ENERGA-KATARZYNKI Toruń

Moderator: Moderatorzy

koszykarz

Postautor: koszykarz » 28 sierpnia 2008, 15:26

matrix pisze:
koszykarz pisze:
Longerinho pisze:Tylko zeby ten Mocny skląd nei okazał sie taka klapa jak rok temu


mam nadzieje że to sie nie powtórzy - gdyż skład jest naprawdę mocny .

mamy sporo dobrych polskich zawodniczek , do tego niezlej klasy zagraniczne .

Będzie dobrze :)

Będzie jeszcze lepiej :lol: :lol: :lol: ,bo Ewelina jest już Nasza,bo nawet kibice z wybrzeża powoli bo powoli,ale odpuszczają!!! :lol: :lol: :lol:


udalo się nam zmontować bardzo mocną drużynę - mam nadzieje że znajdzie to odzwierciedlenie w lidze ...

w drugi weekend września będzie turniej w Toruniu : oprócz ENERGI wystąpią AZS POZNAŃ , PTK PABIANICE oraz zespół ze Słowacji ..

a to krótki wywiad z JAŃCIĄ :


Rozmowa z Iloną Jasnowską nową koszykarką toruńskiej Energi

- Który to już Pani powrót do Torunia?

- Wychodzi, że trzeci. Poprzednio wracałam po występach w Rybniku i Poznaniu. Mam nadzieję, że ten będzie lepszy, bo poprzednio to różnie bywało i kończyło się spadkami z ekstraklasy.

- Sama Pani chciała wrócić, czy klub wyszedł z taką propozycją?

- Z obu stron były dobre chęci. W zasadzie blisko powrotu byłam już rok wcześniej, ale wtedy Energa trochę późno się ze mną skontaktowała i wcześniej przedłużyłam umowę z CCC. Pani Krystyna (dyrektor klubu - dop.) jeszcze w trakcie sezonu ze mną rozmawiała, że zapomniała o jeszcze jednej toruniance w lidze. Teraz wszystko już obyło się bez problemów i szybko doszliśmy do porozumienia.

- Znalazła już Pani swoją “klepkę” do rzutów z dystansu?

- Jeszcze nie miałam takie okazji, bo nie trenowaliśmy jeszcze w “spożywczaku”. Na razie głównie pracujemy nad siłą i motoryką, ale niedługo trener będzie pewnie wprowadzał zajęcia taktyczne, techniczne i rzutowe.

- Ale w toruńskiej hali za trzy punkty trafia Pani chyba z zamkniętymi oczami?

- To było dawno temu. Nie ukrywam jednak, że chętnie spróbuje sobie przypomnieć (śmiech).

- Jak Pani podoba się nowy zespół “Katarzynek”?

- Bardzo mi się podoba. Zawsze lubiłam grać w polskich zespołach, gdzie dużo Polek było na parkiecie. Miło było patrzeć, zwłaszcza na młode koszykarki, które w ten sposób przecierały sobie drogę do reprezentacji. Energa ma bardzo ciekawy i ambitny skład, ale o jego sile przekonamy się dopiero w trakcie sezonu. Na razie mogę powiedzieć, że atmosfera jest znakomita. Trenujemy wszystkie bardzo ostro, każda z nas daje z siebie 100 procent albo nawet więcej.

- Ostatnio wraz z CCC Polkowice walczyła Pani o medale. Można porównać potencjały tych zespołów?

- Myślę, że to podobna siła. W Polkowicach zespół był jednak różnie budowany. Początkowo był oparty przede wszystkim na Polkach, w ostatnich sezonach sprowadzano jednak już bardzo dużo zagranicznych koszykarek. To na nich przeważnie spoczywała odpowiedzialność za wynik. Moim zdaniem polski zespół lepiej się sprawdza, bo zawodniczki grają z większą ambicją, mają o wiele więcej do udowodnienia na parkiecie. W Toruniu właśnie tak jest. W drużynie będzie duża przewaga Polek, a zawodniczki z zagranicy mają być tylko uzupełnieniem. To dobrze wróży.

- Nazwisko trenera Omanicia nie odstraszało Pani?

- Ależ skąd. Nie miałam okazji pracować z tym szkoleniowcem, ale widziałam, jak trenuje Wisłę Kraków. To wymagający trener, ale doskonale wie, czego chce. Część dziewczyn, zwłaszcza tych młodszych, była chyba trochę przestraszona, ale to już minęło. Zawsze dobrze się pracuje z fachowcem, za którym stoją sukcesy. Zawodniczkom łatwiej zaufać takiemu trenerowi, a my wiemy, że Omanić dobrze nas przygotuje do sezonu.

- Jak Pani widzi swoją rolę na parkiecie?

- Wiem, że jestem w stanie wiele pomóc tej drużynie, przede wszystkim dzięki mojemu doświadczeniu. W ekstraklasie gram od kilkunastu sezonów i zdaję sobie sprawę, że nawet przez pięć minut na boisku potrafię wiele dać drużynie. Nie będę się obrażać, jeśli nie będę miała miejsca w wyjściowej piątce. Dla każdej z nas starczy minut na parkiecie.
Ostatnio zmieniony 29 sierpnia 2008, 12:45 przez koszykarz, łącznie zmieniany 1 raz.

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Postautor: matrix » 29 sierpnia 2008, 05:43

Kadra Energi Katarzynki Toruń na sezon 2008/2009
5.Patrycja BAJERSKA 26lat 185cm Wychowanka silna skrzydłowa
15.Joanna CHEŁCZYŃSKA 35lat 178cm Cukierki Brzeg rzucajaca/niska skrzydłowa
23.Ewelina GALA 18lat 185cm Hartmann Pabianice silna skrzydłowa
10.Justyna GRABOWSKA 27lat 177cm Unia Tczew rzucająca
12.Patrycja GULAK 26lat 190cm Lotos Gdynia center
8.Ilona JASNOWSKA 39lat 182cm CCC Polkowice skrzydłowa
6.Monika KRAWIEC 24lata 173cm Wisła Kraków niska skrzydłowa
Hollie MERIDETH 26lat 190cm Utex Rybnik środkowa
30.Sheena MOORE 24lata 170cm Arad(Rumunia) rozgrywająca
Jacqueline MOORE 29lat 189cm TED Kayseri(Turcja) center
14.Emilia TŁUMAK 26lat 184cm Polfa Pabianice niska skrzydłowa
9.Natalia WALIGÓRSKA 24lata 171cm Lotos Gdynia rozgrywajaca
Agnieszka WILK 21lat 178cm ŁKS Łódź rzucająca
7.Justyna ZIELIŃSKA 20lat 172cm Wychowanka rozgrywająca
11.Marta ŻYŁCZYŃSKA 27lat 183cm Spirou Charleroi(Belgia) skrzydłowa
Odeszły: Amy Denson,LaToya Bond,Lindsay Taylor(AZS Gorzów),Lada Kovalenko(ŁKS Łódź),Alicja Perlińska(ŁKS Łódź),Beata Predehl((koniec kariery),Katarzyna Januszek(koniec kariery),Anna Marczewska(ciąża);
Przybyły: Ewelina Gala,Patrycja Gulak,Ilona Jasnowska,Monika Krawiec,Hollie Merideth, Jacqueline Moore,Sheena Moore,Natalia Waligórska, Agnieszka Wilk ,Marta Żyłczyńska
Trener: Elmedim OMANIĆ
Ostatnio zmieniony 11 września 2008, 14:34 przez matrix, łącznie zmieniany 11 razy.
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

rodgers-kibic z torunia
Kadet
Posty: 1149
Rejestracja: 10 lutego 2008, 11:00
Lokalizacja: Toruń

Postautor: rodgers-kibic z torunia » 03 września 2008, 07:37

no to teraz nie pozostaje nam nic innego jak liczyc na jak najlepsze wystepy tej nowej Energi.

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Postautor: matrix » 03 września 2008, 15:56

Od piątku turniej na Słowacji. Bardzo jestem ciekaw tych pierwszych spotkań choć Edo napewno potraktuje je typowo szkoleniowo...
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

koszykarz

Postautor: koszykarz » 03 września 2008, 16:45

matrix pisze:Od piątku turniej na Słowacji. Bardzo jestem ciekaw tych pierwszych spotkań choć Edo napewno potraktuje je typowo szkoleniowo...


ja czekam bardziej na turniej w Toruniu ...

będzie ekipa ze Słowacji oraz druzyny INEI AZS Poznan i PTK PABIANICE - na które zawsze mozemy liczyć :)

No i 3 tygodnie do ligi :)

Ciekaw jestem czy na Słowacji będą już też KRESS i MERIDETH - w końcu powinny troche poznac taktyki....

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Postautor: matrix » 03 września 2008, 18:54

no bo jeśli kress i merideth zagrają dopiero 12 wrzesnia w Toruniu to nie rozumiem dlaczego nie sprowadzono Coker lub Ely!!!! 8) 8) 8)
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

koszykarz

Postautor: koszykarz » 03 września 2008, 22:05

matrix pisze:no bo jeśli kress i merideth zagrają dopiero 12 wrzesnia w Toruniu to nie rozumiem dlaczego nie sprowadzono Coker lub Ely!!!! 8) 8) 8)


w sumie to już jesteśmy ,,przed ligą ''....

no ale zawsze jest styczeń. :wink:

Zobaczymy jak ten skład będzie sobie radził .Być może na tyle dobrze , że żadne zmiany nie będa potrzebne...

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Postautor: matrix » 04 września 2008, 06:03

Oby żadne zmiany nie były potrzebne!!!!
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Postautor: matrix » 04 września 2008, 16:17

Jutro Nasze zawodniczki rozpoczynaja sezon turniejem na Słowacji. Zespoły BK INPEK Nitry i Lokomotivu Karlove Vary powinny być wymagającymi rywalami. W czeskim zespole występuje świetna rozgrywająca Terra Wallace...Najsłabszym teoretycznie zespołem powinien być węgierski Vasas-Csata Budapeszt(9miejsce).
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Postautor: matrix » 05 września 2008, 14:45

Pani Marina Kress nie będzie zawodniczką Energii!!! Z niecierpliwością czekamy na nową środkową....
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

rodgers-kibic z torunia
Kadet
Posty: 1149
Rejestracja: 10 lutego 2008, 11:00
Lokalizacja: Toruń

Postautor: rodgers-kibic z torunia » 05 września 2008, 15:01

jaja jak berety z ta kress :lol: :lol: :lol: :lol:

koszykarz

Postautor: koszykarz » 05 września 2008, 15:29

czyli co ? Powracamy do opcji CHASITY MELVIN - MONIQUE COKER ?

a jesli wierzyc doniesieniom prawsowym (,,POMORSKA'') być może będzie toAmerykanka która ostatnio grała w TURCJI...

KIMBERLY WATSON - 190 cm
JAQUELINE MOORE - 189 cm
LISA MACCHIA - 193 cm
REVELIA JORDAN - 192 cm
TATUM BROWN - 193 cm
EBONY HOFFMAN - 188 - 4/5
DANIELLE CHESSMAN 189 F/c
DALILA ESHE-191cm

no i jeszcze TAUSHA MILLS na dokładkę - wybor jest - ale ja bym wolal chyba pewną zawodniczke typu COKER , MELVIN.

Myśle że z HOLIE MERIDETH tworzyłaby (zarówno COKI jak i CHASITY) niezły duet.

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Postautor: matrix » 05 września 2008, 16:26

MOORE I CHEESMAN odpadaja,bo dopiero co podpisały chyba kontrakty w Turcji. Stawiam na mierzącą 193cm 30-letnią Tatum BROWN!!!
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

koszykarz

Postautor: koszykarz » 05 września 2008, 16:40

KIMBERLY WATSON - 190 cm
LISA MACCHIA - 193 cm
REVELIA JORDAN - 192 cm
TATUM BROWN - 193 cm
EBONY HOFFMAN - 188 - 4/5
DALILA ESHE-191cm

no i jeszcze TAUSHA MILLS

a więc lista sie zmniejsza - zobaczymy.

Wzrostowo to chyba bym postawił na TATUM BROWN i REVELIĘ JORDAN - no ale o tych paniach za dużo chyba nie wiadomo.

Moze ktos z forumowiczow kojarzy jakaś panią ?

Poza MILLS rzecz jasna - ja kojarzy sporo osób 8)

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Postautor: matrix » 05 września 2008, 17:59

Revelia JORDAN fajnie brzmi i gdzieś już słyszałem to nazwisko!!! :lol: :lol: :lol:
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html


Wróć do „Energa Katarzynki Toruń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość