MISS BASKET 2009 - dyskusje

Wybierz najpiękniejszą koszykarkę grającą na polskich parkietach

Moderatorzy: rzymi, MARIO, Kuba, elen

Soku
Żak
Posty: 220
Rejestracja: 17 czerwca 2005, 17:02
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: MISS BASKET 2009 - dyskusje

Postautor: Soku » 04 lutego 2010, 23:14

I jeszcze druga sprawa. Moim zdaniem każdy wystawiający kandydatkę powinien mieć jej pisemną zgodę. Przecież nie można wykorzystywać czyjegoś wizerunku i zdjęć do celów tak naprawdę prywatnych.

Kuba
Oldboy
Posty: 5443
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 18:42
Lokalizacja: Polkowice

Re: MISS BASKET 2009 - dyskusje

Postautor: Kuba » 04 lutego 2010, 23:22

nie popadajmy w paranoje! każda koszykarka jest w jakimś stopniu osobą publiczną i siłą rzeczy moze być oceniana. Czy myślisz, że jak np. wybierają najseksowniejszą aktorkę Hollywood, to mają jakieś zgody lub nie?! no proszę Cię...

większość koszykarek na pewno jest stałymi czytelniczkami naszego forum i uwierz mi - obserwują co się dzieje, komentują to między sobą. Taka nominacja to coś w rodzaju wyróżnienia. w głębi - każda jedna kobieta (tak myślę) chciałaby, by doceniono jej urodę. a jeśli ktoś sobie nie życzy tego rodzaju konkursów, to zawsze jest sposób, by dotrzeć do"promotora" i tyle.

Timothy White
Nowy na forum
Posty: 43
Rejestracja: 30 września 2009, 08:11
Lokalizacja: Włocławek

Re: MISS BASKET 2009 - dyskusje

Postautor: Timothy White » 04 lutego 2010, 23:27

przeciez to jest w kategoriach zabawy jakei pozwolenia :lol:

tomisback
Amator
Posty: 136
Rejestracja: 11 maja 2009, 18:19
Lokalizacja: z piekła

Re: MISS BASKET 2009 - dyskusje

Postautor: tomisback » 04 lutego 2010, 23:48

Soku pisze:I jeszcze druga sprawa. Moim zdaniem każdy wystawiający kandydatkę powinien mieć jej pisemną zgodę. Przecież nie można wykorzystywać czyjegoś wizerunku i zdjęć do celów tak naprawdę prywatnych.


może nie pisemną ale jakąś zgodę napewno. Fajnie wstawiacie fotki zawodniczek itp, itd, etc... ale to że są one w sieci nie znaczy że można je kopiować bez zgody autora (właściciela). Tym bardziej że w większości przypadków są to fotki prywatne.

Kuba Ty jako dziennikarz powinieneś dobrze wiedzieć co to prawa autorskie. A przykład z najseksowniejszą aktorką Hollywood troszkę nie trafiony. Bo tu chodzi o wykorzystanie czyichś zdjęć. Ok. Zrób koszykarce zdjęcie i je wstaw. Jak najbardziej będzie wtedy OK. Zabawa zabawą ale temat śliski i coś organizatorzy powinni z tym zrobić.

Dżi ej el ej
Młodzik
Posty: 560
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 17:27

Re: MISS BASKET 2009 - dyskusje

Postautor: Dżi ej el ej » 04 lutego 2010, 23:50

jak mogą być fotki prywatne skoro więkoszość z tych zdjęć jest na facebooku albo nk więc już są umieszczone w internecie przez prawowite właścicielki ...

tomisback
Amator
Posty: 136
Rejestracja: 11 maja 2009, 18:19
Lokalizacja: z piekła

Re: MISS BASKET 2009 - dyskusje

Postautor: tomisback » 04 lutego 2010, 23:55

Dżi ej el ej pisze:jak mogą być fotki prywatne skoro więkoszość z tych zdjęć jest na facebooku albo nk więc już są umieszczone w internecie przez prawowite właścicielki ...


tak umieszczone, ale to że ja coś umieszczę w internecie nie upoważnia nikogo do kopiowania tego.

Kuba
Oldboy
Posty: 5443
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 18:42
Lokalizacja: Polkowice

Re: MISS BASKET 2009 - dyskusje

Postautor: Kuba » 04 lutego 2010, 23:59

tomisback pisze:Kuba Ty jako dziennikarz powinieneś dobrze wiedzieć co to prawa autorskie. A przykład z najseksowniejszą aktorką Hollywood troszkę nie trafiony. Bo tu chodzi o wykorzystanie czyichś zdjęć. Ok. Zrób koszykarce zdjęcie i je wstaw. Jak najbardziej będzie wtedy OK. Zabawa zabawą ale temat śliski i coś organizatorzy powinni z tym zrobić.

jasne, ale przeciez wiekszosc (wszystkie?) zdjecia są podpisane, skąd pochodzą itd... ? jeśli nie - to prawa autorskie łamią osoby je zamieszczające...

jakąś zgodę trzeba mieć mówisz...? skoro dziewczyny umieszczają te swoje zdjecia gdzieś w sieci, to znaczy że nie mają nic przeciw temu, by oglądały to osoby (powiedzmy to) 'niebliskie'. a jeśli daje zdjęcia ze swej prywatnej kolekcji, tzn - nie ma nic przeciw konkursowi ;-) chyba ze ktos oszuka kandydatke, ze zdjecia niby na pamiatke, a wyłoży je tutaj. ale to juz problem na linii promotor-zawodniczka.

chyba, że jestem odosobniony w takim mniemaniu - wówczas proszę o zwrócenie uwagi przed nastepnymi wyborami ;)

Tomis - jesli jest powielane w kilku miejscach, ale z zaznaczeniem skąd te zdjęcia pochodzą to ja nie widzę problemu.

Dżi ej el ej
Młodzik
Posty: 560
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 17:27

Re: MISS BASKET 2009 - dyskusje

Postautor: Dżi ej el ej » 05 lutego 2010, 00:02

dla mnie sprawa jasna jak słońce.... te zdjęcia które są umieszczone w necie przez same zawodniczki na ich prywatnych kontach mogą ogladąć wszyscy jaki WSZĘDZIE ;)

tomisback
Amator
Posty: 136
Rejestracja: 11 maja 2009, 18:19
Lokalizacja: z piekła

Re: MISS BASKET 2009 - dyskusje

Postautor: tomisback » 05 lutego 2010, 00:11

Dżi ej el ej pisze:dla mnie sprawa jasna jak słońce.... te zdjęcia które są umieszczone w necie przez same zawodniczki na ich prywatnych kontach mogą ogladąć wszyscy jaki WSZĘDZIE ;)


oglądać możesz ale nie masz prawa ich kopiować. możesz sobie wejść na NK czy FB i zobaczyć ale nie kopiować. No chyba że jest wyraźnie napisane pod zdjęciem że możesz kopiować.

Dżi ej el ej
Młodzik
Posty: 560
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 17:27

Re: MISS BASKET 2009 - dyskusje

Postautor: Dżi ej el ej » 05 lutego 2010, 00:18

ale Miss basket na tym forum jest już parę ładnych lat i nei przypominam sobie żeby była jakakolwiek afera w sprawie kopiowania zdjęć zawodniczek bez jej wiedzy ;] dla nich to frajda widzieć siebie tutaj i że ktoś widzi w nich piękno ;)

Awatar użytkownika
Staszek_LIDER
Nowy na forum
Posty: 43
Rejestracja: 15 grudnia 2008, 23:04
Lokalizacja: PRUSZKÓW
Kontaktowanie:

Re: MISS BASKET 2009 - dyskusje

Postautor: Staszek_LIDER » 05 lutego 2010, 00:23

Sam osobiście kilku dziewczyn się pytałem.. i wygląda to tak:
jedna mówi weź sobie fotki z NK albo FB... druga mówi weź sobie tą i tamtą fotkę ale innych nie wstawiaj... a trzecia powie dobra to ja Ci podeślę jakieś fotki na meila... więc lepiej się zapytać koszykarki.. nic to nas nie kosztuje... 8)
PTS LIDER PRUSZKÓW!!!

tomisback
Amator
Posty: 136
Rejestracja: 11 maja 2009, 18:19
Lokalizacja: z piekła

Re: MISS BASKET 2009 - dyskusje

Postautor: tomisback » 05 lutego 2010, 00:25

Staszek_LIDER pisze:Sam osobiście kilku dziewczyn się pytałem.. i wygląda to tak:
jedna mówi weź sobie fotki z NK albo FB... druga mówi weź sobie tą i tamtą fotkę ale innych nie wstawiaj... a trzecia powie dobra to ja Ci podeślę jakieś fotki na meila... więc lepiej się zapytać koszykarki.. nic to nas nie kosztuje... 8)


Dokładnie o tym mówię! Wystarczy się zapytać.

feri
Młodzik
Posty: 659
Rejestracja: 17 listopada 2004, 03:13
Lokalizacja: Gorzów

Re: MISS BASKET 2009 - dyskusje

Postautor: feri » 05 lutego 2010, 01:13

Rozumiem troskę o przestrzeganie prawa, ale nie przekraczajmy w tej trosce o prawa autorskie granicy zdrowego rozsądku... MISS BASKET nie przynosi nikomu z nas żadnych zysków materialnych, ani też nie uszczuplamy niczyich potencjalnych zysków! Chyba nikt nie zamieści tutaj jakiejś fotki, której premiera miała znaleźć się na okładce np. Playboya i z tego powodu wydawnictwo osiągnie jakieś straty. Dla osób, które nadal są sceptyczne polecam poczytanie np. o prawie cytatu, które dotyczy również zdjęć. To jest zresztą temat na szerszą dyskusję, prawnicy dyskutują o tych aspektach na swoich forach i wierzcie mi, to nie ma to końca, więc my nawet nie zaczynajmy :)

Nikt też tutaj raczej straci na swoim wizerunku (kampania negatywna jest zabroniona). Zgadzam się jednak z opinią, że nie zaszkodzi spytać o zgodę dziewczyny, którą się chce promować. W dobie NK, FB czy twittera nie jest to przecież takie trudne.

Endrju
Senior
Posty: 3346
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 17:53
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: MISS BASKET 2009 - dyskusje

Postautor: Endrju » 05 lutego 2010, 06:52

A co myslicie o przypadku np.

Jedna zawodniczka umieszcza na N-K swoje fotki. Jednak ogladac je moga tylko jej znajomi. (ograniczony dostep do profilu) A uzytkownik "X" ktory jest jej "znajomym" wstawia te fotki np. do konkursu MISS ?
NIGDY NIE ZGINIE AZS !! NIGDY NIE ZGINIE !!
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."- Stanisław Lem

tomisback
Amator
Posty: 136
Rejestracja: 11 maja 2009, 18:19
Lokalizacja: z piekła

Re: MISS BASKET 2009 - dyskusje

Postautor: tomisback » 05 lutego 2010, 08:06

Endrju pisze:A co myslicie o przypadku np.

Jedna zawodniczka umieszcza na N-K swoje fotki. Jednak ogladac je moga tylko jej znajomi. (ograniczony dostep do profilu) A uzytkownik "X" ktory jest jej "znajomym" wstawia te fotki np. do konkursu MISS ?


Chciałem właśnie taki przykład podać. :)


Wróć do „Miss Basket”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości