Jelena Lewczenko

Moderatorzy: tadziu, kyS, thomas72

Gość-1147
Młodzik
Posty: 623
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 17:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Jelena Lewczenko

Postautor: Gość-1147 » 14 października 2010, 12:01

.
12. października dziennikarz portalu "TUT.BY" przeprowadził z Jeleną Lewczenko długą rozmowę (prawie 50 minut), zatytułowaną "Жизнь напоминает мне игру в баскетбол" [ "Życie przypomina mi grę w koszykówkę" ].

Pytał o prawie wszystko: o dzieciństwo (uczyła się tańca towarzyskiego, potem tańca ludowego, a równolegle uczyła się gry na pianinie, czuła się wtedy "brzydkim kaczątkiem" ze względu na swoje duże "rozmiary"), o początki gry w koszykówkę, o wyjazd do USA, o reprezentację Białorusi na MŚ, o problemy wynikające ze zmiany miejsca zamieszkania, nowego otoczenia, nowych ludzi.
Pytał też o to, co Jelena myśli tak w ogóle o życiu, o kosztach (ofiarach) w życiu osobistym, które wiążą się z profesjonalnym uprawianiem sportu, a nawet o to, co myśli o zamążpójściu.

Nawet jeżeli ani w ząb nie rozumiecie po rosyjsku, warto posłuchać i pooglądać chociaż przez parę minut, jak mówi i zachowuje się Jelena.

Mi spodobała się bardzo jako człowiek. Jest to zupełnie inna mentalność niż np. ta, którą reprezentowała Nicky Anosike. Sądzę, że poza swoimi niewątpliwymi umiętnościami czysto koszykarskimi, wniesie do naszego zespołu to, co jest nie do przecenienia - dobrego ducha i dobrą atmosferę. Nie widać u Niej gwiazdorstwa; mentalność ludzi zarówno z Białorusi, jak i z Rosji, sprzyja i pomaga w budowaniu zespołowości drużyny. Jelena wygląda po prostu na zwykłego, dobrego człowieka.
Obym się nie mylił.

Co do gry w tym sezonie w Polsce, Jelena mówi mniej więcej tak (nagranie od 41:25 do 41:40):
" ...... Na dzisiaj, .... bardzo chciałoby się do stycznia odpocząć, a potem jechać do Polski. No, ale to jest niemożliwe, dlatego że kontrakt jest podpisany, czekają tam na mnie i swojego słowa staram się dotrzymywać.".

http://sport.tut.by/news/basketball/200205.html
.

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Jelena Lewczenko

Postautor: bart_81 » 14 października 2010, 16:04

Dzięki za linka. Bardzo fajny wywiad i mimo że mój rosyjski nie jest najlepszy to sporo zrozumiałem. A Jelena? Fajna, skromna dziewczyna, do tego ładna i inteligentna 8) Czekam z niecierpliwością aż sie pojawi w Gorzowie.

friel
Kadet
Posty: 1373
Rejestracja: 01 lutego 2008, 19:10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Jelena Lewczenko

Postautor: friel » 15 października 2010, 09:53

czyli dziewczę jest nieźle zmęczone eh zobaczmy co pokarze na boisku
Brąz ///Srebro///Srebro///Złoty-brąz!!!

Gość-1147
Młodzik
Posty: 623
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 17:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Jelena Lewczenko

Postautor: Gość-1147 » 15 października 2010, 10:49

friel pisze:czyli dziewczę jest nieźle zmęczone eh zobaczmy co pokarze na boisku
friel:

Pokazać (komuś; kogoś; coś) ------------> np. Zobaczymy, co pokaże na boisku.
Pokarać [lepiej: ukarać] kogoś za coś -----------> np. Ktoś mnie kiedyś pokarze (lepiej: ukarze) za to, że zwracam uwagę innym, iż popełniają błędy językowe.

--------------------------------------
61
.

Gość-1147
Młodzik
Posty: 623
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 17:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Jelena Lewczenko

Postautor: Gość-1147 » 16 października 2010, 10:21

.
W dzisiejszym wydaniu białoruskiej gazety "РЭСПУБЛIКА", ukazał się obszerny wywiad z Jeleną, przeprowadzony tuż przed Jej wyjazdem do Gorzowa.
Tytuł artykułu: "Модель и спортсменка в одном лице" [ Modelka i zawodniczka w jednej osobie ]

Postaram się, w miarę możliwości, przybliżyć najbardziej istotne - moim zdaniem - fragmenty tego wywiadu.

W kontekście znalezienia się w gronie pięciu najlepszych zawodniczek MŚ, Jelena mówi:

"Приятно, что оказалась в этой великолепной компании единственной баскетболисткой не из числа финалисток. Прежде подобное не практиковалось. А значит, мой хрустальный приз – это признание и всей дружины Беларуси, которая, по моему мнению, достойна на Родине большего внимания."
[ To miło, że w tym wspaniałym towarzystwie (najlepsza piątka Mistrzostw), byłam jedyną koszykarką spoza grona finalistek. Wcześniej tego się nie praktykowało. A to znaczy, że moja kryształowa nagroda jest wyrazem uznania dla całej drużyny Białorusi, która - moim zdaniem - zasługuje w (mojej) Ojczyźnie na więcej uwagi. ]
"— Что конкретно ты имеешь в виду?"
[ Co konkretnie masz na myśli? ]
"— Хотелось, чтобы результат на дебютном для нас чемпионате мира не прошел бесследно, не канул в Лету. Потому что своими достижениями мы уже заслужили иной участи, не хуже, чем у таких популярных дисциплин, как футбол и хоккей. Чтобы условия подготовки к нашим главным стартам не вызывали чувства сожаления и обиды. Оставляют желать лучшего и стимулы. Французская федерация премировала каждую баскетболистку своей сборной, занявшей 6-е место в Чехии, 15 тысячами евро. О вознаграждении федерации Беларуси тактично промолчу. Четыре года наша команда радует достижениями своих поклонников, а зал нам обещают построить только к 2014 году. На голом энтузиазме, на жилах с таким отношением долго в мировой элите не задержишься…"
[ - Chciałoby się, aby wynik - uzyskany w naszym debiucie na Mistrzostwach Świata - nie przeszedł bez śladu, nie poszedł w zapomnienie. Dlatego, że swoimi osiągnięciami już zasłużyliśmy na inne traktowanie, nie gorsze od tego, które ma miejsce w przypadku tak popularnych dyscyplin, jak piłka nożna i hokej. Aby warunki przygotowań do naszych głównych startów nie wywoływały uczucia żalu i poczucia krzywdy. ................ Francuska Federacja nagrodziła każdą koszykarkę swojej reprezentacji (za 6. miejsce w Czechach) piętnastoma tysiącami euro. O wynagrodzeniu ze strony Federacji Białorusi taktownie będę milczała. Cztery lata nasz zespół cieszy swoich fanów swoimi osiągnięciami, a halę obiecują nam wybudować dopiero w 2014 roku.. Na gołym entuzjazmie, ......... nie da rady utrzymać się zbyt długo w światowej elicie ... ]

Czy to, nam (w Gorzowie) czegoś nie przypomina ?!!!
Chciałoby się powiedzieć: znamy, znamy. I zadedykować słowa Jeleny Radzie Miasta i Prezydentowi Gorzowa.


A teraz o atmosferze w reprezantacji Białorusi:

"А секрет успехов сборной, наверное, в наших отношениях. Большинство игроков команды вышли из республиканского училища олимпийского резерва, сдружились там, стали одним целым. Наш коллектив, по сути, монолит, семья, в которой один за всех и все за одного. Вот и теперь уезжаю играть за вице-чемпиона Польши — клуб «Гожув», который также задействован в Евролиге."
[ A sekret osiągnięć reprezentacji leży na pewno w naszych wzajemnych relacjach. Większość zawodniczek drużyny pochodzi ze szkoły rezerw olimpijskich, zaprzyjaźniły się tam, stały się jednością. Nasz zespół, to w istocie monolit, rodzina, w której jeden za wszystkich i wszyscy za jednego. A oto teraz wyjeżdżam grać u wicemistrza Polski - klubie "Gorzów", który także występuje w Eurolidze. ]

-----------------------------------------------------------
----------------------------------------------------

I na koniec wywiadu, ostatnie pytanie:

"— С каким настроением в очередной раз покидаешь Беларусь?"
[ W jakim nastroju opuszczasz (po raz kolejny) Białoruś? ]
"— С грустью. Хотелось бы отдохнуть до Нового года. Не могу до сих пор понять свое состояние, очень устала психологически. Сомневаюсь уже, нужно ли было подписывать соглашение с польским «Гожувом»? Чемпионат у них уже начался. Так что опять с корабля на бал…"
[ Ze smutkiem. Chciałoby się odpocząć do Nowego Roku. Do tej pory nie mogę zrozumieć swego położenia (odnaleźć się w swojej sytuacji), jestem bardzo zmęczona psychicznie. Zaczynam już wątpić, czy należało podpisywać umowę z polskim "Gorzowem"? Rozgrywki mistrzowskie już się u nich rozpoczęły. A więc znowu ze statku (z samolotu ?) na bal (na parkiet, na występy ?) ]
Z tym ostatnim zdaniem nie bardzo sobie radzę, więc przetłumaczyłem je dosłownie, tak jak napisano.

http://www.respublika.info/5110/sport/article43020/
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
96
.

Gorzowska.TV
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: 28 października 2009, 20:05

Re: Jelena Lewczenko

Postautor: Gorzowska.TV » 18 października 2010, 21:28

A tu można zobaczyć nieco krótszy wywiad video :P
http://www.gorzowska.tv/v101,jelena_leuchanka_juz_w_gorzowie.html

Gość-1147
Młodzik
Posty: 623
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 17:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Yelena Leuchanka _____ [ Елена Левченко ]

Postautor: Gość-1147 » 25 października 2010, 09:30

.
Proszę P.T. Moderatorów o zmianę tytułu tego wątku z "Jelena Lewczenko", na "Yelena Leuchanka ____ [ Елена Левченко ]". Powody są dwa. Po pierwsze, dla zgodności z oficjalnym wykazem zawodniczek na stronie PLKK. A po drugie, dlatego że podczas meczu w Gorzowie z Lesznem, sama Jelena miała koszulkę z nadrukiem na plecach: "Leuchanka".

=======================================================================================================



Oto kolejny wywiad Jeleny (zatytułowany "Высокая натура").
http://www.basket.by/node/2635

Wywiad został opublikowany 22 października, ale z treści artykułu wynika, że rozmowa toczyła się przed wyjazdem Jeleny do Gorzowa.


Oto jego fragmenty.

Левченко, .........., не задумываясь замечая, что финал НБА и звание лучшей центровой минувшего чемпионата мира - достойная компенсация за оставленные на паркете силы. Особенно если вспомнить, что еще пару лет назад на ее баскетбольной карьере и вовсе собирались поставить крест.
[ Leuchanka, ......, nie zastanawiając się mówi, że granie w finale WNBA oraz tytuł najlepszego centra Mistrzostw Świata - stanowią wystarczającą rekompensatę za pozostawione na parkiecie siły (wysiłek). Szczególnie, jeżeli przypomnieć, że jeszcze kilka lat temu na Jej koszykarskiej karierze miał być postawiony krzyżyk. ]


- Устала я страшно, - ................... - Знаешь, о чем я мечтаю? Чтобы хоть пару дней просыпаться тогда, когда сама захочу, а не когда надо. А тут все эти презентации, чествования, шумиха... Я боюсь, что после такого сезона на мяч смотреть не смогу.
[ Jestem strasznie zmęczona, - .............. - Czy wiesz o czym marzę? Żeby chociaż przez parę dni móc budzić się wtedy, kiedy ja sama zechcę, a nie wtedy, kiedy trzeba. A jeszcze te wszystkie prezentacje, uroczystości, ten cały szum... Boję się, że po takim sezonie nie dam rady patrzeć na piłkę. ]


- А хватает времени на то, чтобы наслаждаться?
[ A czy wystarcza czasu na to, aby cieszyć się? ] (finałem WNBA oraz sukcesami na MŚ)
- Это проблема. У меня ведь как с чемпионата Турции началось... Финал, Кубок, женская НБА, чемпионат мира... Марафон настоящий. Я до сих пор с трудом соображаю, что вокруг меня происходит. Автоматически отвечаю на поздравления, что-то говорю, куда-то иду... Но, наверное, только когда уеду в Польшу, немного восстановлюсь, начну новый сезон, придет осознание, что совершила.
[ To jest problem. Przecież u mnie to zaczęło się już od mistrzostw Turcji... Finał, Puchar, żeńska NBA, Mistrzostwa Świata... Prawdziwy maraton. Ja do tej pory z trudem uświadamiam sobie, co się wokół mnie dzieje. Automatycznie odpowiadam na gratulacje, coś tam mówię, gdzieś tam idę..... Ale na pewno, gdy tylko wyjadę do Polski, trochę się odbuduję, zacznę nowy sezon, przyjdzie uświadomienie sobie, czego dokonałam. ]


- Как считаешь, в Польше будет легко адаптироваться?
[ Jak myślisz, czy w Polsce będzie łatwo zaadaptować się? ]
- Даже не знаю... Мне нравятся большие города и море. Атланта - отличное место. Мегаполис, есть куда сходить, где интересно провести время. В Стамбуле было здорово. К тому же и море рядом, и климат подходящий. В польском Гожуве обстановка в этом смысле несколько иная. Но иногда чем-то приходится жертвовать.
[ Nawet (właściwie) nie wiem.... Podobają się mi duże miasta i morze. Atlanta - świetne miejsce. Metropolia, jest gdzie pójść, jest gdzie interesująco spędzić czas. W Stambule było nadzwyczajnie. Dlatego, że i morze było niedaleko, i klimat był odpowiedni. W polskim Gorzowie warunki (otoczenie, środowisko) w tym sensie są nieco inne. No, ale czasem trzeba coś poświęcić (z czegoś trzeba zrezygnować). ]


- Деньгами заманили?
[ Skusili pieniędzmi? ]
- Скорее перспективами. Неплохой чемпионат, команда играет в Евролиге, а для меня очень важно постоянно находиться на максимально высоком уровне.
[ Prędzej (raczej) perspektywami. Niezła liga, zespół gra w Eurolidze, a dla mnie jest rzeczą bardzo ważną , by ciągle znajdować się na maksymalnie wysokim poziomie. ]


- Не считаешь, что поторопилась с выбором клуба?
[ Nie uważasz, że pospieszyłaś się z wyborem klubu? ]
- Возможно, если бы контракт подписывался после чемпионата мира, все сложилось бы иначе. Но сейчас у меня есть соглашение, обязательства, и я постараюсь оправдать их. Ни о чем не жалею. Тем более что все клубы стараются скомпоновать состав до чемпионата мира. А скандальные переходы после подписания договоров в баскетболе не приветствуются. Тем более что «Гожув» согласился немного подождать, пока я приду в себя после чемпионата мира.
---------------------
----------------------
Это спорт, это моя судьба и моя работа. К тому же я столько увидела за эти годы, что на какие-то неудобства можно и глаза закрыть. Думаешь, я была бы счастлива, если бы каждый день в восемь утра шла на работу? Хотя, признаться, у меня есть мечта когда-нибудь вновь приехать в те страны, где мне удалось поиграть, но уже без кроссовок и мяча. Чтобы просто погулять, посмотреть и увидеть их с другой стороны.

[ Być może, gdyby kontrakt był podpisywany po Mistrzostwach Świata, wszystko ułożyłoby się inaczej. Ale teraz mam umowę, zobowiązania, i postaram się ich dotrzymać (je wypełnić). Niczego nie żałuję. Tym bardziej, że wszystkie kluby na ogół starają się skompletować swoje składy przed Mistrzostwami Świata. A skandaliczne przejścia (odejścia) po podpisaniu porozumień, w koszykówce nie są mile widziane. Tym bardziej, że "Gorzów" zgodził się trochę poczekać, dopóki nie dojdę do siebie po Mistrzostwach Świata.
--------------------
-------------------
To jest sport, to jest mój los (przeznaczenie) i moja praca. Tyle zobaczyłam w czasie tych lat, że na jakieś tam niedogodności można oczy przymknąć. Czy myślisz, że byłabym szczęśliwa, gdybym każdego dnia o ósmej rano szła do pracy? Chociaż, muszę przyznać się, mam marzenie, by kiedyś znowu przyjechać do tych krajów, gdzie udało się mi pograć, ale już bez butów sportowych i bez piłki. Po prostu, żeby pobawić się, żeby zobaczyć te kraje z innej strony.]


----------------------------------------------------------------------------------------
215
.
Ostatnio zmieniony 25 października 2010, 21:00 przez Gość-1147, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Jelena Lewczenko

Postautor: Greebo » 25 października 2010, 19:56

Wielkiego entuzjazmu raczej w tych jej wypowiedziach nie ma, ale osobiście zdecydowanie bardziej wolę takie szczere wypowiedzi (o ile oczywiście Polskim mediom nie mówiłaby czego innego) niż bajki o odwiecznej miłości do klubu/miasta, spełnieniu dziecięcych marzeń itp, ktore nie długo potem okazują się być czystą fikcją. Ważne by wywiązywała sie ze swoich obowiązków bez zarzutów i tyle.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

friel
Kadet
Posty: 1373
Rejestracja: 01 lutego 2008, 19:10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Jelena Lewczenko

Postautor: friel » 26 października 2010, 07:49

przepraszam za przekleństwo ale k...a mam chyba rozdwojenie jaźni albo co ,albo ona ma :D.

Jakoś w Gorzowie nawet jak siedziała na ławce gdyby wynik już był +15 i wyżej to dalej ta dziewczyna żyła z drużyną tryskała entuzjazmem gdybym nie czytał forum powiedział bym że jest fanatycznie zakochana w drużynie :) a tu wchodzę czytam artykuł prasowy i widzę Jele średnio zadowoloną z kontraktu i miasta (co z tego ,że małe skoro pełne zieleni z pięknie odrestaurowanymi Kamienicami [tak wiem robię reklamę ] i naprawdę klimatycznymi kawiarniami [polecam cafe costa]) i jakoś tak mam wrażenie ,że albo z moją ,albo jej psychiką jest coś nie tak :D ale gra nieźle na razie nie ma rewelacji ,a jak po meczu chce się pójść pobawić to niech uważa na Darka :D choć kiedyś kiedyś jak byłem jeszcze bardzooo mały to były 2 takie zawodniczki w Stilonie co potrafiły noc przed meczem pójść do Mathnary Wlać w siebie nieziemskie ilości i na drugi dzień wyjść na Parkiet i wymiatać ale to były inne czasy ....
Brąz ///Srebro///Srebro///Złoty-brąz!!!

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Jelena Lewczenko

Postautor: bart_81 » 26 października 2010, 08:19

friel a co ma piernik do wiatraka?
Leuchanka polubiła dziewczyny, dobrze się czuje w drużynie i dlatego "żyje" z nią na parkiecie i poza nim. A miasto może Jej sie zwyczajnie nie podobać (co to przymus jakiś?).
Poza tym jest profesjonalistką i swoją pracę stara się wykonywać jak należy bez względu na wysokość kontraktu.

friel
Kadet
Posty: 1373
Rejestracja: 01 lutego 2008, 19:10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Jelena Lewczenko

Postautor: friel » 26 października 2010, 14:00

chodziło mi o to że generalnie nie była do końca zadowolona w wywiadzie z swojego położenia ,a na boisku i po za nim tego zupełnie nie widać
Brąz ///Srebro///Srebro///Złoty-brąz!!!

Gość-1147
Młodzik
Posty: 623
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 17:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Jelena Lewczenko

Postautor: Gość-1147 » 26 października 2010, 18:00

friel pisze:przepraszam za przekleństwo ale k...a mam chyba rozdwojenie jaźni albo co ,albo ona ma :D.

Jakoś w Gorzowie nawet jak siedziała na ławce gdyby wynik już był +15 i wyżej to dalej ta dziewczyna żyła z drużyną tryskała entuzjazmem gdybym nie czytał forum powiedział bym że jest fanatycznie zakochana w drużynie :) a tu wchodzę czytam artykuł prasowy i widzę Jele średnio zadowoloną z kontraktu i miasta (co z tego ,że małe skoro pełne zieleni z pięknie odrestaurowanymi Kamienicami [tak wiem robię reklamę ] i naprawdę klimatycznymi kawiarniami [polecam cafe costa]) i jakoś tak mam wrażenie ,że albo z moją ,albo jej psychiką jest coś nie tak :D ale gra nieźle na razie nie ma rewelacji ,a jak po meczu chce się pójść pobawić to niech uważa na Darka :D choć kiedyś kiedyś jak byłem jeszcze bardzooo mały to były 2 takie zawodniczki w Stilonie co potrafiły noc przed meczem pójść do Mathnary Wlać w siebie nieziemskie ilości i na drugi dzień wyjść na Parkiet i wymiatać ale to były inne czasy ....
.
Moja ocena Jeleny jest zbliżona do tego, co poprzednio napisali Greebo i bart_81.

Ty, friel, opisujesz sytuację dobrze, tylko z wnioskami trudno się zgodzić. Tak, to prawda, jest wyraźna różnica między "Jeleną z wywiadów" (udzielonych przecież przed przyjazdem do Gorzowa), a "Jeleną na zywo", którą oglądamy w Gorzowie. Jednak ja nie widzę u Jeleny jakiegoś rozdwojenia jaźni (czy fałszu).

W momencie udzielania kolejnych wywiadów po Mistrzostwach Świata, Jelena była:
1. mocno zmęczona (wykończona) zarówno fizycznie, jak i psychicznie - i to jest naturalne, bo zasuwała bez przerwy "przez 365 dni", a po czymś takim ma prawo pojawiać się odruch "zwrotny" na widok piłki do koszykówki, parkietu, czy nawet szatni,
2. zdołowana tą całą sytuacją w jakiej były i są Jej koleżanki z białoruskiej Reprezentacji (brak odpowiednich warunków do przygotowań, następnie, mimo to - wielki sukces na MŚ, a potem: w zasadzie tylko przysłowiowy "uścisk dłoni Prezesa" [znaczy Łukaszenki]),
3. lekko skołowana, bo jak znam życie zapewne były osoby w Jej otoczeniu, które zaraz po MŚ mówiły Jej np. tak:
"Jelena, gdzie Ty idziesz grać do jakiegoś tam Gorzowa!! Przecież teraz Ciebie przyjmą z otwartymi rękami i za większe pieniądze najlepsze kluby w Europie".

Można powiedzieć, że przed przyjazdem do Gorzowa Jelena była w wielkim "dołku", albo jak kto woli - była "na zakręcie".

Czy była szczera, gdy udzielała tych wywiadów? Absolutnie tak. Powiedziała, co myśli, co czuje, ale bez jakiegoś nadmiernego użalania się nad sobą, czy cierpiętnictwa. Po prostu "po męsku" opisała swój stan. Wywiad był dla białoruskiego, a nie polskiego (gorzowskiego) dziennikarza, dlatego dla mnie bardzo ważne jest, że w kontekście kontraktu podpisanego z Gorzowem, jednak powiedziała: "Ни о чем не жалею" [niczego nie żałuję ].


A co się stało teraz, gdy przyjechała do Gorzowa?
Zaryzykuję stwierdzenie, że po zapoznaniu się i po rozmowach: z Trenerem, z Zawodniczkami, z pozostałymi Osobami ze sztabu Klubu (siłownia, odnowa, lekarze), a także po zapoznaniu się z organizacją Klubu - stwierdziła "jest lepiej, niż myślałam".


Na koniec powiem tak.
Bardzo ważna jest rola nas, kibiców. Nie traktujmy Jeleny jak nadczłowieka, nie oczekujmy, by trafiała 90% za 2, czy 100% rzutów wolnych. I niech nie będzie jęków zawodu na hali, gdy nie trafi do kosza, albo straci piłkę.
Zawsze wspierajmy oklaskami i dopingiem zarówno Jelenę, jaki i wszystkie pozostałe zawodniczki. Również wtedy, a raczej przede wszystkim wtedy, kiedy Im gra nie idzie. One właśnie tego od nas potrzebują. Podczas każdego meczu i przez cały mecz. Potrzebują wsparcia.

Nie ma nic gorszego, niż grobowa cisza na hali, w chwili, gdy wynik jest dla nas niekorzystny.

----------------------------------------------------------------------
310
.

friel
Kadet
Posty: 1373
Rejestracja: 01 lutego 2008, 19:10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Jelena Lewczenko

Postautor: friel » 26 października 2010, 19:02

celne wnioski a do apelu się przyłączam szkoda ,że do Francji pojechać nie mogę :(
Brąz ///Srebro///Srebro///Złoty-brąz!!!

Endrju
Senior
Posty: 3346
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 17:53
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Jelena Lewczenko

Postautor: Endrju » 31 października 2010, 10:37

Gość-1147 pisze:Czy była szczera, gdy udzielała tych wywiadów? Absolutnie tak. Powiedziała, co myśli, co czuje, ale bez jakiegoś nadmiernego użalania się nad sobą, czy cierpiętnictwa. Po prostu "po męsku" opisała swój stan. Wywiad był dla białoruskiego, a nie polskiego (gorzowskiego) dziennikarza, dlatego dla mnie bardzo ważne jest, że w kontekście kontraktu podpisanego z Gorzowem, jednak powiedziała: "Ни о чем не жалею" [niczego nie żałuję ].


A co się stało teraz, gdy przyjechała do Gorzowa?
Zaryzykuję stwierdzenie, że po zapoznaniu się i po rozmowach: z Trenerem, z Zawodniczkami, z pozostałymi Osobami ze sztabu Klubu (siłownia, odnowa, lekarze), a także po zapoznaniu się z organizacją Klubu - stwierdziła "jest lepiej, niż myślałam".


Na koniec powiem tak.
Bardzo ważna jest rola nas, kibiców. Nie traktujmy Jeleny jak nadczłowieka, nie oczekujmy, by trafiała 90% za 2, czy 100% rzutów wolnych. I niech nie będzie jęków zawodu na hali, gdy nie trafi do kosza, albo straci piłkę.
Zawsze wspierajmy oklaskami i dopingiem zarówno Jelenę, jaki i wszystkie pozostałe zawodniczki. Również wtedy, a raczej przede wszystkim wtedy, kiedy Im gra nie idzie. One właśnie tego od nas potrzebują. Podczas każdego meczu i przez cały mecz. Potrzebują wsparcia.

Nie ma nic gorszego, niż grobowa cisza na hali, w chwili, gdy wynik jest dla nas niekorzystny.

----------------------------------------------------------------------
310
.


Podpisuje się pod tym w 100%.
NIGDY NIE ZGINIE AZS !! NIGDY NIE ZGINIE !!
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."- Stanisław Lem

Gość-1147
Młodzik
Posty: 623
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 17:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Jelena Lewczenko

Postautor: Gość-1147 » 02 listopada 2010, 14:42

.

Елена Левченко: В "Гожуве" на меня надеются

31 октября 2010

[ Елена Левченко: W "Gorzowie" liczą na mnie ]


Лидер женской баскетбольной сборной Елена Левченко проводит свой европейский сезон в польском "Гожуве".
[ Lider żeńskiej reprezentacji (Białorusi) Елена Левченко spędza swój europejski sezon w polskim "Gorzowie". ]

- Твой отпуск закончился две недели назад. Что можешь сказать о новом месте "работы". Как город? Уже освоилась?
[ - Twój urlop zakończył się dwa tygodnie temu. Co możesz powiedzieć o nowym miejscu "pracy". Jak miasto? Czy już przyzwyczaiłaś się? ]

- Вначале находилась в некоторой растерянности. После Стамбула, Атланты и Минска как-то непривычно все было. Я люблю большие города и чувствую в них себя наиболее комфортно. А здесь городок совсем небольшой. Но мне подобрали хорошую квартиру. Мне понравился наш зал. Кроме того, я нашла отличный фитнес-клуб. Я люблю помимо какой-то обязательной программы заниматься еще дополнительно. Ну и, конечно, как и любая женщина, наверное, я не могу обходиться без SPA. Восстановление - очень важная часть жизни любого спортсмена. SPA для себя я нашла и поэтому на сегодня, скажем так, всем довольна. Что касается чемпионата, то за время, что нахожусь здесь, успела провести две игры. Зал был заполнен полностью. Это очень порадовало. Также мы стартовали в Евролиге. Правда, первую игру проиграли, чем я не очень довольна.
[ - Z początku byłam w pewnej konfuzji. Po pobycie w Stambule, Atlancie i Mińsku, wszystko było inne niż wcześniej (do czego byłam przyzwyczajona). Lubię duże miasta i czuję się w nich najbardziej komfortowo. A tu miasto nieduże. Ale wyszukali (wybrali) mi ładne mieszkanie. Spodobała mi się nasza sala. Poza tym, znalazłam doskonały klub fitness. Lubię, poza jakimś tam programem obowiązkowym, zajmować się jeszcze czymś dodatkowo. No i - rzecz jasna - jak zapewne każda kobieta, nie mogę obejść się bez SPA. Odnowa (odbudowa, regeneracja) - to bardzo ważna część życia każdego sportowca. Znalazłam dla siebie SPA i dlatego, na dzisiaj, powiem tak, jestem ze wszystkiego zadowolona. A jeżeli chodzi o rozgrywki mistrzowskie, to w czasie gdy tu jestem, zdążyłam zagrać w dwóch meczach. Sala była całkowicie wypełniona. To (mnie) bardzo ucieszyło. Wystartowaliśmy również w Eurolidze. Pierwszy mecz przegraliśmy, z czego jestem nie bardzo zadowolona. ]

- Ты приехала в команду последней - так же, как это было, когда ты прилетела в Атланту. Успела уже с кем-то подружиться?
[ - Przyjechałaś do zespołu jako ostatnia - tak samo jak to było, kiedy przyleciałaś do Atlanty. Czy zdążyłaś już zaprzyjaźnić się z kimś? ]

- Нескольких игроков знала еще по польской сборной. А так, я настолько уже привыкла менять коллективы, что особо не волновалась. Приехала и сразу постаралась включиться в работу. Я с удовольствием иду на контакт. Команда молодая, амбициозная. Все хорошо.
[ - Kilka zawodniczek znałam jeszcze z polskiej reprezentacji. A poza tym, na tyle już przyzwyczaiłam się zmieniać zespoły, że jakoś specjalnie się nie denerwowałam. Przyjechałam i postarałam się od razu włączyć się do pracy. Z przyjemnością nawiązuję kontakty. Zespół jest młody, pełen ambicji. Wszystko jest w porządku. ]

- Какая роль тебе отводится в этой команде? Знаю, что тебя ждали и что очень многие надежды клуб связывает именно с тобой…
[ - Jaką rolę wyznaczono Ci w tym zespole? Wiem, że czekali na Ciebie i że klub wąże z Tobą wielkie nadzieje ... ]

- На меня надеются, я это уже поняла. И действительно, роль которая мне отводится - быть одним из лидеров. Команда второй год играет в Евролиге и после прошлогоднего серебра в чемпионате Польши очень хочет в этом сезоне выиграть турнир. А я готова к любым ролям, главное, чтобы это приносило результат. Ответственности больше, я это чувствую, но не зацикливаюсь на этом.
[ - Liczą na mnie, to już zrozumiałam. I rzeczywiście, rola którą mi wyznaczono, to być jednym z liderów. Zespół drugi rok gra w Eurolidze, a po ubiegłorocznym srebrze w mistrzostwach Polski, bardzo chce w tym sezonie zwyciężyć w rozgrywkach. A ja jestem gotowa pełnić dowolne role, aby tylko to dało rezultat. Odpowiedzialność jest większa, czuję to, ale nie ...( ? ) ... ]

- Пока все получается, в первой же игре ты набрала 21 очко…
[ - W pierwszym meczu zdobyłaś 21 punktów... ]

- На самом деле мало игр, в которых я была довольна собой. О количестве очков вообще стараюсь не думать. Ближайшие четыре игры мы проведем дома, и я просто хочу, чтобы мы все их выиграли.
[ - W rzeczywistości mało meczów, w których byłam zadowolona z siebie. O liczbie punktów staram się nie myśleć. Najbliższe cztery mecze gramy u siebie i ja po prostu chcę, żebyśmy je wszystkie wygrali.

- График напряженный?
[ - Czy grafik jest napięty? ]

- О да! Я посчитала, что до Нового года в графике около 20 игр. Это много. Прямо как в женском НБА. Много разъездов, потому времени на отдых почти нет. Стараюсь не думать, как мое тело все это выдерживает.
[ - O tak! Wyliczyłam, że do Nowego Roku mamy około 20 meczów. Tak jak w WNBA. Dużo wyjazdów, dlatego prawie nie ma czasu na odpoczynek. Staram się nie myśleć, jak moje ciało wszystko to wytrzymuje. ]

- Когда приедешь в Минск или Гомель?
[ - Kiedy przyjedziesz do Mińska lub do Gomla? (Gomel - rodzinne miasto Jeleny) ]

- Планирую приехать на Новый год и провести его с родными и близкими.
[ - Planuję przyjechać na Nowy Rok i spędzić go z krewnymi i bliskimi. ]

[ http://sport.tut.by/news/basketball/203181.html ]
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
403
.


Wróć do „AZS-PWSZ Gorzów Wlkp.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości