KADUS BYDGOSZCZ

Wiadomości z niższych lig

Moderator: Moderatorzy

koszykarz

KADUS BYDGOSZCZ

Postautor: koszykarz » 23 kwietnia 2009, 16:39

Jako że nie ma nikogo z Bydgoszczy - zatroszczę się o naszego rywala w przyszłym sezonie :lol: :lol: :lol:

remas442
Nowy na forum
Posty: 52
Rejestracja: 09 stycznia 2008, 10:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: remas442 » 24 kwietnia 2009, 20:05

KADUS BYDGOSZCZ aleeeeeaaaaaaaoooooooooo:):)
KoSzYkÓwKa To NiE TyLkO MiŁOśĆ To PaSjA ŻyCiA. I LOVE THIS GAME!!!!!!!!

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: KADUS BYDGOSZCZ

Postautor: matrix » 25 kwietnia 2009, 16:44

koszykarz pisze:Jako że nie ma nikogo z Bydgoszczy - zatroszczę się o naszego rywala w przyszłym sezonie :lol: :lol: :lol:

ale to już jest FGE, a nie I liga...Kibice z Bydgoszczy mogą się obrazić... :lol:
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Postautor: hermes46 » 27 kwietnia 2009, 19:20

o ja cy Wy troskliwi jestescie :lol: :lol: :lol: :D :D :D
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

Awatar użytkownika
DanielPce
Żak
Posty: 318
Rejestracja: 21 marca 2008, 19:46
Lokalizacja: Pabianice

Re: KADUS BYDGOSZCZ

Postautor: DanielPce » 29 kwietnia 2009, 06:44

matrix pisze:
koszykarz pisze:Jako że nie ma nikogo z Bydgoszczy - zatroszczę się o naszego rywala w przyszłym sezonie :lol: :lol: :lol:

ale to już jest FGE, a nie I liga...Kibice z Bydgoszczy mogą się obrazić... :lol:

Mam nadzieję, że Włókniarz będzie jednak w FGE i będzie miał okazję spotkać się z kibicami "nożyczek" :lol: w pabianickiej hali i odwdzięczyć się za pamiętny półfinał I ligi w Bydgoszczy, gdzie po meczu młodzi g***rze czekali przed halą z kijem bejsbolowym oraz zarzucając teksty w naszym kierunku "jesteśmy ciekawi jak się palą wasze sektorówki" :evil:
Obrazek

Gość

Postautor: Gość » 29 kwietnia 2009, 08:54

Daniel,byłem w Bydgoszczy na jednym turnieju i jednym meczu ligowym i tam zadnego ruchu kibicowskiego niema.Nio , ze chyba zaliczymy wiewióra z bebnem.Moze teraz po awansie cos sie tam ruszy.

Awatar użytkownika
DanielPce
Żak
Posty: 318
Rejestracja: 21 marca 2008, 19:46
Lokalizacja: Pabianice

Postautor: DanielPce » 29 kwietnia 2009, 10:47

Anonymous pisze:Daniel,byłem w Bydgoszczy na jednym turnieju i jednym meczu ligowym i tam zadnego ruchu kibicowskiego niema.Nio , ze chyba zaliczymy wiewióra z bebnem.Moze teraz po awansie cos sie tam ruszy.

to może jako jedyni mieliśmy tą satysfakcję spotkać się z g***rzami.
Nie wziąłem sobie tego z chmur, opisuje tylko jak było naprawdę.
Obrazek

Gość

Postautor: Gość » 01 maja 2009, 21:47

Będą derby bedzie wszystko, będą wierni fanatycy:) KADUS KOSZ ALEALEEEEEEEEEE:)

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Postautor: hermes46 » 02 maja 2009, 10:00

Anonymous pisze:Będą derby bedzie wszystko, będą wierni fanatycy:) KADUS KOSZ ALEALEEEEEEEEEE:)


super!!!!! ALEALEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE:)
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

koszykarz

Postautor: koszykarz » 12 maja 2009, 19:26

Bez armii zaciężnej w Kadusie

autor: Adrian Dudkiewicz, 2009-05-12, 17:05, źródło: Express bydgoski

Kilka tygodni temu koszykarki I-ligowego Kadusa świętowały awans do FGE. Teraz niemniej trudne zadanie czeka działaczy bydgoskiego klubu, którzy muszą przygotować zespół do występów na parkietach Ekstraklasy.
Przede wszystkim szefowie klubu muszą jak najszybciej zgromadzić środki na to, aby jesienią zespół bez przeszkód mógł występować na parkietach Ford Germaz Ekstraklasy. Drugim problemem jest hala, a właściwie jej brak. Dotychczas koszykarki Adam Ziemińskiego swoje mecze rozgrywały w hali Chemika, ale obecnie obiekt pamiętający lata 70-te, na pewno nie spełnia restrykcyjnych wymogów PLKK.

Właśnie w tej sprawie w środę do Bydgoszczy przyjedzie wiceprezes PLKK, Grzegorz Ziemblicki. który z bliska przyjrzy się temu problemowi. Ziemblicki spotka się też z prezydentem miasta, Konstantym Dombrowiczem. Tymczasem już we wtorek prezes klubu Czesław Woźniak będzie rozmawiał z Waldemarem Koteckim, właścicielem firmy Kadus. Głównym tematem będzie oczywiście zwiększenie pomocy finansowej dla drużyny, bo I lidze bydgoscy działacze mieli do dyspozycji zaledwie kilkaset tysięcy złotych.

Sporo problemów ma również trener zespołu, Adam Ziemiński. Jak informuje Express Bydgoski, w drużynie nie należy się spodziewać kadrowej rewolucji. Już teraz wiadomo, że Kadus wzmocni się czterema zawodniczkami. Dwie z nich na pewno będą miały obywatelstwo polskie. - Jestem w stałym kontakcie z agentami. Planujemy zatrudnienie maksymalnie czterech nowych zawodniczek: dwóch polskich i dwóch zagranicznych. Generalnie chcemy dać szansę naszym dziewczynom, które wywalczyły awans - dodaje na łamach Expressu. Wiadomo już jednak teraz, że z miejscową ekipą pożegnają się Anna Talarczyk i Katarzyna Rezler.

PS . Jak można to proszę moderatorów o przeniesienie tematu Kadusa do ,,INNE Kluby'' . Pozdrawiam

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Postautor: matrix » 14 maja 2009, 07:13

Kadus Bydgoszcz na razie nie ma hali i połowy budżetu na grę w ekstraklasie
ADAM SZCZĘŚNIAK, adam.szczesniak@pomorska.pl

Euforia po awansie koszykarek bydgoskiego Kadusa do ekstraklasy już minęła; nadszedł czas na sprostanie wymaganiom Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet. Na miesiąc przed upływem terminu zgłoszenia się do rozgrywek budżet klubu oscyluje przy liczbie 50 procent, a zespół tak naprawdę nie wie, gdzie będzie grał...


Warunki w hali Chemika nie są najlepsze, ale więcej niepokoju wzbudza kwestia budżetu klubu...

Wiesław Zych, prezes PLKK nie kryje radości, że Bydgoszcz zawita do ekstraklasowej rodziny:
- To świetna wiadomość, biorąc pod uwagę tradycje koszykarskie miasta, a także drogę rozwoju, budowania piramidy szkoleniowej, wiarygodności i marki klubu.
Ale szybko dodaje... - Liga ma jednak swoje wymagania. Na pewno Basket 25 musi je spełnić, choć jesteśmy gotowi na drobne ustępstwa wobec beniaminków

Hala i budżet
PLKK wymaga, aby każdy klub miał zagwarantowany budżet na poziomie 750 tysięcy złotych, posiadał do dyspozycji wymiarową, dobrze wyposażoną halę na minimum 700 osób, z której będzie można bez problemu przeprowadzać transmisje telewizyjne. Przy tym klub nie może mieć zaległości względem PZKosz, PLKK, ZUS, Urzędów Skarbowych oraz zawodniczek i trenerów. Po przystąpieniu do ligi musi odkupić udziały w spółce od spadkowicza. Dodatkowe wymagania dotyczą posiadania stałego łącza internetowego, cyfrowego filmowania spotkań czy posiadanie korespondenta i fotoreportera na potrzeby strony internetowej ligi.
Wymagania sportowe to posiadanie w składzie 12 zawodniczek, w tym co najmniej 6 Polek, z których 2 będą z rocznika 1986 lub młodszego. Wiadomo również, że dwie Polki cały czas muszą przebywać na parkiecie, a klub może zatrudnić 6 zawodniczek zagranicznych, w tym 3 spoza Unii Europejskiej (np. Amerykanki).
- W poniedziałek, 15 czerwca upływa termin zgłoszeń do ligi. Całość dokumentów klub musi przedstawić na posiedzeniu Rady Nadzorczej, którą zaplanowaliśmy 27-28 czerwca. Będziemy mieli dwa tygodnie na ich weryfikację, a liczbę klubów dopuszczonych do rozgrywek podamy 15 lipca. Jesteśmy przygotowani na warianty w 12 lub 14 zespołów. Dodam, że jeszcze na dwa lata mamy podpisaną umowę z Telewizją Polską na transmisje, mamy też sponsora ligi, firmę Ford Germaz. Dzięki temu kluby mogą liczyć na drobne wsparcie ze strony PLKK, przede wszystkim zaś mają możliwość promocji sponsorów - tłumaczy Wiesław Zych.



Kryzys paraliżuje
Wymagania są więc wysokie, trudne do zrealizowania przez klub, który awansował z I ligi... Nie inaczej jest w Baskecie 25.
- Nie ukrywam, że sen z powiek spędza nam kilka kwestii. Przede wszystkim budżet, który - aby spokojnie się utrzymać - zaplanowaliśmy na 1,3-1,5 miliona złotych. Na razie mamy do dyspozycji około 50 procent. Szukamy wsparcia firm, rozmawiamy z Urzędem Miasta, który deklarował, że da "drugą nogę", jeśli klub będzie miał sponsorów. Negocjacje są jednak trudne, bo słowo "kryzys" paraliżuje nie tylko prezesów firm, ale determinuje również miejski budżet i ewentualną pomoc ze strony ratusza - mówi Waldemar Kotecki, prezes firmy Polwell, która od lat wspiera (promując także markę kosmetyków fryzjerskich Kadus) bydgoskie koszykarki.

- Co gorsza, jeśli nie znajdziemy pomocy, to trudno będzie myśleć o podpisywaniu kontraktów z zawodniczkami, a to postawi nas w trudnej sytuacji - dodaje Czesław Woźniak, prezes Basketu 25. - Przy tym trudno będzie podjąć decyzję czy się zgłosić, bo niby sprostamy wymaganiom finansowym, ale nie chodzi przecież tylko o sam udział, ale i zadomowienie się w ekstraklasie. Dlatego wciąć realne jest zagrożenie, że - w przypadku kłopotów finansowych i organizacyjnych przekraczających nasze możliwości - nie podejmiemy ryzyka i wycofamy się z ligi.



Chemik bez licencji
Wstępne przymiarki sportowe mówią o grze swoimi zawodniczkami, tymi, które uzyskały awans oraz wzmocnienie zespołu prowadzonego przez Adama Ziemińskiego trzema Polkami i dwoma koszykarkami zagranicznymi. Jednym z pomysłów jest także powołanie drugiej drużyny, która pod szyldem Wyższej Szkoły Gospodarki mogłaby grać w grupie B I ligi. Wiadomo też, że klub rozstał się z Anną Talarczyk i Katarzyną Rezler.

- To wstępne decyzje; konkrety będą, gdy będziemy znali budżet. Myślę, że pozyskanie około 500 tysięcy złotych pozwoliłoby spokojniej myśleć o pierwszym sezonie w ekstraklasie - tłumaczy Czesław Woźniak.

Klub ma jeszcze inny problem - halę. Przez 3 lata występował w Chemiku na Glinkach. Wczoraj ten obiekt wizytował Grzegorz Ziemblicki, wiceprezes PLKK, notabene były bardzo dobry sędzia koszykarski. - Zrobiłem wcześniej wywiad, znałem przekazy kilku osób spoza miasta, więc widok hali nie zaszokował mnie. Muszę jednak przyznać, że wiele jest w niej do zrobienia. Na dziś na pewno nie otrzymałaby licencji PLKK - mówi Ziemblicki.



Lista zastrzeżeń
Zastrzeżenia wzbudza nie tylko usytuowanie wejść, stan szatni czy pomieszczeń dla sędziów, ale także wymiary boiska, zbyt małe odległości linii od trybun i ścian, brak wydzielonych siedzisk, zbyt mała widownia, niemożność ustawienia tzw. koszy jezdnych oraz brak miejsca dla obsługi spotkań przez telewizję. Wszystko to znalazło się w notesie wiceprezesa.

- W ciągu dnia, dwóch przedstawię wszystkim zainteresowanym oficjalny raport. Oczywiście, wiele z tego da się poprawić, liga także może pójść na pewne odstępstwa, ale przede wszystkim będę rekomendował rozgrywanie spotkań Kadusa w innej hali - nie krył Ziemblicki.

Sęk w tym, że w Bydgoszczy nie ma zbyt wielu możliwości. - Żadna hala, poza Łuczniczką, nie spełnia wymogów PLKK - mówi Adam Soroko, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki UM. - Ta zaś praktycznie nie wchodzi w grę, bo grają w niej siatkarki i siatkarze. Może dałoby się tak ułożyć terminarze, aby rozgrywać mecze ligowe, ale powstaje problem z treningami. A trudno sobie wyobrazić, aby zespół trenował w Chemiku, a grał w Łuczniczce. Każdy mecz byłby wyjazdowym - dodaje.
Kadus nie chce grać też w Łuczniczce, bo 6,5-tysięcznej widowni nie zapełniłby nawet w 30%, a wiariant godzenia swoich interesów z innymi klubami już przerabiał z marnym skutkiem.

Jakie są więc opcje? - Dla nas pierwszy wariant to wciąż Chemik. Warto pomyśleć o remoncie i otrzymaniu warunkowej zgody od PLKK - przekonuje Woźniak. - Czekamy na razie na raport Ziemblickiego, potem poprosimy Grzegorza Ibrona, dyrektora Chemika o oszacowanie kosztów remontu. Wtedy podejmiemy decyzję i będziemy musieli poszukać pieniędzy - tłumaczy Soroko.



Promocja poprzez mistrzostwa
Wstępnie mówi się o kwocie nawet miliona złotych. Mniej kosztowałoby przystosowanie hali Astorii, ale... - Ta hala też nie spełniłaby wymogów i dostała tylko warunkową licencję na jeden sezon, a przy tym korzystają z niej koszykarze Astorii i wiele grup młodzieżowych. Chemika po remoncie służyłby nie gorzej, nie tylko nam - twierdzi prezes Basketu 25.

W perspektywie 2 lat miasto chce wybudować koło Łuczniczki drugą halę, o lżejszej konstrukcji na około tysiąc miejsc. - Mamy poważne plany w tej kwestii, ale nie zmienia to faktu, że przez dwa sezony zespół musiałby grać na warunku - mówi Soroko.
- Najważniejszy jest jednak pierwszy sezon i nie wyobrażam sobie, aby ratusz nie wyciągnął pomocnej ręki w stronę klubu, który tak dobrze promuje Bydgoszcz. Dla PLKK perspektywa budowy takiej hali też jest sygnałem, że warto pójść na pewne ustępstwa - deklaruje Grzegorz Ziemblicki.

Po wczorajszej serii rozmów, także w ratuszu z Maciejem Grześkowiakiem, zastępcą prezydenta Bydgoszczy niewiele zatem się wyjaśniło. Czas nagli, zwłaszcza w kwestii budżetu i podpisywania kontraktów, bo wydaje się, że przy wsparciu ratusza halę Chemika udałoby się przystosować do minimalnych wymagań nie tylko PLKK, ale i Telewizji Polskiej. Termin odbioru to 2 tygodnie przez rozpoczęciem rozgrywek (3 października).

- Choć łatwo nie jest, zrobimy wszystko, aby Bydgoszcz miała żeńską ekstraklasę koszykówki. Potrzebujemy tylko wsparcia. Myślę, że zachętą dla potencjalnych sponsorów może być fakt, iż będziemy obecni w telewizji oraz to, że za dwa lata Polska, w tym prawdopodobnie Bydgoszcz, będzie gospodarzem mistrzostw Europy w koszykówce kobiet. To świetna okazja, aby poprzez zespół Kadusa promować dyscyplinę i czempionat - zachęca sponsor Waldemar Kotecki
www.pomorska.pl
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

Awatar użytkownika
Siero
Senior
Posty: 3841
Rejestracja: 04 października 2006, 13:38
Lokalizacja: Pabianice (51° 39'N 19° 23'E)
Kontaktowanie:

Postautor: Siero » 14 maja 2009, 09:47

czytajac to mam Deja vu :?
MRKS Włókniarz Pabianice http://mrks.wlokniarz.info/

Gość

Postautor: Gość » 14 maja 2009, 10:09

Jak sobie przypominam to w ubieglym roku z kierunku Bydgoszczy padaly slowa krytyki pod adresem zespolu Korony Krakow, ktory z przyczyn finansowych i braku odpowiedniej sali nie wystartowal w rozgrywkach FGE. Mowiono o "psu ogrodnika" itp. Jak widac nie jest to takie proste, a najlepiej sprawdzic na wlasnej skorze! Klika bylych panow z gwizdkami / Zych i spolka/ tak wysrubowala warunki finansowe i organizacyjne ,myslac tylko o swoich zyskach a nie dobru Polskiej koszykowki, ze w niedlugim czasie zostanie moze 5-6 zespolow, ktore temu sprostaja a reszte trzeba bedzie zaorac. Kluby swietnie szkolace mlodziez i dobrze rozwijajace sie nie otrzymuja zadnego wsparcia, caly czas klada im klody pod nogi i czekaja komu by tu upchac "dzika karte".Taka polityka nie moze wplynac na rozwoj tej pieknej dyscypliny.Zycze powodzenia Kadusowi w pokonaniu pietrzacych sie trudnosci i wystartowania mimo wszystko w ekstraklasie.

Gość

Postautor: Gość » 14 maja 2009, 17:08

Anonymous pisze:Jak sobie przypominam to w ubieglym roku z kierunku Bydgoszczy padaly slowa krytyki pod adresem zespolu Korony Krakow, ktory z przyczyn finansowych i braku odpowiedniej sali nie wystartowal w rozgrywkach FGE. Mowiono o "psu ogrodnika" itp. Jak widac nie jest to takie proste, a najlepiej sprawdzic na wlasnej skorze! Klika bylych panow z gwizdkami / Zych i spolka/ tak wysrubowala warunki finansowe i organizacyjne ,myslac tylko o swoich zyskach a nie dobru Polskiej koszykowki, ze w niedlugim czasie zostanie moze 5-6 zespolow, ktore temu sprostaja a reszte trzeba bedzie zaorac. Kluby swietnie szkolace mlodziez i dobrze rozwijajace sie nie otrzymuja zadnego wsparcia, caly czas klada im klody pod nogi i czekaja komu by tu upchac "dzika karte".Taka polityka nie moze wplynac na rozwoj tej pieknej dyscypliny.Zycze powodzenia Kadusowi w pokonaniu pietrzacych sie trudnosci i wystartowania mimo wszystko w ekstraklasie.

bardzo dobry post!!!! świetnie obrazujący to co sie dzieje obecnie w polkim koszu...Brawo!!!!


Wróć do „I/II liga”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości