Witam wszystkich forumowiczów. Podobnie jak w roku ubiegłym, w oparciu o statsy zawodniczek z całego sezonu przygotowałem podsumowanie, które nazwałem "StatsMVP" (żeby nikt nie pomylił go z MVP przyznawanym przez PLKK ). Zasad praktycznie nie zmieniałem, lekko "podrasowałem" tylko sposób przyznawania punktów za straty i faule (tutaj oczywiście korzystamy z przeciwieństw, więc musiałem wymyślić dobry sposób punktowania taki, by najczęściej faulujące/tracące zawodniczki dostawały najmniej punktów). Tak jak przed rokiem, zdecydowałem, aby blokom przyznać współczynnik 500, bo w przeciwnym razie Agnieszka Pałka samymi blokami zdeklasowałaby wszystkie rywalki
Krótkie wyjaśnienie dla tych, którzy jeszcze nie znają mojego sposobu liczenia: na podstawie statsów obliczałem średnie wartości na mecz każdej zawodniczki (aby zapobiec kuriozalnym wynikom, uwzględniałem tylko koszykarki, które rozegrały co najmniej 9 spotkań, średnio ponad 10 minut w każdym). Następnie ustalałem koszykarki z najlepszymi średnimi w poszczególnych elementach (skuteczność wszystkich rzutów, średnia punktów, zbiórki, asysty, bloki, przechwyty, faule, straty) i przeliczałem tak, by najlepsza koszykarka miała 1000 (w blokach i faulach - 500); oczywiście dla fauli i strat stosowałem metodę przeciwieństw. Wszystkie te wyniki sumowałem i odejmowałem dodatkowo 50 punktów za każdy faul techniczny. "Po drodze" nie zaokrąglałem wyników (średnich itp.), zaokrągliłem do całości dopiero końcowy wynik. Jeśli ktoś chce sprawdzić, czy aby nie kantowałem, może policzyć sam, ale gotowego wzoru nie podam - copyrighted
Oczywiście zestawienie to należy traktować z lekkim przymrużeniem oka, gdyż liczby nie zawsze oddają wiernie to, co dzieje się na boisku. W statystykach nie odnotowuje się np. zasłon, twardej postawy w obronie prowadzącej do wymuszenia błędu 24 sekund itd., poza tym nieraz już słyszeliśmy o fenomenalnych występach "w protokole", a nie na boisku, asystach, których nie było Przygotowany też jestem na teksty typu "przecież klub X rozegrał więcej spotkań niż klub Y i zawodniczki w końcówce były zmęczone" tudzież "klub A grał przecież o medale, a klub B był w dole tabeli, więc żadna zawoniczka z B nie ma prawa wygrać klasyfikacji" itd. ale jednak, mniej lub bardziej, statsy dają pewien obraz ligi, dlatego warto "rzucić okiem" na niektóre zestawienia.
=====================================================================================================
Ze względu na małą przejrzystość tabelek na forum, zamieszczam tu jedynie ogólne zestawienia, w bardzo okrojonej formie. Całość dostępna jest na mojej stronie, pod linkiem:
Ford Germaz Basket Liga 2005-06 - StatsMVP by qBK
Zapraszam również do obejrzenia podsumowania sezonu - tabelka z zestawieniem liderek w każdej dziedzinie i oddzielne zestawienia poszczególnych elementów, a także PORÓWNANIE OSIĄGNIĘĆ WYBRANYCH ZAWODNICZEK:
rozgrywające: Skerovic vs. DeForge vs. Nowacka vs. Marczanka vs. Tem. Johnson
skrzyłowe: Szott vs. Pantelejewa vs. Bibrzycka vs. Karpińska vs. Dulnik
środkowe: Pałka vs. Trześniewska vs. Braxton vs. Żurowska vs. Kobryn vs. Kress
Tego także niestety nie da przenieść się na forum ze względu na tabelki (chyba że ktoś zrobi print screena, bo mi już się nie chce )
Ford Germaz Basket Liga 2005-06 - podsumowanie sezonu, rekordzistki ligi
Podsumowanie sezonu - porównanie wybranych koszykarek (ta sama strona, tylko kotwica)
I jeszcze dla zainteresowanych naszą kadrą:
Podsumowanie sezonu 2005 Reprezentacji Polski koszykarek
Publikowałem je kilka miesięcy temu na forum, teraz w końcu zrobiłem bardziej czytelną wersję HMTL i oczywiście dodałem jedno nowe zestawienie.
StatsMVP 2005-06 + podsumowanie sezonu
=====================================================================================================
CZOŁOWA TRZYDZIESTKA KLASYFIKACJI:
1. Szott Agnieszka (AZS PWSZ) 4633
2. Pantelejeva Olga (Polfa) 4605
3. Skerovic Jelena (Wisła) 4446
4. DeForge Anna (Wisła) 4276
5. Pałka Agnieszka (Polfa) 4197
6. Bibrzycka Agnieszka (Lotos) 4184
7. Trześniewska Elżbieta (CCC) 4059
8. Dulnik Katarzyna (KK AZS) 3986
9. Brown-Braxton Kara (Wisła) 3939
10. Hrickova Katarina (ŁKS) 3935
11. Żurowska Justyna (AZS PWSZ) 3912
12. Kobryn Ewelina (Lotos) 3825
13. Kress Maryna (Wisła) 3815
14. Koryzna Edyta (CCC) 3690
15. Martins Jacintho Micaela (Polfa) 3687
16. Nowacka Agata (CCC) 3685
17. Marczanka Natalia (Meblotap) 3640
18. Jarkowska Joanna (AZS Poznań) 3592
19. Johnson Temeka (Lotos) 3582
20. Marczewska Anna (CCC) 3540
21. Sarenac Rankica (Lotos) 3526
22. Waligórska Natalia (AZS Poznań) 3523
23. Toma Gabriela (Polfa) 3521
24. Kenig Katarzyna (Wisła/ŁKS) 3515
25. Karpińska Aleksandra (AZS PWSZ) 3461
26. Krupska-Tyszkiewicz Beata (Polfa) 3458
27. Proszczenko Olena (Cukierki) 3447
28. Dominauskaite Birute (ŁKS) 3389
29. Krystofova Leona (Polfa) 3387
30. Perovanovic Iva (Wisła) 3339
NAJWIĘKSZY AWANS W RANKINGU (w porównaniu z zestawieniem z ubiegłego sezonu):
+43 Szyćko Anna (Meblotap)
+41 Jarkowska Joanna (AZS P.)
+32 Żurowska Justyna (Gorzów)
+31 Nowacka Agata (CCC)
+23 Pietraszek Agnieszka (Cukierki)
+22 Lamparska Emilia (Polfa)
+21 Chełczyńska Joanna (Cukierki)
+18 Kress Maryna (Wisła)
+16 Pałka Agnieszka (Polfa)
+16 Czubak Katarzyna (Gorzów)
NAJWIĘKSZY SPADEK W RANKINGU:
-55 Jeziorna Justyna (CCC) - to oczywiście zrozumiałe z wiadomych względów
-54 Aleliunaite-Jankovska Reda (AZS P.)
-51 Pazur Agnieszka (CCC)
-27 Szymczak-Górzyńska Joanna (Meblotap)
-26 Owczarek Milena (ŁKS)
-23 Pawlak Paulina (Lotos)
-22 Jaroszewicz Agnieszka (CCC)
-20 Głaszcz Marzena (ŁKS)
-19 Krupska-Tyszkiewicz Beata (Polfa)
NIEKLASYFIKOWANE ROK TEMU (ZBYT MAŁO GRAŁY) Z NAJLEPSZYMI OBECNIE WYNIKAMI:
22. Waligórska Natalia (AZS P.)
24. Kenig Katarzyna (Wisła/ŁKS)
32. Piestrzyńska Renata (Meblotap)
42. Czarnecka Joanna (Gorzów)
48. Chomać Aleksandra (Lotos/Meblotap)
57. Babicka Małgorzata (Cukierki)
DWA SEZONY W PIERWSZEJ DWUDZIESTCE (miejsca w poprzednim i obecnym sezonie):
11 / 1 Szott Agnieszka
8 / 2 Pantelejeva Olga
17 / 3 Skerovic Jelena
3 / 6 Bibrzycka Agnieszka
4 / 7 Trześniewska Elżbieta
14 / 12 Kobryn Ewelina
15 / 17 Marczanka Natalia
20 / 20 Marczewska Anna
=========================================================================
OPRACOWANIE JEST WŁASNOŚCIĄ AUTORA I KKFORUM. NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANIE BEZ ZGODY AUTORA NA ŻADNYCH INNYCH STRONACH INTERNETOWYCH ANI FORACH DYSKUSYJNYCH. ZABRANIA SIĘ KOPIOWANIA ZARÓWNO CAŁOŚCI, JAK I FRAGMENTÓW.
AUTOR WYRAŻA ZGODĘ JEDYNIE NA UMIESZCZENIA LINKA DO STRONY (odra.polskikosz.pl) LUB FORUM.
================================
CZOŁOWA TRZYDZIESTKA KLASYFIKACJI:
1. Szott Agnieszka (AZS PWSZ) 4633
2. Pantelejeva Olga (Polfa) 4605
3. Skerovic Jelena (Wisła) 4446
4. DeForge Anna (Wisła) 4276
5. Pałka Agnieszka (Polfa) 4197
6. Bibrzycka Agnieszka (Lotos) 4184
7. Trześniewska Elżbieta (CCC) 4059
8. Dulnik Katarzyna (KK AZS) 3986
9. Brown-Braxton Kara (Wisła) 3939
10. Hrickova Katarina (ŁKS) 3935
11. Żurowska Justyna (AZS PWSZ) 3912
12. Kobryn Ewelina (Lotos) 3825
13. Kress Maryna (Wisła) 3815
14. Koryzna Edyta (CCC) 3690
15. Martins Jacintho Micaela (Polfa) 3687
16. Nowacka Agata (CCC) 3685
17. Marczanka Natalia (Meblotap) 3640
18. Jarkowska Joanna (AZS Poznań) 3592
19. Johnson Temeka (Lotos) 3582
20. Marczewska Anna (CCC) 3540
21. Sarenac Rankica (Lotos) 3526
22. Waligórska Natalia (AZS Poznań) 3523
23. Toma Gabriela (Polfa) 3521
24. Kenig Katarzyna (Wisła/ŁKS) 3515
25. Karpińska Aleksandra (AZS PWSZ) 3461
26. Krupska-Tyszkiewicz Beata (Polfa) 3458
27. Proszczenko Olena (Cukierki) 3447
28. Dominauskaite Birute (ŁKS) 3389
29. Krystofova Leona (Polfa) 3387
30. Perovanovic Iva (Wisła) 3339
NAJWIĘKSZY AWANS W RANKINGU (w porównaniu z zestawieniem z ubiegłego sezonu):
+43 Szyćko Anna (Meblotap)
+41 Jarkowska Joanna (AZS P.)
+32 Żurowska Justyna (Gorzów)
+31 Nowacka Agata (CCC)
+23 Pietraszek Agnieszka (Cukierki)
+22 Lamparska Emilia (Polfa)
+21 Chełczyńska Joanna (Cukierki)
+18 Kress Maryna (Wisła)
+16 Pałka Agnieszka (Polfa)
+16 Czubak Katarzyna (Gorzów)
NAJWIĘKSZY SPADEK W RANKINGU:
-55 Jeziorna Justyna (CCC) - to oczywiście zrozumiałe z wiadomych względów
-54 Aleliunaite-Jankovska Reda (AZS P.)
-51 Pazur Agnieszka (CCC)
-27 Szymczak-Górzyńska Joanna (Meblotap)
-26 Owczarek Milena (ŁKS)
-23 Pawlak Paulina (Lotos)
-22 Jaroszewicz Agnieszka (CCC)
-20 Głaszcz Marzena (ŁKS)
-19 Krupska-Tyszkiewicz Beata (Polfa)
NIEKLASYFIKOWANE ROK TEMU (ZBYT MAŁO GRAŁY) Z NAJLEPSZYMI OBECNIE WYNIKAMI:
22. Waligórska Natalia (AZS P.)
24. Kenig Katarzyna (Wisła/ŁKS)
32. Piestrzyńska Renata (Meblotap)
42. Czarnecka Joanna (Gorzów)
48. Chomać Aleksandra (Lotos/Meblotap)
57. Babicka Małgorzata (Cukierki)
DWA SEZONY W PIERWSZEJ DWUDZIESTCE (miejsca w poprzednim i obecnym sezonie):
11 / 1 Szott Agnieszka
8 / 2 Pantelejeva Olga
17 / 3 Skerovic Jelena
3 / 6 Bibrzycka Agnieszka
4 / 7 Trześniewska Elżbieta
14 / 12 Kobryn Ewelina
15 / 17 Marczanka Natalia
20 / 20 Marczewska Anna
=========================================================================
OPRACOWANIE JEST WŁASNOŚCIĄ AUTORA I KKFORUM. NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANIE BEZ ZGODY AUTORA NA ŻADNYCH INNYCH STRONACH INTERNETOWYCH ANI FORACH DYSKUSYJNYCH. ZABRANIA SIĘ KOPIOWANIA ZARÓWNO CAŁOŚCI, JAK I FRAGMENTÓW.
AUTOR WYRAŻA ZGODĘ JEDYNIE NA UMIESZCZENIA LINKA DO STRONY (odra.polskikosz.pl) LUB FORUM.
================================
Dodatkowe, subiektywne komentarze:
- zaskakująco wysoko (jak dla mnie) uplasowała się Kasia Hrickova (10. miejsce)
- cieszy powrót do czołówki i niezła gra innej Kasi - Kenig
- niepodzianki in minus: Reda, Pazur oraz zagraniczne: m.in. Hodges, Tiffani Johnson czy Latinović (miała być zmienniczką dla Skerović, tymczasem Skera grała średnio 34 minuty)
- po raz kolejny niewiele i przeciętnie grały Radwan, Hołowczyc, Pamuła
- niesklasyfikowana Patrycja Czepiec
- zaskakująco wysoko (jak dla mnie) uplasowała się Kasia Hrickova (10. miejsce)
- cieszy powrót do czołówki i niezła gra innej Kasi - Kenig
- niepodzianki in minus: Reda, Pazur oraz zagraniczne: m.in. Hodges, Tiffani Johnson czy Latinović (miała być zmienniczką dla Skerović, tymczasem Skera grała średnio 34 minuty)
- po raz kolejny niewiele i przeciętnie grały Radwan, Hołowczyc, Pamuła
- niesklasyfikowana Patrycja Czepiec
- Mikey
- Senior
- Posty: 3547
- Rejestracja: 07 czerwca 2004, 10:41
- Lokalizacja: Z Lans Ekipy
- Kontaktowanie:
Dla kogo zaskakująco dla tego zaskakująco. Nas to akurat nie zaskoczyło, ogladając Kasię w trakcie sezonu wiadome było że to jeden z najlepszych transferów ŁKS od lat.qBK pisze:Dodatkowe, subiektywne komentarze:
- zaskakująco wysoko (jak dla mnie) uplasowała się Kasia Hrickova (10. miejsce)
- cieszy powrót do czołówki i niezła gra innej Kasi - Kenig
Co do Kangura to jakoś tak ewidentnie wypływa gdy gra u nas, bo ani Pabach ani Wiśle nie istniała.Wniosek? ... Musi zostać w Łodzi
qBK pisze:NIEKLASYFIKOWANE ROK TEMU (ZBYT MAŁO GRAŁY) Z NAJLEPSZYMI OBECNIE WYNIKAMI:
22. Waligórska Natalia (AZS P.)
24. Kenig Katarzyna (Wisła/ŁKS)
32. Piestrzyńska Renata (Meblotap)
42. Czarnecka Joanna (Gorzów)
48. Chomać Aleksandra (Lotos/Meblotap)
57. Babicka Małgorzata (Cukierki)
Słuchaj - nie umieściłeś na pierwszym miejscu nie sklasyfikowanej w ub. roku Kasi Hrickovej - a jest w klasyfikacji ogólnej sezonu 10 - zatem tu powinna być 1. Nie wiem czy przez przeoczenie - czy jak jest nowa w lidze to nie powinno jej tam być - jeśli przeoczenie to zauważyłem, jeśli specjalnie to sorki za uwagi...
Przy okazji - rewelacyjna robota - myślę, że trzeba ten wątek przenieść (jak się "zdeaktualizuje" i ktoś będzie odklejał) do osobnego podforum (statystyki) i połączyć z ubiegłorocznym, tak by nie zginął w nawale kolejnych.
simon pisze:qBK pisze:NIEKLASYFIKOWANE ROK TEMU (ZBYT MAŁO GRAŁY) Z NAJLEPSZYMI OBECNIE WYNIKAMI:
22. Waligórska Natalia (AZS P.)
24. Kenig Katarzyna (Wisła/ŁKS)
32. Piestrzyńska Renata (Meblotap)
42. Czarnecka Joanna (Gorzów)
48. Chomać Aleksandra (Lotos/Meblotap)
57. Babicka Małgorzata (Cukierki)
Słuchaj - nie umieściłeś na pierwszym miejscu nie sklasyfikowanej w ub. roku Kasi Hrickovej - a jest w klasyfikacji ogólnej sezonu 10 - zatem tu powinna być 1. Nie wiem czy przez przeoczenie - czy jak jest nowa w lidze to nie powinno jej tam być - jeśli przeoczenie to zauważyłem, jeśli specjalnie to sorki za uwagi...
W tej klasyfikacji są tylko te koszykarki, które rok temu grały w lidze, ale wystąpiły w zbyt małej liczbie spotkań albo grały po kilka minut w meczu (czyli możemy traktować to jako coś w stylu "Most Improved" Chociaż Piestrzyńska i Kenig wtedy nie bardzo pasują
Jeśli chodzi o klasyfikację tych koszykarek, które rozegrały pierwszy sezon w PLKK, wygrywa niestety DeForge
1. DeForge [4]
2. Dulnik [8] - rok temu nie grała, ale w poprzednich sezonach jak najbardziej
3. Brown-Braxton [9]
4. Hrickova [10]
5. Martins Jacintho [15]
Bardziej klarownie widać to na stronie:
http://odra.polskikosz.pl/mvp-stats-leader-0506.htm
gdzie po lewej stronie jest kolumna "miejsce w poprzednim sezonie".
Dzięki dla wszystkich za wpisy. Pozdrawiam
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości