Tęcza przed sezonem 2010/2011

Moderator: patrese

tommiiii
Młodzik
Posty: 850
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 16:24

Re: Tęcza przed sezonem 2010/2011

Postautor: tommiiii » 23 czerwca 2010, 14:22

ta nowa rozgrywającą będzie Kułaga z Wisły Kraków

Awatar użytkownika
bartas
Żak
Posty: 447
Rejestracja: 07 stycznia 2007, 10:58
Lokalizacja: Leszno

Re: Tęcza przed sezonem 2010/2011

Postautor: bartas » 26 czerwca 2010, 16:48

No i się potwierdziło. Kułaga podpisała w Lesznie.
Obrazek

Awatar użytkownika
dano_l
Nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:36

Re: Tęcza przed sezonem 2010/2011

Postautor: dano_l » 27 czerwca 2010, 08:33

Dwie nowe w Lesznie

O dwie nowe koszykarki, Polkę i Amerykankę wzbogaciła się dziś kadra drużyny Super Pol Tęcza Leszno.
Pierwsza z nich to Agnieszka Kułaga, która miniony sezon spędziła w krakowskiej Wiśle, wcześniej przez cztery lata grając w USA. Ta zawodniczka mierzy 167 cm i gra na jedynce.

Agnieszka ma duży potencjał, jest bardzo szybka. Osobiście nie widziałem, tak szybkiej Polki grającej na tej pozycji. Dobrze radzi sobie też w obronie twierdzi trener leszczyńskiego zespołu Jarosław Krysiewicz. Agnieszka ma w zespole zastąpić Edytę Krysiewicz, która na dziś w nadchodzącym sezonie w Lesznie nie zagra.

To nie jedyny sobotni kontrakt. W drużynie jest pierwsza Amerykanka Mercedes Fox-Griffin. Ta zawodniczka ostatni sezon spędziła w Izraelu grając w drużynie Maccabi Tel Kabir w Tel Awiwie , gdzie średnio zdobywała 17 punktów w meczu, była też trzecią przechwytującą ligi i piątą jeżeli chodzi o asysty. W każdym pojedynku swoje zespołu spędziła na parkiecie średnio 37 min Mercedes mierzy 170 cm i gra na pozycji 1,2. Z

http://elka.pl/

Awatar użytkownika
bartas
Żak
Posty: 447
Rejestracja: 07 stycznia 2007, 10:58
Lokalizacja: Leszno

Re: Tęcza przed sezonem 2010/2011

Postautor: bartas » 27 czerwca 2010, 12:49

Fox-Griffin i Kułaga podpisały w Lesznie
Super-Pol Leszno ma dwie kolejne nowe koszykarki na sezon 2010/2011. Umowy na grę w naszym zespole podpisały Mercedes Fox-Griffin oraz Agnieszka Kułaga.

Amerykanka jest absolwentką Oregon State. Ostatni sezon spędziła w mocnej lidze izraelskiej w klubie Maccabi Tel Kabir, gdzie średnio na mecz notowała 17 punktów. Był to trzynasty wynik całej ligi. Zawodniczka ma 175 cm wzrostu i może grać na pozycjach 1-2.

Poza wspomnianymi zdobyczami punktowymi Griffin-Fox może się pochwalić innymi dobrymi statystykami. W ekipie Tel Kabir grała bardzo dużo, średnio na spotkanie 37 minut. W końcowych klasyfikacjach ligi izraelskiej znalazła się na trzecim miejscu pod względem przechwytów (2,7/mecz) oraz piątym jeśli chodzi o asysty (5,0/mecz).

Drugą pozyskaną przez Tęczę Super-Pol Leszno zawodniczką jest Agnieszka Kułaga. 24-letnia rozgrywająca (167 cm) występowała w ostatnim sezonie w barwach Wisły Can-Pack Kraków. Grała tam jednak bardzo mało.

W sumie pojawiła się w 15 spotkaniach, w których średnio przebywała na parkiecie po 8 minut.

- Jej atutem jest szybkość, ale także dobra gra w obronie - powiedział Jarosław Krysiewicz, trener Tęczy Super-Pol Leszno.

Znacznie więcej grała w Stanach Zjednoczonych, jeszcze przed powrotem do kraju. Tam reprezentowała klub ligi NCAA (Valparaiso Crusaders), wybiegając często w pierwszej piątce. Kułaga ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

www.panorama.media.pl

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tęcza bez Krysiewicz?

Super Pol Tęcza Leszno to siódma drużyna ostatniego sezonu Ford Germaz Ekstraklasy. Jedną z autorek tego wyniku była doświadczona rozgrywająca Edyta Krysiewicz. Na co dzień żona trenera drużyny Jarosława nie podjęła jeszcze decyzji o kontynuowaniu kariery. Włodarze klubu budują skład na kolejny sezon, a dotychczas przeprowadzone transfery pokazują, że działacze są przygotowani na odejście Krysiewicz.
40-letnia już Edyta Krysiewicz przez ostatnie lata była prawdziwą ostoją leszczyńskiego klubu. Prawdziwy renesans formy przeżyła w sezonie 2007/2008, kiedy to wspólnie z Tęczą zakończyła rozgrywki na czwartym miejscu, a jej dyspozycja zaowocowała powołaniem do kadry narodowej.

Poprzednie rozgrywki doświadczona zawodniczka zakończyła ze średnimi 10,5 punktu, 2,1 zbiórki i 2,1 asysty na mecz, spędzając średnio na parkiecie 26 minut. Nic więc dziwnego, że włodarze klubu liczą, że zawodnika ta przedłuży jeszcze umowę, gdyż nawet wchodząc z ławki może dużo dać drużynie. Na razie koszykarka waha się z podjęciem decyzji o kontynuacji kariery.


Włodarze klubu są już jednak przygotowani na ewentualną odmowę ze strony Krysiewicz, a świadczą o tym dwa ostatnio podpisane kontrakty. Mowa oczywiście o Agnieszce Kuładze oraz Mercedes Fox-Griffin. Obie występują na pozycji rozgrywającej. Amerykanka może ewentualnie być uzupełnieniem i grać jako rzucający obrońca. O tym, że zdolności do zdobywania punktów ma, niech świadczą jej statystyki z ligi izraelskiej, gdzie średnio notowała 17 punktów w meczu.

Kułaga w poprzednim sezonie nie grała zbyt dużo w Wiśle Can Pack Kraków, ale trener Jarosław Krysiewicz widzi w niej potencjał. - Agnieszka ma duży potencjał, jest bardzo szybka. Osobiście nie widziałem, tak szybkiej Polki grającej na tej pozycji. Dobrze radzi sobie też w obronie - powiedział na łamach elka.fm szkoleniowiec Tęczy.

Budowa leszczyńskiego zespołu nabiera zatem tempa. Oprócz Kułagi i Fox-Griffin, w Tęczy zagrają też Justyna Grabowska, Joanna Czarnecka i Aleksandra Drzewińska. Czy drużynę wzmocnią kolejne zawodniczki zagraniczne? To zależeć będzie tylko i wyłącznie od budżetu, jakim leszczyński team będzie dysponował na kolejny sezon.

www.sportowefakty.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
dano_l
Nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:36

Re: Tęcza przed sezonem 2010/2011

Postautor: dano_l » 27 czerwca 2010, 19:49


hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Re: Tęcza przed sezonem 2010/2011

Postautor: hermes46 » 15 września 2010, 15:08

mamy pierwsza ofiare nowego sezonu.
Koniec sezonu dla Drzewińskiej?
Bardzo złe wieści z obozu leszczyńskich koszykarek. Kontuzja Oli Drzewińskiej okazała się dużo poważniejsza niż przypuszczano. Skrzydłowej Super Polu Tęczy najprawdopodobniej nie zobaczymy w tym sezonie na parkietach. – Musimy szybko znaleźć zawodniczkę na pozycję Oli, jutro w tej sprawie zbiera się zarząd klubu – powiedział trener Jarosław Krysiewicz.
Ola Drzewiński kontuzji nabawiła się podczas turnieju towarzyskiego w Bydgoszczy. – Wyglądało to niegroźnie, wydawało nam się, że będzie to zwykłe stłuczenie, tymczasem diagnoza jest bardzo zła. Szczegółowe badanie wykazało, że na 90 procent Ola ma zerwane więzadło krzyżowe, a to oznacza, iż może w tym sezonie nie zagrać – dodaje Krysiewicz.

Szanse na powrót kapitan leszczyńskiego zespołu na parkiet na końcówkę sezonu są znikome. – Sam miałem podobną kontuzję i przyznam, że jest to właściwie nierealne. Tym bardziej, że sezon jest wyjątkowo krótki. Wprawdzie są nowoczesne metody, które skracają leczenie do trzech miesięcy i Ola spotka się z jednym z takich specjalistów w Poznaniu, ale osobiście w takie cuda nie wierzę – mówi Krysiewicz.

Klub staje więc przed koniecznością znalezienia nowej koszykarki na pozycję Drzewińskiej. – Jutro zbiera się zarząd, musimy sprawdzić jakie są możliwości. Pewne jest, że nie zostawimy Oli samej, zapewnimy jej pomoc. Dzisiaj już rozmawiałem z agentami i wkrótce dostanę oferty. Zastanowimy się na kogo nas stać, nie wiem czy będzie to Europejka, czy Amerykanka – zakończył trener. (mah

http://elka.fm//content/view/44342/56/
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

Marek1990
Kadet
Posty: 1159
Rejestracja: 27 marca 2007, 20:59
Lokalizacja: Leszno

Re: Tęcza przed sezonem 2010/2011

Postautor: Marek1990 » 08 października 2010, 13:23

Zagrają z Toruniem
08.10.2010. Radio Elka
Koszykarskie rozgrywki ligowe nabierają tempa. Nasze panie w minioną środę rozegrały mecz w Łodzi, już jutro na własnym parkiecie podejmą drużynę Energa Toruń.
Ostatnia wygrana w Łodzi cieszy fanów leszczyńskiej kobiecej koszykówki i daje sygnał, że także w sobotę mogą być powody do radości. Miejmy nadzieję, że nasze panie na parkiet Trapezu wyjdą mniej zestresowane, niż przy okazji pierwszego meczu z Wisłą.

Dziś powinna wyjaśnić się sprawa kontuzji Ani Kuncewicz, ale uraz jakiego nabawiła się w Łodzi raczej wyklucza ją na jakiś czas z bronienia braw zespołu Super Pol Tęcza Leszno. Zawodniczka przejdzie szczegółowe badania lekarskie i być może natychmiast, będzie miała zabieg kontuzjowanego kolana.

Nasze jutrzejsze rywalki mają za sobą trzy ligowe mecze, dwa wygranie i jeden przegrany. Energa w tabeli ligowej zajmuje trzecie miejsce, leszczynianki, mające na swoim koncie jedną porażkę i jedno zwycięstwo zajmuję siódme miejsce. Początek tego sobotniego pojedynku w Trapezie o 16:30

Kuna najprawdopodobniej 3 tygodznie do miesiaca pauzy... Dąbkowska, Drzewinska Czarnecka (na szczęscie niegroźna kontuzja) no i teraz Kuncewicz.... Naprawde szczęście nas nie opuszcza....

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Re: Tęcza przed sezonem 2010/2011

Postautor: hermes46 » 08 października 2010, 16:05

Odnośnie kontuzji (niestety) możemy sobie podać rece. Oj zaczyna sie sezon na dzień dobry z mocnym drenażem fiansowym naszych klubów :lol:
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)


Wróć do „Tęcza Leszno”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość