pierwsza liga - nowy sezon

Wiadomości z niższych lig

Moderator: Moderatorzy

Gość

Postautor: Gość » 24 stycznia 2009, 17:09

Wisla strasznie protestuje w juniorkach starszych przeciwko grze "nieuprawnionych" zawodniczek w MUKS Poznan, a sama wbrew przepisom forsuje gre Gajdosz - oczywiscie dzieki ukladom w PZKosz.Na swoim podworku przekret jest oki ale u innych be. taka to wislacka mentalnosc!!!

z

Postautor: z » 24 stycznia 2009, 17:21

Mylicie sie co do Wisły.
Gajdosz jest uprawnioną zawodniczkom i gra w 1 lidze pełnoprawnie.
Wisła i Wisła II Kraków to jest jeden klub i zespoły mają podpisaną umowę o WSPÓŁPRACE.
Przepis o roczniku 1988, który może występowac i w ekstraklasie i w 1 lidze dotyczy tylko umów PATRONACKICH.

Awatar użytkownika
Marco
Junior
Posty: 2575
Rejestracja: 22 października 2004, 17:01
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Marco » 24 stycznia 2009, 17:39

Anonymous pisze:Wisla strasznie protestuje w juniorkach starszych przeciwko grze "nieuprawnionych" zawodniczek w MUKS Poznan, a sama wbrew przepisom forsuje gre Gajdosz - oczywiscie dzieki ukladom w PZKosz.Na swoim podworku przekret jest oki ale u innych be.


jak to wbrew przepisom? :lol: to PZKosz zdecydował że Gajdosz gra zgodnie z przepisami, a to że PZKosz decyduje o naginaniu przepisów to już nie wina Wisły

taka to wislacka mentalnosc!!!


ot taka mentalność malutkich polaczków by komuś naubliżać jako anonimowy uzytkownik
Obrazek
Obrazek
WislaLive.pl

Gość

Postautor: Gość » 24 stycznia 2009, 17:53

z pisze:Mylicie sie co do Wisły.
Gajdosz jest uprawnioną zawodniczkom i gra w 1 lidze pełnoprawnie.
Wisła i Wisła II Kraków to jest jeden klub i zespoły mają podpisaną umowę o WSPÓŁPRACE.
Przepis o roczniku 1988, który może występowac i w ekstraklasie i w 1 lidze dotyczy tylko umów PATRONACKICH.


Gajdosz nie jest 88 tylko 87 a ten przepis wlasnie dotyczy rocznikow powyzej 88- jezeli wystepuje w ekstraklasie to nie moze grac w I lidze i na takiej samej zasadzie dziewczyny z Wisly II nie moga grac w Wisle III

Awatar użytkownika
Marco
Junior
Posty: 2575
Rejestracja: 22 października 2004, 17:01
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Marco » 24 stycznia 2009, 18:08

Gajdosz nie jest 88 tylko 87 a ten przepis wlasnie dotyczy rocznikow powyzej 88- jezeli wystepuje w ekstraklasie to nie moze grac w I lidze i na takiej samej zasadzie dziewczyny z Wisly II nie moga grac w Wisle III


nie rozumiesz, że może grać!!!??? PZKosz nagiął przepis więc ma prawo grać. Więc nie staraj się udowodnić, ze jest inaczej.

Odmienną sprawą jest głupota i absurdalność działań władz PZKosz stosując takie rozwiązania.
Obrazek
Obrazek
WislaLive.pl

z

Postautor: z » 24 stycznia 2009, 19:08

Anonymous pisze:
z pisze:Mylicie sie co do Wisły.
Gajdosz jest uprawnioną zawodniczkom i gra w 1 lidze pełnoprawnie.
Wisła i Wisła II Kraków to jest jeden klub i zespoły mają podpisaną umowę o WSPÓŁPRACE.
Przepis o roczniku 1988, który może występowac i w ekstraklasie i w 1 lidze dotyczy tylko umów PATRONACKICH.


Gajdosz nie jest 88 tylko 87 a ten przepis wlasnie dotyczy rocznikow powyzej 88- jezeli wystepuje w ekstraklasie to nie moze grac w I lidze i na takiej samej zasadzie dziewczyny z Wisly II nie moga grac w Wisle III

Przy umowach o współprace może grać. Rocznik liczony jest tylko w wypadku umów PATRONACKICH.

Awatar użytkownika
mati
Kadet
Posty: 1704
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 17:22
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontaktowanie:

Postautor: mati » 24 stycznia 2009, 19:28

Umowa patronacka.
np. MKS PWSZ Kon-Bet Konin- Inea AZS Poznań
§ 77
1. Kluby mogą zawierać umowy patronackie na mocy, których zawodnicy będą reprezentować
barwy obu klubów w różnych klasach rozgrywkowych.
2. Umowy, o których mowa w ust. 1 mogą zawierać ze sobą kluby mające siedzibę na terenie
jednego województwa i nie posiadające drużyn w jednej klasie rozgrywkowej.
3. Umowy nie mogą być zawierane na okres dłuższy niż rok.
4. Wzór umowy określa PZKosz (załącznik 7).
5. Umowy patronackie muszą być zaakceptowane i zdeponowane przez właściwy terytorialnie
WZKosz.
6. Umowa zawarta pomiędzy klubami posiadającymi drużyny seniorów w różnych kategoriach
rozgrywek ma ten skutek, że każdy zawodnik klubu niższej klasy rozgrywkowej moe
występować w spotkaniach drużyny wyższej klasy rozgrywkowej, zaś zawodnicy klubu
wyższej klasy rozgrywkowej mogą brać udział w meczach niższej klasy rozgrywkowej
jedynie w przypadku, gdy w roku, w którym rozpoczyna się sezon rozgrywkowy nie
ukończyli 21 roku życia.
7. Jeden klub może mieć zawarte tylko dwie umowy patronackie.


Umowa o współpracy.
np. Wisła Can Pack Kraków- Wisla McArthur II Kraków

§ 78
1. Kluby występujące w rozgrywkach mogą zawierać umowy o współpracy, regulujące
wieloletnią współpracę między klubami.
2. Umowy nie mogą być zawierane na okres krótszy niż dwa lata.
3. Wzór umowy określa PZKosz (załącznik 8 ).
4. Umowy o współpracy muszą być zdeponowane przez właściwy terytorialnie WZKosz.
5. Umowa o współpracy reguluje zasady współpracy dwóch klubów, w szczególności:
a) zasady przekazywania zawodników w określonym wieku z jednego klubu do drugiego;
b) zasady transferów zawodników do innych klubów;
c) nazwy drużyn uczestniczących w rozgrywkach;
d) zachowanie przez zawodnika statusu wychowanka przy zmianach barw klubowych
zgodnych z tą umową;
e) podział ekwiwalentu za wychowanka w przypadku transferu definitywnego do innego
klubu.
§ 79
1. Kluby ekstraklasy żeńskiej i ligi zawodowej mogą zawierać umowy szkoleniowe, na mocy
których zawodnicy z klubów prowadzących szkolenie młodzieżowe mogą występować w
rozgrywkach seniorskich.
2. Umowy, o których mowa w ust. 1 może zawierać klub mający zespół w lidze zawodowej lub
ekstraklasie żeńskiej i nie prowadzi szkolenia młodzieżowego z klubem prowadzącym
szkolenie młodzieżowe i nie występującym w rozgrywkach seniorskich.
3. Umowy nie mogą być zawierane na okres dłuższy niż jeden rok.
4. Wzór umowy określa PZKosz (załącznik 9).
5. Umowy szkoleniowe muszą być zdeponowane we właściwych terytorialnie WZKosz,
PZKosz oraz u organizatora rozgrywek.
6. Jeden klub seniorski może mieć dowolną liczbę umów szkoleniowych, klub młodzieżowy
może nieć zawartą jedną umowę szkoleniową.


Przepisy są jasne. Jest to cholerstwo dla mnie i glupota totalna. Ale przepisy mówią wyraźnie. Nie ma barier wiekowych. Na takie rodzaje umów między klubami pozwala PZKosz. Według mnie i przy jednej i przy drugiej umowie powinna być bariera wiekowa. Niestety przy jednej jest a przy drugiej nie. Takie postanowienia zostały zawarte w Regulaminie Współzawodnictwa PZKosz na sezon 2008/2009 i możemy sie denerwować.

Awatar użytkownika
rzymi
Oldboy
Posty: 5102
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 18:20
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: rzymi » 08 lutego 2009, 14:54

VBW Gdynia - Żyrardowianka Żyrardów 58:57
Ostatnio zmieniony 09 lutego 2009, 23:52 przez rzymi, łącznie zmieniany 1 raz.

krz81
Nowy na forum
Posty: 28
Rejestracja: 07 stycznia 2006, 21:27
Lokalizacja: R22
Kontaktowanie:

Postautor: krz81 » 09 lutego 2009, 18:51

Obrazek

Gość

Postautor: Gość » 11 lutego 2009, 10:28

na www.wtksleza.pl jest relacja z meczu Ślęza EnergiaPro vs. Konin.

konju1
Nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, 09:01

Postautor: konju1 » 14 lutego 2009, 13:16


Gość

Postautor: Gość » 19 lutego 2009, 11:28

na www.wtksleza.pl zapowiedź meczu Ślęzy EnergiiPro z Kadusem

Gość

Postautor: Gość » 19 lutego 2009, 17:38

Anonymous pisze:na www.wtksleza.pl zapowiedź meczu Ślęzy EnergiiPro z Kadusem


a w dziale "zespół" można znaleść 15 pytań do... Małgorzaty Kudłak, Aleksandry Lewoń i Pauliny Misiek, wkrótce będzie więcej!

Gość

Postautor: Gość » 23 lutego 2009, 12:33

na www.wtksleza.pl relacja i zdjęcia z wczorajszego meczu Ślęza - Kadus

Gość

Postautor: Gość » 25 lutego 2009, 16:27

na www.wtksleza.pl zapowiedź meczu z Łomiankami


Wróć do „I/II liga”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość