Co słychać w Toruniu ?

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

koszykarz

Co słychać w Toruniu ?

Postautor: koszykarz » 30 kwietnia 2009, 19:04

Mam nadzieję że moderatorzy będą wyrozumiali dla piątej siły w lidze :D

Mam nadzieję że inni sympatycy Katarzynek również będa się dzielić wszelkimi ,,info'' z życia naszych dziewczyn.

PS. Czy prośbę o przyklejenie tematu - wzorem klubów TOP 4 da się zrobić ? Prośba do moderatorów - z góry wielkie dzięki :)

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: paulo2907 » 30 kwietnia 2009, 22:03

Hmm to nie moja sprawa, bo nie jestem moderatorem i nie mam nic przeciwko Toruniowi, ale skoro ma być to wątek o piątej sile ligi, to za chwilę z podobnymi aspiracjami zgłoszą się kibice AZS-u Poznań, potem Rybnika albo Leszna. I tak swoista elitarność tego typu tematów zupełnie się rozmyje...
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: ann » 30 kwietnia 2009, 22:08

a moim skromnym zdaniem, to każdy klub może miec taki temat :)
dlatego pozwoliłam sobie przykleić.
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Endrju
Senior
Posty: 3346
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 17:53
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Postautor: Endrju » 01 maja 2009, 16:45

Mam pytanie... po co sa wogole podfora lokalne ??

To sie dotyczy tak samo tematu o Gorzowie, Krakowie, Gdynii czy Toruniu :)

Jezeli juz kazdy ma miec taki temat to proponuje wogole zlikwidowac wszystkie podfora :lol: :lol: :lol:

(Bo przeciez najlepiej zeby aktualnosci zyly a reszta umierała :D :D :D).
NIGDY NIE ZGINIE AZS !! NIGDY NIE ZGINIE !!
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."- Stanisław Lem

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Postautor: hermes46 » 01 maja 2009, 18:36

to jeszcze bardziej Ciebie zdołuje. Na stronie klubowej Energii jest tez forum dla kibiców. Jedynie co proponuje to faktycznie po przenosic watki "co słychac..." do podfora klubowe
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Postautor: matrix » 01 maja 2009, 18:48

hermes46 pisze:to jeszcze bardziej Ciebie zdołuje. Na stronie klubowej Energii jest tez forum dla kibiców. Jedynie co proponuje to faktycznie po przenosic watki "co słychac..." do podfora klubowe

a oni tego nie mają? :(
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

koszykarz

Postautor: koszykarz » 02 maja 2009, 12:31

Rozmawiał, Joachim Przybył - POMORSKA.PL

Rozmowa z Maciejem Krystkiem , prezesem koszykarek Energi Toruń.



- Klub stworzył w minionym sezonie praktycznie zupełnie nową drużynę. Jej wynik sportowy jest satysfakcjonujący dla zarządu?


- Zawsze można powiedzieć, że mogło być lepiej. Taka jest jednak cecha materii ludzkiej, nie zawsze działa, tak jak się tego oczekuje. Piąte miejsce w klasyfikacji końcowej ekstraklasy pokazuje jednak, że drużyna była dobrze zbudowana. Celem w tym sezonie było miejsce w ósemce i to nie było wcale kokietowanie kibiców czy mediów. Pamiętajmy, że rok temu walczyli o utrzymanie. W play off sprawa była już otwarta. Każdy zespół chce walczyć o medale, ale realnie nie zastanawialiśmy się nad grą w półfinale. Rzeczywistość pokazała, że aż tak nierealne to wcale nie było. Zabrakło nam szczęścia w rozstawieniu po rundzie zasadniczej, inaczej ten wynik mógłby być jeszcze lepszy. Najczęściej jednak wynik sportowy jest uzależniony od finansów i to piąte miejsce chyba odpowiada naszym możliwościom w tym sezonie.

- Powiedziałeś, że zespół był dobrze zbudowany. W trakcie sezonu zdarzały się jednak pomyłki kadrowe, żeby wspomnieć choćby Meredith czy Vardę.

- Przy kontraktowaniu koszykarek trzeba mieć także trochę szczęścia, także w przypadku tych z najwyższej półki. Przykładem jest choćby Wisła, która zainwestowała ogromne pieniądze, a nie znalazła się w finale. Obie wspomniane zawodniczki w ubiegłym roku grały całkiem przyzwoicie, choćby Varda miała niezłe statystyki w pucharze FIBA. To jest pewna loteria. Trzeba jednak przyznać, że szybko radziliśmy sobie z takimi problemami i te nasze pomyłki transferowe nie kosztowały nas zbyt wiele. Zawsze chciałoby się mieć jak najlepsze koszykarki w zespole. My kierowaliśmy się przede wszystkim możliwościami finansowymi i podpisywaliśmy umowy ze świadomością, że nie są to gwiazdy. Zależało nam na młodych koszykarkach, które stanowiłyby ważne elementy zespoły. I tak było początkowo z Sheeną i Jacqueline Moore, które rytm straciły dopiero po przerwie świątecznej i zwłaszcza nasza środkowa już nie odzyskała optymalnej formy. One mają jednak potencjał i być może w kolejnym sezonie grałyby jeszcze lepiej.

- Jaka jest sytuacja finansowa klubu?

- Mamy pewne zaległości, choć dokładnej kwoty nie mogę podać. Z moich informacji wynika, że to dotyczy praktycznie wszystkich klubów w lidze. Czasy są bardzo trudne. Wszystkie nasze koszykarki dograły do końca, a zwłaszcza Amerykanki nie są specjalnie cierpliwe, jeśli chodzi o zaległości finansowe. Z tego wniosek, że nasza sytuacja taka tragiczna nie jest. Mieliśmy stosunkowo tanie zawodniczki zagraniczne, ale i w nas uderzył kurs obcych walut, a w czasach kryzysu trudno myśleć o uzupełnianiu budżetu w trakcie rozgrywek.

- Trener Elmedin Omanić zostaje w Toruniu?

- Ma podpisany kontrakt z nami na trzy lata i my chcemy współpracę kontynuować. Oczywiście, inne zdanie na ten temat może mieć sam trener, ale mi nic na ten temat nie wiadomo. Rozmawiamy od dłuższego czasu o przyszłości zespołu, więc chyba nie chce nas opuszczać.

- A co ze sponsorem strategicznym?

- Jestem przekonany, że Energa będzie nadal naszym głównym partnerem, oczekujemy na oficjalne informacje i decyzje. To jednak nie wszystko. Cały czas pracujemy, żeby grono głównych sponsorów się powiększyło i jesteśmy bliscy sfinalizowania bardzo obiecujących rozmów.

- Z iloma koszykarkami klub planuje się rozstać?
- Na pewno kilka takich się znajdzie w zespole, ale najpierw one o tym się dowiedzą. Mogę jedynie powiedzieć, że nie zamierzamy się żegnać z żadną z zawodniczek, które odgrywały czołowe role w zespole. Nie wszystkie maja ważne umowy, ale liczymy, że rozmowy zakończą się pomyślnie.

- Jakie są planowane wzmocnienia?
- Na trzy, maksymalnie cztery pozycje. Będziemy szukać wzmocnień raczej w czołowych ekipach ekstraklasy. Liczę, że krajowy skład zamkniemy do końca maja, a potem będziemy już tylko szukać wzmocnień zagranicznych.


- Będziecie szukali nowych Amerykanek?

- Nigdy nie można czynić takich założeń. Na dziś nie planujemy rozmawiać z zawodniczkami z tegorocznego składu, ale to może się zawsze zmienić. Wiele będzie zależało od budżetu i tego, czy wystąpimy w Pucharze FIBA. Mamy do tego prawo, ale to wiąże się z dodatkowymi obciążeniami budżetowymi i kadrowymi. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, to z pewnością musimy mieć w składzie lepsze zawodniczki z zagranicy i mocniejszą ławkę rezerwowych niż w minionym sezonie.

rodgers-kibic z torunia
Kadet
Posty: 1149
Rejestracja: 10 lutego 2008, 11:00
Lokalizacja: Toruń

Postautor: rodgers-kibic z torunia » 07 maja 2009, 10:57

no ciekawe czy nasz zespol wystąpi w pucharze FIBA...

vip
Nowy na forum
Posty: 48
Rejestracja: 28 marca 2009, 22:21
Lokalizacja: z daleka...

Postautor: vip » 07 maja 2009, 12:05

koszykarz pisze:
- Będziecie szukali nowych Amerykanek?

- Nigdy nie można czynić takich założeń. Na dziś nie planujemy rozmawiać z zawodniczkami z tegorocznego składu, ale to może się zawsze zmienić. Wiele będzie zależało od budżetu i tego, czy wystąpimy w Pucharze FIBA. Mamy do tego prawo, ale to wiąże się z dodatkowymi obciążeniami budżetowymi i kadrowymi. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, to z pewnością musimy mieć w składzie lepsze zawodniczki z zagranicy i mocniejszą ławkę rezerwowych niż w minionym sezonie.


a z jakiej działki że tak się zapytam? gra kto chce czy jak? chyba mamy jakiś limit zespołów które możemy zgłosić do FIBA CUP.

friel
Kadet
Posty: 1373
Rejestracja: 01 lutego 2008, 19:10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Postautor: friel » 07 maja 2009, 12:09

vip pisze:
koszykarz pisze:
- Będziecie szukali nowych Amerykanek?

- Nigdy nie można czynić takich założeń. Na dziś nie planujemy rozmawiać z zawodniczkami z tegorocznego składu, ale to może się zawsze zmienić. Wiele będzie zależało od budżetu i tego, czy wystąpimy w Pucharze FIBA. Mamy do tego prawo, ale to wiąże się z dodatkowymi obciążeniami budżetowymi i kadrowymi. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, to z pewnością musimy mieć w składzie lepsze zawodniczki z zagranicy i mocniejszą ławkę rezerwowych niż w minionym sezonie.


a z jakiej działki że tak się zapytam? gra kto chce czy jak? chyba mamy jakiś limit zespołów które możemy zgłosić do FIBA CUP.

chyba chodzi o to że Ruskim chcą zabrać trochę miejsc no i wiele zespołów rezygnuje z powodu kryzysu
Brąz ///Srebro///Srebro///Złoty-brąz!!!

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Ałgaja » 07 maja 2009, 12:30

friel pisze:
vip pisze:
koszykarz pisze:
- Będziecie szukali nowych Amerykanek?

- Nigdy nie można czynić takich założeń. Na dziś nie planujemy rozmawiać z zawodniczkami z tegorocznego składu, ale to może się zawsze zmienić. Wiele będzie zależało od budżetu i tego, czy wystąpimy w Pucharze FIBA. Mamy do tego prawo, ale to wiąże się z dodatkowymi obciążeniami budżetowymi i kadrowymi. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, to z pewnością musimy mieć w składzie lepsze zawodniczki z zagranicy i mocniejszą ławkę rezerwowych niż w minionym sezonie.


a z jakiej działki że tak się zapytam? gra kto chce czy jak? chyba mamy jakiś limit zespołów które możemy zgłosić do FIBA CUP.

chyba chodzi o to że Ruskim chcą zabrać trochę miejsc no i wiele zespołów rezygnuje z powodu kryzysu


o to chodzi w eurolidze.

Nie wiem jakie są dokładne regulacje w Fiba Cup, ale jeśli mamy minimum 2 miejsca w eurolidze, to na pewno do Fiba Cup minimum 2 zespoły zgłosić spokojnie możemy, a patrząc na układ zespołów w minionym sezonie w tym pucharze, to wydaje się że i 3 zespoły z Polski mogłyby, gdyby tylko chciały, tam grać.
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Endrju
Senior
Posty: 3346
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 17:53
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Postautor: Endrju » 07 maja 2009, 13:43

W FIBA kazdy moze raczej zagrac z PLKK :D Byle by tylko mial $$ na ten Puchar :)
NIGDY NIE ZGINIE AZS !! NIGDY NIE ZGINIE !!
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."- Stanisław Lem

koszykarz

Postautor: koszykarz » 07 maja 2009, 21:51

i tu można by się podpytać stronę Gorzowską - ile trzeba na to dodatkowo funduszy...... By nie być tam czerwoną latarnia rzecz jasna...

Endrju
Senior
Posty: 3346
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 17:53
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Postautor: Endrju » 07 maja 2009, 22:05

nie wiem dokladnie ale cos kiedys padla kwota 500 tysiecy ;)...
NIGDY NIE ZGINIE AZS !! NIGDY NIE ZGINIE !!
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."- Stanisław Lem

koszykarz

Postautor: koszykarz » 07 maja 2009, 22:49

Endrju pisze:nie wiem dokladnie ale cos kiedys padla kwota 500 tysiecy ;)...


500 tyś zł na 6 meczy grupowych ??? :lol: :lol: :lol:

Nie mówie tu o budowie składu bo tu trzeba się skupić na lidze.....


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości