ŁÓDŹ - nasze piękne miasto...!

Jeśli Twój zespół nie ma jeszcze osobnego podforum, pokaż w tym dziale, że na to zasługuje!

Moderatorzy: sawa_JGora, ludzik76, Platini, Moderatorzy

Awatar użytkownika
gilus
Młodzik
Posty: 819
Rejestracja: 08 października 2005, 19:13
Lokalizacja: Płużnica

Postautor: gilus » 09 października 2006, 19:14

Trochę zamieszane :P
A jeśli chodzi o adres to Katedra Informatyki Stosowanej, al. Politechniki 11

Awatar użytkownika
Mikey
Senior
Posty: 3547
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 10:41
Lokalizacja: Z Lans Ekipy
Kontaktowanie:

Postautor: Mikey » 09 października 2006, 19:42

Nie mialem sposobności poznać Politechniki aż tak dokładnie wiec nie wiem gdzie co tam jest. A co do dojazdu to najprostrza droga, nie ma bezpośrdeniego dojazdu, musisz sie przesiadać, chyba ze chcesz a powiem Ci jak inaczej dojechac ale sybciej nie będzie :lol:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Postautor: simon » 09 października 2006, 20:43

namieszałeś Mikey... z autobusowego "centralnego" czyli to samo co z kolejowej "Fabryki"...

Musisz po pierwsze dojść do Narutowicza, zapakować się do jakiegokolwiek tramwaju i wysiąść tuż za Piotrkowską (jeden przystanek, trudno nie zauważyć) - wysiąść i dojść do Zachodniej/Kościuszki (bo tam ta ulica zmienia nazwę) - możesz także przebyć tę drogę "z buta" w około 5 minut...

Wsiąść w cokolwiek na Kościuszki w stronę Centralu (trramwaj) i przejechać 4 przystanki, wysiąść i iść do przodu - w prawo.

Skręcisz w 2-gą przecznicę i jesteś na Polibudzie - tam gdzie chciałeś...

Awatar użytkownika
gilus
Młodzik
Posty: 819
Rejestracja: 08 października 2005, 19:13
Lokalizacja: Płużnica

Postautor: gilus » 09 października 2006, 21:26

Wielkie dzięki wszystkim :)
Mam nadzieję, że dam radę a jak nie to pójdę z buta po prostu całość drogi (mam mape) :D

Awatar użytkownika
Mikey
Senior
Posty: 3547
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 10:41
Lokalizacja: Z Lans Ekipy
Kontaktowanie:

Postautor: Mikey » 09 października 2006, 22:29

gilus pisze:Wielkie dzięki wszystkim :)
Mam nadzieję, że dam radę a jak nie to pójdę z buta po prostu całość drogi (mam mape) :D
4 może 5 km niedaleko :lol:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Postautor: simon » 09 października 2006, 22:38

eeeeeeeee, tyle nie ma... - 3,5 góra!!! - 4 to max - no i co ważne polecam trasę "piszą" po Pietrynie, bo można po drodze przysiąść sobie np. koło Julka Tuwima na ławeczce i nieco odsapnąć słuchając trębacza i "Prząśniczki" z magistratu - o ile jest akurat 12 ma się rozumieć...

Obrazek

Awatar użytkownika
gilus
Młodzik
Posty: 819
Rejestracja: 08 października 2005, 19:13
Lokalizacja: Płużnica

Postautor: gilus » 09 października 2006, 22:41

E to spoko - 4km to niecała godzina drogi :)
Aczkolwiek później będę miał trochę większy kawałek do przejścia bo będę musiał iść z Politechniki do WSHE ...

Awatar użytkownika
majoneez
Kadet
Posty: 1357
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 06:58
Lokalizacja: znakomita

Postautor: majoneez » 09 października 2006, 22:42

simon pisze:namieszałeś Mikey... z autobusowego "centralnego" czyli to samo co z kolejowej "Fabryki"...

Musisz po pierwsze dojść do Narutowicza, zapakować się do jakiegokolwiek tramwaju i wysiąść tuż za Piotrkowską (jeden przystanek, trudno nie zauważyć) - wysiąść i dojść do Zachodniej/Kościuszki (bo tam ta ulica zmienia nazwę) - możesz także przebyć tę drogę "z buta" w około 5 minut...

Wsiąść w cokolwiek na Kościuszki w stronę Centralu (trramwaj) i przejechać 4 przystanki, wysiąść i iść do przodu - w prawo.

Skręcisz w 2-gą przecznicę i jesteś na Polibudzie - tam gdzie chciałeś...

Dasz radę, opis simona jest taki dokładny, że Łódź na nowo odkryłem :D :wink: Dla ułatwienia. Jak trafić z dworca fabrycznego na ul. Narutowicza: Wysiądź z pociągu i idź prosto peronem jakbyś miał dalej jechać pociągeim aż cię tory skończą, po schodach w dół, potem w prawo, przechodzisz przez ulicę, potem skwer ( prawie park ) i jesteś na Narutowicza. :D :wink:

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Postautor: simon » 09 października 2006, 22:48

Ha!!!!! :D :D :D do WSHE powiadasz... :D :D :D słuszny krok... :D :D :D

Ps. wcale nie tak o wiele dalej - musisz wrócić na fabryczkę - a konkretnie na wspomniany przystanek wyjściowy na Narutowicza i przejechać 1 przystanek w przeciwnym kierunku (200m - nie ma sensu jechać) wysiadasz przy Teatrze Wielkim (trudno przeoczyć) i idziesz tak by przejść pod takim mostem/korytarzem/przejściem nadziemnym pomiędzy teatrem a budynkiem technicznym, dochodzisz do przecznicy którą przechodzisz (Jaracza) i za 50 metrów jest brama ze szlabanem na teren WSHE. Oczywiście uczelnia ma wiele innych obiektów ale rektorat i dziekanaty są właśnie tam.

Od punktu "0" - około 500 metrów
Ostatnio zmieniony 09 października 2006, 22:53 przez simon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
EL
Nowy na forum
Posty: 96
Rejestracja: 17 września 2006, 21:08
Lokalizacja: z barierki :)
Kontaktowanie:

Postautor: EL » 09 października 2006, 22:49

W (prawie) parku uwazaj na lokalna bandyterke... 8)

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Postautor: simon » 09 października 2006, 22:52

majoneez pisze:
simon pisze:namieszałeś Mikey... z autobusowego "centralnego" czyli to samo co z kolejowej "Fabryki"...

Musisz po pierwsze dojść do Narutowicza, zapakować się do jakiegokolwiek tramwaju i wysiąść tuż za Piotrkowską (jeden przystanek, trudno nie zauważyć) - wysiąść i dojść do Zachodniej/Kościuszki (bo tam ta ulica zmienia nazwę) - możesz także przebyć tę drogę "z buta" w około 5 minut...

Wsiąść w cokolwiek na Kościuszki w stronę Centralu (trramwaj) i przejechać 4 przystanki, wysiąść i iść do przodu - w prawo.

Skręcisz w 2-gą przecznicę i jesteś na Polibudzie - tam gdzie chciałeś...

Dasz radę, opis simona jest taki dokładny, że Łódź na nowo odkryłem :D :wink: Dla ułatwienia. Jak trafić z dworca fabrycznego na ul. Narutowicza: Wysiądź z pociągu i idź prosto peronem jakbyś miał dalej jechać pociągeim aż cię tory skończą, po schodach w dół, potem w prawo, przechodzisz przez ulicę, potem skwer ( prawie park ) i jesteś na Narutowicza. :D :wink:


błąd!! :evil: - tak idąc nie oglądnie sobie tej zaj...ście w/g mnie ślicznejk cerkwi na Kilińskiego - poprawka - prawidłowa trasa:
idź wzdłuż peronów prosto, przez parking aż dojdziesz do ulicy (Kilińskiego), dajesz w prawo, przejściem podziemnym dalej prosto i jak dojdziesz do ulicy to będzie Narutowicza - a cerkiew zauważysz... :D

Awatar użytkownika
gilus
Młodzik
Posty: 819
Rejestracja: 08 października 2005, 19:13
Lokalizacja: Płużnica

Postautor: gilus » 09 października 2006, 22:56

Dobra chyba sobie pozapisuje te wszystkie opcje bo dużo ich :)
A tak w ogóle to jadę autobusem a nie pociągiem, więc nie będę z niego wysiadał :P
Myślę, że całość pokonam pieszo, po prostu wtedy będę mniej błądził niż autobusami/tramwajami, które mogą mnie gdzieś wywieźć :P
W każdym bądź razie na Politechnice muszę być do 14:00 więc chyba w ciągu 3,5 godziny znajdę drogę :P A później migiem na WSHE bo tam umówiony jestem na 16:00 :)

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Postautor: simon » 09 października 2006, 23:03

dworzec autobusowy i kolejowy jest w tym samym budynku - stąd tekst o pociągach... a swoją drogą - to między 14 a 16 jest tylko 2 godzyny a jak słyszę masz jeszcze w tym czasie spotkanie... -to raczej z powrotem jak pieszo to tak "z wywieszonym językiem" żeby zdążyć...

Awatar użytkownika
gilus
Młodzik
Posty: 819
Rejestracja: 08 października 2005, 19:13
Lokalizacja: Płużnica

Postautor: gilus » 09 października 2006, 23:15

Nie nie. Na Politechnice muszę być najpóźniej o 14:00, ale myślę, że będę około południa. Tam mam jedno zaliczenie, które mam nadzieję potrwa jakieś 20 minut. Natomiast o 16:00 jestem umówiony w WSHE po wpis do indeksu.

Awatar użytkownika
MADBALL
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 14 stycznia 2007, 20:06

Postautor: MADBALL » 16 stycznia 2007, 20:40

Witam wszystkich, znamy się z częścią bywalców ;)

I od razu pytanie czy ktoś wie w jakim lokalu zrobiono to zdjęcie ?

Obrazek

pzdr

G79


Wróć do „Inne kluby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości