Polkowicach, ale i w regionie zainteresuje najbardziej to to, że polkowicki zespół został zgłoszony do rozgrywek Euroligi. Polska miała przyznane dwa miejsca. Zagra Wisła i CCC, które zastąpiło Artego Bydgoszcz. - Wpłacili już wpisowe, które wynosi 10 tysięcy euro i w przyszłym tygodniu przedstawiciel klubu poleci na losowanie grup Euroligi - wyjaśniał prezes klubu Wiesław KOZDROŃ. - Jeżeli zgłosi się więcej niż 16 zespołów gotowi jesteśmy zagrać w kwalifikacjach. Ale myślę, że to ostateczność, bo przed rokiem na 16 miejsc organizatorzy mieli jedno wolne miejsce.

I padła także niesłychanie ważna deklaracja Dariusza MIŁKA: - Nie wyobrażam sobie abyśmy mecze Euroligi mieli grać poza Polkowicami. Gdybym chciał grać mecze np. w hali RCS w Lubinie to pewnie związałbym się z jakąś dyscypliną sportu z Lubina. Jak rozstałem się z basketem przed dwoma laty to nie było tygodnia kiedy nie próbowano namówić mnie na sponsorowanie innego klubu, innej dyscypliny sportu.

Opuszczając salę konferencyjną w Ratuszu Miłek powiedział do burmistrza Wabika: - Zdobędziemy trzy Mistrzostwa Polski z rzędu i wybuduje pan burmistrz w Polkowicach piękną halę sportowo-widowiskową. Zgoda?


http://e-legnickie.pl/sport-z-regionu/sport-polkowice/4491-powrot-milka-do-basketu-na-poczatek-mistrzostwo-i-euroliga

Chyba autor artykułu odjechał z powodu upałów.


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości