Kto w tym roku awansuje do FGE ???

Wiadomości z niższych lig

Moderator: Moderatorzy

Kto awansuje do FGE ?

Czas głosowania minął 28 lutego 2009, 10:33

Lider Pruszków
26
58%
Kadus Bydgoszcz
4
9%
Ślęza Wrocław
1
2%
Korona Kraków
8
18%
Żyrardowianka Żyrardów
1
2%
Widzew Łódź
3
7%
AZS AWF Katowice
1
2%
SMS Łomianki
1
2%
 
Liczba głosów: 45

Awatar użytkownika
Siero
Senior
Posty: 3841
Rejestracja: 04 października 2006, 13:38
Lokalizacja: Pabianice (51° 39'N 19° 23'E)
Kontaktowanie:

Postautor: Siero » 23 marca 2009, 14:14

myśle ze w tym roku awansuje tylko Lider...bo kogo moze tam stac :?:
MRKS Włókniarz Pabianice http://mrks.wlokniarz.info/

MARAS
Oldboy
Posty: 5592
Rejestracja: 09 czerwca 2004, 10:47
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: MARAS » 30 marca 2009, 23:59

Koszykarki Kadusa o krok od ekstraklasy

Zwycięstwo, a nawet niska porażka w ostatnim meczu I ligi, da im historyczny awans do Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet i możliwość gry z Lotosem Gdynia, Wisła Kraków czy Energą Toruń
Wszystko rozstrzygnie się w sobotę w hali Chemika na Glinkach. Rywalem Kadusa będzie łódzki Widzew, z którym bydgoszczanki walczą o ten upragniony awans. Szansa jest ogromna, tym bardziej że im bliżej finału tego wspaniałego dla Kadusa sezonu, tym lepiej grają podopieczne trenera Adama Ziemińskiego.

Ostatni, sobotni mecz w Krakowie rozstrzygnęły dzięki fantastycznej dyspozycji w pierwszej kwarcie spotkania z Koroną. W ciągu dziesięciu minut rzuciły rywalkom aż 35 pkt. Nie ominęły jednak bydgoskiego zespołu kłopoty. W spotkaniu z Koroną kontuzji doznała Anna Talarczyk i na pewno nie zagra z Widzewem. - To było bardzo nieprzyjemne podkręcenie kolana w całkiem niegroźnej sytuacji - opowiada trener Kadusa Adam Ziemiński. Szkoda, bo rozgrywająca naszej drużyny jest w dobrej formie. W Krakowie w 14 min zdobyła 14 pkt i miała jeszcze asysty. Najskuteczniejsza w sobotnim spotkaniu była skrzydłowa Katarzyna Rezler (19 pkt i 50 proc. skuteczności z gry). Na tablicach dzielnie walczyła mająca 181 cm wzrostu Martyna Myśków (12 zbiórek).

W sobotę ostatni mecz finałowej fazy I ligi, decydujący o losach awansu Kadusa. Bydgoska drużyna zagra z Widzewem Łódź o drugie miejsce - pierwsze, także premiowane występami w ekstraklasie, zapewnił już sobie Lider Pruszków. W tę sobotę zespół z Łodzi poniósł bowiem porażkę z Liderem i teraz bydgoszczanki mogą nawet w sobotę przegrać u siebie z Widzewem 6 pkt, a i tak będą lepsze. To dlatego, że w Łodzi zwyciężyły 80:73. - To jednak tylko matematyka. My będziemy grać o zwycięstwo w najważniejszym meczu, nie tylko sezonu, ale w całych dziejach klubu - stwierdza szkoleniowiec Kadusa, zapraszając kibiców do przyjścia na pojedynek z Widzewem i dopingowania.



Korona Kraków - Kadus 62:79

Kwarty: 12:35, 14:11, 20:18, 16:15

Korona: Pacuła 17 (5), Suknarowska 11 (3), Koszela 10, Ratajczak 6, Włodarz 6, Grzelak 4, Hajduk 2, Moc 0, Paluszek 0, Płazińska 0, Krzywoń 6, Oskwarek 0.

Kadus: Rezler 19 (2), Myśków 14 (1), Talarczyk 13 (1), Janik-Kostencka 13 (1), Płóciennik 10, Kaja 6, Klomfas 2, Hołownia 2, Płaczkiewicz 0, Parus 0.

Źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz
Chwiałka A Chwiałka Z Chwiałka AZS!

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Postautor: hermes46 » 31 marca 2009, 13:50

cały Toruń za Widzewem!!!!! :!: :!:
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

koszykarz

Postautor: koszykarz » 02 kwietnia 2009, 14:09

hermes46 pisze:cały Toruń za Widzewem!!!!! :!: :!:


w życiu... wolę KADUS :D :D :D

Awatar użytkownika
Siero
Senior
Posty: 3841
Rejestracja: 04 października 2006, 13:38
Lokalizacja: Pabianice (51° 39'N 19° 23'E)
Kontaktowanie:

Postautor: Siero » 02 kwietnia 2009, 14:58

ja za Widzewem ale Kadus wygra...
MRKS Włókniarz Pabianice http://mrks.wlokniarz.info/

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Postautor: hermes46 » 02 kwietnia 2009, 19:44

koszykarz pisze:
hermes46 pisze:cały Toruń za Widzewem!!!!! :!: :!:


w życiu... wolę KADUS :D :D :D


nie znasz sie!!!!
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

MARAS
Oldboy
Posty: 5592
Rejestracja: 09 czerwca 2004, 10:47
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: MARAS » 06 kwietnia 2009, 23:42

Awans po walce - relacja z meczu Kadus Bydgoszcz - MUKS Widzew Łódź

Jeszcze na pięć minut przed zakończeniem czwartej kwarty koszykarki Kadusa nie mogły być pewne swojego awansu do Ford Germaz Ekstraklasy. Jednak skuteczna gra na obwodzie Katarzyny Rezler i Kostenckiej-Janik zapewniły sukces bydgoskiej ekipie.
Różnie układał się ten sezon dla zawodniczek Adama Ziemińskiego. Na dodatek przed decydującym spotkaniem z Widzewem szkoleniowiec Kadusa nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanej Anny Talarczyk, a ponadto kara ze strony PZKOSZ spotkała Aleksandrę Kaję, która podczas meczu z Koroną w Krakowie otrzymała dwa przewinienia techniczne. Na dodatek na własną prośbę w ostatnim meczu wystąpiła kontuzjowana Ewa Borys.

Spora stawka spotkania spowodowała, że mecz w hali bydgoskiego Chemika obserwował nadkomplet widzów. Gorąca atmosfera sobotniego pojedynku udzieliła się też zawodniczkom obu drużyn, gdyż niemal do połowy czwartej kwarty żadna ze stron nie mogła wypracować sobie większej przewagi. Co prawda na początku po rzutach Ewy Borys minimalnie prowadziły bydgoszczanki (17:12), ale chwilę później do głosy doszły rywalki, które przed przerwą doprowadziły do stanu 23:30.

Łodzianki w pierwszej połowie postawiły strefę, z którą nie bardzo radziły sobie podopieczne Adama Ziemińskiego. Na szczęście tuż po rozpoczęciu trzeciej kwarty sprawy w swoje ręce postanowiły wziąć Kostencka-Janik i Katarzyna Rezler. Dzięki grze tych dwóch zawodniczek Kadus wyszedł na minimalne prowadzenie 39:38, ale to miał być dopiero przedsmak prawdziwych emocji.

Łodzianki ani myślały odpuszczać, bowiem po dobrych wejściach pod kosz Aleksandry Pawlak było 46:43 dla Widzewa. To był jednak koniec popisów koszykarek Daivy Jodeikaite, gdyż ostatnie minuty to już zdecydowana dominacja Kadusa. Ostatecznie swoje rywalki dobiły Myśków Mar i Hołownia (54:49). - To pierwszy awans w historii żeńskiego basketu do Ekstraklasy. Od początku nasze założenia szły w tym kierunku, aby awans wywalczyły zawodniczki związane z naszym miastem - mówił uradowany po meczu trener Kadusa, Adam Ziemiński.

- Oczywiście, teraz musimy usiąść do rozmów ze sponsorami, bo budżet w Ekstraklasie musi być znacznie wyższy. Trzeba też zacząć powoli budować drużynę tak, aby sprostała wymogom tej klasy rozgrywkowej - dodał Ziemiński. - Nie wiem, co mam powiedzieć. Jestem naprawdę wzruszony i szczęśliwy. To wielki sukces dla naszego klubu, który przecież istnieje zaledwie piętnaście lat. Jesteśmy w historii polskiej koszykówki drugim Uczniowskim Klubem Sportowym, który wywalczył awans - mówił uradowany prezes Kadusa, Czesław Woźniak.

Kadus Bydgoszcz - MUKS Widzew Łódź 58:56 (17:12; 6:18; 20:10; 15:16)

Kadus: Kostencka-Janik 14, Płóciennik 12, Rezler 9 (1), Myśków Mar. 8 (1), Parus 5, Hołownia 5, Szybała 2, Borys 2, Klomfas 1, Rudzińska 0.

MUKS Widzew: Hylewska 17, Pawlak 15 (3), Kopeć 11, Przybysz 5, Świderek 4, Polit 2, Rajkowska 2, Okulska 0, Spychała 0.

źródło: sportowefakty.pl
Chwiałka A Chwiałka Z Chwiałka AZS!


Wróć do „I/II liga”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości