Ewelina Gala

Moderator: Moderatorzy

koszykarz

Ewelina Gala

Postautor: koszykarz » 13 sierpnia 2009, 11:16

Ewelina Gala: Dogadaliśmy się z działaczami (przed sezonem 2009/10
2009-08-12 19:14

- Gdyńska impreza pokazała, w jakim jestem miejscu podług dziewcząt z tych lepszych zespołów, wiec postanowiłam zostać i trenować indywidualnie pod okiem Przemysława Bajera, który od lat dzieli się ze mną swoim warsztatem technicznym – to tylko fragment wywiadu z czołową zawodniczką kadry juniorek do lat 20, skrzydłową Energi Toruń, Eweliną Galą.


Tegoroczne wakacje były dla Ciebie stosunkowo krótkie. Przygotowania do ME, sama impreza, a teraz już czas na pierwsze treningi w klubie.

- Dla mnie to nic nowego. Od kiedy trafiłam do kadry o wakacjach mogę zapomnieć. Póki co, aż tak mi to nie doskwiera. W tym roku szybko skończyłyśmy ME i mogłam jechać na wakacje. Gdyńska impreza pokazała, w jakim jestem miejscu podług dziewcząt z tych lepszych zespołów, wiec postanowiłam zostać i trenować indywidualnie pod okiem Przemysława Bajera, który od lat dzieli się ze mną swoim warsztatem technicznym.

Na czym dokładniej polega współpraca z Przemysławem Bajerem?

- Praca z trenerem Bajerem bardzo dużo mi daje. Dość późno zaczęłam swoją przygodę z koszykówką przez co brakuje mi tzw. abecadła tego sportu. To właśnie staram się uzupełniać na tych treningach. Trener Bajer to dla mnie wielki człowiek, nie spotkałam się jeszcze z kimś o tak wielkiej wiedzy koszykarskiej i zapałem do pomocy. Poświęca mi swój wolny czas, a z treningów z nim bardzo dużo wynoszę.

Jak ocenisz Mistrzostwa Europy do lat 20 w wykonaniu drużyny jak i swoim? Byłaś jedną z czołowych postaci polskiego zespołu...

- Myślę, że uzyskałyśmy dobry wynik. Wiadomo niedosyt jest zawsze, ale mogło być gorzej. Myślę, że stanowiłyśmy zgrany zespół, każda z nas była ważna i potrzebna. Nie można też oceniać nas indywidualnie, gdyż to zespół wygrywa. Ja jestem w miarę zadowolona ze swoich występów, niestety na medal zabrakło sił, ale może za rok?

Czas wrócić do krajowych rozgrywek. Przed Twoim zespołem pierwsze treningi.

- Tak, czeka nas obóz przygotowawczy. Ja niestety nie będę mogła uczestniczyć w pierwszych zajęciach, ponieważ czeka mnie jeszcze zabieg na przegrody nosowe, ale w połowie obozu już dojadę do dziewczyn.

Po poprzednim sezonie mówiło się, że Ewelina Gala opuści toruńską Energę. Stało się jednak inaczej...

- Nie będę ukrywać, że mówiono tak nie bez powodu. Mnie też przechodziły tego typu myśli, ale nie będę rozpamiętywać poprzedniego sezonu, bo wolę patrzeć w przyszłość. Dogadaliśmy się z działaczami i przedłużyłam kontrakt na kolejny sezon.

W składzie brakuje, póki co, wysokich zawodniczek, co może być dla Ciebie dużą szansą na więcej minut na parkiecie...

- Dobrze powiedziane... "póki co". Czy będę miała szansę na więcej minut okaże się wraz z początkiem sezonu.

Grasz już w Toruniu od roku. Jak Ci się podoba to miasto, klub?

- Miasto jest piękne. Pamiętam początki w Toruniu, gdy znajomy zabrał mnie na punkt widokowy. Wtedy powiedziałam, że się zakochałam w tym mieście, na co on stwierdził, że póki co się zauroczyłam. Teraz w 200% mogę powiedzieć, że zakochałam się w tym miejscu. Jeśli chodzi o klub to są w nim osoby kompetentne, a przy tym bardzo życzliwe dla nas. Funkcjonuje od niedawna, a już odnosi sukcesy.

Sporo zawodniczek bardzo ciepło wypowiada się o trenerze Omaniciu, chwaląc za świetny warsztat. Podzielasz te opinie?

- Już kiedyś wspomniałam, że trener Omanić ma za sobą wiele sukcesów i myślę, że jeszcze więcej przed sobą, jak np. Mistrzostwo Polski z Katarzynkami (śmiech). To naprawdę dobry szkoleniowiec.

Z pewnością obserwujesz "rynek transferowy" w PLKK. Składy drużyn jeszcze nie są w pełni ustalone, ale chyba większych roszad w czołówce być nie powinno...

- Tego nie wiem. Czołówka ma to do siebie, że nie widzi problemu w budżecie by ściągnąć gwiazdy WNBA, więc myślę, że wielkich zmian nie będzie.

A może to Energa oparta na Polkach sprawi niespodziankę i wskoczy na pudło?

- Na pewno nie możemy tego wykluczyć (śmiech).

Wróć do „Energa Katarzynki Toruń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości